Ako vypočítať profesionálne podlahy?

Profesionálna podlaha – prežil materiál pre kryt domu, dokončovanie strechy a usporiadanie plotov súkromných a ekonomických budov. Pred zakúpením profesionálneho listu je potrebné predbežne vypočítať oblasť materiálu.

Koľko metrov štvorcových v rovidelerovi?

Na určenie oblasti profesionálnej podlahy by sa malo najprv zrejmé, že sú pracovné veľkosti listov. Faktom je, že listy produkujú rôzne veľkosti, takže neexistuje štandardný ukazovateľ oblasti pri zvrátení.

Šírka listu je označená dvomi číslicami:

 • väčší výkon v plnej veľkosti;
 • Menej význam znamená pracovnú šírku, keď Profesionálna sova.

Praktický význam veľkosti spočíva v uľahčení počítania počtu výrobkov na šírku korčule, ak sa dostane na kryt strechy alebo steny domu.

Druhý parameter, ktorý sa má zohľadniť pri výpočte, – Dĺžka zastrešenia. Miestá sa od 0,5 do 10 m. Zvyčajne výrobcovia uvoľňujú materiál nakrájaný pozdĺž dĺžky, ktorú zákazník uviedol.

Oblasť hotového listu nie je ľahké určiť: musíte znásobiť pracovnú šírku pre dĺžku výrobku, ako aj počet plánujúcich plechov.

Výpočet počtu listov na obložení doma

Ak chcete počíta »materiál, musíte najprv vybrať profil pomocou ktorého sa upraví. Napríklad, ak je profesionálny opečiatkovaný MP20, potom pre príslušné výpočty, ktoré potrebujete:

 • obvod domu je rozdelený 1,1;
 • zaokrúhliť výsledné číslo vo veľkej tvári;
 • Vynásobte počet listov na ich oblasti.

Okrem toho, že pri výpočte je potrebné vziať do úvahy dĺžku listov, ako aj na zabezpečenie zásobného materiálu.

Skúsení odborníci odporúčajú študovať vlastnosti profesionáli pred začiatkom výpočtu, zobraziť dostupné pracovné rozmery od vybraných výrobcov, ako aj zohľadniť pokutu.

Ako vypočítať v iných prípadoch?

Vypočítajte počet produktov na orezávanie vidieckeho domu nie je ťažké. Ale pri výpočte podlahy na streche bude musieť vziať do úvahy niekoľko nuansy. Po prvé, existuje niekoľko typov striech. Najjednoduchším výpočtom budú nasledujúce možnosti:

 • Strechy s jednoduchým a odrazom;
 • brehing;
 • Mansard Strechy s primárnym frontom.

Pre uvedené strechy vyzerá algoritmus výpočtu.

 1. Najprv vykonajte hlavné merania. Pomocou špeciálnych nástrojov sa meria šírka korčule, ktorá ide pozdĺž dizajnu skate alebo cornix. Brať do úvahy dĺžku. Prvý parameter je označený písmenom W, druhý – l. Ak má strešná strecha iná symetria, potom sa každý sklon meria oddelene, pre ktoré sa bude vykonať jeho výpočet.
 2. Ďalej určte počet horizontálnych sérií. Na tento účel je parameter W rozdelený na pracovnú šírku jedného profesionálneho listu a výsledný počet je zaokrúhlený do najväčších. Napríklad, ak je nameraná šírka korčule 10 metrov, potom vypočítať počet riadkov, toto číslo by malo byť rozdelené do pracovnej šírky jedného listu – 1 meter. Potom to vypne 10 riadkov.
 3. Po zvážte, koľko listov bude v jednom rade. Ak to chcete urobiť, veľkosť dvoch listov dvoch listov pridávajú do parametra L a rozdeliť výsledok na polovicu.

Posledný krok znamená násobenie počtu riadkov k počtu podláh v jednom riadku. Získané výsledky sa potom zkladajú, čo vám umožňuje nájsť oblasť požadovaného materiálu.

Komplexné strechy vyžadujú iný typ výpočtu. Na tento účel sa zvyčajne používajú špeciálne programy, ktoré vám umožnia zvážiť väčšinu parametrov a poskytnúť presné výsledky na výstup. Princíp výpočtu však nie je obzvlášť meniaci. Rozdiel bude počítať počet listov samostatne pre každý sklon komplexnej strechy. Ak chcete, aby program vykonal vypočítanú strešnú krytinu, najprv nakreslite výkres, ktorý sa potom vloží do systému.

Príslušný výpočet profesionálnych podláh na obálku domu, usporiadanie strechy alebo plotu pomôže okamžite kúpiť všetok materiál potrebný na prácu a zároveň šetriť čas, peniaze a nervy.

Ako vypočítať profesionálne podlahy, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár