Ako zmeniť ložisko na miešač betónu?

Miešačky betónu pre domácnosť sú mechanické (manuálne), s vnútorným spaľovacím motorom alebo elektrickým pohonom. Všetky tieto druhy majú podobný dizajn. Pri príprave betónového roztoku v mixéri najvyššieho zaťaženia je znázornená ložisková jednotka. Časom, dokonca aj pri splnení pravidiel prevádzky zariadenia, zlyhá. V prípade jeho členenia by ste nemali hľadať výmenu rozbitej jednotky – ložisko na miešači betónu je možné zmeniť s vlastnými rukami, vrátenie funkčnosti do mixéra.

Príčiny a príznaky rozbitia

S intenzívnou prevádzkou mixéra na betón, jeden z 2 ložísk sa najčastejšie rozbije. Známky jeho zlyhania:

 • cudzí hluk v bubne, podobný crunch alebo praskaniu;
 • Náhle zastavenie bubna aj pri nízkych nákladoch;
 • Pomalé spustenie agregátu;
 • Hmatateľný chrbát pri manuálne kymáci.

Upozornenie: Betónový mixér musí zmeniť okamžite 2 ložisko, aj keď druhá plne pracuje.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je položka predčasné. Najčastejšie – Preťaženie jednotky. S nárastom prípustného zaťaženia zariadenia (všetky pravidlá sú uvedené v technickej dokumentácii)) Ložisková jednotka prestávka oveľa rýchlejšie.

Do iných spoločných dôvodov patrí vlhkosť, piesok, malé kamene alebo iné cudzie predmety pod ložiskom. Ako aj Knot zlyhá z dôvodu predtým inštalovanej časti zlej kvality.

Aby sa zabránilo predčasnému rozpadu ložiska, je potrebné po každom použití na čistenie jednotky zo zvyškov nanijónovej betónu, ako aj na monitorovanie vlhkosti, prachu a piesku sa nedostanú do mechanizmu. Nie je potrebné preťaženie zariadenia a pokúsiť sa urobiť 1 krát viac konkrétnejšie mix, čo je prípustné pre odporúčania od výrobcu. Je dôležité správne starať sa o mixér a včas udržiavať údržbu.

Požadované nástroje

Ak chcete zmeniť ložisko na betónovom mixéri, môžete sa uchýliť k službám majstrov. Avšak to bude trvať určitý čas a bude to vyžadovať vážne finančné investície. Ak chcete uložiť, odporúča sa opraviť vlastné ruky. Zriadiť agregátu nezávisle jednoducho. Aby sme to urobili, musíme vyriešiť potrebný nástroj a teoretické vedomosti.

Pre prácu sa vyžaduje:

 • 2 Nové ložiská (štandardné diely 6203);
 • Sada kľúčov kľúča rôznych veľkostí;
 • kladivo alebo kladivo;
 • Bulharčina;
 • Kovová vložka;
 • Rozpúšťadlo alebo benzín na čistenie častí;
 • Roztok určený na „zvonenie“ skrutiek (WD-40 je vhodné na tieto účely);
 • skrutkovače rôznych konfigurácií a veľkostí;
 • Kliešte a sťahováky (namiesto toho môžete použiť vice).

Odporúča sa pripraviť potrebné príslušenstvo vopred – mať všetko po ruke, môžete rýchlo vyrovnať s prácou bez toho, aby ste boli rozptyľovaní vyhľadávaním požadovaného nástroja.

Oddelene stojí za to hovoriť o voľbe ložiska. Sú 3 druhy – kaprolone, bronz alebo oceľ. Prvé najobľúbenejšie. Pri výbere, musíte uprednostniť podrobnosti s podložkou – sú schopní odolať veľkým mechanickým zaťaženiam a chrániť vnútorné zariadenie od vstupu do mechanických častíc.

Ako odstrániť ložisko s bubnom?

Ak chcete vytiahnuť poškodenú položku, musíte sa k nej dostať – pre to musíte rozobrať mixér. V prvom rade by sa mala obrátiť na kapacitu, takže traverse je na poschodí. Potom musí byť kľúče odskrutkovaný skrutkovač, ktorý spája hriadeľ zariadenia s prechádzaním. Ďalej potrebujete:

 • Odstráňte podložku a grov;
 • Znížte hriadeľ z Traverse (to používa vložku s vhodnými veľkosťami a kladivom);
 • Odpojte bubon z postele;
 • Odstráňte nastavenie podložiek.

Ďalším krokom je odpojenie nosnej konštrukcie z hrušky. Mnohí majstri varujú, že upevňovacie matice umiestnené na vonkajšej strane, s časom sú pokryté hrdzou. Takýto negatívny proces je nevyhnutný, pretože inštalovaný hardvér pri príprave pracovného roztoku je v kontakte s vlhkosťou. Aby sa uľahčilo ich odstránenie, odporúča sa predskupiť orechy s kompozíciou WD-40. Po 10 minútach môžete vyskúšať upevňovacie prvky.

Ak sú orechy zatvorené príliš veľa, musia ich znížiť s brúskou.

Po odstránení uzáveru je potrebné oddeliť podperu misky z bubna, potom ju odpojte do dvoch častí. Aby to urobili, vyrazte hriadeľ s ložiskami. Poškodené diely sa demontujú so špeciálnym sťahovacím alebo viceprezidentom.

Ako nahradiť?

Pred montážou jednotky sa odporúča predviesť hriadeľ z kontaminácie a hrdze pomocou rozpúšťadla na báze benzínu alebo acetónu. Po odstránení formácií na detailoch by sa mali stlačiť nové ložiská na hriadeli. Aby to urobilo, je vhodné použiť špeciálny sťahovák. S jeho neprítomnosťou, stlačením tlačidla je vyrobený rovnomerným poklepaním kladiva na vnútornom vyvrcholení ložiskových uzlov. Tieto práce musia byť opatrne odobraté, ťuknutie by sa malo vykonávať cez bar.

Ďalším krokom je nainštalovať hriadeľ do spodnej časti nosiča, pričom upevnite druhú polovicu na horné ložisko. Po vyrobení manipulácií musíte opraviť podperu k bubne pomocou skrutiek, orechov a podložiek. Aby sa zabránilo skrutku, aby sa zabránilo skrutkam vo vnútri dizajnu, musia ich držať s kľúčom – v tomto prípade, nerobia bez pomoci. Pred upevnením by sa podpora mala spracovať svoj obvod v kontaktných zónach s bubnou, pre to musíte použiť akúkoľvek tesniacu kompozíciu na základe silikónu. Vďaka tomuto dodatočnému spracovaniu bude ložisková jednotka spoľahlivo chránená pred náhodným prenikaním vlhkosti.

Posledná etapa zahŕňa výsadbu syrov Nastavenie, montáž hriadeľa do otvoru a jeho fixáciu pomocou tlačových skrutiek.

Po vyrobených manipuláciách je potrebné vyhodnotiť výkon miešačky betónu. Na to musíte zahrnúť vybavenie v nečinnosti bez zaťaženia.

Včasná výmena ložiska je dôležitá – Zanedbávanie takýchto diel často vedie k členeniu iných zhromaždení jednotky a ich drahšie uvedenie do prevádzky. Pokyn uvedený v článku pomôže vykonať kvalitu opravy opotrebovanej položky, ktorá zase prispeje k rozšíreniu životnosti zariadenia.

Prečítajte si viac o tom, ako zmeniť ložisko na betónovom mixéri, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár