Akú hodnotu je hustota izolácie pri výbere materiálu?

Jeden z parametrov, aby sa venoval pozornosť pri výbere izolácie, je hustota. Čo znamená, že jeden alebo iný z jeho indikátora a na akých vlastnostiach tepelne izolačného materiálu ovplyvňuje jeho hustotu – o tomto a mnoho ďalších vecí budú diskutované nižšie.

Zvláštnosť

Pod hustotou materiálu je hmotnosť tejto látky implikovaná v jednom kubickom meradle materiálu. Jednotka merania je kg / m3 (kilogram na meter kubický). Názov parametra hustoty je podiel materiálu.

Ukazovatele hustoty sú spôsobené kvalitou komunikácie medzi materiálovými molekulami. Silnejšie prvky izolácie, čím vyššia sila.

Najjednoduchší spôsob, ako pochopiť, aká hustota je, skúma izoláciu minerálnej vlny. To môže byť voľné a hmatateľné mäkké, demontovať na vláknach (materiál s malou hustotou, ktorej molekuly majú slabé spojenia). Treba liečiť úplne odlišné pocity, troparické minerálne vlny rohože – ich vlákna tvrdšie, ale čo je najdôležitejšie, sú tak, ako keby sa navzájom stlačili (vyššia hustota izolácie).

Klasifikácia

V závislosti od toho, ktoré kritérium je založené na klasifikácii, izolácia je rozdelená do rôznych skupín. V rámci tohto článku máme záujem o diferenciáciu hustoty. V tomto prípade sa rozlišujú nasledujúce typy tepelných izolačných materiálov:

 • Pľúca. Majú nízku hmotnosť a nízku tepelnú vodivosť. Táto skupina zahŕňa najmä materiály z minerálnej vlny.
 • Stredný. Príklad takejto izolácie môže vykonávať penové sklo. Takéto tepelné izolačné materiály sa zvyčajne vyrábajú vo forme dosiek a blokov s vysokou teplom a zvukovou izoláciou.
 • Tvrdý. Toto je hustá izolácia, zvyčajne získaná lisovaním, napríklad rohože z minerálnej vlny. Okrem nízkej tepelnej vodivosti, charakterizovanej odolnosťou voči vlhkosti a schopnosťou odolať veľkým zaťaženiam.

Názory

  Ako už bolo uvedené, všetky tepelné izolačné materiály sú rozdelené do niekoľkých druhov v závislosti od špecifických indikátorov gravitácie. Rozsah jeho uplatňovania závisí od druhej.

  Vizuálne odráža tabuľku:

  Triedy podľa hustoty

  Ukazovatele hustoty

  Pôsobnosť

  Pľúca

  11-35 kg / m3

  Ľahké a elastické materiály, ktoré sa používajú na izoláciu striech a striech.

  35-75 kg / m3

  Izolácia steny – Tepelná izolácia stien, oddielov, rámových konštrukcií.

  75-100 kg / m3

  Balenie rúrok ropovodov, tepelných motorov.

  Stredný

  100-125 kg / m3

  Vonkajšia tepelná izolácia pre vetranú fasádu

  125-150 kg / m3

  Ohrievanie betónových a tehlových stien, medzipodlažných podláh

  Tvrdý

  150-175 kg / m3

  Krakovacie štruktúry

  175-225 kg / m3

  Naskladané pod tabuľkou pred povrchovou úpravou, sa líšia pevnosťou a požiarnou odolnosťou.

  Je dôležité, aby jednotlivé typy izolácie mali svoju vlastnú klasifikáciu v závislosti od konkrétnej hmotnosti. Napríklad podľa GOST sa pena rozdelí na značku PSB 15 (hustota je menšia ako 15 kg / m3), PSB 25 (indikátory 15-25 kg / m3), PSB 35 (špecifická hmotnosť od 25 do 35 kg / m3) a PSB 50 (50 kg / m3 alebo viac).

  Klasifikácia ministerskej ťažby vyzerá takto:

  • P-75 (hmotná hustota, 75 kg / m3) je vhodná pre slabo zaťažené a horizontálne povrchy;
  • P-125 (Podiel tejto vlny je 125 kg / m3, ale izolácia s hustotou 110, 120 a 130 kg / m3) sa tiež pripisuje tomuto typu izolácie steny;
  • Pj-175 (Indikátory hustoty sú z mena vypnuté) – materiál s vysokou hustotou pre vonkajšie obloženie;
  • Pj-200 (Špecifická hmotnosť je 200 kg / m3 a vyššie) – používa sa na vonkajšiu prácu, má zvýšenú požiarnu odolnosť.

  Stojí za zmienku, že existuje menej hustých vlny ako p-75. Ich podiel je 60-70 kg / m3.

  Porovnanie parametrov

  Rôzne typy izolácie majú rôzne indikátory priemernej hustoty.

  • Mmminerálna izolácia majú hustotu od 30 do 200 kg / m3, ktorá zaisťuje ich univerzálnosť – môžete si vybrať materiál pre akúkoľvek časť domu.
  • Maximálny Hustota polyetylénovej peny Je to 25 kg / m3, zatiaľ čo materiál je dosť tenký – 8-10 mm. Zvýšenie hustoty do 55 kg / m3 sa dosiahne v dôsledku použitia fóliovej vrstvy s jednou stranou. Zaujímavé je, že jeho vzhľad len mierne zvyšuje hustotu výrobku, významne zvyšuje tepelnú účinnosť materiálu. To je zabezpečené schopnosťou pokryť fóliu, aby odrážala až 97% tepelnej energie.

  • Populárny izolačný materiál Tyčinok Má špecifickú hmotnosť 80-160 kg / m3 a extrudovaný expandovaný polystyrén – 28 až 35 kg / m3. Nie je náhoda, že druhý je jedným z najľahších materiálov pre tepelnú izoláciu, ktorá má nízku tepelnú vodivosť.
  • Vzhľadom na zvláštnosti zloženia a technológie aplikácie (nastriekaná polokochybná hmota na povrchu, po ktorej zamrzne), Penosop Má tiež nízku hustotu – 10 kg / m3. Avšak, rovnako ako väčšina podobných materiálov, vyžaduje dodatočnú ochranu aspoň vrstvu omietky.
  • Charakteristika je široká škála špecifických indikátorov gravitácie Pre penové sklo – penové alebo bunkové sklo. Zaujímavé je, že štandardné ukazovatele sú 200-400 kg / m3 a svetelná verzia má hustotu 100-200 kg / m3. V kombinácii s vysokou tepelnou účinnosťou, pretože koeficient tepelnej vodivosti sa rovná podobným množstvám minerálnej vlny, materiál vám umožňuje používať ľahkú verziu pre izoláciu fasádnych konštrukcií, ktoré majú menej hmotnosti a nákladov.

  Vplyv na vlastnosti

  Väčšina charakteristík izolácie sú prepojené. Ukazovateľ hustoty teda ovplyvňuje tepelnú vodivosť.

  Ako viete, vzduch je najlepší tepelný izolátor. Veľký počet vzduchových bublín sa nachádza medzi chaotickými riadenými vláknami izolácie minerálnej vlny, ako je kamenná vlna. ale Ak zvýšite podiel materiálu (v skutočnosti, je silnejší komprimovať vlákna), potom sa objem vzduchových bublín zníži, čo viedlo k zvýšeniu tepelnej vodivosti.

  Vzťah medzi hustotou a tepelnou vodivosťou je však spôsobený štruktúrou materiálu. Napríklad, keď sa zmení hustota expandovaného polystyrénu, vzduch obsiahnutý v jeho kapsulách zostáva nezmenený. To znamená, že tepelná vodivosť sa nemení pri zmene hustoty izolácie.

  Ale na zvukovú izoláciu je vždy ovplyvnená zmena špecifickej hmotnosti. Je to spôsobené tým, že so znížením priepustnosti vzduchu tepelného izolátora rastú jeho indikátory absorbujúce hluk.

  Inými slovami, Viac hustého materiálu je charakterizovaná lepšia zvuková izolácia. Avšak, ako sa hustota zvyšuje, hmotnosť, hrúbka materiálu sa zvyšuje. Práca s ním je nepohodlná.

  Výstupom z tejto situácie bude použitie špeciálnych tepelných izolačných panelov so zlepšenými vlastnosťami zvuku. Môže to byť ľahké sklo hazardné alebo čadičové izolácie s skrútenými tenkými a dlhými vláknami. V tomto prípade nesmie hustota materiálu prekročiť 50 kg / m3.

  Nepochybne je vzťah medzi posudzovaným parametrom a hrúbkou hrúbky. Čím viac jeho hustoty je potrebná jemná jemná vrstva na dosiahnutie požadovaného tepelného účinku.

  Indikátory pevnosti sú tiež spojené so schopnosťou materiálu odolať veľkým zaťaženiam a pripojenie je priamo proporcionálne. V tomto ohľade by sa malo využiť hustých materiálov na naložených oblastiach. Len si môžete vyhnúť deformácii izolácie.

  Nakoniec, spôsob jeho inštalácie závisí od podielu izolácie. Takže medzi MAS a prvkami prepraviek môžu byť použité ľahké izolátory ľahké, nízka hustota. Ak je tá istá možnosť namontovaná na stenu, len zlyhá, takže výber je vytvorený v prospech odolnejších rohože a listov.

  Okrem, Hustá izolácia nepotrebujú ďalšiu mechanickú ochranu, sú dostatočne silné, aby odolávali mechanické zaťaženie. A viac sypkých materiálov – peny, expandovaný polystyrén, minerálna vlna – vždy potrebujú dodatočnú ochranu.

  Ako si vybrať a kam?

  Vyberte hustotu materiálu by mala byť primárne zohľadniť jeho rozsah. Pokiaľ ide o stien, mal by sa brať do úvahy typ plošného materiálu. Takže, pre fasády, lemované vlečkou, môžete použiť svetelnú izoláciu (40-90 kg / m3). Ak sa plánuje omietky, podiel izolácie by sa mal zvýšiť na 140-160 kg / m3.

  Pre šikmé strechy je dostatok izolácie s indikátormi hustoty do 45 kg / m3, zatiaľ čo plochá strecha vystavená vysokým zaťaženiam vyžaduje viac „vážne“ tepelného izolátora. Pre izoláciu minerálnej vlny sa tento indikátor rovný aspoň 150 kg / m3, pre polystyrénovú penu – najmenej 40 kg / m3. Pod návrhu podlahy potrebujete maximálnu hustú izoláciu, nie menej ako 180 kg / m3, a medzi MAS, ktoré môžete ležať a ľahké, voľnej izolácie, pretože si vezmú celé zaťaženie na seba.

  Výber ohrievača V závislosti od jeho hustoty by sa tieto kritériá mali brať do úvahy ako: \ t

  • Druhy práce (vonkajšia alebo vnútorná izolácia);
  • Metóda inštalácie materiálu;
  • Zaťaženie, ktoré je izolácia vystavená;
  • priemerné teploty v zimnej sezóne;
  • Potreba zvukovej izolácie.

  Pri výbere izolácie je dôležité spoliehať sa nielen na jej technické ukazovatele, ale aj na autorite a slávu výrobcu. Preferencie by sa mali udeliť dlhodobým pečeňom, ktorých výrobky boli na stavebnom trhu už dlhú dobu a dostávajú pozitívnu spätnú väzbu zákazníkov.

  Výrobky niektorých firiem majú malý výber materiálov v závislosti od hustoty. V pravidlách URSA Prakticky nevyskytuje izoláciu, ktorej hustota je vyššia ako 35 kg / m3.

  Najznámejšie značky (Isover, Rockwool) Uvoľnite ako ľahkú aj tuhú izoláciu – špeciálny druh pre každý typ práce, vrátane pod nanesených ventilov.

  Tipy a odporúčania

  Požadovanie pozornosti na špecifické výrobky, stojí za to starostlivo študovať pokyny pre materiál, venovať pozornosť nielen na indikátory hustoty, ale aj na rozsahu pôsobnosti. Takže v linke Isover existujú dosky s strednou hustotou (50-80 kg M3), ktoré sú však vhodné na izoláciu fasádnych systémov.

  Záujem predstavuje a dosky kombinujúce 2 textúry – ich vonkajšia strana je hustšia, tvrdá, vnútorná – voľná, mäkká. Použitie takýchto materiálov poskytuje vysoko kvalitnú tepelnú izoláciu, znižuje zaťaženie budovy, ako aj náplasť priamo nad izoláciou.

  Niektorí výrobcovia, napríklad Tekhnonikol, produkujú materiály rôznej tuhosti v rôznych pravidlách, zatiaľ čo línia iných značiek zahŕňajú niekoľko z hľadiska hustoty typu materiálu. Napríklad Knauf je pravítko, ktorý obsahuje a materiál s hustotou 35 kg / m3 a 150 kg / m3.

  Pokiaľ ide o penové platne, zvyčajne výrobcovia zvyčajne dávajú jasnú diferenciáciu materiálu na tento účel, ktorý je neoddeliteľne spojený s hustotou. Napríklad tekhnonikolová cievka uhlíka piesok – 28 kg / m3. Malá hustota, ktorá znamená, nízka hmotnosť im umožní aplikovať ich v zložení sendvičových panelov. A výrobky z uhlíkového PROFA tej istej značky majú hustotu 30-35 kg / m3, ktorá mení svoj účel – teraz slúži ako samospálenie v obytných budovách.

  Inými slovami, jedna z hlavných odporúčaní pri nákupe ohrievača je venovať pozornosť indikátorom hustoty a cieľa pre každého konkrétneho výrobcu.

  Je dôležité si uvedomiť, že nielen rôzne stavebné predmety, ale aj rôzne časti tej istej budovy potrebujú izoláciu inej hustoty a tepelnej vodivosti.

   Napríklad pre steny dostatočne ľahkej izolácie, ktorá má nízku tepelnú vodivosť a neprimerane nenačíta konštrukciu podľa jeho hmotnosti. Vhodné materiály s indikátormi 50-200 kg / m3.

   Pre vnútornú tepelnú izoláciu by sa mala použiť aj ľahšia izolácia s hustotou 28-55 kg / m3. Nadácia a základné časti si však vyžadujú použitie tvrdých ohrievačov vysokej hustoty, najmenej 150 kg / m3.

   Nakoniec nie je možné zabúdať na túto izoláciu, ktorej hustota je menšia ako 250 kg / m3, nevyhnutne potrebuje ďalšiu ochrannú vrstvu. Okrem toho, ak hovoríme o vonkajšej tepelnej izolácii.

   Či je dôležitá hustota tepelných izolačných materiálov, pozrite si nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár