Betón M100

M100 betón – typ pľúcneho betónu, ktorý sa používa hlavne na betónový tréning. Používa sa predovšetkým pred výplňou monolitických dosiek alebo založenia budovy, ako aj počas výstavby ciest.

Dnes je betón, ktorý je považovaný za najbežnejší materiál v stavebníctve. A nezáleží na tom, či ide o výstavbu mrakodrapu alebo na výstavbu základu pre malý vidiecky dom – bude potrebné.

Ale v rôznych prípadoch budú potrebné rôzne betón. Je zvyčajné rozdeliť triedy a značky. Všetci sa líšia v ich vlastnostiach a používajú sa na rôzne účely. Pre niečo, že bude dostatočne nízka úroveň sily a pre inú budovu musí byť sila nevyhnutne zvýšiť.

M100 – jedna z mnohých značiek. V mnohých ohľadoch bude značka závisieť od pomeru komponentov, ktoré sa používajú počas výroby. A všetko, pretože kvalitatívne charakteristiky sa zmenia zo zmeny tohto vzťahu. Náklady na rôzne značky sú však tiež iné. M100 sa považuje za jeden z najjednoduchších. Kvôli tejto cene nebude veľmi vysoká. V tomto prípade je rozsah pôsobnosti tohto materiálu tiež pomerne obmedzený. Takže neverte, že pre malé náklady môžete získať všetko a okamžite.

Pôsobnosť

  • Používa sa pri inštalácii obmedzovača, pretože nie je potrebné zabezpečiť pevnosť podkladovej vrstvy. Vzhľadom k tomu, že tento povrch sa používa výlučne chodci, tlak na nej nie je príliš veľký.
  • Môže sa použiť aj ako montážna vrstva pre cesty s nízkou intenzitou pohybu.
  • Pre prípravné práce na vytvorení základu za nadácie. Často používané v tejto oblasti kvôli svojej nízkej cene.

Ale pre zvyšok stavebných sfér, táto značka nie je veľmi dobrá, pretože to môže naozaj nevydržať vysoké zaťaženie. Toto je jeho jediná nevýhoda, ktorá neumožňuje príliš často pomocou tohto materiálu.

Zloženie zmesi a spôsob varenia

Takáto zmes sa často nazýva „chudá“. A nie bez dôvodu. Je to spôsobené tým, že množstvo cementu v zmesi je minimálne. Stačí výhradne, aby sa častice kameniva. Zmes tiež obsahuje drvený kameň. Môže to byť štrk, žula, vápenec.

Ak hovoríme o pomere komponentov zmesi, možno poznamenať, že to bude najčastejšie nasledovné: 1 / 4,6 / 7, podľa cementu / piesku / drveného kameňa. Vzhľadom na skutočnosť, že nízke požiadavky sa predložia do samotného betónu, kvalita komponentov nemusí byť veľmi vysoká. Vo výrobe prakticky nepoužívajte prísady.

Samotný betón M100 nie je rozlíšený odolnosťou voči mrazu. Môže odolať nie viac ako päťdesiat cyklov zmrazovania. Vodotesné je tiež veľmi vysoké – W2.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: