Betón

Betónové železo – postup zameraný na vytvorenie silnejšieho betónového povrchu a zvýšiť stupeň hydroizolácie.

Tým, že urobíte rozhodnutie vybudovať svoj vlastný domov, idete na vážny krok a pomerne prirodzene chce, aby budúci dom vysťahoval aspoň storočie. Niekoľko materiálov však môže zaručiť takýto život. Aby bolo možné stáť aspoň 100 rokov, sú potrebné dodatočné posilnenie opatrení. Betón patrí do takýchto materiálov. Vzhľadom k tomu, čas za mechanického a / alebo chemického nárazu, jej vonkajšia vrstva začína kolaps.

Podľa názvu metódy by ste si mohli myslieť, že je spojený s pridávaním železa na betónu, ale v skutočnosti nie je.

Technológia topenia je proces poťahovania vonkajšieho povrchu betónu s použitím suchých zmesí so špeciálnym zložením alebo cementom. Takéto prášky majú rôzne komponenty v určitých proporciách.

Komponenty pri výrobe takýchto práškov sú: kvapalné sklo, corund, žulový agregát, hlinitý sodný, žulový agregát a t.D. Môžu byť obsiahnuté v zložení spolu, ako aj individuálne, v závislosti od typu a cieľa.

Všetky atmosférické javy (vetry, dažde, mráz, škodlivé slnečné lúče) negatívne ovplyvňujú kvalitu vonkajšej vrstvy betónu. Ak chcete posilniť, použite konkrétne posilnenie. Môže sa vykonávať dvoma spôsobmi: mokré alebo suché. Špecifická voľba závisí len na polohe povrchu: horizontálne alebo vertikálne.

Zvážte obe možnosti.

Metódy

Suchý

Suchá metóda (výlučne na horizontálnych lietadlách). Prostredníctvom jemného sita sa cement alebo vyššie uvedená zmes preosiala na plochom povrchu betónu. Hrúbka takejto vrstvy by mala byť asi 3 mm. Táto vrstva musí byť zarovnaná, kompaktná a prepravka. Nasledujúci suchý materiál nezávisle vyberie potrebnú vlhkosť a stvrdny.

Vlhký

Metóda mokrej (na zvislých alebo horizontálnych povrchoch). Na povrchu sa aplikuje kvapalný cementový roztok. V tomto prípade môžete pridať ďalšie komponenty typu piesku alebo iné.

Cement s pieskom v mokrom spôsobe aplikácie by mal byť v pomere 1: 1. Tiež na zvýšenie určitých vlastností povrchu v zmesi, kvapalné sklo, korund, žulový agregát, hlinitý sodný, žulový agregát a t.D. Potom, čo je zmes pripravená, aplikuje sa na požadovaný povrch a rozbiť. Ďalej musí dať suché aspoň týždeň. Po nástupe, musí sa stratiť a môže sa aplikovať na polymérnu ochranu, ktorá poskytuje ochrany estetických druhov.

Náraz

Aj pre konkrétny časopis niekedy aplikuje vhodné impregnácie. Môžu byť nájdené v špecializovaných stavebných predajniach.

Najobľúbenejšie a vysoko kvalitné právo je polyuretán. Vyplní póry do betónového polyméru. Vďaka tomu má vonkajšia vrstva vlastnosti a betón a polymér. Takáto impregnácia sa môže aplikovať v akomkoľvek teplotnom prostredí. Jediným odôvodnením tejto metódy je, že impregnácia je potrebné aplikovať na ešte úplne kalený a dokonca betón.

Po zarovnaní betónu sa na ňu aplikuje impregnácia a dajte im suché. Ďalej sa odporúča poľský. Najlepšie je to s špeciálnym brúsnym strojom.

Výsledkom je, že výsledná vrstva chráni betónu pred vlhkosťou, škodlivým slnečným svetlom, chemickým a mechanickým vplyvom.

Nebude tiež zbytočné spomenúť, že impregnácie existujú rôzne odtiene. Správne zvolený odtieň dá krásu a dobre zapadá do celkového dizajnu miestnosti alebo budovy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: