Betónové proporcie na raňajky

Scéna – betónové podlahy, priľahlé k základu domu na jeho obvode. Je potrebné, aby sa zabránilo základu na prevenciu základu v dôsledku zdĺhavých dažďov, z ktorých je veľa vody vedľa základne na území, tečie na odtoku. Skostka si to vezme na meter a viac z domova.

Norma

Betón na raňajky v okolí domu by malo byť približne o rovnakú značku, ktorá bola použitá pri plnení nadácie. Ak nie je plánované, aby sa na tenké betón naplánoval na tenké betón, potom použite štandardný (komerčný) betón nie je nižší ako značka M300. Je to on, kto bude chrániť nadáciu z prebytku vlhkosti, čo vedie k predčasnému zlyhaniu základu domu kvôli častému zmáčaniu.

Neustále mokrý základ – zvláštny most chladný medzi dvorom (alebo vonkajším) a vnútrozemským priestorom. Plyzovanie v zime, vlhkosť vedie k praskaniu nadácie. Úloha – zachrániť základňu domu suché čo najdlhšie, a pre to, spolu s hydroizoláciou slúži.

Frakcia 5-20 mm sú vhodné ako sutina. Ak nie je možnosť dodať niekoľko ton žuly sutiny, je prípustné použiť sekundárnu – tehlu a kamennú bitku. Použitie omietkových a sklenených fragmentov (napríklad fľašu alebo boja proti okna) sa neodporúča – betón neovplyvní požadovanú silu.

V kabíne by nemali byť žiadne prázdne fľaše – kvôli svojej vnútornej prázdnote, výrazne znížia pevnosť takéhoto povlaku, To môže nakoniec pád dovnútra, pretože to bude potrebné naliať do nového cementového roztoku. Tiež drvený kameň by nemal obsahovať vápencové kamene, sekundárne (recyklované) stavebné materiály a iné. Najlepšie riešenie bude slúžiť presne žulovú rubľovou.

Piesok čo najviac by malo byť čisté. Najmä sa preosiate z ílových inklúzií. Obsah yals a ílov v surovom kariérnom piesku sa môže dosiahnuť 15% svojej hmoty, a to je významné oslabenie betónového riešenia, pre ktoré by bolo potrebné zvýšiť množstvo pridaného cementu pre rovnaké percento. Skúsenosti mnohých staviteľov ukazuje, že je oveľa lacnejšie vyrezať alebo hlinené hrudky, škrupiny a iné zahraničné inklúzie, ako zdvihnúť dávku cementu a kameňov.

Ak si vezmete priemyselný betón (objednávka betónu), potom 300 kg cementu opustí cubometer (desať 30-kilogramové tašky), 1100 kg sutiny, 800 kg piesku a 200 litrov vody. Betón, varený svojimi vlastnými rukami, má nespornú dôstojnosť – jeho zloženie je známe vlastníkovi objektu, pretože nie je objednaný zo sprostredkovateľov, ktorí nemusia pripraviť cement alebo štrk.

Proporcie štandardného betónu pod raňajkami sú:

  • 1 cementový vedro;
  • 3 lyžica naočkovaného (alebo umyté) piesku;
  • 4 štrkové vedrá;
  • 0,5 lopaty vody.

V prípade potreby môžete nalejte viac vody – za predpokladu, že hydroizolačná (polyetylénová) je substituovaná pod betónovým povlakom. Portland Cement vybrané značky M400. Ak si vezmete cement menší ako značka vysokej kvality, potom betón nezíska požadovanú silu.

Scéna je betónová doska naliata do odchytenej zóny. Debnenie zabráni šíreniu betónu nad rámec limitov infiltrovanej oblasti. Ak chcete určiť plniacu plochu betónu ako budúce raňajky pred debináciou, určitý priestor sa umiestni do dĺžky a šírky. Získané hodnoty sa prenášajú do meračov a premennej. Najčastejšie je šírka bitúnku okolo domu 70-100 cm, stačí to byť schopní prejsť okolo štruktúry, vrátane vykonávania akejkoľvek práce na ktorejkoľvek z stenách domu.

Pre výrazné vytvrdzovanie raňajok, niektorí majstri robia výstužnú sieť, postavený z pleteného drôtu výstuže. Tento rám má tempo buniek asi 20-30 cm. Tieto zlúčeniny sa neodporúčajú vykonávať tieto zlúčeniny: s významnými výkyvmi teploty môže byť zvárací priestor rozbitý.

Na určenie objemu betónu (v metroch kubických) alebo tonáže (množstvo betónovej kompozície použitej) sa získaná hodnota (dĺžka vynásobená šírkou) sa vynásobí výškou (hĺbka bielizne). Najčastejšie je hĺbka liatia približne 20-30 cm. Hlbšia scéna sa naleje, tým väčšie je potrebné množstvo betónu na vyplnenie.

Napríklad, Aby sa štvorcový meter scény hĺbky 30 cm, spotreboval 0,3 m3 betónu. Thumbly šmyk bude trvať dlhšie, ale neznamená to, že jeho hrúbka musí byť uvedená do hlbín základu (meter alebo viac). Bolo by to neekonomicky a nezmyselné: základom vzhľadom na nadmernú hmotnosť by mohla dať roll v ľubovoľnom smere, ktorý má v priebehu času.

Betónové raňajky by mali ísť na vonkajší okraj strechy (okolo obvodu) aspoň 20 cm. Napríklad, ak strecha s bridlicovým povlakom ustupuje z steny na 30 cm, potom šírka scény musí byť aspoň polovica metra. Je nevyhnutné, aby kvapky padajúce zo strechy a prúd dažďovej vody (alebo taveniny vytvorené zo snehu) nemulnili hranicu scény a pôdy, pričom podložila pôdu pod ním a okuliare na betóne sám.

Scéna by sa nemala prerušiť kdekoľvek – pre maximálnu pevnosť, okrem toho, že by mala byť celá zóna kontinuálna a homogénna. Je nemožné ponoriť prestávku v menej ako 10 cm – príliš tenká vrstva je predčasné nosiť a prasknúť, nie odolať nákladom od ľudí, ktorí prechádzajú pozdĺž, umiestnenie nástrojov pre iné práce na území v blízkosti domu, od Steplander a iné práce.

Ak chcete prúdiť vodu z šikmých dažďov a zo strechy, scéna musí mať svah aspoň 1,5 stupňa. V opačnom prípade bude vodu uviesť, a keď mrazy – zmrazenie pod nedostatkom, nútením pôdy.

Kompenzačné švy Šetu musia zohľadňovať expanziu teploty a kompresiu dosiek. Na tento účel tieto švy zaberajú miesto medzi zónou suterénu a vonkajším povrchom (steny) nadácie. Sediaci podlaha, ktorá neobsahuje výstužný rám, je tiež oddelený pomocou priečnych švov každé 2 m dĺžky pokrytia. Plastové materiály sa používajú na usporiadanie švov – vinylovej pásky alebo peny.

Proporcie betónu rôznych značiek

Proporcie betónu na scénu sa vypočítavajú nezávisle. Betón, vytvorenie hrubej vrstvy, úplne uzavretá z neho, nahradí dlaždice alebo asfalt. Faktom je, že dlaždice sa môže pohybovať v priebehu času a asfalt – na cooke. Značka betónu môže byť M200, ale tento betón má výrazne nižšiu pevnosť a spoľahlivosť – kvôli zníženému množstvu cementu.

V prípade použitia piesočnatého štrkovej zmesi vychádzajú z požiadavky na vlastné proporcie. Obohatený piesočná štrková zmes môže obsahovať jemný drvený kameň (do 5 mm). Betón z takéhoto rozdrveného kameňa má menšiu pevnosť ako v prípade štandardných kamienkových frakcií (5-20 mm).

Pre PGS to trvá konverzia na čistý piesok a štrk: Tak, v prípade použitia podielu „cement-piesok-kablies“ pomerom 1: 3: 4, je prípustné použiť pomer „cement-PGS“, resp. 1: 7. V skutočnosti, z 7 Verida, PGS, Poľsko sa nahrádza rovnakým objemom cementu – pomer 1,5 / 6.5 bude dávať pozorovateľnú vyššiu pevnosť betónu.

Pre betónu značky M300 je pomer cementu M500 na piesok a štrk 1 / 2.4 / 4.3. Ak potrebujete pripraviť Betón značky M400 z rovnakého cementu, potom je pomer 1 / 1,6 / 3.2. Ak sa používa gramslapse, potom pre stredné značky betón, pomer „cement-piesok-troska“ je 1/1 / 2,25. Grançlaka betón je trochu horší silou pre klasické betónové zloženie varené z žuly droblinky.

Opatrne merajte potrebný podiel v častiach – často ako štandardné a počiatočné údaje pre výpočet, je prevádzkovaný s 10-litrovým cementovým vedením a zostávajúcimi zložkami „prispôsobiť“ už na tomto množstve. Pre chybnú výpadku používajte podiel „cementové skríning“, rovný 1: 7. Otvorenie, ako je kariérny piesok, umytý z ílových a pôdnych častíc.

Tips Tipy

Výsledné zložky sú výhodne zmiešané v malom miešači betónu. Vo kolená – pri nalievaní malých hadov z výpočtu na 100 kg na plný vozík – miešanie betónu na homogénnu hmotu by bolo ťažké. Lopata alebo stierka s miešaním – nie najlepším asistentom: Sprievodca strávi viac času (pol hodiny alebo hodinu) pri manuálnom miešaní, ako keby použil mechanizované nástroje.

Zmiešaný betón s pomocou miešacej trysky na vŕtačke je nepohodlne – kamienky budú brzdiť točenie takéhoto mixéra.

Betón chytil posledný (2 hodiny) pri teplote objednávky +20. Na výrobu stavebných prác v zime, keď je teplota vzduchu ostro znížená (0 stupňov a nižšie) sa neodporúča: na studenom betóne sa nezachytí a nezíska si silu, okamžite odchádza a pri rozmrazení. Po 6 hodinách – od konca výplne a vyrovnávanie povlaku – betón je dodatočne zavlažovanie vodou: pomáha mu získať maximálnu pevnosť za mesiac. Zmrazené a úplne zvládnuté pevnosť betónu môže byť doručená najmenej 50 rokov, ak sa pozorovali proporcie a majster sa nezachránil na ingrediencie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár