Bitumast hydroizolačné mastiky

  MASTY – Ide o vyhľadávaný stavebný materiál, ktorých výroba je zapojená do veľkého počtu domácich i zahraničných spoločností. Obzvlášť populárne medzi spotrebiteľmi bitúmenové hydroizolačné hmotnosti. Dnes v našom materiáli budeme podrobne zvážiť vlastnosti takýchto materiálov.

  Zvláštnosť

  Bitúmenové hydroizolačné tmely zaberá vedúce postavenie na modernom trhu v ich výklenku. Je to spôsobené tým, že sa používa v rôznych oblastiach sfér, a tiež vlastní vysokú kvalitu. Tak, S týmto materiálom môžete použiť vodotesné betónové povrchy, základové prvky, vonkajšie drevené konštrukcie a mnoho ďalších prvkov. Pokiaľ ide o zloženie stavebného materiálu, na jednej strane je povinné, v ktorom sú látky, ako je napríklad inhibítorová korózia, antiseptické, izolačné bitúmen, rozpúšťadlo organického typu a zmäkčovadlo. Na druhej strane neexistujú také škodlivé a toxické zložky, ako napríklad toluén.

  Všeobecne platí, že vymenovanie bitúmenového tmelu – hydroizolácie, to znamená ochranu povrchov pred nadmernou vlhkosťou, ktorá môže spôsobiť nenapraviteľnú škodu na stavbu alebo stavbu. Bitúmový tmel platí na materiály, ako je betón, kov a drevo.

  Treba mať na pamäti, že existujú prísne definované požiadavky, ktoré regulujú nielen postup používania látky, ale aj jeho skladovanie. Napríklad, Kompozícia je nevyhnutne v tesne uzavretej kapacite. Je tiež dôležité dodržiavať teplotný režim, ktorý je potrebné udržiavať v rozsahu od -30 do +50 stupňov Celzia. Okrem toho je potrebné starať sa o to, že kontajner, v ktorom látka nepodlieha priamym a škodlivým účinkom priamych ultrafialových lúčov. Ďalšia opatrnosť sa týka súladu s prípustnou vlhkosťou v okolitej atmosfére. Stojí za to pripomenúť, že tmel by nemal byť umiestnený v blízkosti ohrievacích zariadení a otvorených zdrojov ohňa.

  Ak je to možné, materiál sa neodporúča skladovať v obytných priestoroch. Ak sa tomu vyhnete, potom sa musíte uistiť, že deti nemajú prístup k tankám s tmelom, ako aj materiál je ďaleko od potravy.

  Celková skladovacia životnosť stavebného vodotesného bitúmenu mastického bitúmastov má svoje limity, ktoré sa líšia v závislosti od toho, aký typ kontajnera na ukladanie používania. Napríklad pre utesnené obaly je toto obdobie 24 mesiacov, a na kovové kontajnery – 36 mesiacov.

  Odrody

  Vzhľadom k tomu, že masky bitúmast nájde pomerne široké použitie v rôznych oblastiach ľudskej činnosti, na modernom stavebnom trhu nájdete niekoľko druhov takéhoto materiálu.

  Napríklad existuje klasifikácia stavebného materiálu, ktorý rozdeľuje tmest na 2 hlavné typy v závislosti od spôsobu jeho prípravy.

  • Studený tmel – Toto je materiál, ktorý sa vyrába bez použitia vysokých teplôt a bez tepelného spracovania. Počas výroby studeného výrobku sa takéto chemikálie, ako sú ropné rozpúšťadlá veľmi často používajú. Studený bitúmenový hydroizolačný tmel sa predáva v hotovej forme, ktorá je obzvlášť vhodná pre používateľa. V tomto prípade sa materiál vyznačuje aj bezpečnosťou v procese aplikácie. Tento stavebný materiál sa však vyznačuje zvýšenými nákladmi, nie je k dispozícii pre každého kupujúceho.
  • Horúce tmely Uskutočňuje sa okamžite pred použitím.

  Okrem tých, ktoré sú uvedené vyššie, existujú aj iné odrody tmelu.

  Kauchuchobitum

  Na rozlišovacie charakteristiky tohto stavebného materiálu sa predovšetkým pripisuje jeho vysoká lepiaca schopnosť a odolnosť proti mrazu. S týmto materiálom sa valcované strešné krytiny a hydroizolačné materiály veľmi často dosiahnu. Okrem toho je dôležité poznamenať, že materiál je zakázaný používať za podmienok uzavretých miestností.

  Revfinobitum

  Zloženie tohto typu materiálu obsahuje malú gumenú drvinu, teda názov typu tmelu. Kvôli tomu takéto indikátory materiálu ako hrúbka a pevnosť hydroizolačnej vrstvy zvyšujú. Použitie takéhoto tmelu je povolené v podmienkach slabých a stredných agresívnych pôd.

  Zastrešenie

  Základnou zložkou konštrukčného tmelu tejto kategórie je strešná bitúmen. Obchodné vlastnosti tohto materiálu zahŕňajú jeho hustú textúru, vďaka ktorej tmel sa nerozšíri. Okrem, Materiál zahŕňa taký cenný prvok ako herbicíd, ktorý zabraňuje rastu a vývoj rastlín, ako aj machov a lišajníkov, ktoré sa často vyskytujú na strechách budov. Strešné tmely zaisťuje parnú bariéru počas zariadenia strešných systémov.

  V procese výberu a získavania tmelu by teda mali byť tak pozorné, čím sa uprednostňuje takýto množstvo materiálu, ktorý splní vaše individuálne potreby.

  Ako použiť?

  Aby ste mohli používať asistelnostné bitúmenové mastové bitúmenové masty, ktoré priniesol požadovaný výsledok, je potrebné dodržiavať odporúčania špecialistov.

  • Skôr ako začnete používať MASTE, musíte materiál dôkladne premiešať. V niektorých prípadoch sa môže zriediť takýmito látkami ako biely lieh, benzín a iné podobné kompozície.
  • Ak sa stavebné práce vykonávajú za podmienok nízkych teplôt vzduchu (napríklad pod nulou), potom sa odporúča zahriať tmely. Musí sa vykonať 24 hodín.
  • Povrch, na ktorom budete aplikovať bitúmenové konštrukcie, musí byť čistý a suchý. Ak je charakterizovaný poréznou štruktúrou, potom je povinné predbežné spracovanie pomocou primeru aj z bitúmeru.
  • Samotná mastická aplikovaná sa odporúča vykonávať s maľbou, štetcom, mops alebo metódou striekania.

  Okrem štandardných pravidiel uvedených vyššie, počas používania tmelu musíte nevyhnutne dodržiavať bezpečnosť. V tejto súvislosti existuje niekoľko všeobecne prijatých noriem a zásad.

  • Je prísne zakázané používať tmely v podmienkach uzavretých obytných priestorov. Všetky práce by sa mali vykonávať výlučne vonku.
  • Nezabudnite, že hydroizolačný materiál je charakterizovaný horľavými vlastnosťami, že je nemožné vysušiť oheň a dokonca dym.
  • Pri práci s bitúmenovým materiálom je používanie osobných ochranných prostriedkov povinné. Je to spôsobené tým, že v žiadnom prípade nerobí dojem tmelu na koži a sliznici. Ak sa to stalo, postihnuté miesto musí byť okamžite prepláchnuté, ako aj hľadať lekársku starostlivosť na špecialistu.

  Podľa všetkých pravidiel opísaných vyššie (využívanie materiálu a bezpečnosti), budete spokojní s výsledkom vašej práce, pretože materiál bude úplne plniť svoj funkčný účel na dlhú dobu.

  Bitumast WashOnoscing Masterics See na videu nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: