Debnenie okolo domu

  Výstavba vášho domova – komplexný a starostlivý proces, v ktorom je celá rodina zvyčajne vypracovaná. To všetko začína výberom miesta a kreslenie výkresu a končí inštaláciou debnenia okolo základu. Je to posledný krok, ktorý spôsobuje začínajúcich staviteľov veľa otázok. Predtým, ako začnete, je potrebné určiť materiál a pohľad na scénu, a po štúdiu krok za krokom na výrobu tohto prvku.

  Čo je to a prečo potrebujú?

  Debnenie (scéna) okolo budovy je široký pás prechádzajúci po celom obvode nadácie. Vykonáva niekoľko funkcií naraz.

  • Vylučuje vlhkosť od vstupu do nadácie. Mnohí zvažujú inštaláciu debnenia s hlúposťou a nadmerným odpadom, ale chýba tento krok, Builder strávi veľké množstvo, ktoré nahradí základ. Faktom je, že na začiatku jari a uprostred jesene v dôsledku bohatých dažďov začne dizajn byť rozmazaný, takže po určitom čase nezostane nič z nadácie.

  • Zlepšuje vzhľad budovy. Súhlasím, debnenie môže výrazne zdobiť sivú a pekný dom alebo sa stať doplnkom jasného dizajnu.

  • Zlepšuje tepelnú izoláciu domu. Ďalšia vrstva betónu alebo iného materiálu nikdy nebude zbytočná. Naopak, pomôže ušetriť na zaplatení vykurovania.

  • Zabraňuje životne dôležitým aktivitám rastlín. Ich koreňový systém nie je schopný rozvíjať bez prístupu kyslíka, pretože rastliny oslabujú a nezničia základ budovy.

  Preto správne vyhotovené debnenie – záruka dlhej nadácie služby.

  Bez nej nie je nevyhnutné pre takmer akúkoľvek konštrukciu, s výnimkou domov stojacich na nadácii hromady. Existujú určité normy GOST, v ktorom sú uvedené hlavné nuansy aplikácie zariadenia: účel používania a štandardných veľkostí.

  Scéna je konštrukcia, ktorá je inštalovaná na ochranu štruktúry od prietoku vody. Základom debnenia je zvyčajne pokrytá betónou alebo porcelánovými dlaždicami, aby nielen chránili pôdu vniknutiu do jeho vody, ale aj zlepšenie vzhľadu budovy. Ďalšia možnosť debnenia – použitie slinkových tehál.

  Mnohé ukazovatele ovplyvňujú veľkosti veľkostí a jeho schéma je zostavený v závislosti od typu pôdy a šírky strešnej projekcie. Tento dizajn môže byť 70 alebo 100 cm – to je minimálne rozmery, z ktorých chcete odpudzovať.

  Vo voľnejšej (koncepcii) by mala byť šírka dizajnu najmenej 1,5-2 metra.

  Ak sa systém väzieb v jednej podlažnej budove neroztopil, šírka debnenia by mala prekročiť svoju projekciu o 30-35 cm. Ak bol dom vytvorený na výstavbu domu, šírka debnenia sa zvyšuje: by mala prekročiť svoje obmedzenia najmenej 45 cm. Uhol sklonu scény, podľa štandardov GOST, sa môže pohybovať od 1 do 10%, a pre voľnú pôdu – od 3 do 10%.

  Popis druhov

  Existujú dva hlavné debnenie: odnímateľné a neodstrániteľné.

  Odnímateľný

  Ako ľahko odhadnúť z mena, Odnímateľná debnenie je vyčistená po konštrukcii, zatiaľ čo neodstrániteľné zostáva navždy a slúži ako dodatočná záruka sily základu. Výhody odnímateľnej debnenia nie je toľko, ale čo je najdôležitejšie, je jeho lacnosť. Tento dizajn môže byť použitý viackrát, čo je obzvlášť atraktívne pre komerčné organizácie, ktoré budujú veľký počet budov a môžu použiť rovnaký dizajn desiatok časov.

  Hlavná požiadavka na debnenie bude Sila dostatočná na odolať tlaku betónu. Vnútorný povrch štítov by mal byť zarovnaný. Kovové modely sú považované za najodolnejšie, ale sú dosť drahé v prevádzke (aj napriek tomu, že si môžete prenajať). Tiež existujú polystyrénové debnenie. Ale aj takáto rôzne materiály nerobí viac populárne odnímateľnú debnenie.

  Neodnímateľný

  Výhody non-odnímateľnej debnenia je oveľa väčšie: zvyšuje pevnosť nadácie, zlepšuje tepelnú izoláciu, urýchľuje proces konštrukcie. Dokonca aj ľudia môžu s ňou pracovať bez skúseností, nezažívajú, že niektoré problémy vzniknú. Cena je o niečo vyššia ako hodnota predchádzajúcej verzie a závisí od toho, ktoré materiály sa používajú ako základ.

  Najmodernejšie zo všetkých použitých materiálov – Polystyrén. Má rad významných výhod: ľahko inštalovať, vysoko kvalitné vodotesné a izolované nadácie. Nevýhody zahŕňajú vysokú cenu. Ešte vyššia hodnota je odlišná debnenie Kovový. Použité listy z ocele 1-2 mm hrubé. Líšia sa v sile, všestrannosti. Okrem toho môže byť zariadenie ďalej vystužené výstužou.

  Zosilnený betónový odoslanie Vytvorené z hotových dosiek, na úkor, z ktorých môžete znížiť spotrebu betónu bez straty za kvalitu výstavby. Výhody zahŕňajú pevnosť, na mínusy – vysoké náklady a potrebujú prilákať špeciálne vybavenie s cieľom vytvoriť dizajn.

  Drevené šmeleje Zostať najobľúbenejší pohľad z dôvodu nízkej ceny, jednoduchosti inštalácie a dostupnosti materiálu. Nevýhody: Pri inštalácii montážnych materiálov sa vyžaduje, čo zvyšuje náklady na výstavbu. Nemali by ste tiež zabudnúť, že strom sa dá ľahko vrátiť do hniloby.

  Preto drevené konštrukcie odporúčajú uplatniť sa pri výstavbe svetlých budov, výstavba základu je plánovaná čo najskôr.

  Toto však nie je celý zoznam materiálov. V závislosti od túžby a možnosti staviteľov možno použiť Slate (hladká) alebo profesionálne podlahy. Takéto materiály sú zvolené kvôli ich lacnosti a dostupnosti, ale majú dosť niekoľkých mínusov. Zbierajte návrh bridlice a takéto materiály budú veľmi ťažké, budete musieť hľadať pomoc pre profesionálov, a to je dodatočné náklady. Kvalita výsledných nosných konštrukcií je pomerne pochybná, keď nalievanie betónu takmer vždy koná jeho netesnosti. Toto je možnosť pre extrémny prípad.

  Výber materiálov a nástrojov

  Materiál sa volí v závislosti od finančných možností na základe veľkosti a účelu budúcej budovy.

  Materiál chudobného kvality bude mať nepriateľský vplyv na konečný koniec konštrukcie a na trvanlivosť celej budovy, takže je lepšie nie zachrániť na svahu.

  Tiež budete potrebovať niekoľko nástrojov na inštaláciu dizajnu, bez ktorého inštalácia nie je možná:

  • Lopata (na prípravu výkopu);
  • meracie prístroje (ruleta, úroveň);
  • MASTER OK;
  • píla;
  • putty nôž;
  • Kladivo a nechty;
  • Materiál, ktorý sa použije na posilnenie výkopu (napríklad srmínovej plytkej a strednej frakcie, piesku);
  • Materiály pre debnenie (cement a dosky).

  Je tiež žiaduce mať vo forme kolieska: to výrazne uľahčí prácu na pohybe tovaru.

  Ako to urobiť sami?

  Pred vstupom do prvého stupňa výstavby, Je potrebné rozhodnúť o materiáli a type stavby. Až potom môžete začať označovanie. Tým sa vytvorí výstupok z okraja budovy, na ktorú sa pridá 30 cm. Zameranie sa na tento znak, je potrebné odstrániť vrchnú vrstvu pôdy (hĺbka je približne 25-30 cm).

  Dno výsledného výkopu musí byť opatrne Dummy. Ako najnižšia vrstva je žiaduce dať sutinu. Priemerná frakcia sutiny (od 40 do 60 mm) sa používa ako hlavná. Jeho pád spí, zvitok a tamper, potom, čo je potrebné na dodatočne zaspať sutiny malé frakcie (od 5 do 15 mm). Vyplňte prázdnotu medzi drvenými kamennými časticami väčšej frakcie. Rozdrvená kamenná vrstva je tesniaca, zavlažovaná voda. Ďalšia vrstva – Sandy. Mal by byť tiež tvarovaná, zavlažovaná voda.

  Druhá etapa prípravy výkopu – Hydroizolácia alebo tzv. Rozdelenie. Je potrebné chrániť betónovú vrstvu pred nadmernou vlhkosťou počas jeho dozrievania. Použitím gomembránového alebo polyetylénového filmu. Jeho hrúbka je najmenej 200 mikrometrov. V prípade potreby vytvorte ďalšiu tepelnú izoláciu. Na tento účel je vrstva extrudovanej polystyrénovej peny vrstvená na vrchole filmu.

  Najdôležitejšia etapa – Inštalácia debnenia. Najčastejšie sa vykonáva z dreva. Súbežne musíte nastaviť koľajnice na označenie teplotných švov. Nainštalujte ich na vopred navrhnutú úroveň debnenia, vzhľadom na potrebný uhol sklonu. Šírka koľajnice by mala byť 20 mm a výška je viac ako štvrtina hrúbky debnenia.

  Metóda výpočtu vzdialenosti medzi švami je nasledovná: Hrúbka betónovej vrstvy v blízkosti základne sa vynásobí 25. Je vhodné kombinovať teplotné a technologické švy: to znamená, že betón by sa mal naliať, so zameraním na koľajnicu. Jedna časť naleje medzi dvoma lamkami. V blízkosti základne je potrebné urobiť teplotný šev s hrúbkou 4 mm. Najčastejšie sa používa bežec. Po tom, budúce posilnenie debnenia. Najjednoduchšou metódou je použitie cestnej siete.

  Odporúča sa vybrať mriežku s bunkami 10 cm a priemerom tyčí, ktoré tvoria aspoň 4 mm.

  Posilnenie – Nie je posledný krok v tomto procese. Po jeho konci sa postupuje na výplň s cementovou maltou. Najvhodnejšia kompozícia je betón M300. Ušetrite na kvalitu betónu je nežiaduce, pretože je presne trvanlivosť raňajok závisí od toho. Odporúčané proporcie na miesenie – 3 pieskové akcie na 1 cement.

  Je dôležité, aby sa betón trochu dozadu, a potom ho musíte zakryť hydroizolačnou fóliou na dva dni.

  Je potrebné, aby vlhkosť, ktorú betón potrebuje dať silu, nemala čas na odparenie. V opačnom prípade sa betón začne rozpadať a rýchlo. 2 týždne po vyplnení sú koľajnice odstránené a švy sa naliata s bitúmenovým tmelom.

  Pri inštalácii debnenia zvážte hlavné chyby.

  • Pokládka debnenia bez sklonu. Ak chýba sklon, voda, ktorá padla na debnenie nebude stáť, ale hlavná funkcia štruktúry – ochrana pred vlhkosťou.
  • Cementové liatie bez použitia teplôt. Napätie vyplývajúce z blokov pri zvýšenej teplote vedie k poruchám betónu.
  • Vytvorenie intervalov v debnote. To zaručuje znehodnotenie vlhkosti pod zemou, vrátane, kde je debnenie. Globe je potrebné vybudovať okolo obvodu budovy.
  • Bad DNA Tamper. Ak spodná časť výkopu nie je dostatočne nárazená, dochádza k zmršteniu pôdy, takže betónový povlak sa začne kolaps.

  O tom, ako je správne a bez nadbytočných nákladov, aby sa prestávka okolo domu, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: