Dekoratívny štrk v krajinnom dizajne

Dekoratívne štrkové použitie ako Dumbfound v krajinnom dizajne. Z tohto článku sa dozviete, že to predstavuje, aké výhody a nevýhody sa to stane.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Dekoratívne štrk – Landscape Decoration Materiál. V poslednej dobe sa objavil na domácom trhu, ale už vyhral sympatie záhradníkov, majiteľov krajín.

Tento drvený kameň s frakciou od 8-15 mm natretý farebným pigmentom.

Prírodný kameň zasiať cez kovovú mriežku, aby ste si vybrali na farbenie kameňa určitej frakcie. Potom sa umyje z nečistôt a prachu, potom suší a natretý pomocou betónu mixéra. Maľovaný kameň nalejte na mriežku a vysušil. Tečúca farba sa opäť používa na farbenie ďalšej časti štrku.

Svetové látky (polyméry a vodotesné akrylát) sa používajú ako farbivá. Farba materiálu môže byť nebohatá, nasýtená, brilantná. Prírodný materiál sa rozlišuje stabilnou dekoratívnosťou a má veľa výhod. Napríklad:

 • Environmentálne, nezasahuje do pôdy absorbovať vodu a „dýchať“, oneskoruje odparovanie vlhkosti;
 • neobmedzuje prístup vzduchu do pôdy, prispieva k prirodzenému rozvoju koreňového systému;
 • Používa sa ako mulčovací materiál, chladenie Zeme v teple;
 • Používa sa na ťažkých hlinených pôdach ako dezintegrátor;
 • má estetickú atraktívnosť a variabilitu farieb;
 • môže nahradiť bylinné prvky trávnika alebo rohové dlažby;
 • Krása rôznych rastlín v záhrade a na kvetinových lôžok;
 • Nebojí negatívny vplyv na životné prostredie (krupobitie, silný dážď);
 • Poskytuje rôzne oblasti používania, ktoré sú k dispozícii v cene;
 • Jednoduchá práca, nevyžaduje špeciálne zručnosti na zdobenie priestoru;
 • Dokonale kombinované s mnohými rastlinami a povrchovými materiálmi.

Môže byť kombinovaný s balvany, drevo, skleneným kovom, betónom, dlažbou a dokonca aj machom. Vyzerá to skvele s veľkými vázami, kovanými medveďmi v rekreačných miestach. Zametný materiál sa môže uskutočniť na malé aj veľké oblasti.

Z dekoratívneho štrku, môžete vytvoriť nielen jeden fotón, ale aj vzorované kompozície. Zároveň sa v dizajne často používajú kamene rôznych farieb. Štýl tlače môže byť iný, čo vám umožňuje vybaviť graf so špecifickým štýlovým riešením.

V prípade potreby je možné zozbierať kameň a previesť na iné miesto, doplňte úplne iný vzor.Ďalšou výhodou je možnosť samoobslužného kameňa. Od sutiny sa rozlišuje viac hlúpe.

Frakcia prírodného materiálu sa môže líšiť. Nie je to len malé, ale aj stredné a niekedy veľké (približne 7 cm).

Tvar kameňa môže byť kubický, okrúhly, uhlový. Pohľad závisí od toho, kde bol vývoj vykonaný. Napríklad okrúhly štrk sa stane tam, kde sa rieka vody umyje.

Dekoratívny štrk sa môže stať dôrazom na krajinu dizajnu. S tým vytvárajú krásne kompozície v záhrade alebo v blízkosti domu – kde rastliny pristátia sú jednoducho nemožné. Napríklad na miestach, kde sa skentné pôdy, kamenný terén, suchá klíma.

Spolu s výhodami, dekoratívny štrk má niekoľko nevýhod.

 • Nastavený squeeze vyzerá krásne a efektívne, ale je nepohodlné chodiť (najmä bez topánok). Okrem toho je problematické jazdiť na bicykli alebo detský písací stroj.
 • Takýto povrch je ťažké čistiť z padlého listu alebo suchej trávy po prudkom strihu, v blízkosti dumpingovej štrkovej oblasti.
 • V zime je ťažké vyčistiť od snehu a ľadu.
 • Zlé a aké takéto povlak môže zničiť móly, ak žijú v blízkosti. Aby sa zabránilo zničeniu povlaku, je potrebné položiť štrk nielen geotextílie, ale aj kovovú mriežku.

Ako ukazuje prax, to nie je najlepší materiál na vytváranie skladieb na domácom pozemku. Jeho použitie pre dekoratívne záhradné objekty je praktickejšie. Ale zároveň je potrebné vykonať potopenie na špeciálnom čiernom filme s otvormi pre odtok, inak po nejakom čase, tráva začína cez kamene. Okrem toho môžu ísť na zem.

Potiahnutá starostlivosť by mala byť včasná. Ak po určitom čase začne klíčiť machu, je potrebné umyť dumping biocídov.

Ak sa chcete zbaviť padlých listov, budete musieť používať dúchadlo. Nemôžete nechať na povrchu tela, inak začína renovovať.

Pôsobnosť

Rozsah používania dekoratívneho štrku závisí od typu úloh. Napríklad s ním je vybavený štrkovou záhradou na chate. Môže to byť dizajn TeHeLubil rastliny, usporiadanie záhradných miest, kde nie je príležitosť vytvoriť trávniky.

Toto je vynikajúci materiál na skrytie rôznych problémových oblastí miestnej oblasti. S ním môžete vizuálne poraziť kopce alebo depresiu komplexného tvaru.

Zametať sa ako ideálny pôdny kryt. Môžem ozdobiť pivnicu.

Okrem, Dekoratívny štrk sa používa na napodobňovanie vodnej vetvy (v „suchom stream“). Rozsúdia kvetinové záhony, vytvárajú dekoratívne ostrovčeky na domácom pozemku. Zároveň, pre štrkovú záhradu v krajine, môžete pristáť rastliny pre alpskú snímku. Majú ich s dôrazom na dekoratívny materiál, dopĺňať veľké kamene.

Dekoratívny štrk sa používa na dizajn fontán a sochy. Okrem, Používa sa na vytvorenie gabiónov (mriežkové kontajnery). Z takejto dekor môžete vytvoriť nezvyčajné ploty kvetov, krásnych hraniciach a plotov.

Štrkové použitie s obrubnou stuhou a bez neho. Burgundovská páska sa používa na prevenciu zmiešania kameňov rôznych farieb. Technológia stylingu môže zabezpečiť separáciu kameňov.

Používa sa na ozdobenie štvorcov, parkových oblastí, vybavenie rekreačných miest vybavených lavičkami. Zároveň, kameň, okrem estetickej funkcie, vykoná separáciu, zónovanie pokojového miesta.

Štrk potopenie tvoria hranice ciest v krajine, v záhrade, v miestnej oblasti. Tento dizajn vyzerá mimoriadne a efektívne. Napríklad, kladenie štrku BLUE pozdĺž betónovej dráhy, môžete vytvoriť imitáciu mostov a rezervoár.

Sa nalial do sklenených ciev, pomocou krajiny dekorácie. Kameň sa používa na dizajn cestných zón. A tvar potopenia môže byť ťažké. Okrem toho sa uplatňuje v rituálnych službách. S ním sú tu pamiatky a kachle.

Farebné spektrum

Odtiene dekoratívneho štrku sa môžu líšiť. Môže to byť biele, má niekoľko ton šedej, oranžovej, to sa deje čierna. V závislosti od zvoleného štrkového farbiva môže mať niekoľko odtieňov jednej farby.

Môže to byť napríklad tmavé, svetlé, bledé zelené, malachit, smaragd. Stáva sa to, že jeho farbenie je kontrastovať, pri ktorom jedna zo strán je ľahšia ako iní. Táto funkcia poskytuje materiál multifetovaný efekt a objem.

Táto funkcia je sledovaná v neutrálnych tónoch. Napríklad sivá môže byť nielen monochromatická, ale aj. Kameň sa môže zdať priesvitný, strieborný, brilantný, šedý modrý, dymový.

Farba je ovplyvnená vlastnou textúrou. Napríklad kameň nemusí byť len piesočnatý alebo žltý, ale zlatý lesklý na slnku. Zároveň, zvyšok strán môže byť sivastá alebo sivá béžová. Farebný štrk sa pozerá do krajiny Krásne a nezvyčajné.

Ostatné tóny by mali byť oslavované čierne a sivé, šedé-ružové, asfaltové, betónové, tehlové, hnedé hnedé. Každý z nich môže byť svetlý, stlmený, kontrast. Okrem toho, dekoratívny kameň je červená, oranžová-žltá, burgundová, ružová, lilac.

Úspešné príklady v krajinnom dizajne

Krajina dekorácie s dekoratívnym štrkom môže byť rôznorodá.

 • Výzdoba poznámky k imitácii plochy, Kombinácia modrej a ľahkej kameňa.

 • Registrácia miestnej oblasti viacfarebného Okolo stromu s vložkami zelene pre každú farebnú zónu.

 • Krásna zeleninová kompozícia, Založené kvôli kontrastu štrkových dvoch neutrálnych tónov.

 • Registrácia úseku s kontrastným prírodným materiálom, Augmented Valunum.

 • Záhradné zdobenie imitácie umývadlo Použitie modrého štrku.

 • Originálny dizajn záhradného pozemku vo forme šachovnice, Použitie štrku rôznych prírodných odtieňov.

 • Pôvodná kombinácia Dekoratívne štrkové a zaoblené kamene na trať.

 • Imitácia populácie SNOWSCREEN Sorantes, ktoré boli stanovené z štrku rôznych farieb.

 • Vzor bielych, modrých, červených kameňov, Zdobené v záhrade krajiny.

Nasledujúce video povie o používaní dekoratívneho štrku v krajinnom dizajne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: