Duálne tehlové druhy a veľkosti

Počas výstavby budov pred mnohými remeslámi, existuje výber stavebného materiálu, ktorý by mal mať nielen estetiku, ale aj vysoký výkon. Všetky tieto parametre reagujú na dvojité tehly, tak v poslednej dobe je to skvelý dopyt. Okrem spoľahlivosti a trvanlivosti vám dvojité bloky tiež umožňujú urýchliť stavebný proces a spotrebuje sa o 2-krát menej cementovej malty.

Zvláštnosť

Dvojitá tehla je univerzálny stavebný materiál, vo vnútri, ktorý je prázdnota. Jeho indikátor sily a vytrvalosti je určený špeciálnym označením vo forme čísel, ktoré stoja po písmene „M“. Napríklad pre výstavbu viacpodlažných budov sa odporúča vybrať dvojité bloky M-150. Ak sa plánuje vybudovať niektoré steny sám, potom je tehlová značka M-100 vhodná.

Na výrobu dvojitých tehál sa používajú výlučne ekologické zložky, zvyčajne je to primitívne íly, voda a prírodné plnivá. Výroba materiálu sa vykonáva cudzích aj domácich značiek. V závislosti od výrobnej technológie môžete zvážiť štrbinu a vyzdvihnutý blok. Zároveň sa prví druhia líšia od druhej prítomnosti v štrbinách a dier rôznych veľkostí. Vďaka vnútorným dutinám sa zníži hmotnosť výrobku.

K dnešnému dňu je vylepšená výroba dvojitých tehál a umožňuje vytvárať bloky rôznych rozmerových riadkov, ktoré presahujú nastavené normy. V závislosti od zvláštnosti výroby sa materiál môže líšiť nielen vzhľadením, štruktúrou, ale aj prevádzkovými vlastnosťami. Dvojité tehly produkujú nasledujúcimi spôsobmi.

 • Plastový. Spočiatku sa pripravuje hlinitá hmota 18-30% vlhkosti a vypracuje ho. Potom sa surový materiál prechádza do foriem, prechádza lisom a horí v komore pri vysokej teplote. V dôsledku toho ukazuje trvanlivosť dvojitej keramitídy, ktorá je ideálna pre výstavbu domov a hozblokov v oblastiach s vysokou vlhkosťou.
 • Polosušný. V tomto prípade je technológia poskytuje Billet vlhkosťou najviac 10%. Podľa štandardov GOST musia takéto bloky obsahovať dve keramitídy a tehlové rozmery sú 25 × 12 × 14 mm.

Vďaka modernému vybaveniu a rôznym prísadám sa môže dvojnásobná tehla vyrobená nielen tradičnou hnedou alebo červenou, ale aj iné odtiene. Zjednodušuje výber materiálu počas výstavby, pretože je ideálny pre akýkoľvek projekt dizajnérov. Dvojité tehly sa používa takmer na všetkých stavebných miestach, ktorým sa ustanovujú vonkajšie, vnútorné steny a nadácie. Výhody takýchto blokov možno pripísať:

 • vysoká teplota tepla;
 • trvanlivosť;
 • priepustnosť vzduchu;
 • priaznivá cena;
 • Rýchlo.

Pokiaľ ide o nedostatky, tento materiál niektorých druhov má veľkú hmotnosť, takže v ťažkostných oblastiach sa jeho vyhlásenie môže stať zložitejšie.

Odrody

Popularita a obrovský duálny tehlový dopyt je vysvetlený svojimi vysoko výkonnými ukazovateľmi. Môže sa líšiť v textúre, veľkosti, počte trhlín a tvarov neplatnosti. V závislosti od suroviny, ktorý sa používa na výrobu, rozlišujte dva typy blokov.

Silikát

Ich hlavnou črtou je, že výroba sa uskutočňuje zo zmesi pozostávajúcej z 90% piesku a 10% vody. Okrem toho sú v produkte prítomné aj prísady, ktoré zvyšujú jeho kvalitu. To je absolútne ekologický materiál, ktorý externe má podobnosti s prírodným kameňom. Proces výroby dvojitých silikátových tehál sa vyskytuje s pomocou lisovania navlhčenej zmesi vápna a piesku, po tom, čo k nemu rôzne pigmenty pridávajú a posielajú sa do spracovania pary. Môže to byť duté, štrbinové a prechádzajúce. Silou, silikátové bloky sú rozdelené do značiek od 75 do 300.

Tieto bloky sa najčastejšie používajú na výpočet vnútorných a externých oddielov. Nie je možné použiť silikátové tehly na výstavbu základov a základov budov, pretože výrobok nie je odolný voči vlhkosti, a v neprítomnosti hydroizolačnej vrstvy sa môže degradovať. Neodporúča sa robiť dvojité silikátové tehly a pokládku potrubia, kachle. Nebude odolať dlhým vystavením vysokým teplotám.

Pokiaľ ide o výhody, tento výrobok má vynikajúcu zvukovú izoláciu a má správny geometrický tvar. Napriek ťažkej hmotnosti takýchto tehál sa ich pokládka vykonáva rýchlo a ľahko. Vo svojej hustote, silikátové výrobky presahujú keramické 1,5-krát, takže poskytujú pevnú a vysoko kvalitnú murivu. Okrem toho, dvojité bloky kremičitanu sú 30% lacnejšie ako iné typy.

V závislosti od konštruktívnych prvkov je tento materiál rozdelený na tvár, trosku a rally. Každá z týchto poddruhov je určená výlučne na výstavbu špecifických objektov.

Keramický

Predstavujú moderný stavebný materiál, ktorý sa používa v takmer všetkých typoch stavebných prác. Jeho vlastnosť je považovaná za veľké veľkosti, ktoré zvyčajne tvoria 250 × 120 × 138 mm. Vďaka takýmto neštandardným rozmerom sa konštrukcia zrýchľuje a spotreba plnenia betónu sa výrazne zníži. Okrem toho dvojitá keramická tehla nie je horšia v silu s obyčajnými blokmi, takže sa môže použiť pri konštrukcii nosičov a samonosných konštrukcií v budovách s výškou nie viac ako 18 m. Produkt je charakterizovaný vysokou tepelnou izoláciou, konštrukcia, ktorú z nej je vždy teplé, a optimálna mikroklíma sa v nich neustále udržiava.

Hlavnou výhodou dvojitej keramickej tehly je jeho cenovo dostupné náklady, s mnohými výrobcami pri nákupe blokov na výstavbu veľkého objektu často robia dobré zľavy. Tieto bloky majú okrem vysokej kvality estetických druhov. Zvyčajne tehlová má červenú farbu, ale v závislosti na prídavných látkach môže tiež získať iné odtiene. Produkt je bezpečný pre životné prostredie a dokonca aj s dlhodobou prevádzkou a vystavením vonkajšiemu prostrediu nerozlišuje škodlivé látky.

Preprava dátových blokov sa vykonáva na paletách, kde sú zvyčajne umiestnené až do 256 kusov. Čo sa týka označovania, môže to byť odlišné, častejšie je všetko pre stavbu objektov zvolené M-150 a M-75 tehál. Okrem toho, dvojité keramické bloky sú rozdelené do plného rozsahu a dutiny, nielen cena závisí od tohto parametra, ale aj tepelnú kapacitu. Dutá tehla nemôže byť použitá na vytvorenie ložiskových stien, v tomto prípade len celú dĺžku. Napriek tomu, že prvá má malú hmotnosť a významne znižuje celkové zaťaženie na základy, ktoré sú súčasťou medzier v ňom ovplyvniť tepelnú vodivosť.

Okrem toho je dvojitá tehla rozdelená nasledujúcimi typmi.

 • Súkromné. Tieto bloky sú ideálne pre murivo pece, krby a základové usporiadanie. Jediná vec je, že displej tváre vyžaduje dodatočnú úpravu.
 • Tvárový. Je vydaný v slinku a hyperpress. Môže to byť plná aj duté tehly. Na rozdiel od bežných blokov, tváre sa vyrábajú na obrázku, lichobežníkovej, zaoblenej a skrútenej forme. Pokiaľ ide o farbu farby, to sa deje tmavo hnedá, sivá, červená, žltá a hnedá.

Rozmery

Jedným z vlastností dvojitej tehly sú jeho rozmery, ktoré presahujú rozmery jednorazových a jednorazových blokov takmer 2 krát. Stojí za zmienku, že hmotnosť výrobku je malá, preto je zabezpečená zníženie celkového zaťaženia na základe výstavby. Je to spôsobené prítomnosťou v blokoch prázdnoty, ktoré môžu obsadiť až 33% výrobného priestoru. Podľa stavebných noriem GOST 7484-78 a GOST 530-95, môže byť dvojnásobná tehla vyrobená vo veľkosti 250x120x138 mm, zahraničných výrobcov môžu vyrábať výrobky iných veľkostí. Okrem toho tehlové rozmery závisia od surovín, z ktorých vydal.

 • Dvojitý keramický blok. Jeho rozmery – 250 × 120 × 140 mm, tento materiál je označený označením 2.1 nf. Keďže tehlové rozmery sú 2-krát vyššie ako parametre štandardných blokov, tento ukazovateľ významne ovplyvňuje nadmorskú výšku výpočtu.
 • Dvojitý kremičitanový blok. K dispozícii je aj veľkosť 250 × 120 × 140 mm, s takýmito indikátormi na 1 m3 murivo potrebná až 242 kusov blokov. Napriek uvedeným rozmerom má takýto produkt slušnú hmotnosť až 5,4 kg, pretože pri výrobe blokov sa k kompozícii pridávajú pomocné zložky, vystužené charakteristiky odolnosti proti mrazu.

Dvojité tehlové výrobky striktne podľa technológie a zavedených noriem, ale pretože blokovanie blokov vo výrobnom procese prechádzajú streľbou v peciach a dodatočnom spracovaní, ich rozmery môžu byť vychýlené v parametroch až 8%. Aby sa zabránilo takýmto zmenám vo veľkosti, výrobcovia pri tvorbe tehál zvyšujú svoje geometrické údaje. Výsledkom je, že po uvoľnení sa získajú typické výrobky. Napriek tomu sa GOST môže odchýliť od štandardných veľkostí v dĺžke 4 mm, a v šírke nie viac ako 3 mm.

Ako vypočítať číslo?

Výstavba nových objektov je považovaná za zodpovednú prácu, takže musí byť spustený nielen s dizajnom, ale aj výpočtom materiálu. Po prvé, spočítajte počet tehál v jednej Kube. Aby ste to urobili, je tiež dôležité vziať do úvahy hrúbku švov a šírku muriva. Obvykle 1 m3 trvá až 242 jednotiek dvojitého tehlu, ak sa odčítajú švy, potom bude číslo 200 kusov, teda pre každý 1M2 displej, bude potrebných 60 blokov bez zohľadnenia švov a vrátane 52. Tieto výpočty sú vhodné, ak sú návrhy plánuje vyložiť v jednom rade, hrúbku nie viac ako 250 mm.

Pre konštrukcie bude hrúbka 120 mm vyžadovať 30 jednotiek bez registrácie a 26, berúc do úvahy švy. S erekciou stien s hrúbkou 380 mm, bude prietok, resp. 90 a 78 kusov, a pre hrúbku 510 mm – 120 a 104 jednotiek. Ak chcete získať presnejšiu číslicu v počítaní, odporúča sa stanoviť jeden alebo viac skúšobných riadkov bez riešenia pre vizuálny príklad a až potom vypočítať všetko.

Okrem toho spotreba tehál závisí od typu stavebných prác a počtu prázdnoty vo vnútri blokov, pretože HollOwness môže obsadiť až 50% objemu. Preto, ak plánujete vybudovať bez dodatočnej izolácie stien, odporúča sa vybrať tehál s veľkým počtom slotov, pretože to bude poskytovať minimálne zaťaženie na základy, urobí budovu v teple a kladenie bude potrebovať Menší počet blokov.

Napriek tomu, že dvojité tehly vyrábajú štandardnú veľkosť, ich strany sa môžu líšiť v malom percente chyby. Preto pre výstavbu veľkých budov sa odporúča objednať naraz všetkých množstvo tehál. Ušetrí sa nielen z problémov s výpočtom, ale zaručí rovnaký odtieň výrobkov.

O tom, ako vypočítať množstvo tehál pre murivo, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: