Group švy dekoratívnych tehál – všetky jemnosti postupu

Po ukončení práce na tvorbe nadácie sú potrebné švy dekoratívnych tehál alebo iný materiál, ktorý umožní hotovému typu muriva a zabezpečiť jeho jedinečnosť. Urobte si takúto prácu ľahko nezávisle a za to nebude potrebovať špeciálne vzdelávanie ani zručnosti. Môžete variť zmes sami alebo kúpiť pripravenú v stavebnom obchode. S správnou prácou, dekoratívne povrchové úpravy vydržia na stene mnoho rokov a nestratí svoj vzhľad.

Vlastnosti ZATIR

S cieľom vyplniť štrbiny medzi jednotlivými stavebnými materiálmi po ich položení sa môžu použiť rôzne kompozície. Pri výbere takejto kompozície je potrebné zvážiť farbu dekoratívneho výrobku, priestor medzi jeho samostatnými prvkami, hrúbkou tehál a iných bodov. Môžete sisť s zmesami, ktoré sa líšia v rôznych odtieňoch v závislosti od farby samotného dokončovacieho materiálu. A môžete tiež zmiešať rôzne riešenia vo farbe, dosiahnutie požadovaného tieňa.

Pri varení takejto kompozície musíte zvážiť zariadenia muriva a umiestnenie samotnej steny. Ak ide o miestnosť s vysokou vlhkosťou, je potrebné použiť zlúčeniny na tesniace švy, ktoré zabraňujú možnosti vytvárania vlhkosti medzi tehálmi. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť rôzne prísady pre riešenia.

Výhodou injektáže zo sadry je, že materiál rýchlo zamrzne, ale zároveň musí byť práca starostlivo vykonaná, aby žiadne riešenie zostalo na prednej strane tehly. V opačnom prípade bude ťažké ukončiť alebo praiť neskôr.

V niektorých prípadoch, sprievodca po položení tehly je vyrobený silikónovým tmelom, ktorý zvyčajne nie je farba, ale môžete pridať farbivá. Takáto injektáž po dokončení umožní zdôrazniť prirodzenú farbu samotného konečného materiálu a vyhladiť plíženia švov, ak sú.

Počet zložení na plniace švy

Všetky práce na injektáži by sa mali uskutočniť až po ukončení aktivít na kladenie dokončovacieho materiálu. Bezpečne a krásne strata je možné pozorovať vzdialenosť medzi jednotlivými prvkami, ak sú pravidlá a pravidlá. A je tiež dôležité, aby samotná murivo povedala v rovnakej vzdialenosti medzi jednotlivými tehlmi, naplnenie švy v tomto prípade bude jednoduchšie.

V závislosti od šírky švu a hĺbky samotného muriva môžete vypočítať množstvo materiálu potrebného na vyplnenie. Pre švy pod šírkou tehál na jeden centimeter, musíte stráviť 7-8 kg zmesi na meter štvorcový. Ale tieto parametre sa môžu líšiť v závislosti od vlastností muriva.

Technológia Zatirov

Na vytvorenie všetkej práce je potrebné mať nástroj, medzi ktorými je striptérka hlavná a špeciálna taška, kde je kompozícia umiestnená. Ale aj práca na plniacich švoch môže byť vykonaná injekčnou striekačkou. Použitie týchto nástrojov pomôže rýchlo spracovať švy a nekorientuje povrch tehlového muriva.

V závislosti od toho, ktorý bude použitá metóda Group, musíte pripraviť ďalší nástroj:

 • kontajner na riešenie;
 • stierka;
 • úrovni;
 • mixér.

Je dôležité spočiatku pripraviť povrch a vyčistiť ho z prebytku a prachu. Zmes je úhľadne položená v švoch a drozdlách a jeho prebytok sa vymaže bezprostredne po aplikácii tak, že nie sú suché.

Je potrebné zvoliť zmesi v závislosti od vlastností ich používania, ale na plemeno v súlade s pokynmi na obale. Často sa takéto kompozície predávajú v suchej forme, musia len zriediť vodou a mieša. Je lepšie pripraviť takýto množstvo zmesi, ktorá môže použiť majstra na dobu, na ktorú nebudú môcť mraziť. Okrem toho, nespaľovacie riešenie môže zhoršiť hydroizoláciu švov a pri ich sušení sa vytvoria trhliny.

S týmto bodom je potrebné rozhodnúť o štádiu kladenia tehál, v závislosti na tom, prečo bude vybraná metóda samotného muriva. Každá z technológií GROUT má svoju technológiu plnenia, a preto sa musí dodržiavať po celú dobu. Zvyčajne sa vyrábajú injektážnymi spôsobmi.

 • Spláchnuť. Toto je najjednoduchšia možnosť a vykonáva sa polosuchou zmesou. Môže sa to urobiť s vlastnými rukami. Kompozícia sa aplikuje medzi tehlmi KelMA a nadmerná je odstránená. Na konci práce je povrch potrebný na utieranie tesnej handry alebo kefy odstrániť extra.

 • Vnútri. Celé riešenie, ktoré zostáva pri položení tehál medzi nimi, je v prípade potreby vykonané ďalšie prehĺbenie. Tým sa vytvorí konkávosť švov a tehly vyjde von.
 • Základný. Ak to chcete urobiť, použite špeciálnu špachtľu, ktorá sa vykonáva švom plným roztokom. Vďaka tejto metóde švov idú von. Ale proces si vyžaduje určité zručnosti, nie každý sa môže vyrovnať.

 • Trojuholník. Dosť zložitý proces a často sa používa na injekčné švy v interiéri. Na vykonanie práce je potrebné odstrániť malé množstvo roztoku medzi tehlmi a zostávajúce zloženie je distribuované trojuholníkom. Táto technológia si vyžaduje určité skúsenosti z majstra.
 • Podľa SKO. Takáto metóda sa vykonáva jednoducho a nevyžaduje zručnosť. Musíte presunúť bunku na švec a odstrániť časť roztoku, čím sa vytvorí malý vybranie na 4 mm v určitom uhle.

Odporúčania špecialistu

Takže pri vykonávaní práce existujú chyby a chyby, Musíte sa zoznámiť s odporúčaniami od majstrov.

 • S nezávislým príprave kompozície pre injektáž je potrebné aplikovať SYSTROVANÉ zložky tak, aby v nich neboli žiadne veľké frakcie.
 • Po varení roztoku potrebuje, aby sa stalo 10-15 minút a potom znova mix na zlepšenie plasticity.
 • Keď by sa mala zabrániť aplikovaniu riešenia na tehál.
 • Ak roztok spadol na dekoratívnu úpravu, okamžite ho musí odstrániť, neumožňuje sušenie.

Snip označuje, že hrúbka švu by mala byť až 1 cm, a preto sa odporúča, aby sa malé medzery medzi samotnými tehálmi, upravili sumu v závislosti od klimatických podmienok v mieste práce. Nemusíte začať vyrábať švy na horúcich dňoch, pretože riešenie sa rýchlo drží, čo môže viesť k porušeniu technologického procesu. A mali by tiež odmietnuť prácu vo vlhkom počasí. Riešenie musí byť hnetené malými časťami, aby sa rýchlo a nedávali.

   Ako možno vidieť, injektáž je zodpovedný, ale účinný spôsob, ako zlepšiť typ keramického alebo iného povlaku po práci na dokončení, a to tiež poskytne príležitosť vytvoriť dokončenie práce. Profesionálne vyrábaná injektáž zlepší formu nadácie a bude chrániť stenu pred zničením. Okrem toho sa zvýši tepelné izolačné vlastnosti muriva, čo mu umožní simultovať dlhú dobu a nevyžaduje si ročnú opravu. Na to je potrebné splniť všetky práce v súlade s odporúčaniami a registračnými pravidlami.

   Príklad injektážnych švov Môžete vidieť na videu nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: