Hmotnosť červených tehál a spôsobov, ako to merať

Naši predkovia stále v dávnych časoch zvládli techniku ​​výroby nevydaných tehál, v ten istý deň, vďaka moderným technológiám, to bolo možné aplikovať viac univerzálnejšie a trvanlivé analógy v stavebníctve – červená tehla. Tento materiál je považovaný za najobľúbenejší pri budovaní ako rezidenčného. a budovy pre domácnosť. Okrem estetických druhov poskytuje budovu bezpečné a dlhé vykorisťovanie.

Odrody

Stavebný trh predstavuje obrovský sortiment tehál. Napriek tomu, že tento výrobok môže mať iný tvar, rozmery, štruktúru a farbu, jeho druh.

Patrí medzi ne tri hlavné typy.

  • Súkromné. Toto je najčastejšie tehly, často sa používa na vybudovanie vonkajších štruktúr, ktoré zabezpečujú následnú povrchovú úpravu omietky alebo iným dekoratívnym materiálom. Podporte takéto bloky a pre murivo nielen nosiče, ale aj vnútorné steny. Takýto stavebný materiál je charakterizovaný dobrými operačnými vlastnosťami, je k dispozícii v cene, ale keď je budovanie bytových priestorov vyžadovať dodatočnú izoláciu.

  • Základňa (tváre). Je to považovaný za dekoratívny produkt, pretože je najčastejšie zvolený pre fasády. Táto tehla je drahá, takže vykonávajú vonkajší výpočet pol bloku. Materiál je odolný voči rozdielom vlhkosti a teploty, ideálny pre konečnú úpravu objektov vo všetkých klimatických zónach krajiny.

  • Špeciálny. Je vyrobený z vysoko odrodových a žiaruvzdorných hlinených riešení, takže je ideálny pre konštrukciu pecí. Takéto murivo sa používa na vybudovanie pece, krby a komínov. Červená tehla tohto druhu má vysokú pevnosť a predáva sa za prijateľnú cenu.

Okrem vyššie uvedených druhov, červené bloky môžu byť stále rozdelené na poddruhy v závislosti od ich veľkosti a vnútornej náplne. Na plný úväzok a duté tehly sa nachádzajú na predaji. Hlavným rozdielom v týchto blokoch je prítomnosť alebo neprítomnosť cez otvory. Duté výrobky vám umožňujú vykonávať rozpočtu, pretože sú lacnejšie a menej strávené. Okrem toho, v ich dutine, cementová malta bude rovnomerne preniknúť a zaisťuje spoľahlivé priľnavosť fragmentov vo všetkých smeroch.

Hmotnosť

Presne vedieť, koľko váži 1 ks. Je nemožné červenej tehly, pretože to môže byť dovolené umožniť určité odchýlky od štandardného indikátora. Okrem toho, hmotnosť jedného bloku sa môže líšiť v závislosti od jeho veľkosti a štruktúry. Bežné tehly s plnou dĺžkou váži oveľa viac ako modely s otvormi.

Ak berieme do úvahy štandard a pravidlá hostí, hmotnosť jedného jediného plnohodnotného tehly by mala byť od 3,5 do 3,8 kg a môžu sa vyskytnúť vzorky od 3,2 do 4,1 kg. Čo sa týka dutého bloku, jeho hmotnosť sa pohybuje od 2,5 do 2,6 kg. Preto sa často používa na vybudovanie interiérových oddielov. Prítomnosť v dutine prázdnoty uľahčuje materiál a zjednodušuje prácu s ním.

Rozmery

Rozmery červených tehál sú odlišné, pretože sa vyrábajú jediné, jedno hodiny a dvojité. Rozmery štandardných blokov sú 250x120x65 mm, jednorazové 250 × 120 × 88 mm a dvojlôžková 250 × 120 × 138 mm. Ak chcete vybrať vhodný pohľad na tehál, musíte vziať do úvahy hrúbku steny, vlastnosti nosných konštrukcií a klimatických podmienok, v ktorých sa plánuje výstavba. Všetky vyššie uvedené parametre sa môžu líšiť, pretože každý výrobca spustí bloky vo svojom rozsahu modelu. Jednotlivé tehly dokonale dáva nízke teploty, absorbuje vlhkosť a udržuje teplo. Sám a dvojité bloky sa vyznačujú vysokou kvalitou a hmotnosťou. Vzhľadom na ich veľkosť sa konštrukcia vyskytuje rýchlejšie.

Metódy merania

Pred začatím konštrukcie tehlových objektov je potrebné správne vykonať výpočet stavebného materiálu. Napríklad, vždy potrebujete vedieť, koľko blokov je potrebných počas muriva na meter kubický. Vlastniť tieto informácie, môžete sa vyhnúť mnohým chybám a urýchliť pracovný tok. K dnešnému dňu, stavitelia používajú niekoľko typov tehál výpočtu:

  • Priemerná spotreba blokov na kocku. m murár;
  • Približná spotreba na 1 kV. Masonka.

Prvá možnosť je najčastejšie zvolená v prípadoch, keď sú vstavané jednotné štruktúry v hrúbke. Okrem toho, takéto výpočty sa nezmestia, ak steny sú 2,5 tehál. Počet tehál na Kube sa môže líšiť v závislosti od typu blokov a hrúbky švov. Preto, ak používate štandardnú červenú tehlovú veľkosť 250 × 120 × 65 mm, potom 1 kubický. m murárstvo bude potrebné asi 512 jednotiek.

Pokiaľ ide o druhý spôsob výpočtov, vykonávajú sa, vzhľadom na schému polievky a veľkosť bloku. Aby sa dosiahlo hrúbka steny 12 cm, bude potrebných 51 ks s švmi. Jednotlivé tehly, 39 ks. Polovica a 26 ks. Dvojaký. S optimálnou hrúbkou vzorov 25 cm bude spotreba materiálu vyzerať takto: 102. Jednotlivé bloky, 78 jednotiek. Polovica a 52 jednotiek. Double.

Vzhľadom k tomu, preprava červenej tehly sa vykonáva na špeciálnych paletách, je tiež potrebné vedieť, koľko fragmentov obsahuje jeden balík. Na jednej platforme sa zvyčajne nachádza až 420 kusov jednotlivých tehál, 390 ks. polovica a 200 dvojnásobok. Mať počet blokov, môžete ľahko vypočítať hmotnosť materiálu.

Viac o červenej tehle sa učíte z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: