Hustota tehál: Normy a tipy pre definíciu

  Ak je potrebné kúpiť tehlu, potom, keď je zvolený, je potrebné venovať pozornosť určitým bodom, medzi ktorými veľkosti, typy, vymenovanie, kvalita a iné. Je tiež dôležité si vybrať tehlu pre výstavbu určitých budov v závislosti od ich účelu. V tomto prípade hovoríme o podporných štruktúrach a oddieloch. V tomto prípade je dôležité venovať pozornosť hustote tehál. V rôznych typoch kameňov sa to stane nerovnakom.

  Čo znamená?

  Táto hodnota závisí od toho, aké prevádzkové kvality budú stavbou. Hustota stavebného kameňa je určená sila budúcej štruktúry. Závisí aj od trvanlivosti štruktúry a jeho tepelnej izolácie. Väčšia hmotnosť tehly, tým horšie chráni štruktúru z chladu.

  Špecialisti rozlišujú dva typy hustoty kameňa – stredné a pravdivé.

  Je možné určiť skutočnú hustotu použitím rôznych vzorcov, ale obyčajný spotrebiteľ túto metódu nezaujíma. Je dôležité, aby spoznal priemernú hustotu tehál z konkrétnej dávky, ktorá je určená vzorcom p = m / v.

  Názory

  V súčasnosti existuje mnoho rôznych typov tehál, ktoré sa používajú v stavebníctve. Každý z nich má regulačnú hustotu.

  Silikát

  Hlavné komponenty, z ktorých je táto tehla vyrobená, je piesok, čistá voda a vlasový vápno. Táto hmotnosť je vytvorená pri spracovaní v autoklávoch pod vplyvom mokrého páru. Proces sa vykonáva pod tlakom. Vzhľadom na túto silu, odolnosť voči nízkym teplotám a zvukovej izolácii kameňa sú na najvyššej úrovni. Tiež sa zriedka zips na povrchu.

  Mínus môžete zvážiť väčšiu tepelnú vodivosť, hmotnosť, nestabilitu na vysoké teploty a vlhkosť. Je možné použiť silikátové tehly na vybudovanie oddielov alebo stien, ako aj iné štruktúry, kde ich vysoká teplota neovplyvní. Odstránenie možnosti použitia komínov, základov, studní, kanalizácie a iných návrhov.

  Keramický

  Hlavnou zložkou jeho výroby je hlina. Výrobná technológia je jednoduchá a lisuje výrobky z hlinených surovín a ich následné streľby pri vysokých teplotách. Takéto kamene sú charakterizované dobrou zvukovou izoláciou, vysokou pevnosťou, málo absorbovať vodu, dobre tolerovať mrazy a majú vysokú hustotu. Toto sú hlavné výhody takéhoto stavebného materiálu.

  Nevýhody zahŕňajú vysoké náklady, vysokú hmotnosť a vzhľad výšok na murivo, keď sa používajú v mokrých podmienkach. Takéto tehly sa aplikuje takmer všade. Z neho môžete vybudovať oboch prepravných základov a oddielov. Často ho používajú na výstavbu základov alebo kanalizácie.

  Hyperpresia

  Táto tehla je založená na vápencovi, ktorá bola prepracovaná pre malé frakcie. Pridáva sa aj cement a pigmentácia. To všetko je tvorené do hmoty, ktorá vyrába tehál pod tlakom. Tento kameň je charakterizovaný vysokou hustotou, odolnosťou voči rôznym teplotám, krásnym výhľadom a jasnej geometrie. Spotrebitelia zahŕňajú zvýšenú hmotnosť a zlú tepelnú vodivosť. Použite takéto výrobky na výstavbu dekoratívnych plotov a obkladov.

  Konštrukcia

  Tiež tehlová je rozdelená do niekoľkých typov v závislosti od hustoty a štruktúry.

  • Dutina. Má poruchy v tele, ktoré zaberajú približne 50% svojej celkovej hmotnosti. V dôsledku toho je kameň charakterizovaný zlepšenými charakteristikami tepelného izolácie, ako aj nízkou hmotnosťou. Používa sa na oddiely, čelia fasády alebo konštrukciu ložiska základov budov, ktoré veľké zaťaženie nebude ovplyvnené. Otvory sú odlišné. Hustota je 1300-1450 kg / m3.

  • Očividný. V tejto tehle, asi 13% prázdnoty z celkovej hmotnosti. Použite ho pre nosné konštrukcie, stĺpce a iné veci. Vysoká tepelná vodivosť obmedzuje rozsah pôsobnosti kameňa, a preto z neho nie vždy nefunguje, vonkajšie steny budov sa vyznačujú vysokou tepelnou vodivosťou. Hustota – 1900-2100 kg / m3.

  • Osobný. Tento typ materiálu má poréznu štruktúru, vďaka ktorej je zabezpečená dobrá zvuková izolácia a tepelná izolácia. Aj tento kameň váži trochu. Používa sa v rovnakých oblastiach ako duté tehly. Hustota – 700-900 kg / m3.

  Je možné poznamenať, že sa používajú samostatné druhy chamotte, ktoré sa používajú na týchto miestach, kde ho vysoká teplota ovplyvní. Zvyčajne sa taká tehla je odobratá pre pece a podobné objekty. Ak chcete odolať kameňa, môže teplota až do 1800 stupňov a jeho hustota je 1700-1900 kg / kocka. M.

  Značenie

  Po výrobe je každá šarža stavebného kameňa označená digitálnym a listom. Rozlúštiť takéto hodnoty nie sú ťažké, napríklad:

  • P – obyčajný;
  • L – tváre.

  Ďalej môžu existovať iné označenia veľkosti a typu tehál, ktoré sú dešifrované ako „podľa“ (na plný úväzok) a „PU“ (dutina). Všetky tieto parametre sa riadia GOS 530-2007. Môžu byť tiež uvedené iné označenia, napríklad pevnosť, veľkosť, mrazu a iné. Priemerná hustota budovy kameňa môže byť od 0.8 až 2.0. Preto pri nákupe je dôležité venovať pozornosť týmto parametrom a triede produktu.

  Typ konštrukcie sa tiež nazýva obyčajné, aplikované na múrovo múrov, ku ktorým budú dokončovacie materiály následné. Tiež stĺpy, sokles, vetracie kanály atď. Obyčajný môže byť silikátové tehly a keramické. Výber značky v každom prípade závisí od toho, aké parametre je potrebné dosiahnuť z budúcich štruktúr.

  Tvárou v tvár tehlu, aby dokončili fasády a jeho rozdiel je, že má dva hladké povrchy, ktoré sa líšia v krásnom výhľade. Čelný materiál môže byť tiež dutý alebo plný. Niektoré typy tehál pre čelia konštrukcií môžu mať ďalšie dekoratívne prvky, ako aj zasklené alebo iné povrchové metódy.

  Doprava

  Možnosť a spôsob prepravy závisí aj od typu tehly. Keramické výrobky môžu byť prepravované akýmkoľvek vozidlom na paletách. Takéto balíky sa vytvárajú ihneď po výrobe tehál. Na paletách je určitý počet kameňov jednej dávky, ktoré sa nelíšia v ich farbe a iných vlastnostiach.

  Ak chcete stavať štruktúry, odporúča sa vybrať tehly z jednej dávky, ktorá sa od seba nelíšia podľa parametrov a iných ukazovateľov. Skladujte takú tehlu potrebnú v regáloch regálov. Stohovky by nemali mať na výšku viac ako 4 úrovní.

  Ak hovoríme o kompletnom materiáli, ktorý sa vyznačuje vysokou hustotou, potom sú rovnaké požiadavky prezentované počas prepravy a skladovania, ale táto tehla môže vydržať veľké zaťaženia a nie je poškodený počas prepravy.

  Pri kúpe stavebného kameňa sa odporúča venovať pozornosť všetkým týmto momentom a je tiež potrebné uprednostniť preukázané výrobcov, ktorí uvádzajú presné parametre dávky svojich výrobkov v dokumentoch. Hoci táto požiadavka sa riadi právnymi predpismi a za poskytnutie nespoľahlivých informácií môže byť výrobca zodpovedný, ak by sa z dôvodu nesprávne aplikovaného označenia v budúcnosti pokúsil developer.

  Z videa sa môžete dozvedieť o hustote keramickej tehly s plnou dĺžkou.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: