Inštalácia diamantového vŕtania Hilti

Diamantové vŕtanie – dôležitá časť výstavby a geológie. Tento proces berie dostatok času a na jeho implementáciu si vyžaduje vhodnú techniku. Postupom času sa výrobcovia inštalácií pre diamantové vŕtanie stávajú čoraz viac a jeden z nich je Hilti.

Vlastnosti a cieľ

V prvom rade je dôležité pochopiť účel diamantového vŕtania. Tento proces je potrebný predovšetkým v stavebnej sfére, pretože týmto spôsobom môžete vytvoriť otvory pre potrubia, ktoré nájde svoj účel vo vodnom prívode, kúrenie, vetranie, klimatizácia. Okrem toho, diamantové vŕtanie sa používa v geológii pri práci s tuhými hormi a podzemnými skalami. Sila tejto techniky mu umožňuje okamžite mať univerzálny účel v niekoľkých oblastiach ľudskej činnosti.

Hlavným nástrojom sú diamantové korunky, ktoré komunikujú so zariadeniami, ktoré sú hlavnou energiou a hnacou silou pre celý mechanizmus.

Najčastejšie sa táto technika aktivuje na vŕtanie betónu, tehál a kameňa.

Preskúmať modely

Pre plnú oboznámenie sa stojí za recenziu o inštalácii diamantového vŕtania Hilti. Bude teda možné konštatovať, ako kvalitatívne toto zariadenie.

  • Hilti DD 200 G02 – stroj určený na vŕtanie otvorov. Najlepší materiál pre to bude betón, pod ktorým sa vypočíta konštrukcia tejto vrták. S týmto zariadením môžete vytvoriť otvory pre stredný a veľký priemer od 35 do 200 mm. Vstavaný indikátor tlaku LED, navrhnutý tak, aby pomohol začiatočníkom v tejto veci.

Vďaka tejto funkcii si môžete udržiavať optimálny výkon a efektívne využívať agregát.

Tam je ďalší shank s rýchlym režimom navrhnutý tak, aby mohol rýchlo zmeniť korunku bez náradia. Prítomnosť tejto funkcie robí prevádzku pohodlnejšie a jednoduché. Tam je vzduchové chladenie, prevodovka s 3 nastaviteľnými rýchlosťami a rôznymi režimami. Spotreba energie – 3200 W, maximálny počet otáčok pre 3 prenosu je 1160 za minútu. Hmotnosť – 14,6 kg, v plnej montáži bude rovnať 36 kg. Úroveň hluku – 93 dB, Vibrácie – približne 2,5 m / Cube. cm.

  • Hilti DD 350-CA – Výkonná a drahá inštalácia určená pre širokú škálu diel, od jednoduchej aplikácie a končiace s najprírok profesionálne úlohy, ktoré si vyžadujú vysokú kvalitu a spoľahlivosť techniky. Medzi výhody by sa mali zaznamenať široký „rozptyl“ šikmých otvorov – od 52 do 500 mm. Zároveň je základný materiál, s ktorým sa odporúča pracovať na tomto zariadení, je betón.

Okrem iných technických špecifikácií je možné všimnúť si vysokú spotrebu energie v 3600 W a prítomnosť veľkého počtu rýchlostí.

Existuje len desať z nich a na 4. z nich je možnosť dosiahnuť maximálny počet revolúcií za minútu – 619. Vstupné napätie je 230 V, hladina akustického tlaku je 95 dB, vibrácie môžu dosiahnuť 2,5 m / kocky. cm. Hmotnosť jednej inštalácie je 14,4 kg, v zmontovanej forme – asi 35 kg. Prítomnosť vysokofrekvenčného motora a automatickej podávacej jednotky robí tento model spoľahlivý, efektívny a odolný voči ťažkým zaťaženiam.

Pokiaľ ide o iné kamenivo od tohto výrobcu, tieto pozemky a betónové chlapci sa vyznačujú ich charakteristikami a cenou. Hlavným kritériom je spravidla zvýšiť maximálny priemer vyvŕtaných otvorov v súlade s nákladmi. Tým sa zvyšuje spotreba energie a počet rýchlostí spolu s ich obratom.

Neexistuje konštruktívny rozdiel, prípad je vyrobený z trvanlivého materiálu, ktorý chráni nástroj z fyzického aj pracovného zaťaženia rôznych stupňov.

Náhradné diely a komponenty

Stojí za to hovoriť o podrobnostiach potrebných na inštaláciu diamantových vŕtacích zariadení. Na zabezpečenie tesnenia materiálu je potrebné povodia. S určitým rozsahom a veľkostiam, táto náhradná časť neumožňuje prebytočnú vodu vyliať. K dispozícii je aj nádrž na vodu, ktorá obsahuje hlavnú tekutinu. Spojuje sa so súpravou, ktorá je zodpovedná za mokré vŕtanie materiálu.

Okrem toho existujú rôzne prílohy, ktoré vám umožňujú opraviť inštaláciu v požadovanej polohe. Prirodzene, Hlavné komponenty možno nazvať diamantová koruna. Jeho inštalácia a demontáž, posun, ako aj ostrenie závisí od špecificky vybraného modelu.

Ďalšie informácie o diamantových korún by mali byť obsiahnuté v návode na obsluhu, kde môžete tiež preskúmať nuansy techniky.

Používateľská príručka

Dostatočne ťažké náradie, ktoré sú diamantové vrtné súpravy, musia byť riadne prevádzkou. V prvom rade sa to prejavuje v súlade s bezpečnostnými predpismi. Zvážte niekoľko najdôležitejších bodov.

  • Keďže jednotky sú vybavené elektromotormi, uistite sa, že výkonový drôt a všetky mechanizmy fungujú. Akékoľvek problémy s poruchou môžu viesť k ukončeniu práce jednotky.
  • Dajte si pozor na čistotu na pracovisku, rovnako ako používať inštalácie, kde nie je veľké množstvo prachu, nečistoty a výbušné látky nie sú umiestnené v blízkosti. Zamestnanci musia nosiť špeciálne oblečenie.
  • Pri inštalácii jednotiek sa uistite, že sú všetky upevňovacie prvky spoľahlivé a dizajn je úplne pozorovaný. Je žiaduce nepoužívať nástroj v daždivom počasí – ak je mimoriadne nevyhnutné, potom sa starajte o ochranu technológie.
  • Pri použití rôznych rýchlostí a prevádzkových režimov, venujte pozornosť tomu, že sa nevyskytuje žiadny prepätie elektroniky, inak bude technika strávi svoj zdroj oveľa rýchlejšie. To môže ovplyvniť trvanlivosť zariadení.
  • Ak sa stretávate s poruchou prístroja, potom ho pozorne skontrolujte, skontrolujte integritu dizajnu. V prípade porúch sa obráťte na technické centrá, kde môžete pomôcť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: