Izolácia pre strešnú krytinu Rockwool „Ruf Batts“

Počas výstavby moderných budov je preferencia čoraz viac daná na ploché strešné konštrukcie. Nie je to náhoda, pretože takáto strecha môže byť použitá rôznymi spôsobmi. Okrem toho je výstavba plochej strechy finančne výhodnejšia ako tradičná strecha rozsahu.

Ako v akomkoľvek štádiu konštrukcie má zlepšenie strechy množstvo jeho vlastností. Aby sa zabránilo prehriatiu alebo supercoleniu miestnosti, stavitelia odporúčajú izoláciu z dosiek z minerálnej vlny alebo valcov. Takýto materiál sa ľahko namontuje, a tiež dokonale vhodný na izoláciu plochých striech, ako sa používa často a zriedkavo. Našťastie na modernom trhu, bohatý výber izolácie, ktoré sa ľahko používajú.

Svetový líder pri výrobe tepelne zvukových izolácií riešení z kamennej vlny pre všetky typy budov a štruktúr je dánska spoločnosť Rockwool. Izolačné riešenia tejto spoločnosti šetria spotrebiteľov z chladu, tepla, znižujú riziko požiaru, chránia pred vonkajším hlukom.

Dôstojnosť

Izolácia pre strechu Rockwool „Ruf Batts“ – to sú tvrdé tepelné izolačné dosky z kamennej vlny na základe kamennej skupinovej skupiny. „Ruf Batts“ nie je náhodným, je jednou z najlepších izolácií, pretože Má veľa výhod:

 • Hustá, odolná kompozícia zvyšuje vytrvalosť materiálu, ktorý nestratí formu a štruktúru, dokonca vystavenú častým a hustým zaťaženiam;
 • Nízka tepelná vodivosť poskytne chladu v lete a teplo v chladnom období;
 • Odolnosť voči vysokým teplotám (do 1000 stupňov Celzia) nedáva šancu na ohrev na oheň, vplyv ultrafialových lúčov tiež nenecháva stopy na ňom;
 • Dosky z minerálnej vlny Rockwool sú prakticky absorbované vlhkosťou (koeficient absorpcie vlhkosti je len jeden a pol percent, toto množstvo sa ľahko zničí za niekoľko hodín);
Prečítajte si viac  Ako položiť pieskovec?

 • Štruktúra, ktorá kombinuje dve vrstvy (vnútorné mäkké a vonkajšie tvrdé), vám umožňuje zachovať jedinečnú tepelnú izoláciu a nepreťažuje dizajn;
 • Vysoká elasticita poskytuje jednoduché použitie, inštalácia sa stane jednoduchšou, pravdepodobnosťou porúch sa znižuje na nulu;
 • Používanie „Ruth Batts“, máte zaručenú, že nie je naraziť na saunový efekt v miestnosti v dôsledku vysokej priepustnosti pár materiálu;
 • Vytvorenie svojich výrobkov, Rockwool používa len prírodné minerálne skaly s pridaním minimálneho počtu spojív, ktorých počet je bezpečný pre ľudské zdravie;
 • Všetky vyššie uvedené výhody poskytujú dlhú životnosť izolácie.

Nevykonávajte iba náklady na výrobky. Cena izolácie je vyššia ako priemerný trh. Je však lepšie ušetriť v počiatočnej fáze výstavby, aby sa zabránilo ďalším problémom. Je bezpečné povedať, že v jeho Niche Rockwool „Ruf Batts“ je jednou z mála univerzálnych izolácií a prítomnosť niekoľkých typov „RUF BATTS“ prispieva len k jeho ešte väčšej distribúcii.

Typy a hlavné charakteristiky

K dnešnému dňu Rockwool vyrába veľký počet typov izolácie pre strešnú krytinu „RUF BATTS“. Zvážte ich špecifikácie.

Rockwool „Ruf Batts n“

Tento druh je určený pre spodnú vrstvu izolácie, je to stredná hustota, nevydrží silné zaťaženia, ale vyznačuje sa nízkou cenou. Používa sa v kombinácii s hornou vrstvou vzorky Rockwool „Ruf Batts B“.

Hlavné charakteristiky:

 • Hustota – 115 kg / m3;
 • Obsah organických látok nie je viac ako 2,5%;
 • Tepelná vodivosť – 0,038 W / (M · K);
 • Parry permeability – najmenej 0,3 mg / (m. C. Pa);
 • absorpcia vody v objeme – nie viac ako 1,5%;
 • Veľkosť tepelnej dosky – 1000×600 mm, hrúbka sa pohybuje od 50 do 200 mm.

Vzorka Rockwool „RUF BATTS IN“

Tento druh je navrhnutý tak, aby chránil spodnú vrstvu izolácie. Rozlišuje sa zvýšenou tuhosťou, vysokou pevnosťou a malou hrúbkou – len 50 mm. Charakteristiky tohto typu sa zhodujú s nižšou vrstvou, s výnimkou hustoty – 190 kg / m3 a veľkosť dosky -1000×600 mm, hrúbka – od 40 do 50 mm. Pevnosť v ťahu vrstvy nie je menšia ako 7,5 kPa.

Prečítajte si viac  Pieskovacia tehla: za to, čo je potrebné a ako sa koná?

Modely Rockwool „Ruf Batts C“

Ak plánujete používať izoláciu spolu s piesočnatým poterom, zvážte túto špeciálnu možnosť. Poskytne spoľahlivú náterovú spojku. Hustota „RUF BATTS C“ je 135 kg / m3 a pevnosť v ťahu vrstvy je rovnaká ako v predchádzajúcej verzii (najmenej 7,5 kPa). Veľkosť tepelnej dosky – 1000×600 mm, hrúbka – 50-170 mm.

Rockwool „Ruf Batts N a D Extra“

Neobvyklá verzia izolácie pozostávajúcej z dvoch typov dosiek: tenká (hustota – 130 kg / m³) zdola a odolnejšia (hustota – 235 kg / m³) zhora. Takéto dosky, pri zachovaní ich vlastností tepelnej izolácie, majú menšiu hmotnosť, poskytujú jednoduchú inštaláciu. Veľkosť tepelnej dosky – 1000×600 mm, hrúbka – 60-200 mm.

Rockwool „Ruf Batts Optima“

Táto možnosť sa líši od vyššie opísaného „brata“ len menej hustoty – len 100 kg / m³, čo je vhodnejšie pre miestnosti, ktoré sú zriedkavé prevádzkované. Veľkosť tepelnej dosky – 1000x600x100 mm.

Rockwool „Ruf Batts N Lamella“

Lamáče – pásy nakránené z kamenných dosiek sa používajú na tepelnú izoláciu strechy s rôznymi bázami, ktorých forma môže byť plochý aj zakrivený. Veľkosť takýchto pásov je 1200x200x50-200 mm a hustota je 115 kg / m³.

Ako si vybrať?

Ak chcete správne vybrať izoláciu, stačí starostlivo preskúmať vlastnosti materiálov prezentovaných na trhu. Aký druh materiálu si vyberiete, zabezpečí maximálnu pevnosť, nízku tepelnú vodivosť a slúži dlhú dobu.

Rockwool môžete aplikovať rôznymi spôsobmi: ako základňa alebo predná plocha strechy. Možnosť, ktorá je vhodná pre väčšinu, je súčasné použitie dosiek Rockwool „Ruf Batts n“ a „RUF BATTS B“. Takéto riešenie zabezpečí maximálne využívanie objektu. Kategórie Rockwool s označením „C“ sú ideálne v týchto možnostiach, keď sa plánuje poskytnúť prístup na povrch. Špeciálne prísady robia túto izoláciu vynikajúcu základňu pre poter pripravený na základe cementovej malty.

Prečítajte si viac  Usporiadanie a výstavba jednopodlažného domu penového bloku

Montáž

Z názvu „Ruf Batts“ („strecha“ s angličtinou. – Strecha) Je jasné, že táto izolácia bola vytvorená pre špecifické účely – izolovať strechu. Špecifická úloha pri výrobe materiálu umožnila tvorcom maximalizovať všetky požiadavky zákazníkov. Podľa spotrebiteľov je práca s izoláciou Rockwool jednoduché a pekné. Zvážte hlavné fázy práce s izoláciou:

 • Príprava základu;
 • Použitie roztoku, namontujem prvú úroveň dosiek;
 • Ďalej namontujeme druhú úroveň dosiek (aby sa zabránilo prenikaniu vzduchu medzi vrstvami dosiek, sú naskladané mosadzou);
 • Navyše upevnite izoláciu špinavými hmoždinami;
 • V prípade potreby navyše namontovanú vrstvu hydroizolácie;
 • Podlahy ruberoid alebo akýkoľvek iný povlak, ruberoid môže byť nahradený poterom.

   Budovy s plochými strechami, blokovanými grugeidmi a fasádmi, sú stále viac a viac. Samozrejme, takáto vrstva bude chrániť dom z niektorých vplyvov na životné prostredie. Ale, bohužiaľ, aj mocná bariéra z betónu úplne nezachováva dom. Včasné prejavovanie budovy s izolačnými materiálmi osvedčeného výrobcu, budete nielen poskytnúť bezpečnosť vašej stavby, ale aj šetriť hmotnosť prostriedkov a času.

   Prehľad izolácie Rockwool „Ruf Batts“ Pozrite si viac.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: