Japonské fasádne panely pre súkromný dom: Recenzia materiálov a výrobcov

Atraktívny vzhľad akejkoľvek budovy vytvára, po prvé, jeho fasáda. Jedným z inovačných spôsobov, ako dokončiť domy, je použitie vetraného fasádneho systému. Takéto praktické a trvanlivé panely na trhu s konečnými materiálmi ponúkajú japonské ochranné známky Nichiha, Kmew, Asahi a Konoshima.

VLASTNOSTI A ŠPECIFIKÁCIE

Majitelia materstva sa starajú nielen o kvalitu a primeranú cenu materiálov používaných na dokončenie doma, ale aj o ich maximálnej ekológii. Preto by mali venovať pozornosť technológii japonských výrobcov. Kartónny rozdiel takýchto možností dokončovania – fasády.

Jedným z vlastností japonských povrchových materiálov je praktickosť, ktorý je spôsobený samočistiacim povrchom. Urobte si zariadenia s takýmito panelmi, dostanete čisté fasády, ktoré nevyžadujú veľa starostlivosti, pretože špina s nimi sa po daždi ľahko umyje.

Štandardné rozmery fasádnych povrchových panelov z Japonska – 455×3030 mm s hrúbkou od 14 do 21 mm. Ďalšou charakteristickou vlastnosťou takýchto materiálov je jednoduchosť inštalácie. Všetky japonské upevňovacie systémy a ich komponenty sú identické. Z tohto dôvodu nemôžete zmeniť iba podrobnosti bez problémov, ale aj na vytvorenie materiálov od rôznych výrobcov podľa vašich predstáv.

Inštalácia japonských panelov môže byť vyrobená v horizontálnom alebo vertikálnom smere. Súprava okrem dokončovacieho materiálu obsahuje upevňovacie prvky, komponenty, ako aj tesniace materiály a špeciálne maskovacie farby v súlade s vybraným odtieňom panelov. Moderné panelové panely majú skryté zámky na upevnenie, takže povrch fasády sa získa celý a takmer bez križovatiek. A vďaka ventilačnej medzere v materiáli je zabezpečená cirkulácia vzduchu, pretože medzi dlažbami nie je vytvorený kondenzát.

Panely sa skladajú z niekoľkých vrstiev (primárnych, hlavných, spojovacích a vonkajších farieb). Je to spôsobené účinkom viacvrstvového, pevnosti, požiarnej odolnosti, zvuku a tepelnej izolácie výrobkov. Japonskí výrobcovia používajú obkladový materiál pripomínajúci prírodný kameň, tehlové, drevené, bridlice alebo dekoratívne omietky. V súlade s tým si môžete vybrať možnosť ukončenia steny pre akýkoľvek štýl.

Napríklad dlaždice „pod stromom“ je vhodná pre vidiecky dom alebo chata v štýle „krajiny“. Stone Finish bude vhodný pre viacpodlažnú masívnu chatu. Zároveň je imitáciou prírodného kameňa s vonkajšou dekoráciou japonskými panelmi, takže sa domnievajú, že aj také malé detaily budú viditeľné ako poškriabanie, škrabance alebo odtiene kvapky.

V modernom svete sa japonské fasádne materiály používajú nielen pre dekoráciu chatiek a domov, ale aj pre obkladové kancelárie, kaviarne, obchody, reštaurácie, kiná, knižnice a iné verejné zariadenia. V tomto prípade je zvyčajne vybratá možnosť „pod omietkou“, zatiaľ čo môžu byť použité zvonka aj v interiéri.

Výrobcovia

Nichiha

Japonský výrobca NICHIHA pracuje na trhu s dokončovacími materiálmi pre mnoho desaťročí. V našej krajine je známy od roku 2012. Dnes je to jedna z najobľúbenejších značiek, ktoré implementujú tento druh produktov. Produkty tejto značky sa vyznačujú dlhou životnosťou, životnom prostredí a trvanlivosťou. To všetko je možné z dôvodu inovačných technológií používaných pri výrobe panelov a špeciálnych komponentov zahrnutých do ich zloženia.

Ekológia a bezpečnosť materiálov pre ľudské zdravie sa dosiahne prostredníctvom použitia takýchto ďalších zložiek, Ako sľuda, kremeň, drevené vlákno a dokonca aj vlákna zelených čajov. Z tohto dôvodu, že Nichiha dokončovacie panely často používajú nielen pre povrch fasád, ale aj pre dizajn vnútorných stien v miestnosti. Povrch materiálu Nichiha Fasádny materiál je samočistiaci. To znamená, že po prvom daždi bude váš dom svietiť na slnku ako nové. Panel tejto značky „na vrchole päť“ sa vyrovnáva s úlohami zvukovej a tepelnej izolácie, ako aj žiaruvzdorného a mrazuvzdorného.

Opäť nestojí za to hovoriť o silu, pretože všetky japonské výrobky sú opakovane kontrolované a testované pred vstupom do predaja. Vďaka prítomnosti kapsúl s vzduchovými panelmi sú panely minimálne, takže nebudú žiadne problémy s inštaláciou ani s nepripravenými staviteľmi. Áno, a zaťaženie nadácie budovy z tohto dôvodu bude malé.

Aj ruskí spotrebitelia poteší bohatý výber návrhov, textúr a odtieňov fasádnych panelov Nichina. Obzvlášť populárne u našich krajanov, imitáciu tehly, kovu alebo kameňa, vlečky „pod stromom“. Vzhľadom k tomu, celková paleta odtieňov predných panelov tejto japonskej značky zahŕňa približne 1000 položiek, každý si môže vybrať možnosť ochutnať a v súlade s určitým dizajnom architektonického objektu.

Kmew

Japonská značka KMEW získala vážnu reputáciu po celom svete ako spoľahlivý a osvedčený výrobca fasádnych a strešných panelov z fibrocementu. Tento povrchový materiál je vyrobený pridaním prírodných aditív a celulózových vlákien. Vďaka tomu sa firemné panely vzťahujú na životné prostredie a bezpečné osoby a živočíšne produkty.

Sila takýchto panelov je zabezpečená špeciálnymi výrobnými technológiami. Materiál sa stlačí pod vysokým tlakom a potom sa spracuje v peci pri teplote približne 180 stupňov Celzia. Vďaka tomu sú predné panely KMEW odolné voči vonkajším vplyvom, otrasom a rôznym mechanickým poškodením.

Výhody panelov KMEW:

 • požiarna odolnosť;
 • Jednoduchosť materiálu, ktorý zjednodušuje proces inštalácie a eliminuje potrebu namontovať nosné konštrukcie;
 • vysoký stupeň zvukovej izolácie;
 • seizmický odpor (dokončovanie dokonca silné zemetrasenie);
 • Odolnosť proti mrazu (testy materiálu sa uskutočňujú pri rôznych teplotách);
 • Jednoduchosť starostlivosti (kvôli vlastnostiam samočistiaceho od prachu a kontaminácie);

 • Trvanlivosť farby (výrobca zaručuje úsporu farieb do 50 rokov);
 • Odolnosť voči účinkom ultrafialového žiarenia;
 • Jednoduchá inštalácia a monolitický z povrchu fasádu, ktorý sa dosiahne z dôvodu špeciálneho skrytého upevnenia;
 • schopnosť inštalovať panely pri akejkoľvek teplote a kedykoľvek v roku;
 • Široká farebná a továrenská sortiment japonských konečných materiálov, ktorá umožňuje nielen vybrať si panel na akékoľvek architektonické riešenie, ale tiež kombinovať materiály z rôznych zbierok na implementáciu najodvážnejších nápadov dizajnéra.

Pokiaľ ide o dizajn, sortiment spoločnosti obsahuje niekoľko epizód panelov. Smer „Slamming“ ponúka materiály s veľkou dutinou vo forme kapsúl. Kvôli týmto panelom sa ľahko charakterizujú a zabraňujú tvorbe vlhkosti, keď teploty kvapky. Séria „SIERADIR“ sa vyznačuje prítomnosťou malých poréznych útvarov a panely majú rovnaké inovatívne vlastnosti ako predchádzajúce.

Spoločnosť tiež ponúka niekoľko typov materiálov vhodných na dokončenie vonkajších povrchov.

 • „Hydrailická keramika“ – keramický povlak s pridaním silikónového gélu, vďaka ktorým sa panely stanú imunitným voči ultrafialovým žiarením a ponechajte si pôvodnú farbu dlhšie.
 • „POOVER“ Je to akrylový povlak so silikónom chráni fibotentnú vonkajšiu vrstvu z účinkov nečistôt a prachu.
 • V zložení „fotografií keramiky“ Prezentovať fotokatalyzátory, vďaka ktorému sa panely zvýšia vlastnosti samočistiaceho.
 • „Hydrochildren otáčajú“ Vďaka špeciálnemu povlaku zabraňuje akúkoľvek kontamináciu na paneloch fasády.

Asahi

Ďalší výrobca fasádnych panelov, menej populárne v našej krajine, ale nie menej požadovaný po celom svete – Asahi. Jeho panely nie sú hrozné vetrom, zrážok, prachu a nečistôt. Ich vlastnosť je prítomnosť celulózy a portlandského cementu, čím sa zabezpečí zvýšená životnosť a trvanlivosť fasádnych výrobkov.

Odolnosť voči vyblednutiu v tovale tejto značky nie je nižšia ako zvyšok japonských výrobcov. Z výhod výrobkov si môžete všimnúť širokú škálu odtieňov, ako aj vynikajúce vlastnosti tepla a energie. Jednoduchá inštalácia je zaistená z dôvodu skutočnosti, že panely môžu byť inštalované na profily z rôznych materiálov (napríklad z dreva alebo kovu).

Konoshima

FIBRO cementové panely inej značky z Japonska Konoshima majú nanocheramický povlak minimálnej hrúbky, ktorá chráni fasádu z účinkov atmosférických zrážok, ultrafialového, prachu a znečistenia. Oxid titaničitý prítomný v nich v zlúčenine s kyslíkom oxiduje plesne a kontamináciu, čím ich zničí. A voda alebo kondenzát padajúci na povrch je schopný vytvárať film, kde sú usadené prach a nečistoty, neprenikajú do samotného panelu. Z tohto dôvodu sa dokonca slabý dážď ľahko umyje fasády všetky znečistenie. Je dôležité, aby dokončovacie panely Konoshima neobsahovali toxické látky alebo azbest.

Tipy profesionálov

Pri použití japonských fasádnych panelov stojí za to pripomenúť odporúčania odborníkov a zohľadniť recenzie majstrov. V podmienkach drsného ruského klímy (samozrejme, ak nežijete na juhu, kde nie sú žiadne studené zimy) odborníci dôrazne odporúčajú umiestnenie medzi stenou a fasádou izolačnej vrstvy. Zruší nielen o teplejšej štruktúre, ale výrazne zlepší jeho prevádzkové charakteristiky.

Minerálna vlna alebo polystyrénová pena sa môže použiť ako tepelný izolačný materiál. Lacná pena je povolená, ale, bohužiaľ, neumožňuje kondenzát, aby sa odparí s vnútornými štruktúrami. Preto v tomto prípade budete potrebovať dodatočné vytvorenie ventilačných otvorov. Vybraná izolácia môže byť upevnená tak so špeciálnym lepidlom a obyčajnými hmoždinami a samorezami.

Záver

S pomocou vláknitých japonských panelov značiek Nichiha, Kmewca, Asahi a Konoshima, môžete ľahko urobiť obyčajné skromné ​​domáce práce architektonického umenia a prekvapiť susedov.

Avšak pri nákupe stojí za to zapamätať si dostupnosť veľkého počtu falzifikátov na trhu stavebných materiálov. Ako viete, Biser vždy platí dvakrát. Z tohto dôvodu sa odporúča získať predné panely výlučne s oficiálnymi distribútormi japonských spoločností. Môžete tiež objednať inštaláciu dokončovacieho materiálu s pomocou majstrov, špeciálne vyškolených v Japonsku.

O výrobcov japonských fasádnych panelov pre súkromný dom nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: