Jednodlažný dom s podkrovím: Príklady moderného plánovania

Francúzsky architekt Francois mansar, ktorý žil v 18. storočí upozornil na podkrovie svojho vidieckeho domu a rozhodol sa použiť prebytočné námestie. Prvé výpočty a následná konštrukcia dostala dobrý výsledok, a od tej doby sa podkrovie v každej krajine používa v hmotnostných množstvách na rozšírenie obytného priestoru. Tento priestor umožňuje veľké úspory na materiáloch a čase pri zostavovaní takmer celých obytných priestorov.

Tu si môžete vybaviť izby, detské, izbu pre kanceláriu, hosťovskú izbu.

Vlastnosti a výhody

Súkromný jeden podlažný dom s podkrovím je špeciálne rozhodovacie plánovanie a dizajn, ako aj vytvorenie jedinečného obrazu.

Rozhodnutie o výstavbe sa následne ťaží z hľadiska výdavkov na materiály: \ t

 • Zvýšenie kvadratúry rezidenčných;
 • Nie sú potrebné žiadne nové hlavné steny;
 • Dodatočná úroveň umožňuje objaviť sa nové vlastnosti jednopodlažného domu;
 • Tepelné straty obytných priestorov sa skrze strechu;
 • Nové funkcie domu dizajnu v pôvodnom štýle, odlišné od dizajnu hlavných priestorov.

  Existujú určité ťažkosti. Podkrovné okná namontované na šikmom streche, pomerne drahé a amatérske výpočet uhla sklonu strechy a nosníky prekrývania môžu viesť k skresleniu podkrovia podkrovia a zvýši zaťaženie snehu a vetrom. Je ťažké čistiť také okná z snehu aj zo stromov. V izolovanej streche podkrovia musí byť odparovacia, inak v multivrstvovej strešnej krytiny bude vlhký izolačný materiál a predčasnú deštrukciu raftérov z húb a plesní.

  Ako poraziť námestie?

  Prvé rozloženie poschodia je väčšinou štandard, hoci sa môže tiež líšiť v rozmanitosti, ale budeme sa pozrieť na plánovanie podkrovia. Plány na rôzne, variácie ísť z miesta určenia a rozmerov izieb. Strešný dom Diva. Na prvom poschodí je jedna veľká miestnosť, všetok priestor nad ním určuje podkrovie.

  Toto je jednoduchý v rozpočtovom pláne, keď okná chýbajú denné svetlo v dostatočnom množstve, a žiadne okno v streche. Schodisko sa dodáva mimo domu, šetrí priestor výrazne. Táto možnosť je vhodná pri navrhovaní domu, kde nie je garáž.

  Systémy plánovania izieb sa zvažujú pre oblasti 10 za 8, 8 x 9, 7 x 9, 10 x 12 m.

  • Domy domu 10 na 8 m. Užitočná oblasť podkrovia môže byť navrhnutá pre niekoľko izieb, (spálňa 11,86 m2, dve spálne 12,86 m2, kúpeľňa je 3,4 m2, haly 4,43 m2 m). V našom prípade, schodisko na druhom poschodí priamo z haly. Ak sa rozhodnete, že musíte zariadiť kúpeľňu, musíte sa postarať o ochranu pred odpadu. Okná jednoduchého formulára na koncoch podkrovia poskytujú dostatok denného svetla.

  • Kompaktné usporiadanie pre jeden-poschodový dom 8 x 9 m s podkrovím. Tento dom je jedno poschodie s podkrovím a gabaritmi budovy 8.15 x 9,25 m. Budova na základnej podobe (základňa), zvonku je oddelená vlečka. Rámové steny (vonkajšie a vnútorné) sú izolované MinVATA. Paul v spodnej časti lúčov dreva. Prekrývajú sa medzi podlažiami – z dreva.

  • Projekt s rezidenčnou nadstavbou 8,80 x 6,80 m je veľmi častý. Pre základňu sa používa železničná doska v celom dome. Walls – TeploBloka. Podlaha 1 Podlaha – prefabrikované železničné platne. Prekrývanie medzi podlažiami – drevené lúče. Strešná krytina môže byť kovová dlaždica.

  • Dom v 1 poschodí s rezidenčnou nadstavbou, projekt 10 x 12 m, s reálnymi rozmermi 11,58 x 9,58 m. Mimo domu je zdobená omietkou. Štandardná základňa – Sailo-Rusetling. Všetky steny z aerovaných betónových blokov. Spodná poschodia – na monolitickej doske. Prekrývanie medzi podlažiami – drevené lúče. Strešná dvojnásobok. Windows – plast. Schodisko – drevené.

  Zaujímavé riešenia dizajnu

  K dispozícii je realizovaný „zrkadlový“ projekt domu s rezidenčnou nadstavbou a garážou. Takýto dom s pôvodným dizajnom vložil vedľa predtým postaveného budovou. Opakované zrkadlové umiestnenie. Funkcia štruktúry dáva strechu pokrývajúcu garáž a terasu. Strešná podpora sa skladá z drevených regálov z baru. Všetky vonkajšie prvky z dreva.

  Na prvom poschodí, priestranná izba, kuchyňa a kúpeľňa. Dom má suterén. Top nadstavba má spálňu a kúpeľňu. Na zníženie vnútorného priestoru je spojenie s garážou vyrobené na skladacom schodisku. Ak vykonávate kanalizáciu a inštalatérske potrubia hore, potom sa zväčší pohodlie. V blízkosti spální je možné dať do kúpeľa. Square House je vhodné pre interné plánovanie.

  Pod obývacou izbou, kuchyňou, detskými. A v obytnej nadstavbe – spálne pre dospelých a adolescentov, kancelárie alebo iných izieb. Prírodné osvetlenie z okien umiestnených v streche. Ak urobíte vertikálny dizajn pre Windows, môžete získať „kukučok“, ktorý pridá budova krásy.

  Tip: Otvorená alebo zatvorená Veranda zmení všeobecný pohľad na námestie domov.

  Veranda nielen na vstupných dverách, ale aj na inom mieste s výhľadom na pozemok, záhradu, prírody, alpský snímku. No, ak sa naopak bude nočná osvetlená fontána, získajte krásnu platformu na relaxáciu.

  Výber materiálov

  Dom z dreva Vyberte si ľudí, ktorí sa nachádzajú v blízkosti prírodného nábytku. Drevo ako prirodzený environmentálny materiál viac prispieva k relaxácii, má hlboký odpočinok. Zachová si pohodlnú atmosféru v dome, bez ohľadu na sezónne nastavenie.

  Domy z kameňa majú svoje výhody:

  • V blízkosti pachodov na udržanie charakteristík budovy;
  • Tepelná strata minimálna;
  • môže slúžiť ľuďom bez obmedzení.

  Môžete urobiť zmiešaný projekt, keď používate kameň a drevo. Kombinuje kamennú silu a teplo dreva. Spravidla je prvé poschodie postavené z kameňa, druhý – drevený.

  Náklady na dom zo stromu sa znižujú inštaláciou ľahšej základne. Textúra dreva Krásna sama o sebe, takže náklady na vnútorný dizajn sa môžu znížiť na minimum.

  Dokonca lacnejšie postaviť monolitický dom v špeciálnej debnote. Podmienky takejto konštrukcie sú malé, ťažká základňa pre to nebude potrebovať, materiály pre steny lacné, ale s dobrou tepelnou vodivosťou.

  Dom prevzdušňovaného betónu je odolný voči mrazu, s dobrou priepustnosťou pár, môžete žiť v ňom po mnoho rokov. Náklady na materiál je malý, ale inštalácia je drahá. Vyžaduje prípravu a výstavbu ťažkého základu a práca je lepšie vykonávať v teplých mesiacoch.

  Kamenný dom je potrebné vynechať, žiť v nej neustále, takže táto možnosť nie je vhodná na dočasný pobyt. Vzhľad tehlového domu s správnou voľbou vždy vyzerá vhodné a estetické. Takéto budovy sú súčasne odlíšené trvanlivosťou a trvanlivosťou. Toto je najlepšia prímestská možnosť pre trvalý pobyt.

  Pena blokové steny – Originálne riešenie.

  Podľa niektorých názorov sú výhody domov z penových blokov oveľa viac ako chyby:

  • Bloky nie sú ťažké, hmotnosť – až 25 kg. Budova je celkom svetla a nemôžete robiť silnú a drahú nadáciu.
  • Jednoduchá montáž. Môže sa vytvoriť bez vysokej kvalifikácie pracovníkov.
  • Ekológia. Nesmieme sa minimalizované žiadne ekologické nečistoty.
  • Materiál má dobrú tepelnú izoláciu.

  Nevýhody, niektoré nuansy môžu byť rozlíšené, čo je málo:

  • Vzhľad nie je veľmi atraktívny, ale na úkor cieľovej úpravy môžete dosiahnuť dobré výsledky.
  • Bloky sú krehké, niekedy poškodené počas prepravy. Chudobný tolerovať zmršťovanie obdobia doma. Existuje možnosť popraskania, môže to ovplyvniť kvalitu výroby. Môžete prepravovať v špeciálne pripravených kontajneroch a nákladných autách, potom sa percento nevhodných penových blokov výrazne zníži.

  Na závislých DOA

  Drevo je relatívne lacné, len preto potrebujete nájsť vhodný strom dreva, ktorý bude postavený dom. Skúsenosti storočia naznačujú, že uprednostnia ihličnaté skaly – borovicové, smreky, jedľa.

  Je to borovica a jedľa, ktorá sa často používa pri výstavbe vysoko kvalitných drevených domov.

  Stavebný materiál z Larch sa považuje za odolný, nestratí svoje jedinečné vlastnosti a dokonca aj každý rok je jeho sila len zvýšená. Z neho postavil lode a pod neustálym vplyvom vlhkosti, slúžili ako desaťročia. Tajomstvo v chemickom zložení tohto beztlakového dreva. Živicová guma si zachováva len silu budov, ale aj vizuálne mení mnoho rokov. A suché smreky sa zachovajú až do niekoľkých sto rokov.

  Hlavné výhody týchto budov:

  • prijateľné náklady na mnohé projekty;
  • Vysoká environmentálna prívetivosť;
  • Nízka tepelná vodivosť, menšie tepelné straty: vyvŕtaný dom dlhý v teple vo vnútri;
  • menšie v porovnaní s inou hmotnosťou;
  • Schopnosť preskočiť vzduch: Dýchanie domova je potrebné, a drevený dom ho poskytuje prirodzenou štruktúrou materiálov.

  Povrch týchto domov je často vyrobená tehál: napríklad vytvorte povrch jedného tónu alebo vytvorte výkresu tehál s rôznymi zbermi. Tehlové obloženie chráni a posilňuje štruktúru, zvyšuje zvukovú izoláciu a znižuje stratu tepla.

  Lepený bar: Krásna, ale drahá. Materiál je veľmi dobrý, ale jeho náklady nie sú vždy atraktívne. A skutočnosť, že výstavba tyče nedáva zmrštenie a nepotrebuje dokončenie, neumožňuje ukladanie.

  Zaokrúhlený denník: Dom v ruských tradíciách. Etrétovacie bývanie z tohto materiálu takmer nevyžaduje manuálne práce. Dom je ako dizajnér. Log má hotový tvar, všetky technologické vykopávky a kanály sú pripravené už v továrni. Podrobnosti sú vypracované takmer bez medzier. Nástenná dekorácia je najčastejšie nevyrábaná.

  Takýto pripravený materiál má svoje výhody:

  • Zníženie výdavkov v mnohých štádiách výstavby a znižovanie výstavby stavebných častí;
  • Teplý dizajn;
  • zvýšená hustota všetkých kĺbov, ktorá je zabezpečená technologickou prípravou detailov budúceho domu;
  • Vzhľad takýchto domov sa vyznačuje estetickou a atraktívnosťou.

  Veľkolepé príklady inšpirácie

  Desiatky projektov súkromných domov Vytvorte jedinečnú zbierku dizajnérov, dizajnérov, staviteľov. Krásne domy s rezidenčným advokátom, s suterénom, mimoriadne harmonické fasády sú nielen vhodné na bývanie obklopené prírodou, ale tiež ukazujú aj vysokú umeleckú chuť tvorcov a majiteľov krajín Chaty a lacných domov.

  Na vytvorenie DACHA a Country Architecture MasterPieces, nie je potrebné investovať obrovské. Pomocou fantasy a schopnosti pracovať, môžete stavať malý dom s Erkerom, ktorý bude obdivovať znalcov architektúry ich dokonalosťou. Takýto dom je prezentovaný na fotografii.

  Tento dom nie je obzvlášť tehotná, všetky detaily vyzerajú prírodné a spoľahlivo, proporcie sú dokonalé, všetky dokončuje miesto. Malý Erker dáva veľa extra svetlo do miestnosti a vonkajší dizajn fasády, oddelený vlečkou, harmonicky hodí do miestnej krajiny pozemku.

  Samozrejme, že pri pripájaní veľkých finančných investícií, môžete vytvoriť a realizovať projekty viac pôvabnej a veľkolepé, domy s podkrovím, Erkerom, balkónom, verandou a garážou, vytvárajúc veľa vybavenia pre obyvateľov a hostí vidieckeho domu.

  Brick Cottages sa vyznačujú rôznymi štýlmi, architektonickými funkciami, pomocou tradičných a nových materiálov. Väčšinou sa tieto domy vyžadujú veľké investície. Toto je práca na pokraji umeleckých umelcov, dizajnérov, architektov, dizajnérov, staviteľov. Takéto budovy sú vytvorené po stáročia.

  Románsky štýl bližšie k téme „Môj dom je moja pevnosť“. Ťažké a tiché zariadenia. Oblúky, kamenný dekor Windows, Dvere, Frontton.

  Gotický štýl – vežičky, klenby, úzke okná, nejaký chmul, plný romantizmu.

  Baroková – luxusná, komplexná kompozícia so stĺpcami, ohybmi, prechodmi. Druh pompézne, niekedy s prebytkom, majestátnym, ale vždy atraktívnym.

  Prísny anglický dom, high-tech, moderná, klasická a, samozrejme, ľahká a elegantná chata provence. Voľba je obrovská, od skromného domu s príbehom s podkrovím na veľkú a pôsobivú chatovú typu paláca. Vybrané – a začnite budovu, a pomôžete vám celé oddelenie špecialistov na vysokej úrovni.

  O tom, ako projekt jedného príbehu domu s podkrovím, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: