Jemnosti procesu tepelného izolácie interpanelových švov

Hlavným problémom panelových konštrukcií sú zle uzavreté interpanelské švy. To vedie k zmáčaniu stien, tvorba húb, zhoršenie hluku izolácie, zmrazenie a vlhkosť v švu. Takéto spoje nielen narušujú pohodlie v apartmánoch, ale môžu tiež viesť k zničeniu dosiek. Aby ste sa zbavili tohto problému, musíte opraviť a izoláciu interpanenel švy.

Pre to, čo potrebujete izoláciu?

Vonkajšie steny v panelových budovách spravidla sú trojvrstvovým dizajnom. Z vnútorného a vonkajšieho železobetónu, medzi ktorými je nainštalovaná izolácia. Samotné panely sú bezpečne chránené pred chladom, ale švy medzi doskami sú blokované vetrom a sú tradičným vlneným mostom. Aj keď bol šil dobre zdobený, ale dom nie je izolovaný, apartmány strácajú svoju teplotu.

V prípadoch, keď sa izolácia urobí zle, môžu vzniknúť problémy:

 • Nedostatočné teplo v byte za predpokladu, že batérie sú horúce;
 • zmrazenie vnútorných stien oproti švu;
 • tvorba kondenzátu a húb;
 • Zničenie povrchovej tapety, farby a dekoračnej omietky bude obklopené trvalé.

Vzhľadom k tomu, že šeď vručí, dažďová voda spadne do neho, ktorá povedie k zničeniu kapitálovej steny a neustále vlhkosti v bytoch. Existujú prípady, keď sú interpanelové švy izolované zle, a zle vložené na oboch stranách. V súlade s tým je zle odráža v pohodlí a teplo v obytných priestoroch.

Pochopiť, že musíte zahriať švy úplne jednoduché. Príznaky umožnili identifikovať problém:

 • Nevyhnutnosť teploty vnútornej steny – ak je chladnejšia na mieste, kde je medzi vonkajšou väzbou viditeľný, je zrejmé, že jeho tesnenie je zlé;
 • Dokončenie zmizne zo stien a konštantná vlhkosť je v interiéri;
 • Na fasáde budovy, izolácia zaostáva za švom alebo jeho úplnou neprítomnosťou.

Ak ste si všimli aspoň jednu z vyššie uvedených značiek, stojí za to hľadať služby príslušným organizáciám, pretože s vlastnými rukami na izoláciu švy pomerne ťažké a niekedy nie je možné vôbec nemožné.

Použité materiály

Izolácia interpanelových švov sa vykonáva rôznymi spôsobmi a pomocou rôznych materiálov. Každý z nich má výhody aj nevýhody a voľba závisí od prevádzkových podmienok ao požiadavkách kupujúceho:

 • Najčastejšie Použité kompletný švec. Na tento účel sa použijú plastové roztoky, ktoré hlboko spadajú do dizajnu a vyplňte všetky prázdnoty. Malý štrk, omrvinky alebo piesok ako agregát. Dnes si môžete zakúpiť špeciálne izolačné materiály, ako časť ktorej sú penové gule. Tiež existujú zmesi s časticami vzduchu, ktoré oneskoruje teplo v miestnosti a nenechajte si ujsť chladno, líšia sa nákladov.
 • Ak sú švy vo veľkej vzdialenosti od seba, Je vhodné použiť mäkké izolačné vlákna. Na tieto účely je minerálna vlna vhodná na vysoký kompresný pomer, odolnosť proti mrazu a jednoduchosť práce s ním. Vlnené častice sú lisované do švov, ale buďte opatrní, pretože materiál je prchavý, môže poškodiť kožu, oči alebo pľúca. Bezpečnostné použitie je kamenná vlna s dlhými a odolnými vláknami. Inštalácia sa vykonáva rýchlo a bez ťažkostí, ale nie je potrebné skóre príliš veľa s materiálom, s hustým uložením vlákna nebude poskytovať tepelný štít.

 • Pre švy malých veľkostí Odporúča sa používať polyuretánové tmely. Náklady na tento materiál sú pomerne vysoké, a to bude potrebné. Ohrievanie s takýmito tmelmi sa vykonáva dvoma spôsobmi. Povrch – Umožňuje uložiť materiál, striekacia pištoľ sa umiestni do švu a zmes sa zmesi zmesou. S vŕtacími otvormi – švu expandovať so špeciálnym nástrojom, pena hrá s prebytkom, takže jeho prebytok zostáva vonku, ktorý po tuhnutí je potrebné rezať.
 • Trubice vilaterma – materiál, ktorý je určený na izoláciu švov. Materiál je valec penového polyetylénu, výhodou tejto technológie je tiež simultánna ochrana proti vlhkosti. Trubice zostávajú plast aj pri kvapkách teploty. Ich nespornou výhodou je dlhá životnosť.

Ktorý materiál si vybrať na izoláciu domov, je lepšie o tom konzultovať s profesionálmi.

Spracovanie fasády

Izolácia výškovej budovy zvonku vám umožňuje dosiahnuť najlepšie výsledky. Ale v tomto prípade budú môcť vykonávať iba špecialisti, pretože je potrebná vysoká nadmorská výška. Nezávisle Seal švy môžu prenajať lešenia, umožňujú vám chytiť veľkú šírku, Okrem toho existuje miesto pre nástroje a materiály potrebné na prácu.

Môžete sa dostať do horných poschodí as pomocou veže, ale na mieste je malý priestor. Používanie veže je vhodná, ak je potrebná dlhotrvajúca práca na jednom mieste, napríklad keď sú švy rozšírené, alebo je potrebné vyčistiť dutinu zo staršej izolácie.

Pokiaľ ide o profesionálne horolezci, skontrolujte, či certifikát potvrdzujúci súlad so všetkými zavedenými normami. Horolezie sa spravidla nezaoberajú samostatne tesniacimi švami, izolujú sa priestor pre kontrolný priestor je monoliticky, vďaka ktorým sa chlad nebude preniknúť dovnútra. Ohrelovanie sa vykonáva na starostlivo vyčistenom a hladkom povrchu.

Uistite sa, že Skontrolujte, či je kĺb izolačných prvkov na jednom mieste so spojmi. V tomto prípade je vytvorený chladný most a bude veľmi ťažké opraviť chybu.

Cena izolácie fasády viacpodlažného domu závisí od merača trasy, spravidla pre jedného metra, špecialisti nemajú viac ako 350 rubľov. Môžete vypočítať približné náklady sami, stačí znásobiť trasy metrov vášho obytného priestoru za cenu za meter.

Tesnenie bytu nemá príliš veľa času, po prvé, po prvé, pojem závisí od množstva práce, v priemere môžete vyrovnať 1-2 dni. Všetky dokumenty, ktoré sú potrebné pre stavebné práce, poskytuje spoločnosť špecializujúcu sa na izoláciu fasády. Klient musí poskytnúť iba žiadosť o názov hlavného inžiniera.

Interná práca

Zahrejte švy z vnútra môže a s vlastnými rukami, bez zapojenia profesionálov. Takáto práca sa môže vykonávať kedykoľvek v roku, existuje veľa nástrojov a materiálov. Pred pokračovaním s tepelnou izoláciou švov je potrebné odstrániť starú omietku alebo tmelu. V prípade potreby je tiež potrebné demontovať starú izoláciu. Nemôžete spustiť tepelnú izoláciu, nie odstrániť staré materiály. Koniec koncov, ich životnosť už uplynula alebo inštalácia nespĺňa požiadavky, v dôsledku čoho sa minimalizuje účinnosť novej tepelnej izolácie.

Po demontáži starej materiály je potrebné dôkladne vyrovnať povrch. Ak je dutina medzi kachlami cez, naplňte ho spojovacími zmesami. Na takéto účely je riešenie cementu-sandy najvhodnejšie, čo zatvorí medzeru a spoľahlivo zatvorí dizajn. Hlavným problémom práce s týmito chybami je vstúpiť do vlhkosti, takže je potrebné použiť hydroizolačné mastiky.

Aplikuje sa zmes kefy, pulverizer alebo špeciálny sprej. Po zmrazení materiálu sa vytvorí vodotesná elastická ochrana, ktorá bude aj po menšom zmrštíbe alebo posunu domu, zostane nedotknutý. Ak sú švy malé, priestor je naplnený tmelom a potom, čo sa uviazol páskou.

Izolácia počas výstavby

Predtým sa počas výstavby domov pre izoláciu švov použil priechod alebo guma. Dnes, pri výmene týchto materiálov, prišla kľúč, cementovú maltu a opuchový kábel z hydrofilnej gumy. Nie je však nemožné pracovať z týchto zmesí, ktoré sa majú nazývať kvalita, počas inštalačných prác sú stále medzery, ktoré v budúcnosti a prejsť chladné vnútri.

Kvalitatívne naplňte vyprázdnenie v švoch medzi panelmi iba montážnou penou, ktorá rovnomerne sa šíri a vyplní celý priestor, bez najmenších mláraks.

Používa sa v komplexe s tmelou, ktoré môžu tiež „pochváliť“ nádherné charakteristiky a trvanlivosť.

Tesnenie brušných lodkov a okien

Zariadenie lodží a balkónov znamená prítomnosť zdvihákov medzi kachlami a stenami, cez ktoré sa voda dostane dovnútra počas dažďa. Kvôli konštantnej vlhkosti sa konštrukčné materiály postupne zrútia, húb a plesne vytvorené na stenách. Ak loggia stále nie je izolovaná, a studený vzduch spadne do neho, nábytok sa zhorší a úroveň pohodlia nie je vôbec, čo sa očakávajú nájomníci. Aby ste predišli konceptom a odstráňte mosty zitu, musíte sa postarať o vysoko kvalitnú tepelnú izoláciu.

Do hlavných dôvodov, vďaka ktorým sa voda prúdi na balkón alebo lodžiu:

 • nízko kvalitné utesnenie;
 • poškodená strešná krytina;
 • Zlé soli alebo ich neprítomnosť.

Ak chcete určiť príčinu, ako aj plán ďalšieho akčného plánu, musíte pozvať špecialistu na kontrolu miestnosti. Povinnou podmienkou pre tepelnú izoláciu je spracovanie stenových spojov a stropných dosiek. Ak tento proces ignorujete, v blízkej budúcnosti sa voda, ktorá sa hromadí na sporáku, začína sa dostať dovnútra.

Niekedy sa ľudia sťažujú, že po montáži okien na systémoch Windowsill a svahov. Môže to vzniknúť kvôli tomu, že medzi summi a stenou nie je žiadny tmel alebo nie sú žiadne príznaky.

Moderné materiály reprezentované slávnymi výrobcami vám umožňujú rýchlo a, čo je najdôležitejšie efektívne, vykonávať tepelnú izoláciu kĺbov panelov. Ak to nevypracuje prácu mimo seba, ale na služby objednania špecialistov neexistuje žiadna finančná príležitosť, nezúfajte, pretože môžete izolovať kĺby zvnútra. Aby sa zabránilo nepríjemným dôsledkom z dôvodu nesprávne vykonanej práce, odporúča sa okamžite kontaktovať profesionálov.

O technologické izolácie Interpanel švy pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: