Kde sa móra pochádza z a za aké dôvody to začína?

Mol je dva druhy – potraviny a odpojenie. Prvá sa začne v produktoch a druhé oblečenie. Vizuálne, dva motýle sa od seba nelíšia. Farba viditeľná: šedá, popol, hnedá a čierna. Tam sú vždy dlhé fúzy na hlave a na krídlach miest a vzorov.

Kde sa objaví?

Uistite sa, že poznáte všetky spôsoby padania morov do domu. V opačnom prípade sa dokonalá objednávka neuloží zo stratených zásob a pokazeného oblečenia. Motýle a vajcia spadajú do bývania rôznymi spôsobmi. Niekedy to stačí pochopiť, že druhý sa objavil v dome. Ak náhle je tu nábytok mol, môže súvisieť s nákupom novej pohovky.

Priamo z obchodu môžete priniesť škodcov v prírodných vlny koberce. Ak sa kožušinové oblečenie uchovávalo dlho pred predajom, môže mať tiež taký nepríjemný bonus Moth. Existujú aj iné možnosti pre vzhľad motýľov v dome.

 • Mole môže len lietať do otvoreného okna alebo v okne. Ak to bola žena, potom už môže dať vajcia do bytu. Zvyčajne mól letí vo večerných hodinách v letnej sezóne. Na okná z dôvodu atraktívneho svetla.
 • Moth môže preniknúť cez vstupné dvere. Motýle sa skrývajú v odľahlých rohoch vchodov a čakajú na pohodlný moment. Zvyčajne sa to tiež deje vo večernom dni. Motýľ príde kvôli jasnému svetlu.
 • Mole môže pochádzať z ďalšieho bytu cez odvzdušnenie.
 • Niekedy butterfly vajec môžu byť na dlhej domácej vlnu. Mol používa psov a mačky ako dočasné bývanie. To umožňuje pohybovať sa z domu do domu.

Mnohí omylom veria, že móra sa objavuje v bývaní kvôli antizácii. V skutočnosti, parazit nemusí hľadať prašné miesto, dosť na vhodné potraviny.

Ak nájdete veľkú časť, potom je ľahké si to všimnúť a odstrániť. Ale zbaviť sa vajec pred vzhľadom na húsenice je oveľa zložitejšie.

Prispievajúce faktory

Krtko začína v byte, ak nemá nič k jedlu. A jedlo pre tento parazit je v každom dome. Otvorte okná v teplom večere bude určite priťahovať pozornosť morov. Tu sú faktory, ktoré prispievajú k vzniku morov.

 • CROPA, chcela v kuchyni na odľahlých miestach. Rovnako ako potravinové rezervy, ktoré sú uložené v tkaninách tašky, kartónové krabice. V takomto mieste môže mol stúpať bez úsilia.
 • Sušené plody v miestnosti, teplé.
 • Oblečenie v skrini, ktoré nebolo postulované.
 • Teplo a vlhkosť sú najlepšími priateľmi Moth. V takýchto podmienkach sa vajcia a larva rozvíjajú veľmi rýchlo.
 • Najlepšie jedlo pre potravinárske mory sú ovsené vločky, kakao a čaj, zrno a múka, ryža, pohánka a manka. Ale pokles preferuje kožušinové a vlnené výrobky.

Moth Láska Soda, soľ a cukor, korenie a kávu. Zároveň sú veľmi tepelné. Motýľ nenáročné, žije nie dlhšie ako 2 týždne. Jej hlavnou úlohou je odložiť vajcia. Larva žije pri teplote vzduchu od + 10 ° C. Je to najlepšie na tmavom mieste s priemernou hladinou vlhkosti a množstvom jedla. Larvy sa vyliahli z vajec veľmi rýchlo, dostatok párov za priaznivých podmienok. Sami a sú škodcovia. Externe sú hladké, maľované v sivej bielej farbe, majú tmavú farbu hlavu.

Najťažšie odhaliť vajcia moth. V oblečení alebo v skrini v kuchyni, sú prakticky neviditeľné. Môžete však nájsť húsenicu, vlákna webu a pupu. TRUE, budete musieť starostlivo skontrolovať každý roh. Ak jeden jednotlivec začal v byte, potom sa nemôžete báť. Ale ak sa veľa objaví naraz, potom je čas začať hľadať. Obzvlášť starostlivo potrebujete preskúmať skrinky v kúpeľni av kuchyni. Mole sa môže stratiť v žiadnych veciach a rohoch chiffiosu.

Ako zabrániť vzhľadu?

Stiahnuť mól z domu oveľa ťažšie, než prijať opatrenia na zabránenie jeho výskytu. Spustenie jednoduchých pravidiel. Nemali by ste opustiť otvorené okno v lete bez ochrannej mriežky. A tiež v skrini, môžete dať hotovú časť s vôňou, ktorá vystrašuje krtko. Neobsahuje syntetické komponenty, len prirodzené ochutenie.

Zabrániť výskytu potravinárskych mín nie je tiež tak ťažké. Pred nákupom stojí za to prezerať CROU. Zvyčajne infikovaný tovar môže byť odhalený opatrnou kontrolou. Ak existujú podozrenia alebo v obilninách, nie je možné si všimnúť vajcia, potom prvýkrát nie je otvorenie. Tak, v prípade infekcie, parazity nebudú môcť prepláchnuť do iných potravín.

Ak sa už objavil món, potom je potrebné okamžite konať. V počiatočných etapách sa bojuje s bojom bez chémie, mechanických metód. Starostlivá kontrola zistí hniezdo vajec a vyberte ho pomocou vysávača alebo akýmkoľvek iným spôsobom. Motýle sú ľahko chytení s lepkavými páskami, ako pre muchy. Kryt s mólom môže byť kalcinovaná v peci pri teplote 60 ° C pol hodiny.

Sú to ľudové metódy na boj proti mothom. Netolerujú niektoré pachy. Používajú sa bylinky, ako napríklad tabak, levanduľa, geranium. Tiež mole reaguje zle na vôňu citrusových plodov. Predtým sa naftalein použil na boj proti škodcom, ale teraz je táto metóda prakticky irelevantná.

Univerzálny recept zabráni vzniku akéhokoľvek typu Moth v dome. Ak je larvy už veľa, potom metóda nebude fungovať. Avšak, na samom začiatku vývoja dejín, je to účinné.

 • V tenkej tkaninovej taške alebo v gáze, zložte levanduľa, kôry citrusových plodov a tabaku. Všetko by malo byť sušené.
 • Dajte takéto prázdne miesta do skriniek s oblečením a rezervmi potravín.
 • Približne raz za mesiac aktualizujte bylinky a šupky. Orientovaná potreba oslabiť vôňu.

Je možné úplne zbaviť sa morov v byte len vtedy, ak nájdete všetky larvy a vajcia. A mal by tiež zničiť mory. Chemické a fyzikálne metódy sa používajú v boji, ľudových receptoch. Prvá možnosť je najúčinnejšia.

Moderné insekticídy sa ľahko vyrovnávajú s zničením mólov vo všetkých štádiách vývoja. Chemikálie tohto typu môžu byť v aerosóle, sekciách alebo fumigátoroch. Prvá práca rýchlo, ale sú vysoko toxické. Fumigátori chránia lepšie, ale výsledok bude musieť čakať o niečo dlhšie. Úseky sú dobré len pre prevenciu škodcov. Aplikácia aerosólov – Úloha intenzívnej práce. Je potrebné zvládnuť veci, nábytok, koberce, všetky povrchy skrine. Jeden valec určite nestačí. Po spracovaní je potrebné čakať asi 3-4 hodiny, dobre umyte miestnosť, aby ste vetránili. Oblečenie po dezinfekcii starostlivo vymazané.

S produktmi Moth sú ešte ťažšie. Aerosól vám umožní zabiť moths. Zákaz lariev a vajec je zakázaný. Toxické látky stále vytvárajú potraviny nevhodné na použitie.

Uvádzame zoznam najúčinnejších aerosólov.

 • „Arch“. Znamená s vôňou levandule na spracovanie kožušiny a vlny.
 • „Raptor“. Bojovať s vajec, larvy a mormi, chránia počas roka.
 • Mosquitall. Modlite sa ochranu. Veľmi koncentrované rýchle akciu. Určené pre nábytok a oblečenie.

Fumigátory sú menej populárne ako spreje. Pri zahrievaní sa kvapalina alebo tanier vôňa, ako je mol. Ľudia vonia neinterferujú, v niektorých prípadoch je takmer nepolapiteľný. Tu sú vhodné možnosti.

 • „DIC-3“. Používa sa na moly akéhokoľvek druhu. Nie je možné nainštalovať v blízkosti potravín.
 • „RAID“. Analógy predchádzajúceho fondu pre demokratickú cenu.
 • Mosquitall. Používa sa proti mólom akéhokoľvek druhu a komáre. Navrhnuté pre plochu 30 m2.

Sekcie vystrašiť motýle, ale neovplyvňujú larvy. Nástroj je prevencia. Jednoducho to nedovolí dospelého jednotlivca, aby vajcia vajcia.

Môžete vybrať dve najlepšie možnosti.

 • „Raptor“. Sekcie môžu mať inú vôňu. Mali by ste zavesiť 2 časti pre každú skriňu. Vymenené každé 4 mesiace.
 • Mosquitall. Sekcie sú vo forme dosiek alebo vriec. Bloky sú lepené na stene skrine. Tašky jednoducho visia.

Voľba spôsobu zabránenia šírenia moto závisí od viacerých faktorov. Ak sú deti, zvieratá alebo alergie v dome, potom je lepšie odmietnuť.

Proti potravinovým mólom sa odporúča aplikovať ľudové recepty, ktoré nemajú vplyv na kvalitu potravín. Je oveľa jednoduchšie zabrániť vzniku lariev, ako ich priviesť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár