Kladenie plynových silikátových blokov

Sýtený betón – ľahký materiál charakterizovaný vysokou pórovitosťou. Je dobre udržiavaný v zime v zime v štruktúre av lete zabraňuje penetrácii tepla zvonku.

Aké nástroje sú potrebné?

Pre kladenie betónovej steny plynu alebo peny budú potrebné nasledujúce nástroje:

  • Vŕtačka s Weddropperom – rýchlo a efektívne sa hniezdím riešenie muriva;
  • Spachtle na distribúciu roztoku používaného na kladenie dlaždíc;
  • Akákoľvek píla, ktorá vám umožní rýchlo znížiť stavebné penové bloky;
  • drevené alebo gumové kladivo;
  • Stavebná úroveň (miera kvapaliny alebo laserovej úrovne).

Namiesto ručnej píly môžete aplikovať brúsenie s rezným kotúčom na strome.

Faktom je to pena, na rozdiel od pevnej tehly, dosť mäkké a v určitom bode je relatívne ľahko zničiť. Nie je možné zaklopať na bloky konvenčným kladivom – rýchlo sa plížia a materiál stráca silu, z ktorej závisí si schopnosť stien spoľahlivo držať strop, podkrovie sa prekrývajú a strechu.

Ako dať?

Postarajte sa o prítomnosť vyššie uvedených zariadení, skontrolujte pripravenosť na prácu stavebných materiálov – podľa plánu stavby. Okrem penových blokov a vody potrebujeme murivo lepidlo (napríklad značka TIRE). Jeho vlastnosť je, že na rozdiel od jednoduchej cementu malty, účinne upevňuje penové bloky kvôli jeho podstatne menšiemu ako kariérny piesok, štruktúra. Okrem cementu a piesku boli pridané najmenšie lepené granule (vo forme hrubého prášku), zmäkčovanie vo vode 10 minút po ukončení hnetenia (technologická pauza).

Odporúča sa chovať ho na kyslú smotanu (konzistenciu) – ako aj klasickému riešeniu cementu.

Penový blok musí mať šírku (hrúbka) 40 cm – pre vonkajšie steny. Pre vnútorné oddiely alebo nosiče stien používajú bloky s hrúbkou nie viac ako 25 cm. Hrúbka muriva by nemala prekročiť 1 cm. Gasosilikátové a aeratetné bloky – takmer to isté: Zloženie betónu zahŕňa cementovú zložku – kremičitan vápenatý. Z druhej, pevnosti a sily stavebných blokov a muriva malty na základe cementu.

Prvý rad

Zosilnený betónový základ, plne pripravený na konštrukciu stien – je to návrh podlahy budúcej budovy – by sa mal zbaviť obvodu nosiča a sekundárnych stien podľa vodotesnej vrstvy. Najjednoduchšia hydroizolačná – Ruberoid (len), ale môžete aplikovať textílie impregnované s bitúmenom. Ak sa nestaráte o hydroizoláciu vopred, steny zimy môžu tancovať z dna, čo zníži životnosť prvého riadkových blokov.

Prečítajte si viac  Všetko o frontone

Po zložení prvého riadku sa uvádza výstužná mriežka (muriva), aby sa zabránilo popraskaniu samostatne prevzatých blokov. Šírka štvorcových buniek – 1.3 cm, hrúbka drôtu, z ktorej sa vykonáva, nie je menšia ako 2 mm. Najprv dajte a rozdrvte mriežku, potom sa aplikujú cementocoly.

Odstránenie steny v hĺbke niekoľkých centimetrov (vnútrozemské penové bloky) môžu ťahať, čo robí materiál trhliny. Betón, ako viete, dokonca písanie limitu (uvedenej) sily, má schopnosť vybrať si určité množstvo vlhkosti, čo ho nie je okamžite. Úloha Professional Master – Protect FoamClock a materiál Dekorácie riešenie.

Krok za krokom pokyny na znášku prvého radu plyn-kremičitanových blokov je nasledovné:

  • Číslo najprv položil na cement-sandy riešenie, ktorej hrúbka bude až 2 cm, ako v prípade intergrpických muriva;
  • Bloky sú zarovnané horizontálne a vertikálne;
  • Medziprodukt (vertikálne) švy medzi blokmi sú naplnené cementom alebo rovnakým cementovým práškom zriedeným vodou.

Je potrebné pozorovať tú istú hrúbku muriva, rovnako ako nastaviť množstvo blokov do hnus (vertikálne) a na horizonte Zeme (horizontálne).

Z toho, ako starostlivo budú majstri vykonávať túto prácu, rovnomernosť, zníženie, vertikálnosť všetkých stien závisí. Najmenšie skreslenie môže spôsobiť viditeľnú odchýlku stien – v súlade so zákonmi fyziky, prípadne ich praskanie v najbližších rokoch.

Riešenie

Na cement (cement-sandy) bloky roztokov môžu byť tiež umiestnené, ale pre väčší grapovateľnosť sa odporúča pridať lepidlo aditíva k nemu. Ak je dôležitá konečná sila, potom sa striktne neodporúča chovať niekoľko zväzkov združenia cementu-muriva – to by malo byť použité maximum v nadchádzajúcom hodine. Dávkujte svoju prácu, nie v zhone, aby ste okamžite položili viac blokov (a ich riadky). Odporúčaný rytmus: jeden deň – jeden alebo dva riadky.

Je nemožné pridať roztok mydla na cement – s jeho pomocou, cement nie je zadržaný pre 2 a 3-4 hodiny. Vždy pamätajte, že nekalé stavitelia fungujú tak veľa, ktoré sú dôležitými rýchlosťami a viac objednávok (a zarobil peniaze) a nie presnosť, silu, maximálnu spoľahlivosť.

Mydlo, vyrobené s vodou v cemente, nedá tomu, aby druhé, aby získali maximálnu silu počas nasledujúceho mesiaca hydratačného, ​​vykonávaného pravidelne po počiatočnom tuhnutí cementosme.

Nevracajte príliš veľa vody – to tiež ovplyvní silu muriva. Budova na základe cementu by mala byť dostatočná tekutina a elastická. Nemala by sa valiť (nedostatok vody) alebo prietok, hrnúť (prebytočná kvapalina). Malé množstvo pretaktovania do roztoku vody nebude ublížiť, keď sú bloky stohované suché: niektoré z prebytočnej vody k nim pôjdu, v zmesi prvej vrstvy penového betónu v niekoľkých milimetroch hlboko.

Prečítajte si viac  Vlastnosti mriežok pre canopies a ich odrody

Najsprávnejším priebehom práce je použitie roztoku požadovanej hustoty (malá tučná rustikálna kyslá smotana alebo ako hrubá paradajková pasta) a predbežné zmáčanie povrchu bloku vody, s ktorým murivo cementocokol.

Pokračovanie muriva

Podobne sú naskladané nasledujúce riadky. Nenechajte sa ponáhľať, aby ste si stavali všetky steny na vrchol jedného dňa, dajte riešenie predchádzajúcich masonov, aby ste spoľahlivo chytili.

Ak sa používa, nie csementOcles, ale klasický cement, potom švy po 6 hodinách, ktoré prešli od nastavenia, pravidelne (raz za 3-4 hodiny) sprej vodou – Je potrebné, aby cementová zmes získava maximálnu pevnosť, ako v prípade betónu. CementoCles znižuje hrúbku muriva švu na 3 mm – je nevyhnutné, aby menej tepla necháva miestnosť, ako cement, na rozdiel od penového bloku, je ďalším chladným mostom. Nezabudnite ovládať hladkosť (zníženie, horizontálne) murivo pomocou úrovne meradla.

V prípade, keď murivo akejkoľvek série nemala dostatok malého fragmentu, je odrezaný z nového bloku z palety (set). Nesnažte sa ho naplniť v ruke materiálom – špeciálne zmiešané s malým množstvom betónu, kúsky starých tehál (alebo jednoduchých tehál) a t.D. Stena musí pozostávať z plynových blokov, a nie čiastočne: inak sa stratí svoj účel – zachovanie tepla v chladnom čase a chladu v pečení. Nerušíte technológiu konštrukcie penových blokových tepelných stien.

Ak sa tento blok bloku vyskytol, pred prekrytím každého nasledujúceho riadka je potrebné vyschnúť horizontálne a vertikálne predchádzajúce. Odstráňte jednotku a znova ju neuskutočníte, takže použite špeciálne autá bolesti. Murárska sieť je naskladaná množstvom blokov pod závesmi, uprostred okna a dverí (po 7. alebo 8. riadkoch) a na úrovni superfoundovaných jumperov.

Posilnenie

Je potrebné posilniť akúkoľvek stenu, vrátane prevzdušňovaného betónu. V záujme zemetrasenia, ako aj počas iných deformačných efektov, stena sa nerozpadla, a dom nenarazil na hlavy hostiteľov, aplikuje Armopoyas.

Je postavený na vrchu steny, murivo obsahujúce cement, v ktorom dosiahol maximálnu pevnosť. Je to ako posledný vedľa stenách. Jej základňa je triedna armatúra nie je nižšia ako A-3, ktorá má významne, v porovnaní s plynom silikátom, natiahnutím a stlačením v prítomnosti deformovania zaťaženia z jednej strany. Udržiava steny zhora, udržiavajte ich obvod takmer nezmenený.

Prečítajte si viac  Vlastnosti komínovej tehly a odporúčania pre jeho výber

V najjednoduchšom prípade, Armopoyas je položený v tyče rezaných pod armatúrami. Po montáži výstužného rámu – pozdĺž obvodu ložiskových stien – zostávajúca prázdnota je položená dvojkvarovacím prietokom alebo cementovým práškom. Komplikovanou možnosťou je záložka Armopoya s tehálmi (pozdĺž okrajov penového bloku vonku a zvnútra) položeného na cementovaciu kompozíciu s konvenčnými cementovými švmi medzi nimi.

Keď tehly tvrdí rámec – v obraze a podobnosti nadácie, len so zníženým prierezom vnútorného priestoru, menšej výšky tehál o 6 cm (3 cm nižšie a zhora, ako keď bookmarking v betóne). Nastavenie rámu, nalejte jednoduchý betón na základe cementu a sutiny. Čakanie na nastavenie a maximalizáciu stuhnutia, položte a opraviť prekrývanie stropu zajatia.

Aropoyas – ako ďalší spôsob, ako držať steny z popraskania – neodstráni potrebu dať murivo sieť. Neuvádzajte na ňu: Je lepšie kúpiť si oceľ alebo sklár, pre plast je horší ako oceľ a kompozitný.

Deformačné švy

Deformačný švec – Alternatíva k Armopoyasu. Chráni steny pred praskaním. Skutočnosť je, že, ako tehál, je plynilicat schopný prasknúť, keď zaťaženie zo strechy a prekrývajú sa pod ním. Miesto pod deformačným šev sa určuje v každom prípade. Takýto švec sa používa na upevnenie steny, ktorej dĺžka je väčšia ako 6 m, ako aj medzi studenými a teplými stenami, s netrhnutej výškou steny (multi-vrstvené murivo).

Deformačný šev je prípustný na výrobu miest, kde sú penové bloky zaklopené inými materiálmi. Môže to byť napríklad dve steny: jeden – tehlová, iná – z penového bloku alebo experimentálnych materiálov. Body, kde sa môžu pretínať dve nosné steny, sa môžu tiež stať miestom deformačného švu zariadenia.

Tieto švy sú naplnené čadičom bavlnenou vlnou alebo sklenenou vodou alebo penou plastovým penovým polyetylénom a inými poréznymi polymérmi a minerálnymi kompozíciami. Vnútri švov sa spracovávajú montážnou penou, vysielaním párov tmelu. Vonku, svetlo alebo tesnenie odolné voči poveternostným vplyvom, tiež nie je zničené pod pôsobením ultrafialového materiálu.

Dobrým príkladom muriva tesnení, s vlastnými rukami, pozrite si video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: