Koľko na Kube silikátové bloky?

Plynový blok – v dopyte stavebný materiál, s ktorým môžete vybudovať odolné budovy s výškou až 16 m. Každý deň sa plynové silikátové bloky stávajú čoraz obľúbenejšími, výrobcovia pravidelne aktualizujú a zlepšujú rozsah.

Pred začatím konštrukcie je dôležité nielen určiť materiál budúceho dizajnu, ale tiež správne vypočítať požadovaný objem. Stojí za zváženie, ako určiť požadovaný počet blokov.

Počítanie vzorec

Najlepšia možnosť počítania materiálu stojí za to zvážiť príklad. Nech je plánované postaviť krabicu 8 8 metrov a 3 metrov vysoká. Dom bude mať 4 okná s 1,5-metrovými otvormi, ako aj dverí s rozmermi 2,1×1 metrov.

Analyzujeme kroky počítania.

 1. Po prvé Je potrebné vypočítať objem steny, na výstavbu, z ktorej sa použije Gasulicat. Na to, vynásobte výšku krabice a súčet výšky a dĺžku budovy: (8 + 8) x3 = 48 m3. V tomto štádiu sa berú do úvahy okno a dvere.

 2. Druhý krok – Výpočet objemu, ktorý obsadí otvory otváracie otvory a dvere: 1,5×1,5×3 + 2,1×1 = 8,75 m3.

 3. Tretia etapa – výpočet konečného objemu. Na to je potrebné odpočítať výsledok z počiatočného čísla získaného v druhej fáze: 48-8,75 = 39,3 m3.

Na konci bude výsledný objem uvedený rozmerom použitého jednotky. Takto sa stáva jasným spôsobom, ako určiť požadované množstvo plynových blokov. Napríklad, Ak bude domáce práce 600x300x200 mm použité na kladenie doma, potom budete musieť objednať: 39,3 / (0,6×0,3×0,2) = 1092 kusov.

Táto technika výpočtu sa považuje za ľahkú a prístupnú. Okrem toho je vhodné na počítanie kameňov všetkých veľkostí, ak sa vyžaduje maximálna presnosť. Ak si želáte, môžete počítať vopred, koľko blokov určitej veľkosti bude 1 m3 a potom definovať celkový počet.

Presné rozmery prevzdušňovaných betónových výrobkov môžete určiť na webovej stránke výrobcu, ktorí musia urobiť objednávku. Zvyčajne na takýchto portáli publikované tabuľky, v ktorých sú prezentované potrebné hodnoty.

Tým sa urýchli výpočty a umožňuje určiť presné množstvo plynilkity v jednom kubickom metrich a okamžite v požadovanom objeme.

Počet kusov plynového silikátu rôznych veľkostí

Gasilikový blok – materiál s vynikajúcimi výkonovými charakteristikami. Výstavba obytných budov z takýchto blokov zabezpečí pohodlné ubytovanie, pretože v lete bude vo vnútri domu v pohode, av zime – teplé.

Štruktúra plynového silikátového bloku obsahuje až 60% malých vzduchových bublín, čo zvyšuje zvukové indikátory izolácie a pomáha dosiahnuť požadovaný režim teploty v budove. Takáto štruktúra tiež umožnila znížiť hmotnosť materiálu.

Na trhu stavebných materiálov je prezentovaný veľký výber prevzdušňovacích betónových blokov. Všetky výrobky môžu byť rozdelené do dvoch hlavných skupín:

 • Bloky pravouhlého tvaru;

 • Bloky vo forme písmena u.

Posledná možnosť sa používa pre zariadenia na prepojku nad dverami a okennými otvormi.

V stavebných obchodoch nájdete bloky rôznych veľkostí. Rozmery štandardných produktov:

 • Dĺžka – od 600 do 625 mm;

 • Výška – od 200 do 250 mm;

 • Šírka – od 85 do 400 mm.

Toto sú najčastejšie možnosti tesnenia. Ak je to žiaduce, veľkosť výrobku je možné zmeniť bez veľkých ťažkostí. To bolo možné dosiahnuť vďaka malej špecifickej hmotnosti a textúre vzduchu: Jednotka je ľahko rezaná.

Ak zvážime rozmery blokov v tvare U, potom sú štandardy:

 • Dĺžka – od 500 do 600 mm;

 • Výška – až 220 mm;

 • Šírka – od 250 do 400 mm.

Na stavbu jednopodlažných a dvojpodlažných boxov sa zvyčajne používajú plynové bloky s minimálnou šírkou 200 mm.

V chladnejších oblastiach sa odporúča užívať produkty s väčšou hrúbkou.

Ak hovoríme o výbere blokov na kladenie vnútorných stien, bude vybavený šírkou 85-100 mm.

Hlavné rozmery plynových blokov sú uvedené v tabuľke.

Rozmery palivového betónového bloku, cm

Celková hustota, kg / m3

Hmotnosť jedného výrobku, kg

Objem jedného produktu, m3

Počet blokov v jednej palete, počítačoch.

Celkový objem produktu v palete, m3

Celková hmotnosť, m3

60x30x20 (dĺžka, šírka, výška)

500

devätnásť

0,036

33

1,152

570

60x30x20

600

22

690

60x30x20

700

25

807

60x30x25

500

22

0,045

25

1.08

535

60x30x25

600

26

650

60x30x25

700

31

760

Obzvlášť populárne bloky: 600x300x250 a 600x400x200 mm pre konštrukciu vonkajších stien domu. Pre oddiely často boja bloky 150x250x600.

Vypočítané množstvo prevzdušňovaného betónu pre stavebné práce závisí nielen na hmotnosť a rozmery výrobku, ale aj na hustotu. V každom prípade budete musieť najprv splniť projekt plánovaný na vybudovanie budovy, kde bude podrobne opísaný, ktorých veľkosti a ktoré sa použijú špecifická hmotnosť.

Situácie sú pomerne bežné, ak by bloky rôznych veľkostí používali pre konštrukciu krabice. Vypočítať počet kusov plyn-kremičitanového bloku rôznej hrúbky, šírky alebo výšky pre konštrukciu boxu nebude ťažké, ak sa priblížite k výpočtu. Ak to chcete urobiť, musíte sa vopred rozhodnúť, ktoré bloky budú použité v stavebníctve, ako aj aké percento z krabice bude. A môžete tiež určiť, aký objem bude vo vonkajších hustých stenách, ktorý bude potrebný na vytvorenie vnútorných priečok menšej hrúbky.

Ďalej zostane niekoľko jednoduchých výpočtov. Po prvé, budete musieť vypočítať celkovú veľkosť krabice a potom určiť, ktoré sumu percentuálneho podielu. Posledná fáza – určenie počtu blokov požadovanej časti pomocou vyššie opísaného schémy.

Niekoľko tipov:

 • Výpočet počtu kocky budúceho domu by sa mal vykonať čo najbližšie k výsledkom kalkulačky;

 • V obchode, kde sa bude konať nákup, stojí za to objasniť skutočné rozmery plynových silikátových blokov;

 • Pri výpočte požadovaného množstva plynových silikátových blokov je potrebné zohľadniť údaje o konštrukcii stavebnej konštrukcie;

 • Počas výpočtov stojí za to uviesť zásoby 10-20%, pretože orezávanie sa objaví v procese výstavby.

Pozorné výpočty vám pomôžu kúpiť správne množstvo materiálu a uložiť. Pri nákupe plyn-kremičitanového bloku stojí za to zohľadniť nielen parametre budúcich stenách, ale aj štvorcových metrov miestnosti, ktoré by mali zostať nezmenené.

Najlepšou možnosťou bude predbežné usporiadanie budovy, kde sa zohľadní veľkosť priestorov a hrúbky steny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár