Koľko schne Alabaster?

Alabaster – Toto je zmes suchej budovy, ktorá sa získala spaľovaním drvených sadry. Materiál sa často používa v stavebníctve a opravy na výrobu dosiek, panelov, tesniacich trhlín alebo švov, povrchovej dekorácie. Rovnako ako akýkoľvek iný stavebný a dokončovací materiál má určité fyzikálno-technické parametre a vlastnosti.

Jedna z hlavných vlastností spoločnosti ALEBASTERA, aby venovali pozornosť, sušenú dobu. Látka sa vzťahuje na celkom rýchloschnúce materiály, takže pre kvalitnú prácu s ním potrebujete určité zručnosti.

Fázy sušenia za normálnych podmienok

Zmes suchej budovy Alabaster sa skladá zo omietky, polymérnych látok a prírodných materiálov šetrných k životnému prostrediu. Je to elastické, nehorľavé, odoláva veľmi vysokým teplotám.

Najčastejšie sa materiál používa v procese:

 • Opravy defektov na stenách;

 • povrchová príprava pred použitím dokončovacieho cieľa;

 • elektrické práce;

 • Interiérový dizajn.

Aby práca mohla ísť hladko a hladko, musíte presne poznať čas sušenia alabaster na stenách po aplikácii, vo formulári po tom, v zásuvke.

V závislosti od času sušenia je ALABASTER klasifikovaný do 3 skupín.

 • Rýchle sušenie. Po niekoľkých minútach sa materiál okamžite zachytí s povrchom, a po 20 minútach je plné liatie.

 • S strednou (normálnou) rýchlosť sušenia. Tento chytá po 6 minútach a po 30 minútach.

 • Pomalé sušenie. Iba za 25 minút po podaní, materiál začne zachytiť povrch.

Každý z uvedených druhov Alabaster sa vyznačuje určitým časom, pre ktorý Alabaster prechádza všetky kroky sušenia.

Obdobie úplného vysušenia Alabaster v normálnych podmienkach je rozdelené do krokov:

 • 5-8 minút po podaní na povrch sa zachytáva;

 • Za 25-40 minút musí úplne zmraziť na povrchu;

 • Po 2-3 hodinách sa dosiahne základná úroveň pevnosti, ktorá je schopná odolať zaťaženiu na 6 MPa;

 • Len po 24-48 hodinách po použití materiálu úplne schne.

Prečítajte si viac  Vlastnosti plánovania domu s rozlohou 25 kV.M

Samozrejme, tieto dočasné parametre sa môžu líšiť. Podrobnejšie informácie o tom, ako dlho sa zmes už aplikuje na povrch, môžete zistiť, keď sa pozriete na továrenský kontajner.

Výrobca musí zadať tento parameter.

Aké faktory ovplyvňujú plné liatie?

Samozrejme, berte do úvahy informácie uvedené výrobcom, potrebujete. Ale okrem toho je potrebné vziať do úvahy iné faktory, ktoré ovplyvňujú čas úplného sušenia spoločnosti ALEBASTER.

Časový materiál sušenia závisí od mnohých nuans.

 • Hrúbka vrstvy. Ak je hrubý, materiál si dlhý. Držte sa povrchom materiálu začína po 5-6 minútach, ale štádium počiatočného nastavenia a úplné sušenie trvá dlhšie.

 • Koeficient vlhkosti vzduchu. Ak je v interiéri alebo na ulici veľmi vlhké, proces spomaľuje.

 • Teplota vzduchu. Čím vyššia teplota vzduchu, tým rýchlejší materiál bude suchý.

 • Konzistencia pripravenej zmesi. Pohyblivý (kvapalný) roztok sa výrazne vysušuje dlhšie ako hrubé.

 • Značka a zloženie. Všetky látky, ktoré sú súčasťou alabasterov, ovplyvňujú čas mrazenej zmesi.

Z vyššie uvedeného je možné dospieť k záveru, že je žiaduce pracovať s ALABASTRATOM ROKOVÝM PODMIENKAMI – S NORMÁLNOU VLOKU. V prípade, že budete musieť vykonávať prácu okamžite, a podmienky v interiéri alebo na ulici nespĺňajú požiadavky, sa domnievajú, že kroky úplného sušenia budú trvať dlhšie v čase.

Čo pridať do mrazu pomalšie?

Často existujú prípady, keď potrebujete spomaliť obdobie úplného sušenia materiálu. Čo robiť, nie je zvýšiť rýchlosť tuhnutia, ale naopak, spomaliť tento proces?

Existuje niekoľko metód testovaných časom, ku ktorému sa môžete uchyľovať. S cieľom spomaliť proces sušenia zmesi, pri príprave riešenia musíte do nej pridať určité látky.

Zoznam.

 • Lepidlo. Môže to byť tiež mastné alebo stolárske lepidlo. Hlavná vec nie je preháňať. Množstvo by nemalo prekročiť 2% z celkovej hmotnosti pripravenej zmesi.

 • Kyselina citrón. Táto metóda sa používa zriedka, pretože vždy môže poskytnúť rôzne výsledky. Faktom je, že množstvo kyseliny citrónovej sa môže líšiť v závislosti od typu ALABASTRA. Ak chcete presne odhadnúť s podielom, musíte experimentovať veľa. V priemere 100 gramov Alabaster musí mať asi 5-6 kyslé zrná.

 • PVA-GLEY. Odborníci tvrdia, že 3% lepidlo pridané do riešenia Alabaster predlžuje obdobie mrazených. Pri pridávaní v zmesi PVA je však potrebné rýchlo pracovať, pretože film bude vytvorený na povrchu roztoku, ktorý bude blokovať odparovanie tekutiny, čím sa vedie k zníženiu charakteristík sily alabaster.

Prečítajte si viac  Brick "LEGO"

Najčastejšie sa konštrukcia-nováčikovia uchyľujú k takýmto metódam alebo jednoducho neskúseným milovníkom, ktorí nevedia, ako pracovať s Alabasterom a starosti, že nebudú mať čas na materiál.

Odborníci však odporúčajú, aby materiál nezriešil tak, aby neznižoval svoje užitočné vlastnosti a charakteristiky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: