Koľko váži slaglob?

Stavebné materiály sa snažia od veľmi dlhého času na zníženie a zjednodušenie používania. Ale okrem finančných a geometrických ukazovateľov, sily a tepelnej vodivosti, stále potrebujete vedieť celkovú hmotnosť. Iba na to možno posudzovať uplatniteľnosťou určitých výrobkov v konkrétnom prípade, o optimálnych možnostiach vykonávania úloh.

Pre to, čo potrebujete poznať hmotnosť?

Zjavná odpoveď je „Pre správny výpočet nadácie“ – nevyčerpáva všetku hĺbku problému. Je dôležité si uvedomiť, že závažnosť dizajnu je nepriamo úmerná svojej silu. A dokonca aj pri úplnej identite materiálov, s vysokou kvalitou výroby, je rozdiel stále veľmi významný na dosiahnutie výsledku. Takže pri použití klasického typu troskových blokov (skutočne pozostávajúce z metalurgickej trosky) je závažnosť určená veľkosťou častíc. Pri používaní prevažne veľkej trosky je dizajn uľahčený, stáva sa menej silnými, ale ekonomickejšími z hľadiska spotreby tepla.

Malá veľkosť trosky sa prejavuje, v tomto poradí, nielen váži výrobok. Prispieva k vysokej pevnosti. Ale zároveň zhoršujú tepelné charakteristiky. Pridanie kremenného piesku namiesto časti malých častíc trosky, cvičil v niektorých prípadoch, zvyšuje pevnosť konštrukcie, pretože maximálne zaťaženia sa koncentruje na veľkom plnive. Samozrejme, že taký príjem sa nevyhnutne prejavuje v závažnosti použitého dizajnu.

Zloženie a vlastnosti

Medzi umelo získané stavebné kamene sú bloky trosky pridelené skutočnosťou, že kedysi boli vyrobené len s troskou náplňou, odkiaľ a meno. Dnes sa však tento dizajn stal oveľa rôznorodejšími v jeho parametroch.

Takže pri výrobe troskových blokov dnes môžu byť takéto plnivá použité ako:

 • štrk;
 • rozdrvená kamenná žula;
 • Sklenená bitka;
 • rozpadu tehlu;
 • betón;
 • Keramzit;
 • Sopečný popol a počet ďalších látok.

Výhody používania blokov sú:

 • dlhé obdobie prevádzky;
 • Odolnosť voči plameňom;
 • relatívne slabú tepelnú vodivosť;
 • rýchla konštrukcia;
 • Možnosť získania častí v remeslách;
 • Široké spektrum geometrických riešení.

Nesmieme však zabudnúť, že troskové bloky takmer nepreháňajú hluk a ľahko nasiaknutý vodou. Tepelná vodivosť kompletných štruktúr nie je vždy uspokojivá. Takéto prvky sú zle vhodné na ťahanie potrubia a káblových vedení.

Preto sa z väčšej časti používajú:

 • Pre garáže;
 • pre letné kuchyne;
 • pre iné zariadenia;
 • Ako dokončovacie a dekoratívne materiál.

Hmotnosť

Výroba troskových blokov na konštrukciu špecifických objektov je rozšírená; Často to robia vôbec. Preto množstvo 1 môže byť veľmi odlišná v závislosti od potreby. Neoficiálny štandard, to znamená, že tí, ktorí sú považované za univerzálne trosky, majú veľkosť 39 cm, 18,8 cm vo výške a 19 cm na šírku. Ale ovplyvňuje nielen miesto obsadené, existuje dôležitý rozdiel medzi plnou a prázdnou v blokoch.

Dôležitý, pretože umožňujú:

 • Znížte hmotnosť hotového dizajnu;
 • Znížiť tepelné straty;
 • Uložiť materiály;
 • Udržať si silu štruktúr na slušnej úrovni.

V jednom blokoch je pár štvorcových dutín – to znamená, že vzduch pochádza zo 40% objemu bloku. Najmenej zo všetkého tohto indikátora (28%), keď sa nachádza množstvo slotov. Ak sú vytvorené štyri sloty vo forme obdĺžnika alebo 2 alebo 3 kolo, na účtoch o 30%. Blok podmienečne štandardná hodnota vykonaná v priemyselných podmienkach váži od 12 do 28 kg. Preto špecifická hmotnosť dosiahne 49-100 kg na 1 kV. M.

Môžete presnejšie určiť charakteristiky, ak uvažujete o použitom materiálu a rozsah. Takže plnohodnotné troskové bloky sú navrhnuté tak, aby vytvorili základy, môžu byť použité aj v ložiskových stenách av podlahách. Z dutých konštrukcií postavené steny v domoch a oddieloch. Tam sú predmety, ktoré duplikujú vzhľad rôznych materiálov a sú určené na dokončenie. Rozdelenie troskových blokov sú veľmi ľahké (všeobecne, aj z hľadiska jednej kocky), je lacná a vytvára minimálne zaťaženie na základni.

„Torn“ bloky sú charakterizované rovnakým povrchom ako rozbité tehly. Podobné produkty z väčšej časti sú potrebné na dekoratívne účely. Zdobené stĺpce, ploty a frontones sú vytvorené z farebných častí, v ktorých sa krieda pridáva alebo pripojil tehál. Pokiaľ ide o veľkosť, vyššie opísané rozmery 39x19x18.8 cm je charakteristické len pre bežné štruktúry. Pre tri-štvrté bloky trosky je normou podiel 29x19x18,8 cm.

Blok polovice typu má dve plochy 19 cm a oddiely sa líšia 59 alebo 39 cm dlhé, 9 cm široké. Navrhnuté pre komínové návrhy majú dve tváre 39 cm. Veľkoplošné Sllacobal 400x200x200 mm má najväčšiu hmotnosť – 26 kg pri použití keramzitobetónu. Ak je blok 20x20x40 cm vyrobený zo Sandcotent, jeho závažnosť sa zvyšuje na 29 kg. Neprijateľné použitie troskových blokov, ktoré sa v dĺžke a šírke líšia od typických rozmerov viac ako 3 mm.

Pre odchýlku na výšku je poskytnutá menej tvrdej bariéry – 4 mm. Ale tiež nemožno použiť v stavebných blokoch akejkoľvek veľkosti, ktorá má betónové škrupiny hlbšie ako 0,4 cm, ako aj vrcholy a vybrania nad 0,2 cm. Maximálna prípustná úroveň štiepenia na vonkajších a vnútorných plochách nie je viac ako 0,5 cm pri dĺžke 0,5 m. Všetky tieto okolnosti sú dôležité, aby sa zohľadnili – spolu s hmotnosťou – keď sú vybrané bloky trosky a ich nezávislého potvrdenia.

Situácia je kategoricky neprijateľná pri sledovaní akýchkoľvek nákladov na udržanie súladu s rozmermi a gravitáciou, znížiť kvalitu.

Náklady na hotové bloky sa určujú nielen ich hmotnosťou (presnejšie množstvo prázdnoty a formátu týchto dutín). Zohľadňujú sa aj špecifické technologické parametre a vzdialenosť výrobcu a prepravná vzdialenosť. Znalosť presného zloženia a jej vplyv na závažnosť štruktúr vám umožní objednať najvhodnejšie produkty a kontrolovať ich súlad s požiadavkami.

DÔLEŽITÉ: Pri použití na výrobu trosky domény sa neodporúča používať bloky v konštrukcii obytných priestorov a miest na obsah zvierat.

Jedinou oblasťou ich používania je sekundárne ekonomické budovy. Je potrebné vziať do úvahy, že aj najťažšie a trvanlivé výrobky sa vyznačujú krehkosťou. Pri vykladaní, skladovaní a používaní by mali byť chránené pred kvapkami, zo silných úderov. Švy sa musia usilovať o to, aby urobili ako tenšie. Nadmerná hrúbka z nich otvára pohodlný spôsob mrazu.

Na veľkosti bloku trosky nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár