Krásne projekty jednopodlažných domov s plochou strechou

Obyvatelia post-sovietskych vesmírnych stánkov spájajú plochú strechu s viacpodlažnými modelovými domami. Moderná architektonická myšlienka stojí stále, a teraz existuje mnoho riešení súkromných domov a chát s plochou strechou, ktorá hľadá menej zaujímavé ako skromné ​​štruktúry.

Zvláštnosť

Jeden podlažný dom s plochou strechou má štýlový a moderný výhľad. V podstate sú takéto štruktúry štylizované špeciálnym spôsobom, výberom smeru minimalizmu alebo high-tech. Tradičné štýly pre budovy s takou strechou sa nezmestia, pretože správne porazia takéto strechy, preto sa v poslednej dobe ukázalo, že niektorý z klasických pokynov sa tu pozerá smiešne.

Zvlášť zaujímavé je, ako sa strecha používa: buď v ich zamýšľanom účele, alebo ako dodatočná otvorená terasa. Je potrebné rozhodnúť vopred s touto otázkou na kompetenciu vypracovať plán projektu.

Materiál

Pre výstavbu 1-podlažných chatov s plochou strechou sa používajú rôzne materiály, ale stojí za to mať na pamäti, že nie sú vhodné pre ruskú klímu. V zime takmer v priebehu Ruska kvapká veľké množstvo snehu, čo výrazne zvyšuje zaťaženie na plochej streche. Preto nie je možné, aby steny z pľúc a nie dostatok odolných materiálov. V tomto ohľade nie sú populárne rámce vhodné, ale existuje ďalšia prefabrikovaná možnosť.

Rôzne materiály na prekrývanie a steny. Ak sú takmer všetky odolné typy (monolith, tehla, drevo) vhodné pre steny, potom sa strecha bude musieť vybrať typ stavebných surovín starostlivosti.

Zosilnené betónové dosky

Prázdne alebo ploché železobetónové dosky sa používajú v modernej konštrukcii pre podlahy. Majú dostatočnú pevnosť, aby odolali hmotnosti plochej strechy.

Platne majú mnoho pozitívnych vlastností:

 • pevnosť;
 • trvanlivosť;
 • Dobré zvukové a tepelné izolačné charakteristiky;
 • rýchlosť inštalácie;
 • Odolný voči korózii.

osem

Fotografia

Hlavným mínusovým materiálom je, že sa vyrába len v typických veľkostiach, je potrebné vziať do úvahy pri vytváraní projektu. Zosilnené betónové dosky sú vhodné na prekrývanie len v dome, ktorý má posilnený základ.

Profesor

Pre prekrývanie sa používa špeciálne profesionálne podlahy, ktoré sa nazýva dopravca. Podobne ako predchádzajúca verzia, je ideálny pre kladenie ako plochú strechu. Pôžičkové Profesionálne podlahy je veľmi populárne hlavne vďaka svojej lacnosti. Tento materiál stojí výrazne menej ako všetci ostatní. Nízka cena však nezasahovala k tomu, aby sa dokázala, že sa ukázala ako odolný a univerzálny materiál, ktorý má vynikajúcu schopnosť odolávať veľkým zaťaženiam, ktoré prechádzajú plochou strechou.

Profesionálne podlahy na požičanie váži oveľa menej ako železobetónové dosky, takže optimálne vhodné na vytvorenie plochých striech v priemernom klimatickom páse s malým množstvom zrážok v zime.

Monolitický betón

Tento materiál sa používa na prekrývanie pomerne zriedkavo kvôli zložitosti zariadenia. Tu musíte najprv pripraviť zmes, potom, čo môžete urobiť. Toto sú len skutoční profesionáli vášho podnikania. Treba však poznamenať, že monolitický betón ako plochá strecha je dokonale využívaná, ale za predpokladu, že výrobná a inštalačná technológia bola plne rešpektovaná.

Moderné jednopodlažné domy s plochou strechou nie sú obvyklé budovať z tradičných materiálov. Na tento účel je moderný vývoj najvhodnejší a má drsnú zimu a letné teplo. Zároveň pracuje s nimi je jednoduchá a konštrukcia samotná nebráni veľa času.

SIP alebo sendvičový panel

V katalógu katalógu každého príslušného stavebnej agentúry existujú typické projekty jednopodlažných domov s plochou strechou SIP-panelov. Upozorňujeme, že chaty z tohto materiálu sú najlepšie objednané. Stavba vyžaduje dodržiavanie špeciálnej technológie, takže nováčik pracujúci s sendvičovými panelmi môže byť ťažké.

Hovoriť o výhodách panelových domov, ich nízka tepelná vodivosť a vysoké vysoko hlukové izolačné charakteristiky. Stavebné náklady na menšie množstvo ako tehál. Zároveň sa zamietnutie posilňovacej strechy zohráva značnú úlohu.

Rovná strecha

Všetci sme zvyknutí vidieť ploché strechy len z výsudných domov sovietskych budov. Medzi mnohými existuje názor, že takéto strechy sú nudné, a skutočný dom musí byť vybavený iba šikmou strechou. Vo svetle najnovšieho architektonického vývoja s týmto odsúdením môžete argumentovať, najmä ak si spomínate na mnohé výhody takýchto striech.

Nie je možné rezervovať, že jednopodlažné domy s plochou strechou budú štylizované len v modernom smere. Samotná rovina sama vyzerá futuristické a musíte použiť tento voľný priestor.

Výhody

Medzi výhody plochých striech existuje mnoho charakteristík.

 • Jednoduchá montáž. Krytové konštrukcie s plochou vzorkou môžu byť vykonané v rekordnom čase.
 • Spoľahlivosť. Ak organizujete strechu správnym spôsobom, bude schopný odolať veľkej váhe. Zároveň, v prípade, ktoré je oprava takéhoto dizajnu oveľa jednoduchšia ako upevnenie sólo systému.
 • Vynikajúca tepelná izolácia. Bez ohľadu na to, ktorý typ plochého strešného dizajnu bol zvolený, zachová sa teplo vnútri domu.

 • Lacnosť. V porovnaní s Scanty sú ploché konštrukty oveľa lacnejšie ako materiály, ako aj časovú spotrebu.
 • Jednoduchá inštalácia zariadenia. Antény, klimatizácia, rôzne servisné komunikácie v lietadle zabezpečia oveľa jednoduchšie ako pod svahom.
 • Zaujímavý pohľad. Ak je dom samotný zdobený v štýle „minimalizmu“, potom laconická strecha bez skate dokonale dopĺňa všeobecný pohľad.
 • Dodatočná oblasť. Ak je to žiaduce, strecha môže byť posilnená a používaná na organizovanie priestoru pod ihriskom, záhradou alebo rekreačnou oblasťou. Niektorí dokonca robia bazén.

Chybne

Minusy nie sú toľko, ale stále sú.

 • Bez ohľadu na to, ako dobre je strecha, je vždy šanca, že to bude uniknúť. V prípade plochého dizajnu sa riziko zvyšuje mnohokrát, pretože je vystavený veľkým množstvám kvôli tomu, že sneh sa nevráti.
 • Ak plánujete použiť veko pre vaše potreby v zime, bude musieť byť vykonané ručne sneh a skóre.
 • Konštrukcia strechy plochej vzorky by mala byť vykonaná s plným dodržiavaním technológie, inak existuje riziko, že to bude uniknúť alebo môže vydržať zaťaženie a kolaps.

Odrody

Neznáme strechy sú rozdelené do niekoľkých kritérií, medzi ktorými – spôsob použitia a typ kladenia materiálov. Spravidla sa názov každej z charakteristík hovorí o sebe.

Pomocou použitia

Strechy sú využívané a nevyužité.

Prevádzkované strechy – tie, ktoré sa používajú nielen ako strechy, ale aj ako ďalší priestor pre zábavu. Tu sa používajú vylepšené systémy, čo umožňuje nielen umiestniť ťažký inventár na strechu, ale dokonca organizovať „zelený roh“ tu, výsadbu trávnika, kvety a dokonca aj stromy. Zariadenie dizajnu tohto typu je dosť veľa, zatiaľ čo je dôležité vopred vopred vopred dať do projektu, aký druh hmotnosti zaťaženie bude zastrešenie.

Nepoužité strechy stojí oveľa lacnejšie Vzhľadom k tomu, že nemusia byť dodatočne vystužené a vybavené hydroizoláciou. Jediná vec, ktorá by venovala pozornosť – zaťaženia, ktoré budú v zime.

Všeobecne sa neodporúča chodiť na takých strechách, takže je potrebné vypočítať všetko tak, že strecha môže vydržať snehovú vrstvu bez jeho periodického čistenia.

Nasledujúcimi materiálmi

Klasická, inverzia a priedušné strechy sa líšia.

Klasické typy sa bežne používajú pri konštrukcii nevyužitých striech. To je spôsobené skutočnosťou, že majú menší odporový koeficient zaťaženia. Vlhkosť alebo mechanické vplyvy môžu byť deštruktívne pre tieto strechy.

Systém rozloženia rozloženia vyzerá (zhora nadol):

 • Horný zvarový materiál (hydroizolácia);
 • Spodný výplňový materiál (hydroizolácia);
 • poteru (ak je k dispozícii);
 • izolácia;
 • izolačná vrstva pár;
 • Prekrývanie.

Takže nič nie je chránené hydroizolačnou vrstvou rýchlo prichádza v disrepair.

Inverzná strecha vyzerá presne opačný, ktorý možno chápať z mena:

 • predradník (štrk, drvený kameň alebo iný ťažký materiál);
 • odparovanie;
 • Hydrofóbna izolácia;
 • vodeodolný;
 • Ochranný substrát (primer);
 • Prekrývanie.

Takéto ploché strechy majú dlhú životnosť a sú optimálne vhodné pre prevádzkové strechy.

Priedušné môžu byť klasické aj inverzné štruktúry. Sú vybavené prevzdušňovačmi alebo deflektormi, ktoré poskytujú dodatočné vetranie, pretože medzi plochými strechami a domom nie je klírens, ako v prípade skrínových striech. To vedie k nedostatočnej výmene vzduchu, takže organizácia ventilačného systému je taká dôležitá.

Projekt

Vypracovaním projektu jednopodlažného domu s plochou strechou je nevyhnutné venovať veľkú pozornosť typu strechy. Strecha je najdôležitejšou zložkou. Ruské firmy neboli zapojené do takýchto návrhov, takže nás kontaktujte len na overené agentúry.

Toto je jeden zo zriedkavých prípadov, keď by mal projekt len ​​profesionálov. Na druhej strane môžete len vypracovať umiestnenie izieb, ako aj presne uveďte, ako plánujete prevádzkovať strechu a plánujete vôbec. To bude závisieť od toho, aký základ bude vynechať, z ktorého budú nosné steny.

Krásne príklady

Príklady krásnych jednopodlažných domov implementovaných na profesionálne kompilovaných projektov sú prezentované v fotogalérii.

 • Plochá strecha nie je vždy prevádzkovaná. Niekedy sa používa len ako súčasť spoločného konceptu dizajnu. Venujte pozornosť charakteristickej rysi všetkých plochých striech: všetci majú parapety.
 • Jednopádzkový dom v modernom štýle dokonale zapadá do minimalistickej okolitej krajiny. Napriek tomu, že mnohí zvažujú takéto domy „boxy“, nie je možné odmietnuť, že vyzerajú zaujímavé a pôvodne.

 • Na streche jedného poschodového domu s plochou strechou môžete organizovať takmer čokoľvek. Po zlomení plynovej lúky, majitelia robili domovú časť okolitej krajiny, zároveň zdôrazňoval ekologický štýl.
 • Zaujímavý projekt jednopodlažného domu s garážou bude musieť robiť s majiteľom niekoľkých áut. Pokiaľ ide o ubytovanie, garáž je to, čo potrebujete. Miesto zaplatené na výstavbu rozšírenia môže byť kompenzovaná organizáciou strešnej terasy.

 • Najlacnejšie zo všetkých jednopodlažných domov s plochými strechami vyzerajú naozaj nudné, ale stojí za to zapamätať si ich hodnotu, ktorá kompenzuje neexpresičný vzhľad. Cena takéhoto domu je spravidla 3-4 krát nižšia ako malá chata s rozsahom systému. Pre väčšie úspory môžete umiestniť na streche solárnych panelov.
 • Drevený tehlový dom sa pozerá v rovnakom čase moderne a tradične, trochu v štýle krajiny. Bolo možné dosiahnuť, s použitím strechy tmavšie povrchové úpravy, než pre celý dom. Vďaka plochej streche, dom vyzerá vzduch, ako keby bol použitý dizajn rozsahu.

V tomto videu bude o dizajn plochej strechy pre jednopodlažnú budovu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár