Murárska technológia „v polovici tehly“

Steny rôznych budov sú veľmi často položené v polovici tehly. Ak hovoríme o budovaní dvojposchodovej konštrukcie, tu je takáto schéma, ktorá je najlepším riešením, ku ktorému sa najčastejšie vyskytli strediská. Každý sa môže vyrovnať s takýmito stavebnými prácami, hlavnou vecou je konať podľa pokynov a používať dobré materiály. Dnes budeme podrobnejšie zvážiť, čo je murivá líšia v jednom a pol tehly, ako sa s ním vyrovnať sa s ním.

Zvláštnosť

Brick je jedným z najobľúbenejších a bežných materiálov s mnohými pozitívnymi výkonovými charakteristikami. To je dôvod, prečo sa tehlové budovy stretávajú s závideniahodnou pravidelnosťou na každej ulici. Vybudovať ich, nielen skúsená brigáda majstrov, ale aj majitelia získaných stránok. Hlavná vec je prísne dodržiavať pokyny a schémy kladenia tehál. Ak urobíte všetko v poriadku, potom výsledok nebude robiť sklamaný.

Existuje mnoho nekomplikovaných murovaných schém. Táto alebo iná možnosť je zvolená v súlade s okamžitým vymenovaním budúcej stavby a zručnosti hostiteľov. Mnohí používatelia oslovujú, aby sa vytvorili v tehál jednej a polovice. Ak dodržiavate zadanú schému, tehlové steny budú veľmi trvanlivé a trvanlivé. Odborníci však radia, aby sa obrátili na túto murivu, ak nie ste veľmi obmedzený v objeme stavebných materiálov, a tiež plánujete vybudovať dom v takej zóne, kde je vysoká sila nevyhnutnosťou.

Stojí za zmienku, že položenie pol tehly sa vyznačuje skutočnosťou, že varuje možný zväzok materiálu, z ktorého je vytvorená konštrukcia steny.

Ak nie ste prenasledovaní cieľa výstavby tejto „Bastion“, môžete sa tiež obrátiť na inú (jednoduchšiu) metódu kladenia tehlových blokov. Rovnako ako v prípade iných možností pre murivo, v tejto situácii je prvý riadok veľmi dôležitú úlohu. Musí byť nevyhnutne položené vo všetkých pravidlách. Z toho vyplýva, že kvalita celého dizajnu bude závisieť od celku.

Prečítajte si viac  Vyberte stroj pre reťazovú mriežku

Tiež nezabudnite na kvalitu položených uhlových dôvodov, pretože následne budú vykonávať základové funkcie na výstavbu stien. Pri pokládke v tehlite jeden a pol, mali by ste konať veľmi opatrne a úmyselne. Nedovoľte chyby a zanedbávanie na geometriu materiálov. V dôsledku toho to môže viesť k výrobe nestabilných a krátkodobých stenových štruktúr, ktoré môžu mať redo.

Ako sa dostať?

Stena, základňa a akýkoľvek iný dizajn môžu byť vyrobené pomocou tehlového muriva v 1,5 tehál bez prilákania profesionálov. Samozrejme, výsledok bude vo veľkej miere závisieť od kvality vykonanej práce. Je potrebné spoliehať sa na postupné pokyny na dosiahnutie požadovaného celkového počtu. Zoznámte sa so všetkými štádiami takejto práce na príklade výroby steny 1,5 tehál.

Prípravná fáza

Rovnako ako pri iných stavebných prácach, výroba tehlového dizajnu podľa vyššie uvedeného systému poskytuje množstvo prípravných krokov. Bude to podať na nákup vysokokvalitných stavebných materiálov a pripraviť na to vhodný viazaný roztok. Okrem toho bude potrebné kúpiť niekoľko nástrojov a zariadení:

 • stierka (inak sa nazýva Kelma);
 • kladivo;
 • cvičenie;
 • Mop;
 • olovnatý;
 • úrovni;
 • Koolnický;

 • kábel;
 • objednať;
 • ruleta;
 • pravidlo;
 • pendum.

Pred prechodom na inštaláciu sa budete musieť zoznámiť s množstvom nuansy (zvážiť ich v príklade stavby stien):

 • Hrúbka určeného muriva zvyčajne dosahuje 380 mm (tento parameter zloží z parametra šírky jednej časti, šírka prvku pripojeného k nemu a hrúbku švu);
 • Bude venovať osobitnú pozornosť plateniu správneho výpočtu každého uhla a obliekania série;
 • Pre pomerne dobré obliekanie 1,5 tehál je potrebné začať v podnikaní a plnej a pol, a tri tvrdé výrobky;
 • Bude to najprv umiestniť miesto umiestnenia 1 riadku (samozrejme po výbere technológie pokládky).

Možnosti obliekania

Majstri zvyčajne odkazujú na takéto druhy obväzov:

 • jednoradový (alebo reťazec);
 • multi-rada.

Jednoduchý deklarovaný jediný riadok. S ním striedate tiley a lyžičky z vonkajšej strany plánovanej základne (ak je to stena). V tomto prípade budú potrebné tehly s plnou veľkosťou vo veľkých množstvách.

Prečítajte si viac  Všetko o generátoroch benzínu SDMO

Multi-Row žiarenie sa robí takto:

 • Štartovacia čiara položila „lyžičku-pahýľ“;
 • Druhá je opak;
 • 3,4,5,6 riadkov stanoviť lyžice s balíkom švov v polodecke.

Kladenie rohov

Rohy – to je základ stavby takých tehlových štruktúr ako steny. Dokonca aj malé nedostatky v usporiadaní tu môžu znamenať vážne porušenie geometrie. Kvôli tomu je možné výrazne znížiť schopnosť nosnosti štruktúry.

Všimnite si, že inštalácia rohov je pred výpočtom stien stien o približne 3-4 riadky.

Vyžaduje sa, aby sa objavil možnosť nadviazať byty a medzi nimi bolo možné natiahnuť špeciálny kábel. Pomôže to sledovať vznik série v procese výpočtu. Technológia výpočtu 1,5 tehál je komplikovaná, ak ju porovnáte s technikou 1 bloku. To je vysvetlené skutočnosťou, že v prvom prípade to bude užívanie stavebných materiálov rôznych formátov (priemerné štyri, trojcestné a pol).

Murárske práce

Spočiatku bude potrebné vodopraviť nadáciu nadácie nastavením na ňom gumgeoidné listy. Potom, s použitím stavby v rohoch budúcnosti, murivo je vyrobené v niekoľkých riadkoch. Potom budú pripojené uhlové rozprašky pomocou špeciálnych konzol. Pozdĺž decentrách je potrebné natiahnuť špeciálne čipky. Odporúča sa, aby sa nachádzalo každých 5 m. Ak je dĺžka dĺžky medzi konštruovanými uhlami je výraznejšia, potom, aby sa zabránilo natiahnutiu čipky, v strede dajte tehlový maják v strede. Potom je možné prejsť na usporiadanie murovaných sérií.

Pomocou stierky, vyskúšajte pripravenú murivu. Krok z okrajovej časti steny by mal byť asi 20 mm. Ak sa šev úplne upevní, potom nie viac ako 10-15 mm. Hrúbka tvorby by mala byť odmeraná v rozsahu 25-30 mm. Na základe konzistencie riešenia sú švy 10-12 mm.

Murárske techniky

Zvýraznite tri typy muriva 1,5 tehál. Zoznámte sa s nimi.

 • Vstrekovanie. Tento spôsob položenia tehál sa odporúča ísť do pohybu, ak pracujete s pevným spojivovým produktom. Zároveň sú splnené švy, vykonáva sa ich rozšírenie. K vertikálu predtým dodávaného bloku sa zvyšky roztoku suspendujú. Potom dajte ďalšiu tehlu, ktorú musíte stlačiť na stierku. Kelma musí byť ostro rezaná. V rovnakom čase zaváhal.
 • Nechutný. Zadaný spôsob je relevantný pri práci s plastovým zložením. Zároveň je tehál mierne naklonená, dotiahnutá jedným z jeho fazetového roztoku, povýšený na časť zaznamenanú a zatypovanú.
 • Smer s orezaním. Táto technológia sa líši od vyššie uvedeného len v tom, že väzbová kompozícia musí byť položená v malej vzdialenosti od okrajovej časti steny. Riešenie, vynikajúce mimo kĺbov, potom odstrániť stierku.
Prečítajte si viac  Charakteristiky a jeho použitie

Usporiadanie 1,5 bloku môže byť vykonané s izoláciou. Je jednoducho pripojená k ložisku na báze na stenu s ďalším povlakom omietky.

Tipy a odporúčania

Využite radu a odporúčania špecialistov.

 • Ak pochybujete o svojich schopnostiach, potom odborníci odporúčajú dôverovať murive rohov, jednoduchosti (ako aj zónami na križovatke spoločností) a takýchto detailov, ako majitelia murárov s rozsiahlymi skúsenosťami, pretože tieto prvky tehlových štruktúr sú zvyčajne extrémne Dôležité komponenty celej štruktúry ako celku.
 • Nosenie steny s pevnou izoláciou prípustnosť na oddelenie najligútnejších povlakov. Opravná sa, dokončená tehlovým podšívkou alebo vetranou fasádou, možno hrať ako hrubý dizajn.
 • Pri príprave roztoku spojiva by sa malo pamätať, že čím viac cementu bude v ňom, tým menej plastom sa objaví. Ak sa bojíte pripraviť zmes sami, je lepšie kúpiť hotový produkt s poveternostným vplyvom. Bude to musieť pridať len vodu.
 • Ak by murivo v 1,5 bloku bude naďalej oddelené omietkou, potom nie je potrebné pre švy v ňom. Tento postup nie je potrebný av prípade, že budete ďalej doplniť výsledné položenie tváre tehly.
 • V každej fáze stavebných prác používajte na úrovni výstavby. Nezabudnite, že všetky riadky a nadácie musia byť čo najdlhšie a správne.

Murivo „na polovicu tehly“ sa zobrazí na videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: