Nadácia pre dom ceramzit betónových blokov

Nadácia pre domu keramzitových betónových blokov má dôležité vlastnosti a nuansy. Pred výstavbou musíte vážiť všetky výhody a nevýhody takýchto stavebných materiálov. A tiež by sa mali rozhodnúť o optimálnej hĺbke záložiek pre kúpeľ a iné technologické zložité zložky.

Vlastnosti a výpočet

Použite ceramzit betón na usporiadanie základových vzorov Veľmi premyslený. Hustota materiálu sa môže pohybovať od 500 do 1800 kg na 1 m3. teda Jeho použitie nespôsobuje žiadne významné problémy. Zníženie množstva ílu zvyšuje hustotu a tvrdosť základne. Ale zároveň sa zvyšuje úroveň zaťaženia, ktorú sa bude vzťahovať na pôdu a pevninské vrstvy zemskej kôry. Preto budete musieť vždy hľadať najlepšiu rovnováhu.

Čím väčšia je frakcia clamzit, tým silnejší základ. Avšak, táto zvodná okolnosť je nadbytočná súčasnou výškou tepelnej vodivosti, ktorú sa nedá vyhnúť. Úroveň absorpcie vody je približne 15%. Ide o úplne slušný indikátor v porovnaní s inými stavebnými materiálmi. Hladina priepustnosti pár závisí od konkrétneho typu ílu.

Šírka a hrúbka základu pod budovou postavenou z betónových blokov keramzitov, určujú celkom jednoduché. Ak pod domom, dali železobetónové lúče, potom by nemali byť 15 cm. Šírka základovej pásky by mala byť aspoň rovnaká ako veľkosť stien. V ideálnom prípade by sa nemali robiť niektoré zásoby, odmietajú ho len vtedy, keď je zásadne nemožné a nedosiahnuteľné.

Celkové zaťaženie z konštrukcie prenášaného základom by malo byť maximálne 70% prípustného vplyvu na prijímajúcu oblasť.

Výpočet minimálnej prípustnej šírky môže byť vykonaná nezávisle podľa vzorca 1.3 * (M + P + C + C) / Dĺžka pásky / Odolnosť pôdy, v ktorej sú premenné nasledovné:

 • M – tzv. Mŕtve hmotnosť budovy (to znamená, že celková závažnosť všetkých hlavných konštrukčných častí);

 • S – indikátor hmotnosti pridania snehu, ktorý v nepriaznivých podmienkach môže dokonca výrazne prekročiť mŕtve hmoty;

 • Ns– Užitočné zaťaženie (obyvatelia, nábytok, ich majetok a tak ďalej, zvyčajne 195 kg na 1 m3);

 • V – Expozícia vetra (aby ste zistili potrebné číslo, môže byť vždy od odporúčaní v regióne).

Dôležité v mnohých prípadoch aspekt – hĺbka kúpeľa alebo na stodolu. Celková výška konštrukcie je určená:

 • Úroveň umiestnenia pôdnych vôd;

 • Použité vlastnosti materiálov;

 • nosných schopností pozemkového pozemku;

 • Niekoľko ďalších parametrov.

Plne definovať všetky potrebné vlastnosti Plný geologický výskum. Len so správnym objasnením týchto vlastností môže byť zaručená absencia akýchkoľvek trhlín, ohromených a videných oblastí. Na pettostretural a náchylnej na prašnosť pôdnych základov môže ťažká. Škrytové skaly a veľké piesočné frakcie sú spoľahlivejšie mechanicky. Avšak vždy, keď je to možné, sú stále odporúča, aby umiestnili všetky budovy na skalnaté báze, čo je charakterizované maximálnou stabilitou a stabilitou.

Prečítajte si viac  Pile Vŕtanie: Stavebné technológie

Čo sa stane?

Nadácia stĺpca aplikovaná pod relatívne jednoduchými a ľahkými štruktúrami. Letný záhradný dom, vaňa alebo workshop na pozemku môže byť kladený bez problémov. Ale plné obydlie, najmä s aspoň 2 poschodiami, bude musieť dať na pevnejšie podpery. Najväčšia prípustná objemová hodnota je 1,5 m. V praxi však extrémne vzácne piliere idú na zem viac ako 50-70 cm.

Dôležité nuansy:

 • Body podpery sa umiestnia do všetkých rohov konštrukcií;

 • Optimálna medzera medzi 1,5 až 3 m;

 • Zvýšte kapituláciu konštruktu v dôsledku dodatočného výpočtu vystuženej betónovej dosky.

Nadácia Sailo-Screwdown sa považuje za špecialistov spoľahlivejšie riešenie ako používanie obyčajných pilót. Sporák sa nachádza hlavne na úrovni pôdy, niekedy nad ním stúpa. S príslušným výkonom môžete zaručiť stabilné použitie dizajnu niekoľko desaťročí. Scarlet rozdelená do:

 • národný tím;

 • Monolith-železobetón;

 • Zozbierané monolitické skupiny.

Výstavba základu pásu

Fine chovná základňa je veľká popularita s nízkym rastúcim súkromným vývojom. Dokonca aj veľké technické ťažkosti a trvanie práce nevystrašujú vedomosti. Ak aplikujete vysoko kvalitnú silnú techniku, pracovný čas sa opakovane zmenší. TRUE, náklady sa ďalej zvyšujú. Neexistuje dosť zákopy – budete sa musieť postarať o posilnenie ich steny.

Pomocný upevňovač v hĺbke 1,2 m. V hromadnom piesku – od 0,8 m. Majitelia materstva sa však zvyčajne starajú o tento okamih v akejkoľvek situácii. Okrem toho, jemná plemenná páska vám umožňuje takmer nebojovať vplyv mrazivých síl.

DÔLEŽITÉ: Bude to mať mimoriadne prísne pozorované technológie a tie misie, ktoré môžu byť s inými možnosťami, môžu byť stále minimálne tolerantné, spôsobia veľa problémov.

Ak sa podzemná voda vymaže zvýšená o 2 m a viac z horizontu mrazu, môžete urobiť lepenie monolitov o 0,6-0,7 m. S vyšším státím je výkop ponorený asi 20 cm pod sezónnou mraziacou čiarou. Pre vytváranie debnenia sa používajú demontované drevené a oceľové štíty a obe možnosti majú výhody a nevýhody. Teoreticky prípustné debnenie z dutého betónu alebo extrudovaných polystyrénových penových štítov.

Toto riešenie vám umožňuje opustiť neskoršie debnenie ako súčasť spoločného dizajnu. Nadácia bude silnejšia a lepšie udržať teplo. Ale len profesionálni inžinieri pomôžu vypracovať všetky rozhodnutia. Preto je lacnejšia súkromná stavba zvyčajne dosiahnutá výberom lacnej osvedčenej metódy metódy. Nadácia Ribbon Bay:

 • slúži dlho;

 • je jedinou prijateľnou metódou pre dvojpodlažný keramzitovo betónový dom;

 • umožňuje vybaviť podzemné garáže;

 • Vhodné pre miesta s výkonným mrazničkom;

 • nie je naklonené, aby sa vytlačilo;

 • Je to relatívne drahé;

 • dlhú dobu;

 • vyžaduje obrovské množstvo zemných prác.

Prečítajte si viac  Všetko o plutvy letí a poludy

Základňa bloku zariadenia

Ak sa rozhodne vybudovať dom ceramzitových betónových blokov, je celkom možné použiť rovnaké bloky a pre základňu. Úplná identita tepelnej rozťažnosti je pomerne vážnou výhodou. Dobrý keramzit betónový blok absorbuje viac ako 3% vody vo vzťahu k jeho hmotnosti.

Pre pochopenie: vysoko kvalitné tehly zo 6% a betón dosahuje 15%.

Záver je zrejmý: môžete s istotou vytvoriť národnú základňu. Ale tu je potrebné okamžite zvážiť všetky výhody a nevýhody tejto možnosti:

 • dobrá úroveň tepelnej izolácie;

 • Zrýchlenie inštalačných prác;

 • dlhé servisné obdobie;

 • potreba aplikovať špeciálne vybavenie;

 • nevhodnosť na použitie na miestach so zvýšenými hladinami pôdnej vody;

 • Porovnávacie vysoké náklady (používanie dobrých monolitov na ekonomiku 30%).

Nadácia je často izolovaná s použitím peny a nanesených tehál. Vyrábať primárne prípravné práce (geologická väzba, výklenok pôdy a usporiadanie vankúša piesku a štrku) v tej istej schéme ako pri práci pod monolitickým dizajnom. Na piesočnatej oblasti môžete urobiť jednoduché dno tesnenie. Dajte bloky v nadácii potrebujú presne rovnaký poriadok ako pri vytváraní kapitálov. Klasická cementová malta sa používa na prácu; Obväzy sú používané o 0,5 výškami, ale nie je možné, aby základňa s výškou viac ako 5 riadkov.

Napriek nevýhodám keramzitovo-betónového základu je to celkom prijateľné pod jednopodlažným domom z rovnakého materiálu. Takáto jadrový dom je povolený dokonca vybaviť – nosnosť základne bude dosť veľká. Vo väčšine prípadov sú moduly vybrané veľkosťou 200x200x400 mm, pretože ich styling s vlastnými rukami je pomerne pohodlný. Okrem toho sú takéto štruktúry v podstate široké a predávané za prijateľné ceny.

Roztok musí byť usilovne zmiešaný, vyhýba sa jeho separácii.

Často tešia suché lepidlo, ktoré sa zriedi vodou podľa receptu. Toto je však už drahé riešenie ako použitie zmesi cementu-piesok. Ale plasticita lepiacej hmoty vám umožňuje vytvoriť jahňacie švy. Murárstvo prvého riadka sa vyrába až po podpudovanom vyrovnaní referenčného miesta. Po inštalácii majákov, kábel sa tiahne, čo umožní zabezpečiť maximálnu rovnomernosť.

Práca začínajú z vyššieho rohu – a nič iné. Iba takáto metóda zaručuje, že pevnosť. Je to tieto uzly vystužené a zviazať. Len v niektorých prípadoch si najviac skúsení stavitelia zvolili diagram s ligáciou interných oddielov.

Švy by mali byť hrúbkou asi 12 mm.

Dokončiť prácu

Kompletná inštalácia základu z keramzitovo-betónových blokov dokončovacie práce na usporiadaní hydroizolácie, tepelnej izolácie a, ak je to potrebné, Armopoyas.

Prečítajte si viac  Ako si vyrobiť oddiely z aerovaných betónových blokov?

Hydroizolácia a tepelná izolácia

Vyžaduje sa ochrana pred nadmerným prienikom vody. Jeho poskytuje pomocou hydrofóbnych zmesí. Spracovanie je vyrobené zvnútra a vonku. Existuje 4 hlavné možnosti:

 • Maska minerálneho zloženia;

 • Mastické bitúmenové kompozície;

 • Ruberoid;

 • Špeciálny lepiaci film.

Je vážne pristupovať k organizácii tepelných štítov. Takže ideálne dosiahnuť vytvorenie nielen monolitického základu, ale aj podlahy s izolačným teplom. Dôležitou úlohou v celom zostave zohráva horizontálnu hydroizolačnú vrstvu. Pred výplňou je to na vankúš piesku a štrku. Táto vrstva samotná je vytvorená z guminoid, 2 úrovní, ktoré sú spojené bitúmenovým tmelom.

Ďalej patrí piesčité-štrkové plnenie. Avšak, na rozmazaní, je to oveľa správne používať vankúš betónu. Určite aplikujte tepelnú izolačnú dosku. Môže byť vyrobený z polystyrénu alebo PPU. Jeho funkcia nie je obmedzená na zadržiavanie tepla: nie menej významné, aby sa zabránilo lámaniu hydroizolačnej fólie pri plnení; Okrem toho sa vykonáva vertikálna hydroizolácia.

Podľa inej schémy ochrany tepla zahŕňa (nezapočítavanie základových blokov):

 • hlavná stena a prekrývanie;

 • drážky, pod ktorým sa používa hydrofóbny cement;

 • vodorovné vnútri a vertikálne vonku;

 • brúsenie z piesku;

 • Kvapkový kanál, podľa ktorého sa odstráni kondenzát;

 • V skutočnosti je systém zadržiavania tepla založeného na EPPS buď Minvati;

 • Tepelná izolácia – pod spodnou pivnilnou rovinou.

Aropoyas

Vytvorenie vystužených pásov je potrebné vybudovať na nestabilnej pôde alebo v výraznom úľave. To vám umožní zabrániť zmršťovaniu a súvisiacej deformácii. Hrúbka vysoko kvalitných Armoomas je rovnaká ako stena. Má štvorcový prierez. Odporúča sa používať riešenie založené na cementoch M200 a vyšších značiek.

Medzi blokovými riadkami sa dôrazne odporúča zaviesť výstužné tyče. Sú doplnené špeciálnou murou. Optimálny prierez tyče 0,8-1 cm. Vonkajší výstužný pás je zvyčajne vytvorený na základe betónu alebo plných tehál. Šírka posilňujúceho plášťa sa môže pohybovať od 100 do 200 mm.

Debnenie sa rovná výške budúceho ochranného dizajnu. Hramed z dosiek, chrániče debnenia sa spájajú na oboch stranách na samoobslužnej skrutke. Typ rámu „Schodisko“ je vypracované vo väčšine bežných oblastí. Ale ak existuje spoľahlivé seizmické riziko, vyberte si formulár „ParaligalePiped“.

DÔLEŽITÉ: Kovový základ má naliať betón o 100%.

Tipy:

 • pripravte buď kúpiť betón s výpočtom na plnenie naraz;

 • Stena do steny nechtov alebo skrutkujte drôt na najlepšiu spojku;

 • Fulové tehly by mali byť odovzdávanie zhora pri príprave na drevených nosníkoch;

 • Dôkladne izolujte aropoyas;

 • Zmes sa zmení, aby sa zabránilo vzniku vzduchových vreciek.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: