Nadácia vinného pásu: Výhody a nevýhody, odporúčania pre výstavbu

Potreba zabezpečiť udržateľnosť kapitálových budov na hnuteľných alebo mokradiach spôsobuje vyhľadávanie nových základových systémov. Taký je základná základňa, ktorá kombinuje výhody dvoch typov základov.

Zvláštnosť

Nadácia hromady je pásková základňa na podpery (hromady), vďaka ktorej sa dosiahne stabilný dizajn s vysokým rozpätím pevnosti. Vo väčšine prípadov je takýto základ vytvorený v rámci veľkých nízkopodlažných budov na „problémové“ pôdy (ílu, organické, nerovnomerné reliéfy, nasýtené vody).

Inými slovami, sila štruktúry poskytuje základnú základňu (zvyčajne jemne plemeno), na ktorých steny sú založené, a trvanlivej priľnavosť s pôdou – hromady, upchaté pod úrovňou mrazu.

Tento typ základne nie je určený pre viacpodlažnú konštrukciu. Zvyčajne, na takomto založení, súkromné ​​domy sú postavené na nie viac ako 2 poschodia na výške s použitím ľahkých materiálov – drevo, bunkových betónových blokov (prevzdušňované betónové a penové bloky), duté kamene a sendvičové panely.

Prvýkrát sa technológia začala používať vo Fínsku, kde sú postavené prevažne drevené domy. Preto je kombinovaná základňa optimálna pre domy z drevených alebo rámových štruktúr. Ťažšie materiály budú vyžadovať zvýšenie počtu dôvodov a niekedy vyhľadávanie ďalších riešení.

Najčastejšie je takýto základ postavený na plávajúce hlinené, jemné pôdy, v bažinatých miestach, ktoré zle vyhliadky pôdy, ako aj na plochách s výškovou kvapkou (nie viac ako 2 m z hľadiska úrovne).

Hĺbka spreneveru pilotov je zvyčajne určená hĺbkou pevných vrstiev pôdy. Monolitický betónový základ sa naleje do debnenia sa nachádza v priekope 50-70 cm. Pred začatím práce, údržba pôdy a dierovanie skúšok dobre. Na základe získaných údajov je vypracovaná schéma uzemnenia pôdnych vrstiev.

Použitie základu stuhy na hromadach umožňuje výrazne zvýšiť výkonnosť objektu vo výstavbe.

Medzi výhody systému, môžete prideliť niektoré pozície.

 • Možnosť kapitálu na „rozmarných“ pôdach – kde nie je možné použiť základňu pásu. Avšak kvôli veľkému zaťaženiu objektu nebude možné používať iba hromady.
 • V tomto type nadácie je možné znížiť citlivosť páskovej základne pre zväzkové pôdy a podzemné vody.
 • Schopnosť chrániť základnú základňu z povodní, ako aj prenos väčšiny hmotnosti základne do pevných vrstiev pôdy v hĺbke 1,5-2 m.

 • Takýto základ je tiež vhodný pre trvanlivé pôdy podliehajúce sezónnym deformáciám.
 • Vyššia konštrukcia ako konštrukcia základu s hlbokým po prúde.
 • Schopnosť získať objekt s suterénom, ktorý môže slúžiť ako užitočná alebo technická miestnosť.
 • Dostupnosť materiálov používaných pre organizáciu nadácie a na výstavbu stenových štruktúr.
 • Zníženie nákladov a zložitosti procesu v porovnaní s organizáciou základu pásu.

Takýto nadácia má a nevýhody.

 • Zvýšenie pri plnení nadácie pre počet operácií vykonaných ručne. Je to spôsobené neschopnosťou používať rýpadlá a iné techniky na dávkovanie zákopov v dôsledku poháňaných hromady.
 • Neschopnosť využívať výslednú polotovarovou miestnosťou ako kompletnú izbu (bazén, relaxačné miestnosti), ako je možné, keď zariadenie na základ. Táto nevýhoda môže byť vyrovnaná sekaním, ale náklady a zložitosť procesu sa zvyšuje. Okrem toho tento prístup nie je možný na každom type pôdy, aj keď sú hromady.
 • Potreba dôkladnej analýzy pôdy, vypracovanie dokumentácie Surround Project. Táto práca je spravidla účtovaná špecialistami, aby sa zabránilo nepresnosti a chybám vo výpočtoch.
 • Docela obmedzený výber stavebných materiálov pre steny – to musí byť ľahký dizajn (napríklad z dreva, prevzdušňovaného betónu, dutého kameňa, rámového domu).

Zariadenie

Zaťaženie budovy na pôde sa prenáša cez základný základ nainštalovaný okolo obvodu objektu a pod jeho nosnými prvkami a pilotmi. A podporuje a stuhu zvýšená výstužou. Inštalácia prvého sa uskutočňuje metódou boronobylu alebo pomocou plniacej technológie betónom inštalovaným v jamkách azbestových rúrok. Pochutená metóda zahŕňa aj predvŕtacie studne, v ktorých sú ponorené podpery.

Spreads dnes dostávajú a skrutkovacie hromady, ktoré majú čepeľ v spodnej časti podpery na skrutkovanie do zeme. Popularita druhá je spôsobená nedostatočnou nevyhnutnosťou v komplexnej príprave pôdy.

Ak hovoríme o skrutkových hromadách až 1,5 m, môžu byť skrútené nezávisle, bez prilákania špeciálneho vybavenia.

Bodujúce hromady sa zriedka aplikujú, pretože táto metóda spôsobuje vzhľad vibrácií pôdy, čo negatívne ovplyvňuje silu základov susedných predmetov. Okrem toho táto technológia počas prevádzky znamená vysokú úroveň hluku.

V závislosti od charakteristík pôdy, pilotových regálov a zavesených analógov. Prvá možnosť je charakterizovaná skutočnosťou, že konštrukcia regálov je založený na pevných pôdnych vrstvách a druhý – prvky štruktúry sú suspendované v dôsledku pevnosti trenia medzi pôdou a bočnými stenami nosičov.

Kalkulácia

Vo fáze výpočtových materiálov je potrebné určiť typ a počet hromadných hromady vhodných pre ich dĺžku a priemer. Do tejto fázy práce je potrebné oslobodiť maximálne, pretože sila a trvanlivosť objektu závisí od presnosti výpočtu.

Určenie faktorov Pri výpočte požadovaného množstva materiálov sú nasledujúce pozície: \ t

 • zaťaženie na základy vrátane úrovne vetra;
 • Rozmery objektov, počet podláh v ňom;
 • Vlastnosti a špecifikácie použité na výstavbu materiálov;
 • Vlastnosti pôdy.

Pri výpočte počtu hromady sa domnievajú, že by mali byť umiestnené vo všetkých rohoch objektu, ako aj na mieste spojenia s ložiskovými stenovými štruktúrami. Na obvode budovy sú inštalované v prírastkoch 1-2 m. Presná vzdialenosť závisí od zvoleného materiálu stien: pre povrchy z bloku trosky a pórovitých betónových báz, je 1 m, pre drevené alebo rámové domy – 2 m.

Priemer podpory závisí na podlahe budovy a použitých materiálov. Pre predmet na jedno poschodie sú skrutkové podpery potrebné s priemerom najmenej 108 mm, pre boronobivinálne hromady alebo azbestové rúrky, tento indikátor je 150 mm.

Pri použití skrutkových pilotov je potrebné vybrať modely s priemerom 300-400 mm pre zmätené pôdy, 500-800 mm – pre stredné a najsilnejšie, implantovateľné.

Je dôležité, aby mali proti korózii povlaku.

Pod útokmi – terasou a verandami – a ťažkými štruktúrami vo vnútri budovy – pece a krby – vyžaduje vlastnú základňu, posilnenú obvodom podporuje. Inštalácia je potrebná aj aspoň jedna hromada pre každú stranu obvodu druhého (ďalšieho) základu.

Montáž

Začíname vykonávať páskovú základňu na hromadach, je potrebné vykonať geologické prieskumy – pozorovania a analýzu pôdy v rôznych ročných obdobiach. Na základe získaných údajov sa vypočíta požadované základné zaťaženie, optimálny druh hromady, ich veľkosť a priemer.

Ak sa rozhodne, že vytvorenie pilentujúcej základne s vlastnými rukami, potom sprievodný postup krok za krokom zjednoduší tento proces.

 • V čistenej oblasti označte značku pod základom. Výkop pod páskou môže byť plytká – asi 50 cm. Spodná časť výkopu je naplnená pieskom alebo štrkom, ktorá zabezpečí odvodnenie betónovej základne a znižuje banda pôdy. Ak hovoríme o veľkom suteréne, potom rezanie.
 • V rohoch budovy, v miestach konštrukcie štruktúry, ako aj v celom obvode budovy v 2 m, vŕtanie pod hromadu. Hĺbka výsledných jamiek by mala bežať na 0,3-0,5 m nižšej ako je úroveň primerizácie pôdy.

Priemer jamky musí byť trochu superpurický priemer použitej podpory.

 • V spodnej časti jamiek by ste mali vytvoriť piesčitý vankúš s výškou 15-20 cm. Upevnený piesok zvlhčuje a dobrá manipulácia.
 • Azbestové rúrky sa vložia do jamiek, ktoré najprv na 30-40 cm sa naliata betónom a potom sa potrubia zvyšujú o 20 cm. V dôsledku týchto manipulácií nasleduje betón, ktorý tvorí podrážka. Jeho funkcia – spevňujúci dizajn, ktorý poskytuje lepšiu adhéziu podporuje pôdu.
 • Kým betón je uchopený, produkujete vertikálne zarovnanie rúrok pomocou úrovne.
 • Po naliatí základne potrubia sa vykonáva jej výstuž – do nej je vložená mriežka, vyrobená z viazaného kovového drôtu oceľových tyčí.

Výška mriežky musí prekročiť výšku potrubia, takže mriežka dosiahne hornú časť základnej pásky.

 • Na povrchu sa vykonáva drevená debnenie, vystužené v rohoch tyčí a vystužené zvnútra výstužou. Ten druhý je tyčinka spojená s drôtom a vytvárajúc mriežku. Je potrebné riadne priľnúť si navzájom z hromadných a páskových armatúr – to zaisťuje pevnosť a monolitickosť celého systému.
 • Ďalšou fázou je náplň hromady a betónu debnenia. V tomto štádiu je dôležité naliať roztok takým spôsobom, aby sa zabránilo hromadeniu vzduchových bublín v hrúbke betónu. Na tento účel sa používajú hlboké vibrátory av neprítomnosti zariadenia, môžete použiť konvenčnú tyč, hromadu betónového povrchu na niekoľkých miestach.

 • Povrch betónu je zarovnaný a chránený pozorovaním materiálu z nárazu zrážania. V procese sily betónu je dôležité dodržiavať režim teploty a vlhkosti. V horúcom počasí by mal byť povrch zvlhčený.
 • Po stúpaní betónu je debnenie odstránené. Odborníci okamžite odporučili vykonávať hydroizoláciu materiálu, pretože sa rozlišuje hygroskopickosťou. Sýtosť vlhkosti vedie k mrazu a praskaniu základu. V tomto prípade môžete aplikovať valcované materiály (gugeoid, moderné membránové fólie) alebo vodotesnosť bitúmenového polyméru. Na zlepšenie priľnavosti s hydroizolačnou vrstvou je betónový povrch vopred ošetrený primérmi a antiseptikami.
 • Výstavba nadácie je zvyčajne dokončená svojou izoláciou, ktorá umožňuje znížiť tepelné straty v dome, dosiahnuť priaznivú mikroklímu. Ako ohrievač sa polystyrénové penové dosky zvyčajne používajú na špeciálne kompozície alebo polyuretánová pena, nastriekaná na povrchu základu.

Tipy

Na dosiahnutie hladkosti vonkajších stien pásky umožňuje použitie polyetylénu. Nosili vnútornú časť drevenej debnenia, po ktorej sa nalial betónový roztok.

Užívateľská spätná väzba a radu odborníkov umožňujú dospieť k záveru, že riešenie výplne by sa malo pripraviť z cementu rôznej pevnosti aspoň M500. Menej trvanlivé značky nebudú poskytovať spoľahlivosť a monolitický dizajn, majú nedostatočné ukazovatele odolnosti voči vlhkosti a odolnosť proti mrazu.

Optimálne sa považuje za riešenie 1 časti cementu a 5 častí piesku a zmäkčovadiel.

V betónovaní je roztok roztoku v debnenie z výšky viac ako 0,5-1 m, neprijateľné. Neprijateľný pohyb betónu vo vnútri debnenia s lopatou – musíte usporiadať mixér. V opačnom prípade sa betón stratí svoje vlastnosti a hrozí riziko posunu výstužnej výstužnej mriežky.

Podanie debnenia nasleduje jeden príjem. Maximálna prestávka v práci by nemala byť viac ako 2 hodiny – môže byť zaručená iba monolit a integrita nadácie.

V lete, na ochranu pred dehydratáciou, základ je pokrytý pilinou, burnou, ktorá sa pravidelne hydratuje. V zime je potrebná vyhrievaná páska, pre ktorú je vykurovací kábel položený po celej svojej dĺžke. Zostane, kým nadácia nebude mať konečnú silu.

Porovnanie pevnosti pevnosti vystuženia výstužných tyčí a zvárania umožňuje dospieť k záveru, že druhá metóda je výhodná.

Pri zavádzaní skrutkových hromadení je dôležité monitorovať ich vertikálnu polohu. Zvyčajne dvaja zamestnanci otáčajú skenovanie alebo páky, naskrutkovanie základne a ďalšia nasleduje presnosť polohy prvku.

Jednoduchá táto práca umožňuje predbežné vŕtanie studne, ktorého priemer by mal byť menší ako podpora a hĺbka je 0,5 m. Podobná technológia poskytne prísne vertikálnu polohu hromady.

Nakoniec, domáci majstri upravili náradie pre domácnosť pre skrutkovacie hromady. To vyžaduje vŕtanie 1,5-2 kW, ktorý je upevnený s hromadami pomocou špeciálnej prevodovky, charakterizovanej prevodovým pomerom 1/60. Po spustení vrtáka sa otáča hromadu a zamestnanec zostáva riadiť vertikálne.

Pred nákupom hromady sa uistite, že je proti korózii je bezpečná. Môžete to urobiť tým, že budete študovať dokumentáciu dodanú do produktov. Odporúča sa tiež pokúsiť sa poškriabať povrch hrany hromadenia mincí alebo kľúčov – ideálne to nebude uspieť.

Inštalácia pilotov môže byť udržiavaná pod negatívnymi teplotami. Ale toto je možné len vtedy, ak pôda mrazí najviac 1 m. Pri zmrazení na veľkej hĺbke sa musí použiť špeciálne vybavenie.

Liatie betón je lepšie viesť v teplej sezóne, pretože inak používanie špeciálnych prísad a vykurovacích betónu.

Ako vybudovať základ nadaja s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: