Návrh domu 8 až 6 m: možnosti rozloženia

  Domy 6×8 metrov sa považujú za najobľúbenejší pohľad na budovy v modernej konštrukcii. Projekty s takýmito veľkostí sú veľmi populárne u vývojárov, pretože vám umožnia zachrániť oblasť pozemkového pozemku a umožniť vytvoriť pohodlné ubytovanie s vynikajúcim plánovaním. Tieto budovy sú vhodné pre malé a úzke oblasti, môžu byť použité ako krajina, takže plnohodnotná rezidenčná verzia.

  Na výstavbu takýchto domov, rôzne stavebné materiály, a vďaka správnemu plánu, v miniatúrnych budovách sa ľahko nachádzajú nielen obývacia izba, pár spální, kuchyne, ale aj dostatok miesta pre usporiadanie kotolne, šaty a kúpeľňa.

  Dizajnové funkcie

  Jednotná budova

  Projekt domu 8 za 6 metrov s jedným poschodím je najčastejšie výber párov alebo malých rodín, ktoré nepotrebujú veľa miesta. Najčastejšie v takýchto budovách sú základné izby, vaňa a kotolňa.

  Mnohí majitelia im tiež dopĺňajú samostatnú terasu alebo verandu, čo má za následok nádherné miesto pre letné prázdniny.

  Jeden podlažný dom má veľkú popularitu, pretože má rad výhod, medzi ktorými môžete priradiť:

  • Krásny vzhľad.
  • Rýchly konštrukčný proces.
  • Schopnosť inštalovať budovu na zemi.
  • Štazáš.
  • Malé náklady na vykurovanie.

  S cieľom zlepšiť izoláciu priestorov a posilniť osvetlenie, odporúča sa umiestniť všetky izby na juh. Ak je konštrukcia vo veternej zóne, potom musíte dať silné plantáže a znížiť počet okien. To isté platí pre terasu, je najlepšie prebiehať na južnej strane a východné alebo severné umiestnenie je vhodné pre kúpeľňu a kuchyňu.

  Vnútorné usporiadanie závisí výlučne na počte obyvateľov v dome.

  Tradične môže projekt vyzerať takto:

  • Obývačka. Viac ako 10 m2. Na racionálne použitie oblasti sa odporúča obývacia izba kombinovať s kuchyňou, po ktorej ukazuje jednu miestnosť pre 20-25 kV. M.
  • Sanasel. Dobrou voľbou bude kombinovaná izba s WC a kúpeľňou. Zjednoduší usporiadanie, ušetrí na dokončovacej práci.

  • Spálňa. Ak je plánovaná jedna miestnosť, môže byť vykonaná veľká až 15 m2, pre dvojizbový projekt budete musieť zvýrazniť dve izby 9 m2.
  • Kotolňa. Jeho zvyčajne nastavuje vedľa toalety alebo kuchyne. Kotolová miestnosť môže trvať až 2 kV. M.
  • Koridor. Keďže dom je malý, dĺžka a šírka tejto miestnosti bude musieť znížiť.

  Na zvýšenie čistej veľkosti budovy by ste mali steny izolované vonku. V rovnakej dobe, hydro a tepelná izolácia sa musí vykonať presne, nie mať nedostatky, inak bude potrebné ďalšie zarovnanie, ktoré zníži užitočnú plochu. Často rozšíriť priestor, vytvorte projekty domov bez chodby. V tejto verzii sa vstup do budovy vykonáva priamo do kuchyne alebo obývacej izby. Pokiaľ ide o chodbu, môže byť zvýraznený malým miestom a zariadiť v blízkosti dverí.

  Dvojposchodový dom

  Rodiny, ktoré neustále žijú mimo mesta, radšej vybrať projekty dvojpodlažných budov. S cieľom riadne organizovať plochu 8×6 m sa aplikuje bežné usporiadanie, pri ktorom sa nachádza obývacia izba, kuchyňa a WC na prvom poschodí a druhé poschodie je odstránené pod spálňou, kanceláriou a kúpeľňou. Okrem toho môže byť budova vybavená balkónom.

  Krásne vyzerá 2-podlažný dom z dreva, Môže mať obaja a lemovaný pohľad. Drevený dom sa zároveň poteší nielen architektonické estetiky, ale poskytuje aj dobré tepelné izolačné izby.

  V rozložení takýchto budov neexistuje aj koridor, vďaka tomu sa ukazuje viac voľného miesta a zjednodušuje sa územný priestor. Podmienedne je budova rozdelená do aktívnej a pasívnej zóny: v aktívnej kuchyni a hale a pasívny je určený pre kúpeľňu a spálňu.

  Preto sa na prízemí odporúčame vybaviť miesto na relaxáciu, obývaciu izbu a jedáleň, tu môžete pohodlne oslavovať hostí a držať slávnostné udalosti.

  Pokiaľ ide o druhé poschodie, je vhodný na organizovanie osobného priestoru, takže sa často používa na umiestnenie jednej alebo viacerých spálňov.

  Počas plánovania priestorov je dôležité poskytnúť pohodlnú polohu kúpeľne, musí byť prístup k nemu z prvej a z druhého poschodia. Jedáleň, kuchyňa a obývacia izba je možné kombinovať do jednej miestnosti, vykonávať vizuálne zónovanie s nábytkom a rôznymi povrchovými materiálmi. Vytvorí sa teda ilúzia veľkého priestoru. V tomto prípade je vhodné umiestniť kuchyňu v blízkosti kúpeľne, vďaka tomu môžete využiť jednu komunikáciu v dvoch izbách.

  Hlavná výzdoba budovy bude slúžiť ako schodisko, Preto na dodatočne vyberte ho na celkovom vnútornom prostredí, odporúča sa byť inštalovaný v blízkosti chodby. Na druhom poschodí, okrem spální, môžete tiež umiestniť a deti.

  Ak sa rodina skladá len z dospelých, potom namiesto dieťaťa, odporúča sa pracovný úrad.

  Na druhom poschodí bude dobrá zvuková izolácia, ktorá vám umožní bezpečne pracovať a úplne odpočívať.

  S mansardom

  Súkromný dom 8×6 metrov s podkrovím sa považuje za vynikajúce ubytovanie na bývanie, ktoré môžu byť pôvodne vybavené, ale je príkladom ekonomického typu výstavby, ktorá vám umožňuje výrazne ušetriť peniaze na erekciu a konečnú úpravu. Podkrovná izba v takýchto budovách môže byť použitá ako obývacia izba, vďaka ktorému sa zvyšujú možnosti plánovania.

  Zvyčajne sa nachádza na prvom poschodí veľká kuchyňa-obývacia izba a sála, a na druhej strane – spálňa. Projekt domu 8 o 6 m2 je dobrý, pretože poskytuje prítomnosť veľkého počtu obytných miestností, krásnej izby s schodiskom a prídavným poschodím. Ak horná miestnosť nie je prevádzkovaná v zime, musí byť oddelená hustými dverami, ktoré spoľahlivo chránia budovu z tokov studených vzduchu.

  Existuje mnoho projektov domu s podkrovím, ale v každej z nich je hlavná miestnosť považovaná za halu, pôsobí ako centrálna izba, z ktorej sa môžete dostať do akejkoľvek zóny budovy. Halu je často napojená na obývaciu izbu, čo vedie k veľkej a priestrannej izbe.

  Táto možnosť je vhodná pre rodiny, ktoré často prichádzajú hostia.

  Okrem toho, takéto usporiadanie je veľmi vhodné: rodina sa deje na jeden veľký stôl, a potom každý z nájomcov môže relaxovať vo svojej izbe.

  Zvyčajne sa v takýchto domoch vyrábajú dva vchody a môžete vstúpiť do kuchyne cez vedľajšie schodisko. Uľahčuje čistenie, pretože všetky nečistoty z ulice zostáva len v tej istej miestnosti. Dobre vhodný projekt so samostatným vchodom do kuchyne a pre majiteľov, ktorí milujú pestovať zelenú a zeleninu na záhrade, takže všetky čerstvé potraviny sa dostanú rovno na rezačku. Pre malé rodiny plánovania v budúcnosti získať deti, je potrebné zabezpečiť v dome nielen prítomnosť spálne, ale aj detskú izbu, herné rohy. Tiež nebráni malej športovej zóne.

  Domy 8×6 metre môžu byť vybavené malými plechovkami, a ak nainštalujete jeden francúzsky balkón, stane sa pôvodnou časťou obytnej miestnosti. Miestnosť pod obväzovou miestnosťou v budove je daná osobným uvážením vlastníkov, spravidla, oblasť domu vám umožňuje vybaviť veľkosť až 2 m2, kde najdôležitejší nábytok kabinetu môže byť najdený. Projekt takéhoto bývania pre rodinu pozostávajúce z troch ľudí poskytuje povinnú dostupnosť kuchyne, haly a obývacej izby. V tomto prípade môžu byť všetky vyššie uvedené izby navyše Zonic. Ak chcete dať dom útulný pohľad, odporúča sa pripojiť malú verandu.

  Rôzne projekty domov s podkrovím je možné zobraziť v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: