Nehorľavá izolácia: Ako si vybrať bezpečnú tepelnú izoláciu?

Nehorľavé izolácie je veľmi populárne, čo je spojené so širokým rozsahom jeho používania. Aké sú typy nehorľavých izolácií? Aký materiál na použitie pre konkrétny stavebný problém? Toto bude diskutované v našom článku.

Zvláštnosť

Nehorľavý materiál pre tepelnú izoláciu musí spĺňať tieto vlastnosti: \ t

 • Pálenie s viditeľným plameňom je možné, ale jeho trvanie nepresahuje 10 sekúnd (to znamená, že izolácia sa môže rozsvietiť, ale zapaľovanie s prítomnosťou otvoreného ohňa nevydrží viac ako stanovený čas);
 • V čase spaľovania sa teplota izolačného materiálu nevyskytuje nad 50 ° C;
 • Počas horenia nemôže izolácia stratiť viac ako 50% svojej hmotnosti a objemu.

Typy a vlastnosti

Izolácia môže mať inú základnú a výrobnú technológiu, ktorá spôsobuje jeho vzhľad a špecifikácie. Zvážte hlavné typy nehorľavých tepelného izolačného materiálu.

Objem

Predstavujú kamene a tvorba rôznych frakcií, ktoré zaspajú do priestoru stavebnej konštrukcie. Spravidla pre väčšiu tepelnú účinnosť sa odporúča používať hromadnú izoláciu rôznych rozmerov: väčšie poskytovanie tepelnej izolácie, malé naplnenie medzery medzi nimi.

Hromadné typy nehorľavých izolácií zahŕňajú nasledujúce materiály.

 • Keramzit. Ekologický materiál, ktorý je založený na hline. Vhodné pre tepelnú izoláciu pevných miest. Okrem vysokých charakteristík tepelnej izolácie má odolnosť voči vlhkosti. Ceramzit Nie je to lepšie na izoláciu nebezpečných predmetov požiaru, už dlho používa v organizácii priemyselných pecí.

 • Velmiculite sa odkúpili. Základom produktu – hydroslidov vystavených vysokým teplotám. Zvyčajne, s použitím tohto materiálu, tepelnú izoláciu nízkopodlažných budov, ako aj podkrovných miestností a vonkajšej tepelnej izolácie. Vyznačuje sa environmentálnou priateľskosťou a zlepšenými ukazovateľmi biosistance, z nevýhody – neschopnosť odolať vlhkosti. Umožňuje jeho úroveň len vysokokvalitnú a správne namontovanú hydroizoláciu.
 • Biedny. Materiál založený na sopečnom skle, ktorý poskytuje nízku tepelnú vodivosť a nízku hmotnosť. Celkom 30 mm perlit môže byť nahradená jeho tepelnou účinnosťou 150 mm vrstv tehlového muriva. Medzi nevýhodami – nízka odolnosť voči vlhkosti.

Bunkový

Vonkajšia je táto izolácia podobná mrazenejmu mydlovú penu. Najčastejším požiarnym rezistentným bunkovým tepelným izolačným materiálom je penový sklo. Vyrába sa spekaním sklenených omrviniek s uhlím alebo iným tvorbou plynu. Charakterizované trvanlivosťou (životnosť sa dosahuje 100 rokov), mechanická pevnosť, nízka tepelná vodivosť.

Foamglass nehorí ani pri rekordných vysokých teplotách, je možné len tavenie materiálu bez zvýraznenia nebezpečných toxínov. Materiál odolný voči vlhkosti, ale skôr ťažké, celkovo, takže optimálne miesto pre jeho použitie je suterénne miestnosti.

Vláknitý

Externe sa materiál podobá wat, pretože sa skladá z chaotických usporiadaných tenkých vlákien bieleho alebo mliečneho odtieňa. Takáto izolácia sa nazýva – „wat“. Uvoľnite formulár – Rolls alebo rohože.

Minerálna vlna sa tiež deje. Zoznam produktov majú menej tuhosť v porovnaní s analógmi v rohožiach. Ak hovoríme o fibróznej izolácii odolnej proti požiaru, potom zahŕňajú niekoľko druhov.

 • Sklárňa. Odolať vykurovaniu až 500 ° C, udržiavanie technických špecifikácií. Patrí medzi ne účinnosť tepla, trvanlivosť, nízka hmotnosť. Avšak, materiál je naklonený k zmršťovaniu a pri práci vyžaduje osobitnú ochranu, pretože tenké vlákna sa opili pod kožu a najmenšie častice dráždia sliznice horné dýchacie cesty.

 • Čiaralút Wat. Základ čadičovej vlny – vlákniny z hornín, vopred exponovaného zahrievania cez 1300 ° C. To spôsobuje schopnosť vlny odolať účinkom vysokého, až 1000 ° C, teploty. Dnes je kamenná vlna jednou z najlepších tepelných izolačných materiálov: má nízky koeficient absorpcie vlhkosti, priepustné pre pary, nedáva zmrštenie, ekologické a biostrooof.
 • Ekwata. 80% pozostáva zo sekundárnej recyklovanej buničiny, ktorá prešla špeciálnym spracovaním spomaľujúcim plameňom. Materiál je šetrný k životnému prostrediu, má nízku hmotnosť a nízky teplý koeficient, ale nízka odolnosť voči vlhkosti.

Tekutý

Surové materiály striekané používaním špeciálnych zariadení, po zmrazení, tvoria hmotnosť, vo svojom vzhľade a na dotyk pripomínajúci polystyolistrol. Najznámejší typ tekutého protipožiarnej izolácie je kvapalný polyuretán.

Vyznačuje sa environmentálnou bezpečnosťou a vďaka spôsobu použitia a vylepšených adhezívnych vlastností je rovnomerne rozložená na povrch, plní trhliny a kĺby. To najprv zabezpečuje trvanlivosť tepelnej izolácie, a po druhé, zaručuje jeho kvalitu a absenciu „studených mostov“.

Kritériá voľby

 • Na dosiahnutie vysokej tepelnej účinnosti Je možné, výber nízkej tepelnej vodivosti izolácie s nízkym koeficientom. Okrem toho nie je možné zabudnúť, že keď je izolačná izolacia miestnosť len 20-25%, tepelná strata padá na steny. V tomto ohľade by mal byť prístup izolácie komplexne, maximálny účinok je možné dosiahnuť, len vytvárať absolútne hermetický dizajn.
 • Dôležitým kritériom – náklady na výrobok. Treba pripomenúť, že vysoko kvalitná izolácia nemôže stáť lacné. Neodôvodnené zníženie ceny znamená porušenie technológie výrobnej izolácie, ktorá priamo ovplyvňuje svoje technické vlastnosti.

 • Pri nákupe modernej izolácie minerálnej vlny Stojí za to venovať pozornosť umiestneniu vlákien. Preferencie stojí za to dávajú výrobky s chaotickou polohou. Na rozdiel od analógov s horizontálne alebo vertikálne orientovanými vláknami sú charakterizované vyššou teplotou a zvukovou izoláciou.
 • Fasádny materiál, Okrem nízkej tepelnej vodivosti, musí preukázať dobrú odolnosť voči vlhkosti a biosistance. Charakteristiky environmentálnej bezpečnosti a neprítomnosti v jeho zložení toxických látok sú dôležité pre dokončenie domu vo vnútri.

 • Ak izolácia minerálnej vlny nepodlieha zaťaženiu (napríklad, je umiestnený na ráme alebo medzi nosnými konštrukciami), môžete si vybrať menej husté (až 90 kg / kocky. m) možnosť. Je lacnejší. Ak je tlak tlak, potom sa indikátory pevnosti a pevnosti v ťahu a stlačenie stávajú dôležitými.

Tieto vlastnosti ukazujú viac hustých (polo-tuhé a pevné) analógy, ktoré sa vyznačujú vyššou cenou.

Pôsobnosť

Napriek tomu, že všetka izolácia slúži na udržanie špecifikovaných teplôt parametrov vo vnútri miestnosti alebo zariadenia, rôzne typy majú rôzne účely.

Najrozšírenejšia čadičová vlna. Je aktívnejší ako iné nehorľavé materiály používané na vonkajšiu izoláciu fasád. Je pozoruhodná, že vlna je rovnako účinná pre použitie ako pod omietkou a v sklopenom fasádnom systéme. To vám umožní organizovať veľmi kvalitné vetrané fasády.

Minerálna vlna sa vzťahuje aj pri spustení údajov, ale výrazne menej. Je to spôsobené najhorším ukazovateľom vlhkosti a priepustnosti pary Minvati, ako aj jeho tendenciu sa zmenšiť.

Avšak, vlastniť väčšiu pružnosť, minerálna vlna je optimálna na výzdobu štruktúr komplexných foriem, výrobných jednotiek.

Na izoláciu nevysporného podkrovia, A tiež ako vrstva podláh na prvom poschodí budov, je najlepšie využiť sypké materiály, ako napríklad clamzit. Pre priestory charakterizované vysokou vlhkosťou (kúpele, sauny, domy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti nádrôt), je dôležité zvoliť izoláciu proti vlhkosti a parotesnej bariéry. Tieto požiadavky sú zodpovedné predovšetkým kamennou vlnou.

Pre izoláciu obytných priestorov (Paul, steny, strop, oddiely) sa používa hlavne čadičová vlna. Na izoláciu horizontálnych povrchov, predovšetkým na podlahe, je vhodnejšie používať valcované materiály, napríklad minerálna vlna. Rovnaký materiál je rozšírený o tepelnú izoláciu drevených stavieb. Minerálne vody sú naskladané z vnútra konštrukcie medzi operátormi.

Vyplniť prázdnotu múrov Zvyčajne sa používajú sypké materiály. Treba pripomenúť, že pri zahrievaní sa keramzit začína rozlišovať toxické látky, takže jeho voľba nie je najlepšou voľbou pre kúpeľ. Viac ekologických hromadných plnív – prechádzka vermikulitída a perlit. Prvá, však je mimoriadne náchylná na vlhkosť. Perlit je ideálny na vyplnenie tohto druhu dutiny, ako aj na kladenie strechy nakloneného typu.

Avšak, vermikulit má nižšiu tepelnú vodivosť v porovnaní s inými sypkými materiálmi a dokonca aj minerálnou vlnou. To vám umožní zaspať s tenkou vrstvou, aby sa zabránilo nadmernému zaťaženiu na ložiskových prvkoch konštrukcie.

Hromadné izolačné materiály sa tiež používajú na zmiešanie riešení na usporiadanie podlahovej potery a vyplniť.

Inštalácia nehorľavého izolácie – povinná štádia práce pri organizovaní strechy s komínom. V mieste, kde sa potrubia a jeho prvky prechádzajú stenami a strechou, je potrebné mať hasenie rezolúciu, ktorá sa nedá šíriť vysoké teploty cez povrch.

Na tieto účely sa na tieto účely aplikuje čadič (pre rúrky z nehrdzavejúcej ocele) alebo minerálnej vlny (pre tehlové komíny) vo forme dosiek. Takáto izolácia má väčšiu úroveň tepelnej kapacity, sú prísnejšie a trvanlivejšie. Okrem zvukovej a tepelnej izolácie slúži materiál ako ohňovzdorná izolácia. Ďalšie ohrievače pre komín – penové sklo.

V prípade vodovodných systémov používajú vzduchové kanály aj čadičová doska izolácia, ktorá chráni rúry pred zamrznutím pod negatívnymi teplotami.

Tipy a odporúčania

 • Napriek dlhej životnosti penového skla by mala byť chránená pred mechanickým poškodením. Starostlivý vzťah vyžaduje perlit, ktorý sa rýchlo zničí aj s malými záťažmi, čo vedie k strate technických vlastností.
 • Ak je potrebné zvýšiť tepelnú účinnosť izolácie minerálnej vlny a nie je možné ju položiť s hustou vrstvou, nákup čadičovej vlny alebo skla hambín s fóliou bude vynikajúcim roztokom.
 • Štandardné valce a listy sú vybavené vrstvou fólie, ktorá pomáha odrážať termálne lúče. Tento materiál, okrem zvýšených tepelných izolačných vlastností, sa vyznačuje lepšou hydrostabilita, vyššími schopnosťami zvuku.
 • Ak chcete vytvoriť tuhú tepelne odolnú bariéru, fóliové materiály počas inštalácie sa dodatočne odoberajú vzorky s metalizovaným škótkom.
 • Hromadné materiály sa naliata cez pár-ochranný film, a zhora pokryté vodotesným filmom.

Hľadanie požiarnej bezpečnosti Rôzne izolácie Pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: