Čo je kroky a ako ich inštalovať?

Mnohí ľudia veľmi nejasne pochopili, čo je v všeobecných krokoch, ako je systém Rafter fixovaný. Význam, Existujú rôzne typy produktov Rafter a ich zariadenie môže byť odlišné – visiace modely sú zrejmé odlišné od hádky a z posuvných krokov. Ich špecifické veľkosti tiež významnú špecifickosť.

Čo to je?

Rafters je jedným z najdôležitejších typov stavebných konštrukcií. Používajú sa v akejkoľvek streche. Systém obsahuje šikmé raftingové nohy, vertikálne regály a svahy nakloneného typu. Podľa potreby, Rafter „Link“ v spodnej časti horizontálne umiestnených lúčov. Zariadenie Rafterových prvkov sa v niektorých prípadoch výrazne líši; Metóda „podpora“ sa líši v závislosti od materiálu budovy.

Podobné návrhy sú vybavené na posteli strechy. Keďže všetci dizajnéri sa snažia o maximálnu stabilitu, radšej využívajú trojuholníkový systém.

Každý konkrétny typ Rafter má svoje silné a slabé stránky. Rozdiel medzi nimi je určený predovšetkým spôsobom, ktorý má byť podporovaný a miesto, kde je založený na. Určite sa pozrieme na hlavný materiál budovy, v mnohých ohľadoch určujúci výber záloh pod strechou a ich organizáciou.

Voľba formátu tiež ovplyvňuje:

 • Finančné obmedzenia;
 • odhadované použitie samotného domu a najmä jeho hornej časti (podkrovie alebo podkrovie, a niekedy ich neprítomnosť);
 • Intenzita zrážok a ich distribúcie v čase roka;
 • Zaťaženie vetra.

Preskúmanie druhov

Prúd

  Takýto systém Rafter sa používa hlavne pri usporiadaní do budov s nosnými stenami. Inštalácia je relatívne jednoduchá, pretože viac podporných bodov, tým ľahšie zariadenie. Množstvo použitých materiálov je relatívne malé (ak ho porovnáte s inými typmi). Hlavným bodom podpory je skate. To všetko drží.

  Stojí za zmienku, že existuje tri súkromný typ v postihnutých ulizínových systémoch:

  • S fixáciou horných častí raftovaného na korčule (posuvné) body nosiča as vrátkom Niza na Mauerlat (dodatočná amplifikácia – držiak alebo drôt);
  • s dložením v danom uhle (Docking dochádza v dôsledku oceľových dosiek);
  • Tuhé spojenie v hornej časti, uskutočňované cez tyče alebo ošetrené horizontálnu dosku (lyžiarsky beh je upínanie medzi pripojenými krokvy sami).

  Niekedy sú užitočné krokvy vyrobené s spacerovým systémom. Spodná hrana sa pripája k Mauerlatmu.

  Správne zaťaženie vznikajúce pridaním zomrie a utiahnutí.

  Presne povedané, Toto je tzv. Komplex, a nie čisto mestská verzia. Obsahuje niektoré funkcie charakteristické pre závesné systémy.

  Visieť

  K tejto metóde sa zvyčajne uchýlili, ak v dome neexistujú žiadne kapitálové oddiely, ktoré by mohli byť použité ako podpora. V súčasnosti je vzdialenosť medzi bočnými nosnými konštrukciami najmenej 6 m, a niekedy ešte viac ako 11 m. Pohonovanie strešných konštrukcií na ložiskových stenách nie je najhorším riešením, ale sa objaví výkonný spacer.

  Málo k zníženiu takéhoto napätia pomáha zavádzaniu napätia alebo rhorels. Môžete ich namontovať v ktoromkoľvek bode, bez ohľadu na výšku uzlov Rafter. Doska je najčastejšie používaná s prierezom 5×20 cm, ale stále je správnejšia pokračovať z individuálneho výpočtu pre konkrétny projekt.

  Posuvný

  Rafters tohto typu majú len jeden nosný bod. Najčastejšie to volá koňa. Okrem toho sa používa posuvná podpora, to znamená, mauerlat. Takýto roztok je typicky pre drevené domy vystavené zmršteniu. Pokus o používanie tvrdých štruktúr bude nevyhnutne zabalený len zničením a oslabením väzov na všetkých významných teplotných výkyvoch.

  Dizajn Rafter flexibilne sa líši v závislosti od výkonu strechy.

  V jednostrannej verzii strechy malej konštrukcie sa spolieha na krokvy, ktoré sú podopreté fasádou a opačnou stenou. Skat je vytvorený kvôli rozdielu vo výške týchto stien. Ale keď medzera presiahne 6 m, takéto rozhodnutie je neprijateľné. V tomto prípade budete musieť použiť prídržné regály; Na rovnako vysoké steny tehál sú referenčné štruktúry často vložené, plne vyrobené z baru alebo protokolov.

  Prečítajte si viac  Veľkosť jednorazových čiarových tehál

  S dlhým členením, systém obsahuje:

  • ihrisko;
  • nohy a drží ich regály;
  • Baranov korčule;
  • Mauerlas;
  • Nepatrný.

  Predpokladá sa, že je podporovaná dvojicou nosných stien. DÔLEŽITÉ: Tieto steny musia byť rovnaké na výšku. Pár obdĺžnikových korčule môže predstavovať trojuholník s rôznymi alebo identickými stranami. Rozdiel medzi stranami je dobrý, pretože poskytuje blesk sneh z jednej strany strechy. Najčastejšie je to vyrovnaný graf; Fronttones sa rezajú s doskami alebo sa pozerajú na tehly, takže vizuálne pokračovali v stene.

  Pre multi-line strechu bola potrebná vysoká pevnosť a nosnosť. Ihneď naznačuje, že bude vystavená extrémnym vplyvom, vrátane takmer hurikánového vetra. Kôň je vysoký – je tiež zohľadnený pri plánovaní.

  V hlavných budovách s viac-linkovými strechami je zmena v základni vhodnejšia, v pomocníku – zavesenie.

  Atraktívna hipová strecha tiež vytvára množstvo problémov pri usporiadaní krokviek. Opätovným výpočtom sekcií je potrebné pozorne predpovedať. Stojanmi nôh sa môžu spoľahnúť na nosníky alebo kontakt s mauerlatom. Pre väzy uhlov a extrémnych častí behu korčule musia byť použité diagonálne raftérové ​​komponenty. Tvorba holmických lietadiel sa dosahuje pomocou tzv. Narovníkov.

  Pre poloautomatickú strešnú zostavu môže byť tiež dôverne aplikovaná a zavesené referenčné štruktúry. Verzie prepojenia sú pripojené nevyhnutne na základné a pomocné podpery. Farmy v tvare sa podobá listu a buď rovnocennému trojuholníka. Ak sú korčule relatívne krátke, môžete odmietnuť bočné behy. Mali by sa však použiť sfarbenie, ľad a Rigia, iné pomocné prvky.

  Samostatná pozornosť by sa mala venovať usporiadaniu rafteovaného pod koncom. Správne a jasne ich pripraviť len pri vytváraní beží.

  Spojovací spoj alebo dopravu koncov v uhle, znamená potrebu ďalších výpočtov presne na tomto uzle. Zjednodušte jasnosť pripojenia uzla pomáha schéme ľanového režimu. Prípad na križovatke je vytvorený striktne pevným spôsobom a nevyhnutne zabezpečuje hydroizoláciu.

  V niektorých prípadoch je strecha doplnená jedným alebo viacerými ERKERS. Usporiadanie krokerov potom má tiež vlastné vlastnosti. 3 centrálne stredné krokvy sú upevnené na každom rohu zásobníku korčule. Rohy – Sú to rovnaké – súčasti sú umiestnené v uhlových častiach rámu. Medzi centrálnymi uzlami sú takzvané medziprodukty.

  Výroba materiálov

  Drevené raftingové systémy sa používajú prevažne v rezidenčných súkromných domoch. Konštrukcie na základe kovových blokov sú v dopyte najmä s významným množstvom letov a s výkonným zaťažením zastrešenia. Je to skôr vlastnosť výrobného zariadenia. Náklady na kovové konštrukcie sú pomerne veľké, ale v závislosti od drevených analógov. Najčastejšie užívajú chawliers.

  Rafterové komplexy z dreva sa zvyčajne vykonávajú na základe okrajových dosiek podľa prierezu 15×5 alebo 20×5 cm.

  Príčina ich popularity je ekonomická a jednoduchosť výroby. V niektorých prípadoch sa guľatiny odoberajú ako guľatiny vyrobené z sudy s prierezom od 10 do 20 cm (strom je predbežne vyčistený a liečený). V prípade úvah o pevnosti tiež používa rafters z lepeného dreva, ktorý v pláne sa podobá obdĺžniku alebo štvorcové – taká budova zjednodušuje výpočet prepravke.

  Výpočet komplexnosti zaťaženia

  S týmto výpočtom musíte najprv určiť hmotnosť všetkých použitých materiálov – pre každý z nich je prepočítaný pre 1 kV. M. Akceptovať účet:

  • interiérová dekorácia;
  • skutočne krokvy;
  • Izolačné diely;
  • izolácia z vody, vetra a vodnej pary;
  • Jemné a protiprúdové konštrukcie;
  • Strešné povlaky.

  Odporúča sa pridať ďalších 10%. Potom aj neočakávaná zmena alebo nadbytok čistej zaťaženia zastrešenia nebude smrteľne pre systém Rafter. Sneh, dážď a expozícia vetra sa vypočítajú podľa noriem stanovených pre konkrétny región. Ak na tieto ukazovatele pridáte 10-15%, nebude nič zlé. Profesionálny prístup si vyžaduje aj venovanie pozornosti na zaťaženie vyplývajúce z pravidelnej údržby striech nainštalovaných na nich komunikačné a komunikačné systémy, iná infraštruktúra.

  Prečítajte si viac  Všetko, čo potrebujete vedieť o mramore

  Ďalšie prvky

  V opisoch strešného usporiadania sa niekedy uvádza použitie upevňovacích vystužených rohov. Ale skúsení tesári a pokrývači nikdy neuplatňujú takúto metódu, pretože takéto podpery sú úprimne nespoľahlivé a nepraktické. Skutočne profesionálny prístup – Použite špeciálne zátvorky. Boli použité už mnoho desaťročí, a napriek všetkým najnovším technologickým riešeniam, tento krok je plne odôvodnený v XXI Century.

  V niektorých prípadoch použite kovové gombíky. To znamená, že nie je možné urobiť bez výstužných kovov. Časť majstrov preferuje pištole na nechty z pozinkovaného kovu. Riadky zubov s výškou asi 0,8 cm – ich hlavná charakteristika. Na nechty sú veľmi spoľahlivé a praktické.

  Ako na to?

  Pri usporiadaní Rafterových systémov s vlastnými rukami je veľmi dôležité správne určiť parametre použitých materiálov.

  Kriticky dôležité. Nemôžete používať dosku menej ako 5×15 cm.

  Veľké rozpätia naznačujú ešte viac masívne prvky. Pre malé ekonomické budovy je hrúbka 3,5 cm veľmi hodná; V prípade bytových domov je potrebné navigovať aspoň 5 cm.

  Požiadavky (týkajúce sa protokolov):

  • na 1 m – nie viac ako tri suka;
  • vysokokvalitné sušenie (do vlhkosti 18% a nižšie);
  • Neprípustnosť cez trhliny.

  Predĺženie

  Maximálna dĺžka vhodných dosiek nie je vždy dosť. Áno, a to nie je veľmi pohodlné používať veľmi veľké prázdne miesta. Riešením je: Urobte si kratšie produkty a jemne ich pripojte pozdĺž dĺžky. Tento prístup nám tiež umožňuje používať veľa 3-5 m dlhých dosiek, ktoré zostávajú v stavebníctve ako odpad. Pre toto platia:

  • šikmý prístav;
  • pripojenie konektora;
  • Pripojenie Vangest.

  Ako uložiť?

  Technológia závisí predovšetkým na uhle a rozmery vytvoreného dizajnu. Dĺžka Rafter sa vypočíta pomocou teoremity pythagora. Zo stromu tvoria trojuholník s rovnakým uhlom, pod ktorým budú konštrukcie spálené. Homogénne premyté musí byť vyrobené výlučne šablónou. Označenie sa vykonáva priamo na streche a nie na zemi; Nenechávajte príliš hlboko, pretože negatívne ovplyvňuje pevnosť systému.

  Upevnenie

  Ak potrebujete hodiť na jednostrannú strechu, zvyčajne nainštalovať na ložiskové steny. Táto cesta znižuje spotrebu reziva.

  DÔLEŽITÉ: Nosná stena v tomto prípade by mala byť umiestnená na úrovni samotnej strechy. V opačnom prípade sa táto inštalácia nezaujíma.

  Tradičnejší prístup je výzdoba farmy vo forme trojuholníka obsahujúceho regály a lúče; Všetky farmy môžu byť vopred zostavené na zemi na šablóne.

  Upevňovacie prvky raftérov sú vyrobené podľa rôznych schém:

  • s Mauerlatov;
  • na lúčoch (ako sa hovorí, prekrytia – alebo profesionálne, s podporou nosníkov prekrývania);
  • Použitie uťahovania;
  • Pripojením k hornej korunke (ak sú guľatiny konštruované z pruhov);
  • Horné páskovanie (pri používaní rámcových technológií).

  Nie je možné predpokladať, že je možné správne nainštalovať s niektorými alebo dvoma možnosťami. V skutočnosti sa musíte prispôsobiť konkrétnej situácii. Recepcie v mauerlatte nie vždy urobili. Hluk Je vhodné urobiť na tuhé drevo. Ale ihličnatý strom vám umožňuje vzdať sa takého kroku.

  Ak chcete riadne nainštalovať návrh, je potrebné znížiť konektory v nohách raftovaného:

  • Kvôli zubu s dôrazom (ak je montážny uhol viac ako 35 stupňov);
  • s 2 zubami (ak je pripravená strecha kanoe);
  • v zastávkach – s hrotmi alebo bez nich.

  Podpora na nosníkoch prekrývania znamená silné presné zaťaženie. Takéto riešenie je najčastejšie pre drevené domy. Tlaková disperzia sa pripravuje s použitím maurolalalat, ktorý je vyrobený na základe hrubého (približne 15×15 cm). Lúče musia byť uvedené na rovnaký mauerlat a dôkladne ich konsolidovať.

  Príloha Rafterových nôh do lúčov je vyrobený na vybudovanie oblasti podkrovia alebo na vyloženie rafte.

  Najjednoduchšia inštalácia so špeciálnymi spojovacími prvkami. Noha je zabitá z konca v uhle. Hodnota uhla je rovnaká ako naklonenie svahu. Takéto riešenie poskytne výrazný nárast v oblasti podpory pod nohou. Ozubené dosky sú prilepené na zadných oblastiach a dosky s perforáciou sú uložené na rovnakých miestach na vrchole.

  Prečítajte si viac  Ako pripojiť generátor?

  Niekedy sa pristúpenie k stene vykonáva pomocou čerpadla. Ich pridávanie sa zmení typ: Tam bol lúč s jedným rozpätím, a po zavedení móla je rozdelený na dve rozpätia. Prekrývanie jedného lúča sa stane možným vo vzdialenosti do 14 m. Súčasne redukuje kroky priemeru. UPOZORNENIE: Zjazdovky je potrebné, aby boli prísne vylúčené na odstránenie zmeny.

  Vytvorenie plánu na inštaláciu krokierov pre štvorstranovú strechu je potrebné pripomenúť, že budú potrebné ťažké a dlhá práca. Možnosť kopírovania znamená návrh centrálneho segmentu pozdĺž toho istého systému ako pre kostnú strechu. Zvyšovanie zmontovanej farmy je možná buď veľká brigáda (aspoň 3-4 osoby aspoň) alebo so žeriavom. V oblastiach, kde sú platformy vybavené, sú potrebné diagonálne krokvy, ktoré nevyhnutne vyžadujú amplifikáciu, pretože zaťaženie na nich je o 50% vyššie ako na susedných prvkoch.

  Hlavné uzly oboch valcov a závesných krokov by mali mať najspoľahlivejšie zlúčeniny. Z technického hľadiska sú tieto zlúčeniny tiež uzly. V dlhých pasážach nezabudnite použiť nosné časti umiestnené pod krokmi. Sú obzvlášť dôležité v mestskom formáte.

  Môžete rezať vychýlenie, ak je len veľkosť podržiavania menšia ako priemer podpory; Ak táto požiadavka nemôže byť poskytnutá, musíte vybudovať výstavbu s rýchlym orezaním.

  Pri inštalácii raftingových komplexov pre altánok je tiež potrebné starostlivo odolať vzdialenosti medzi jednotlivými časťami dizajnu na projekte, ako aj počas usporiadania obytných budov. Dokonca aj tie najjednoduchšie vizuálne spôsoby vyžadujú nasledujúce výkresy. Najčastejšie sa usporiadanie vykonáva na jednej metóde, ktorá opakovane opodstatnená. Otvory na upevnenie dreva sa odporúča vopred vopred, aby sa eliminovali trhliny, keď sa nechty vložia do koncov regálov. Ak je strecha horizontálna pergola, rafters by mali mať veľký odchod alebo dať do párov.

  Modely s odstránením rozširujú podkrovie. Príležitosť bude na lúčoch horného prekrývania. Pri budovaní strechy s kukučím, musíte čistiť viac raftovaného na skate, ako je väčšie. Najjednoduchší spôsob, ako urobiť, je na verzii Bounce. A samozrejme, malo by sa stanoviť striktne z hľadiska úrovne; Je užitočné skúsiť na konštrukciu v procese inštalácie pred ich pripojením konečne – aby sa zabránilo chybám.

  Izolácia

  Chov je zvyčajne zabezpečený Riguel. Rigel sám by mal byť umiestnený čo najnižší vo vzťahu k korčule. Pravidlá otepľovania:

  • izolácia striktne s jedným materiálom;
  • Z boku miestnosti musí byť izolácia husto;
  • Pri výbere metódy sú špecifiká stavby a poveternostných prvkov vedené špecifickosťou počasia;
  • Ak je to možné, je potrebné izolovať zvnútra, aby ste menej závisili od počasia;
  • Stropile Nohy by mali byť širšie ako zahrievané 3-5 cm.

  Tipy

  Najčastejšie sa odporúča, aby sa liečil strom Alkyd smalt. Pri výbere iných antiseptík je potrebné mať záujem o antiseptické charakteristiky. Ak je to možné, mali by sme namočiť drevo vopred do vybratej kompozície. Povlaky sa aplikujú vo vrstvách s polhodinovým intervalom. UPOZORNENIE: Nie všetky antiseptiká sú určené na vlhkosť dreva nad 20%.

  Ako nainštalovať krokvy, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: