Čo je to azbestová tkanina a ako sa o ňu starať?

Azbestové plátno je tenké vláknité materiály zo skupiny silikátov. „Azbest“ preložený z latinskej hory alebo nedeštruktívny ľan. Asobotan na tkanie stroje s tkalovacou metódou vlákien priadze. Je tiež priadze, reprezentované azbestové vlákna a spojivá ich bavlny, lavsanov alebo viskózových nití. Takéto vlákna v pláne môžu byť 5-18%.

História pôvodu

Tkanina sa objavila v staroveku, keď ľudia videli netkanú vláknitú látku, veľmi podobnú Rottenovaniu. Pochádza z neho myšlienku tkania plátna. A potom sa ukázalo, že výsledná tkanina nie je náchylná na pálenie. Vedieť, že sa neobťažoval v rozsahu petíčok, uprednostňovaný na pokrytie tabuliek obrusov z Asbotani. A je logické: nie je potrebné ich umyť, ale môžete jednoducho hodiť úžasný materiál do ohňa. A potom si to z plameňa čisté a absolútne nezvestné, pripravené na nový servisný obrus.

Mimochodom, na dlhú dobu, ľudia vo všeobecnosti nechápali, ako je to možné, a ďalšie použité. Dokonca aj Karl Veľký sa nepovažoval za to, že ho ukázal na jeho okolie tohto zamerania s azbestom opusteným v ohni. Ohromený publikom boli presvedčení, že vládca by sa mohol vyrovnať aj s plameňom, a preto bol tiež kúzelník. V priebehu rokov a storočí je dopyt Abotkin. Tu už robia klobúky, rukavice a stále uteráky a oveľa viac. Čo povedať, nebol rytiersky brnenia bez Asbakini, ktorý ich robil žiaruvzdorný. Z azbestu, urobili oponu v divadlách, pekári našich záster z takejto tkaniny, ako ju používali, napríklad sklo a kováči.

Dnes azbestová tkanina je vyrobená na rôznych miestach sveta: v USA, Kanade, India. Momentálne sa zlepšil spôsob jeho produkcie, ako väzbové prvky sa môžu pridať viskóza alebo lavsan. Samozrejme, existuje mnoho štúdií o téme potenciálneho nebezpečenstva azbestu. A téma, skutočne, nie je bezstarostné: v mnohých krajinách je zakázané ako materiál, ktorý môže spôsobiť onkológiu.

Pravda, v poriadku Aby osoba na získanie takýchto rizík by sa azbestové vlákna mali dostať do pľúc vo veľkých koncentráciách. A to sa už uplatňuje len pre tie kategórie ľudí, ktorí neustále pracujú s azbestom. Vo výrobe, pretože sa používajú nové, perfektné úrovne ochrany zamestnancov. Ale azbest ako stavebný materiál sa považuje za neškodný a netoxický. Preto sa tkanina používa ako tepelná izolácia alebo materiál tesnenie ako základ pre pracovné odevy a iné účely.

Prečítajte si viac  Otepľovanie podkrovia v chladnom strešnom dome: výber materiálu a štádií práce

Ako vytvoriť web?

Najväčšie vklady azbestu sú stanovené v štátoch, vo Francúzsku, v Japonsku, Rusku a Južnej Afrike. Pred odobratím materiálu pre ďalšie manipulácie musí byť v poriadku, hrebeň. Sme z plátna priečne a pozdĺžne tkanie. Okrem azbestu sa k handričke pridávajú iné vlákna, z ktorých celkové percento nebude nad 18. Ak sa pridá bavlna alebo viskóza, záručná doba tkaniva je 5 rokov, ak existuje polyesterové vlákno, zvyšuje sa na 10 rokov.

Dôležitý! Nie je to karcinogénne (to znamená, že non-nebezpečné ľudské telo) chrysotile azbest alebo hydrozilátový horčík sa odoberá na výrobu Asbotnia. Stratická látka, vrátane lúčov veľmi tenkých vlákien, ktoré sú neuveriteľne trvanlivé.

Po hojdaní týchto dlhých prírodných vlákien sa tam pridáva viazací materiál, skrútený do závitu nazývaného azbestov priadze. A na tkáčske stroje z tejto priadze. Weave tak jednoduché bielizeň tkanie a rep companion a sarzhev. Povrch tkaniny je odvodený.

Na výrobných zariadeniach produkujú askotán v roliach rôznych veľkostí. Môže to byť štandardné veľkosti a originál, ktoré sú v súlade so zákazníkom vopred. Hmotnosť jedného rolka by nemala byť nad 80 kg. Prirodzená farba plátna – biela s malým leskom, ale možno žltkastý zelený a žltkastý. Avšak, ak je zákazník tohto želania, požiarna tkanina sa prelakovala.

Hlavné vlastnosti a vlastnosti

Hlavný majetok tkaniny je žiaruvzdorný. To je v podstate jediný taký materiál, ktorý je schopný zaručiť ochranu pred ohňom, to znamená, že hasiaci materiál s prírodným zložením je založený na. Plusy veľa materiálu, on:

 • ohňovzdorné a tepelne odolné;
 • Odolné a odolné voči opotrebeniu;
 • odolný voči mrazu;
 • má dobré charakteristiky tepelnej izolácie;
 • Nebojte sa húb a hniloby;
 • odolné voči alkáliám a niektorých kyselinách;
 • má nízku zvukovú vodivosť;
 • S dostupnosťou.

Sú technické nevýhody materiálu? Áno, nebolo to bez nich. Napríklad ANBOTAN potrebuje špeciálnu likvidáciu. Škodlivosť z neho sa týka najmä odborníkov, ktorí musia neustále kontaktovať tkaninu. Azbestový prach, ako už bolo uvedené vyššie, sa môže usadiť v pľúcach.

Ale profesionáli sú chránení špeciálnou formou. Rovnaký materiál, ktorý prichádza na predaj a používa sa na rôzne stavebné práce, musí byť v súlade s GOSA a majú certifikáciu.

Preskúmanie druhov

V stavebníctve, ashully prevádzkované viac ako rozšírené. Existuje niekoľko druhov odrôd.

Prečítajte si viac  Fólia Penofol: Charakteristika a aplikácia

AT-4

Pri použití odoláva teploty na +400 stupňov, obsahuje až 82% minerálnych vlákien, a to znamená mosadzný drôt ako väzbový prvok. Toto je materiál zvýšenej pevnosti a hustoty. Používané v extrémnych podmienkach.

Na-2

Prevádzková teplota, aj +400 stupňov, minvolokon v tkanine 81,5%. Binder Component – bavlna. Používa sa pri výrobe askotolitov. Toto sa nazýva stlačený produkt pozostávajúci z jednej vrstvy asbotánium a impregnovanej živice. Rozsah jeho uplatňovania je tepelná izolácia v priemysle, a dokonca dávať predmet väčšej sily.

AT-7

Odoláva teplotu stúpajúcemu na +450 stupňov a počet minerálnych vlákien v ňom – ​​90%. Povolené ako tesnenie a tepelná izolácia.

AT-3

Vlastne identický na-2 materiál. Pridajte tiež bavlnu. Dobrý materiál pre výrobky prdykhnikhniki.

Iný

V blízkosti A-4 a tkaniny A-5, zahŕňa aj mosadzný drôt, rozsah pôsobnosti. AT-1 správne písať AT-1c, teplota použitia +400 stupňov, minerálne vlákna v kompozícii aspoň 85%, väzbová zložka je zvolená bavlna. AT-6 odoláva teplotu nie viac ako 100 stupňov a množstvo Minvolokonkom v ňom je 95%, materiál sa používa pri výrobe clony pre elektrolýzu vody.

AT-8 a AT-9 v zložení a použitie sú blízko AT-7. AT-16 – tkanina s aspoň 95% azbestu v kompozícii je vhodná pre teplotný režim na 100 stupňov. Používa sa ako membrána vo vodnej elektrolýze, ako aj pri výrobe kompenzátorov tkaniny.

Značenie

Azbestové plátno má svoje vlastné vlastnosti, ktoré korelujú s jeho prevádzkovými vlastnosťami. Sú napísané v GOST 6102 94. Pre každú značku, podľa tohto štandardu musia existovať ich parametre, ktoré sú v povrchovej hustote, termody použitia, limitné zaťaženia a počet nití o 10 cm, parametre (šírka a indikátory hrúbky). Čo by malo byť na valcovanom štítku akejkoľvek značky:

 • výrobca;
 • Názov tkaniny a jej značky;
 • Šírka;
 • Číslo strany, v ktorej sa uvoľňuje špecifické plátno;
 • dátum výroby;
 • Štandardné a technické podmienky;
 • Písmeno T.

Samozrejme, že nákup takejto materiálu je možný len od preukázaných predajcov, ktorí majú na ňom všetky potrebné dokumenty. Špecifický materiál, pretože akýkoľvek falošný je príliš drahý na nákup kupujúceho.

Pre to, čo sa používa?

Chrysotil azbest – veľmi druh Abotkin, ktorý je najviac v dopyte. A jeho rozsah je veľmi široký. Tu sú len niektoré príklady oblastí, kde sa používa ANBOTAN.

 • Strešné a stenové výrobky. Ak azbest pridáva do cementu, získa sa azbest-cementová tkanina, ktorá bude veľmi silná. Môže byť implementovaný v listoch.
 • Fasádne dosky, tlak (a neobmedzené) rúry rôznych priemerov.
 • Filtre, šnúry, ako aj tkaniny, lepenka – a ďalšie podobné materiály, ktoré sa používajú na tepelnú izoláciu a technické potreby.
 • Gumové výrobky. Napríklad, aby ste vytvorili pogumovanú tkaninu, môžete pridať azbestové vlákno s bavlnou a viskózou vo vzorci.
 • Asfaltové betónové zmesi, vŕtanie a streamovanie.
Prečítajte si viac  Všetko o OSB kachle pre dekoráciu interiéru

Vyrobiť z azbestu kombinézy na uhasenie požiaru, na požiarnu ochranu a pokryté, na zváranie. Takýto žiaruvzdorný produkt môže byť použitý pre komín na vedenie tlmiča, a nie len na zváranie alebo hasenie hasenia. V brzdách sa napríklad azbest používajú ako antivotný prvok. V priemysle sa aktívne zapája na filtrovanie. Môže byť zahrnutý do výroby plastov, izolátorov, rozbité. Na izoláciu pecí a iných vykurovacích zariadení, azbest sa aktívne aplikuje.

Hlavným vlastníctvom tohto tkaniva je chrániť osobu pred vplyvom vysokoteplotných zdrojov.

Tipy pre starostlivosť

Pravidlá používania a skladovania tkaniva začínajú bezpečnostnými opatreniami.

 • Miestnosť, v ktorej pracuje s azbestom, musí byť nevyhnutne vybavený núteným vetraním a vetranie je povinné byť silné. Použitie vetrania by sa malo úplne odstrániť azbestové častice z priestoru.
 • Práca s plátnom, musíte byť nevyhnutne v uzavretom oblečení a tesných rukaviciach. By sa mal minimalizovať kontakt hmoty s kožou a ľudskou sliznicou.
 • Samotné plátno by sa mali skladovať v uzavretom priestore. Ak neexistuje žiadna taká možnosť, a zostáva vonku, budete musieť prísť s niečím, čo chrániť pred vlhkosťou. Inak tkanina nebude fungovať.
 • Na prepravu Asbotican môže v skutočnosti akýmkoľvek spôsobom, ale len na základe plného a kvalitného materiálu balenia v polyetyléne. Niekedy sa tkaniny určite zmáčajú počas prepravy tak, že azbestový prach nebude vystupovať do vzduchu. Ale častejšie dosť dobré, husté balenie.
 • Sušenie Asobotani by sa malo vykonávať s frekvenciou najmenej 1 krát za 3 mesiace. Purifikované z prachovej tkaniny by malo s rovnakou frekvenciou.

Je veľmi dôležité, aby správne uskladnenie tkaniny: uzavreté, neprístupné vody a kryty pomohli v prípade požiaru rýchlo používať tkaninu.

Preto by mal často suchý, aby sa nezastavil udržiavať jeho vlastnosti. V Rusku sa Asbican používa a vyrába, napriek tomu, že mnohé krajiny odmietli. Ale slušná výmena ešte nebola nájdená, preto odchádzajú vo výrobe. Zostáva sledovať nové štúdie a tkanina, ktorú musíte teraz používať, pôsobiť so všetkými preventívnymi opatreniami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: