Čo je to flexibilné tehly a ako ho používať?

Pre všetkých, ktorí ocenia estetickú kvalitu tehál, zaujímavý materiál nielen pre fasády, ale aj pre interiérové ​​dekorácie môžu byť takzvané flexibilné tehly. Tento moderný materiál je vhodný v prevádzke a otvára veľké príležitosti na zdobenie rôznych povrchov.

Čo to je?

V podstate je flexibilná tehla druh tváre, ktorá z boku prekvapivo pripomína tehál. Technológia výroby takéhoto výrobku zahŕňa použitie jemného kremenného piesku a špeciálnych živíc so zahrnutím rôznych pigmentov, ktoré dávajú výrobok na konkrétny tieň. Každá dlaždica má lakovanú ochrannú vrstvu, ktorá neumožňuje pokaziť svoj vzhľad pod vplyvom ultrafialového a mechanického nárazu.

Takýto dokončovací materiál je dobre ohýbať, čo umožňuje použitie na zakrivených povrchoch. Vďaka tomu je možné krásne oddeliť rôzne výklenky a výčnelky, stĺpce a iné prvky budovy. Existuje niekoľko štandardov dlaždíc, ktoré sa líšia veľkosťou. Je to 240 × 71, 240 × 65, 210 × 50 milimetrov. Hrúbka produktu – 4 milimetre.

Môžete si vybrať „tehlové“ dvanásť farieb. Je to biela, žltá, tehla, hnedá, oranžová, ružová a tak ďalej. Aj výrobcovia ponúkajú možnosť výroby materiálu vo farbe, ktorá je nevyhnutná pre zákazníka. Na dekoráciu si môžete kúpiť nielen jednotlivé dlaždice, ale aj materiál na mriežke. Flexibilné tehly sa zhromažďuje vopred v celej sekciách, ktoré v procese inštalácie môžu byť rýchlo prilepené na stenu, čo výrazne urýchľuje pracovný proces.

Výhody a nevýhody

Vonkajšie flexibilné tehly majú mnoho výhod.

 • Dobre odoláva expozícii slnečnému žiareniu. Vďaka pigmentom používaným pri farbení, to nie je zmizne.
 • Odolať mechanickým zaťaženiam. Trhliny a čipy nie sú na ňom vytvorené.
 • Cez flexibilné tehly neprechádza vlhkosť.
 • Environmentálne bezpečné.
 • Ticho odoláva obrovským teplotným rozdielom z plus osemdesiatpäť stupňov do mínus tridsaťpäť.
 • Má nízku tepelnú vodivosť.
 • Životnosť takejto cieľa je štvrtina storočia.

Okrem výhod, tento materiál má svoje nevýhody. Spotrebiteľská spätná väzba naznačuje, že takýto povrch na fasáde je ťažké vyčistiť od nečistôt, ktoré sa nevyhnutne javí ako výsledok zrážok, sedimentácie prachu a tak ďalej.

Táto dlaždica je pranená s ťažkosťami, zatiaľ čo čistiace prostriedky na alkalickej báze môžu pokaziť ochrannú vrstvu flexibilnej tehly. Tento materiál pre dekoráciu interiéru je podobná fasáde.

 • Táto flexibilná tehla je odolná voči treniu, dopadu a iných mechanických účinkoch.
 • Bezpečné pre ľudské zdravie.
 • Má zaujímavý vzhľad, ktorý umožňuje plne implementovať interiérový dizajnér svoje kreatívne nápady.
 • Nevyháňa.
 • Slúži mnoho rokov.
 • Odoláva vysokú teplotu.
 • Jednoduchá inštalácia, pretože len rezanie. Na dokončenie, špeciálne prvky nie sú potrebné na usporiadanie povrchov v rohoch.
 • „Lay“ Takéto tehly môžu byť rýchlo a bez problémov.
 • Cena flexibilných tehál „nie je uhryznúť“.
Prečítajte si viac  Všetko o generátoroch energie benzínu

Medzi nevýhody, ako aj s flexibilnými tehálmi fasády, možno rozlíšiť niekoľko problémov.

 • Toto je ťažkosti pri starostlivosti, spojené s alkalickými nástrojmi na umývanie.
 • Tehlový povrch nemožno použiť, keď zdobené v mnohých moderných štýloch.
 • Tam je flexibilná tehla na neprimerane vysokú cenu. Zároveň, za malý poplatok, môžete úplne prejsť na lacný materiál, ktorý rýchlo sklamaním.
 • „Tehly“ jedného sfarbenia z rôznych strán sa niekedy líšia smerom von, čo porušuje kvalitu cieľa.

Obsah

Ak hovoríme o flexibilnej tehle pre fasádu, tento materiál má svoje výhody cez časovo testované keramické dlaždice, pretože hmotnosť materiálu je oveľa nižšia. Nie je to desivé oddeliť túto „tehlu“ dokonca navštíviť starú fasádu. Materiál je dobre viazaný kameňom, omietkou, betónovou alebo drevenou základňou, odstránenie popraskanej a nepravidelnosti z oka.

Vnútorné budovy, flexibilné tehly najčastejšie používané na chodníky, chodby, balkóny a kuchyne. Je to tiež nádherný materiál pre konečnú úpravu krbov a nezvyčajných curvilinear architektonických prvkov. Môže byť pokrytý takýmito materiálom s celú stenu a môžete ozdobiť napríklad len uhly. Pre povrchové úpravy, často si vyberte dlaždice majú rôzne odtiene. To vám umožní vytvoriť neobvyklý dizajn v izbách.

Ako si vybrať?

Pri výbere flexibilnej tehly na ozdobenie miestnosti musíte dodržiavať niekoľko pravidiel. Dokončovací materiál by mal dobre zapadnúť do celkového štýlu miestnosti. Pri výbere farieb, musíte zvážiť celkový farebný gamut vybraný na vytvorenie miesta priestoru.

Výber flexibilnej tehly, musíte presne oceniť svoju kvalitu. Je potrebné starostlivo preskúmať sprievodnú dokumentáciu o materiáli, kde sú uvedené všetky charakteristiky flexibilných tehál. By sa nemali kúpiť za nízku cenu. Tiež by ste sa mali uistiť, že konečný materiál neobsahuje škodlivé látky, čo je mimoriadne dôležité, pokiaľ ide o dizajn vo vnútri budovy.

Ako oddeliť miestnosť?

Zriadenie flexibilných tehál sa nevzťahuje na kategóriu komplexných postupov. S prácou na dekorácii môže takýto materiál zvládnuť aj osobou bez špeciálneho vzdelávania alebo dlhoročných skúseností v tejto oblasti. Drahý špeciálny nástroj tu tiež nepotrebuje. Vyžaduje sa špeciálne lepidlo na flexibilné tehly. Môže to byť prášok, ktorý musí byť rozvedený v určitom množstve vody alebo zmesi pripravenej na prácu.

Prečítajte si viac  Kvapalný bitúmen: Špecifikácie a aplikácia

Začiatok podnikania, musíte najprv pripraviť povrch, na ktorom flexibilný tehl. Aby to urobilo, bude musieť zosúladiť a čistiť od prachu. Na zarovnanie sa používa bežné riešenie, určené na takéto účely. Potom je stena je súčasťou antiseptiky. Dokončenie flexibilných tehál sa vykonáva pri teplote, ktorá nie je nižšia ako päť stupňov tepla. Ak je miestnosť príliš studená, povrchová úprava sa nebude môcť držať na povrch.

Na stene aplikujte značku, pokryté adhezívnym roztokom s hrúbkou približne dvoch milimetrov. Ak to chcete urobiť, použite špachtľu s zubom, čo umožňuje distribúciu lepidla s hladkou vrstvou. Potom je dlaždica umiestnená v riadkoch. Prvý je možné začať s celkom, v druhom riadku – prvá polovica lepidla. Vyrezať celú flexibilné tehly dosť na to, aby používali dobre ostré nožnice. Vďaka tomuto spôsobu vytvárania „kreslenia“ si môžete simulovať murivo.

Je dôležité dodržiavať presnosť v práci, takže medzery medzi dlažbami sú rovnaké. Ak sú švy nerovnomerné, celá forma bude pokazená. Na otočenie dlaždice ohyby, čo to umožňuje, aby to krásne. Ak je ťažké pracovať s každým jednotlivým prvkom alebo nie je čas, môžete sa uchýliť k použitiu flexibilných tehál na mriežke. To výrazne zjednoduší prípad a výsledok môže byť viac. Ak chcete dať krásne vzhľadové švy, nepotrebujete trenie. Lepidlo v nich je vyrovnané pomocou tenkého mokrého rozprašovania, ktorý je príliš vymazaný.

Ako sa starať?

Pohodlie flexibilnej tehly je, že je ľahké nahradiť. Umyte taký povlak môže byť konvenčný mokrý handrový alebo sponot, ale bez fanatizmu. Silný tlak je schopný deformovať prvky „muriva“. Aby sa nevykonali úsilie, by sa malo vyvinúť mokré spracovanie systematicky. Potom sa na povrchu skopíruje veľké množstvo prachu, ktoré bude ťažké trieť. Vďaka jednoduchým postupom bude takýto náter schopný slúžiť dlhú dobu a prosím.

Prečítajte si viac  Asynchrónny generátor: zariadenie a princíp prevádzky

V nasledujúcom videu nájdete magisterskú triedu na štýl flexibilných tehál.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: