Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Systém Rafter je dizajn s viacerými prvkami, jednou z dôležitých častí, ktorá je nohou. Bez raftingových nôh by strecha mala hrdzala zo snehu, zaťaženie počas prechodu ľudí, ktorí slúžia strechu, vietor, krupobitie, dážď a štruktúry inštalované na vrchole nad strechou.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo to je?

Diagonálna nohová noha Prvok zberu napájania, ktorých počet kópií je vybrané pozdĺž dĺžky strechy a budov, stavby všeobecne. Toto je jeden kus alebo tímový šikmý lúč, na ktorom kolmé prvky koreňa. K nim, zase, pripevnené hydroparo izolačnú vrstvu a strešné krytiny (prof).

V systéme, ktorý je strechou s podkrovím v plnej a konečnej montáži, sú ukončené rafting nohy spolu s mauerlat a vnútorné horizontálne, diagonálne a vertikálne regály, sú dokončené, trvanlivé a spoľahlivé pre desiatky rokov. V dôsledku toho chráni priestory v dome a podkroví z dažďa, snehu, krupobitie a vetra.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Vlastnosti výpočtu

Krok raftingových nôh – nie viac ako 60 cm. Ak stavate veľké rozpätie medzi nimi, strecha bude „hrať“ z vetra, krupobitie a sprchu. Zo strešnej strechy s doom. Niektorí čarodejníci majú rafalíny výrazne častejšie. Vyššie uvedené neznamená, že sa musia nachádzať príliš blízko hrubých dosiek alebo tyčí – hmotnosť strechy spolu s prekrytím, horizontálnymi, vertikálnymi a diagonálnymi lúčmi môžu byť predražené a steny peny alebo plynových blokov môžu začať praskanie a chytiť.

Jedna doska pre zvyšovanie otočnej nohy alebo pevnej látky – dosahuje hmotnosť až 100 kg. 10-20 Extra Rafter Feet môžu pridať ton-druhú k celej štruktúre, a to vedie k urýchleniu popraskania stien pod hurikánov, keď brigády pracovníkov slúžiacich strechou, počas svätyne a snehov.

Výber zásobníka by sa mal poskytnúť napríklad až 200 kg snehu na meter štvorcový profesionála, ktorý je zranený strechou.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Nechajte malú chatovú domu z penových blokov je postavená ako príklad s nasledujúcimi parametrami.

 • Obvod základy a steny (externé) – 4 * 5 m (obsadená oblasť oblasti – 20 m2).
 • Penové bloky hrúbky, z ktorých steny sú postavené, ako je základný základ, je rovný 40 cm.
 • Nie sú v štruktúre Oddiely – Vnútorný priestor domu je podobný apartmánu (jedna izba, zónovaná na kuchyňu, kúpeľňu a bytové bloky).
 • V dome Jeden vstup a štyri okná – Oknom v každom z stenách.
 • Ako Mauerlat – Drevený prvok, ktorý sa pohybuje na hornej strane steny okolo obvodu, sa použil na RAM 20 * 20 cm.
 • Ako Horizontálne lúče sa prekrývajú – doska 10 * 20 cm, dodaná horizontálne na okraji. Z tej istej dosky sa vykonávajú vertikálne zarážky a diagonálne výstužné dištančné vložky („trojuholníky“), ktoré neposkytujú tým. Všetky položky sú spojené rozliatím a skrutkami aspoň M-12 (matice, lisovacie a kontrolné podložky). Podobná doska vyslala steak (horizontálne) dištančné vložky – aj s „trojuholníkmi“ (uhlopriečky).
 • Rovnaká doska – Rozmery 10 * 20 cm – Lemované raftingové nohy.
 • Grimasol Vyrobené podľa dosky na 5 x 10 cm alebo tyč, napríklad časť 7 * 7 alebo 8 * 8 cm.
 • Hrúbka profesionálneho listu zastrešenia – 0,7-1 mm.
 • Dokončený Oceľová lem okolo obvodu a položil drenážny žľab s livneevka.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Záver – priečny rez ročnou nohou by mal byť 1,5-2 krát nižší ako v mauerlat. Pre konečný výpočet sa odoberá hustota stromu stromu použitého pri konštrukcii stropných a podkrovných a strešných konštrukcií. Takže, podľa GOST, Larch má špecifickú hmotnosť 690 kg / m3. Celková tonáž strelnej zostavy sa zvažuje na kubických metroch dosiek a baru, počítaný v projekte a objednaný na najbližšej lesnej väzbe.

V tomto prípade sa Rafylaky rozdeľujú o polovicu šírky konštrukcie – 2 m od okraja dlhších stien až do stredu zálohovania korčule. Nechajte strechu strechy zvýšená nad horným okrajom Maurolatu pre výšku 1 m.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Je potrebné vypočítať nasledujúce.

 • Vezmite z metrovej výšky lúčov, dostaneme 80 cm – dĺžka kroku sa zastaví. Robíme marku v priebehu ďalšej práce.
 • Podľa Pythagore Veta, považujeme Dĺžka raftovaného z korčule na okraj fasády alebo zadnej steny – 216 cm. S odstránením (na vylúčenie sedimentov na stene) sa dĺžka rafteru rovná, povedzme, že 240 cm (24 je príspevok), ku ktorým sa strecha uvoľní na obvod konštrukcie.
 • Doska s dĺžkou 240 cm a prierezom 200 cm2 (10 x 20 cm) zaberá objem 0,048 m, berúc do úvahy malé zásoby – nech je 0,05 m3. 20 takýchto dosiek opustí kubický meter.
 • Splnil medzeru medzi stredom raftovaného 0,6 m. Ukazuje sa, že pre štruktúru dĺžky 5 m sa na každej strane vyžaduje 8 rafalínov. Je to rovné 0,8 m3 dreva.
 • Larch s objemom 0,8 m3, strávený čisto na rafylík, váži 552 kg. S berúc do úvahy upevňovacie prvky umožňujú hmotnosť podsystému Rafter – bez ďalších podpory – je rovná 570 kg. Takže mauerlat s ktoroukoľvek zo strán tlačí hmotnosť 285 kg. Berúc do úvahy malé zásoby sily – nech sa táto hmotnosť rovná 300 kg na MAUERLAT CRYBAR. Je toľko raftingových nôh vážiť.

Výpočet zásob stien sily nie je obmedzený len na hmotnosť otáčok. To zahŕňa všetky prídavné dištančné vložky, upevňovacie prvky, strešné železo a hydroparoizolytor, ako aj možné zaťaženie zasneženia počas blizzardov sprevádzané hurikánom.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Spôsoby upevnenia

Podporné prvky, ktoré spájajú mauerlat s rafalíny, majú rôzne stupne mobility v rozsahu od 0 do 3 jednotiek. Hodnota „0“ je najvýznamnejšou hodnotou, ktorá neumožňuje položky pohybovať sa na niektorú zo strán dokonca milimetra.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Tvrdý

Plne pevná podpora v dĺžke sa používa v prípade prenosu rezacieho účinku na vzostup na ložiskové steny. Táto metóda sa používa v domácnostiach vybudovaných výlučne z tehál, panelov panelov a blokov. Postupné zmršťovanie strechy je úplne vylúčené, že zaťaženie nosných stien nie je posunuté. Väčšina skúsených staviteľov v konečnom dôsledku poradí, aby usporiadali výstrel v prístave Stropilin s prekrytými lúčmi.

To poskytne zosilnenú pevnosť a nehybnosť na každý uzol na križovatke s mauerlatom. Ak chcete dať silu doplnkového návrhu zásob, čapov, skrutiek, tlačových podložiek a dosiek, ako aj spojovacích materiálov kotvy. V najmenej naložených miestach sa dlhé skrutky používajú s priemerom závitu v 5-6 mm a s dĺžkou skrutky aspoň 6 cm.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Rozmery poháňali bar – nie viac ako tretia časť jeho celkovej časti. V opačnom prípade sa Rafterové nohy jednoducho posúvajú, že nevylučuje ich skĺznutie a padajúce. Rustikálne spoje bez roacececovacieho STROPILIN zahŕňajú spôsob upevnenia pomocou lišty zdvih použitého v použití RAFALines.

V tomto prípade sú uvedené na šablóne a biedne tak, že strecha berie požadovaný uhol sklonu na miestach odtokov na mauerlat. Z vnútornej strany rafylového sú utiahnuté pomocou nosných tyčí a sú upevnené cez rohy na oboch stranách nosnej časti základu.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Implantárny bod nosice sa môže uskutočniť spôsobom s tuhou fixáciou regenera s vylepšením brušiek podšívky na oboch stranách.

 • Pár segmentov dosiek – s každou dĺžkou od 1 m – pevné Na oboch stranách Rafter.
 • Na jednom konci sa vykonáva spánok v uhle sklonu.
 • Rezy sa roaming na mauerlat. Sú fixované vopred označenými bodmi – jeden.
 • Posunuté nohy sú priskrutkované jednou zo strán. Majster ich zvyšuje s prekrytiami z opačnej strany. Namiesto rohov môžete použiť konzoly a konzoly.

Samozrejme, môže to byť vykonané a naopak – najprv nainštalovať obloženie dosiek a medzi nimi vložte rafylic. Táto metóda vyžaduje predbežné fit – noha nemusí vstúpiť do medzery alebo zostane medzera, a to je neprijateľné.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Posuvný

Mobilné pripojenie sa používa v závislosti od teploty, prvky menia svoju dĺžku a hrúbku (kalibračný rozsah kolísania teploty). Ako príklad, železničná mriežka: Darlingová cesta je skrútená do tepla a narovnanie späť do chladu. Letné krivky koľajnice vedú k prístupu vlakov. Rafyroids, Mauerlat, zastávky a Doom, inštalovaný v zime v mrazu, v lete sa môže zaberať,.

A naopak – inštalované v tepla v chladných tiahní, praskliny a skrútené, takže stavebné výrobky trávia na jar a jeseň. Pre klznú zlúčeninu rafyrénu je založená na vysokoteplárkovej korčule. Nižšie uzly sú dynamické – môžu sa odchýliť sa do niekoľkých milimetrov pozdĺž dĺžky rafylového, ale šuchotivé je upevnené všetkými jeho kĺbmi.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Ďalšie amplifikácie sa vykonáva pomocou skrutkového kĺbu. Dynamické pripojenie Stropilin im dáva malý stupeň slobody. Inými slovami, je to ťažké a len vrch, a nie dno, koniec rafalínu. Takáto príležitosť mu poskytne lepšie izolovať strechu podkrovného typu, znížiť tlak na mauerlant drevo.

Horný koniec premytý hlavne pre drevené domy – pre steny tehál-monolitických a kompozitných blokov, vrátane konštrukcie z experimentálnych materiálov, manuárne drevo je vyrobené v pevnej, homogénne počas celej dĺžky.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Rozšírenie a zosilnenie

Dva spôsoby sa používajú na rozdelenie STROPILIN.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Pomocou dosiek nadváha (bilaterálne posilnenie extender)

Segmenty predlžovacích obložení sú povolené a vyrovnané vzhľadom na rafterové prvky, ktoré je potrebné predĺžiť. Na koncoch rafterových tyčí alebo dosiek otvorte otvory pod skrutkami alebo segmentmi čapu. Súčasne vyliezť na podšívku. Dĺžka hlavy konca je najmenej polovica metra z celkovej dĺžky rafterového prvku (polovica dĺžky obloženia). Dĺžka podšívky – aspoň meter.

Otvory sa nachádzajú v rade alebo v kontrolnom poradí, susedné je ekvidistant od seba. Miesta spojenia a dosiek (alebo tyčí) sú spoľahlivo dotiahnuté so zlúčeninou o skrutke, s inštaláciou srandu a tlačiarenských podložiek na oboch stranách.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Pomocou skrutkovania tyče alebo končí protokolov

V strede koncov sú hlboké pozdĺžne otvory vyvŕtané – napríklad v hĺbke 30-50 cm. Priemer otvoru musí byť 1-2 mm menší ako priemer stud – pre hustú skrutkovanie v bare alebo log. Chytil polovicu čapu (dĺžka) do jedného denníka alebo tyče, zaskrutkujú druhý protokol. Metóda sa vyznačuje významným zvážením – odporúča sa použiť kalibrovaný, dokonalý okrúhly denník, takže je vhodnejšie otáčať sa na pásovom bloku, rovnako ako studňa dobre.

Bar Scant ťažšie – Trvá to dokonalé zaokrúhľovanie na miestach, kde to blokuje blok, alebo dohodnutá pomoc tucet pracovníkov rotujúcich toto drevo. Najmenší skosenie, keď skrutkované môže viesť k vzniku pozdĺžnej trhliny, a tým aj zvýšená stratí svoju počiatočnú pevnosť.

Ako ukazujú skúsenosti, prekrytia sú preferovanou, modernejšou a jednoduchou voľbou ako M-16 skrutkovanie M-16 … M-24.

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

Čo je to Rafter nohou a ako to opraviť?

V nasledujúcom videu nájdete krok za krokom procesu inštalácie Rafter.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár