Čo je tvarovací piesok a kde sa vzťahuje?

Stavba využíva obrovské množstvo prírodných materiálov. Jedným z dôležitých komponentov je tvarovací piesok. Skladá sa z malých zŕn s minimálnou hlinkou. Tvorba zmesí sú široko používané v omietkovom, naplnení nadácie a zlievarne.

Zmes

Tvorba pieskov sú sedimentárne skaly, ktoré boli tvorené poveternostným vplyvom, zničením a pohybujúcimi sa skalami. Knamed s ich homogénnou zrnitosťou a zvýšeným obsahom nečistôt. Ťažobný tvarovací piesok v lomoch. Umiestnenie detekcie jedného alebo iného druhu je určené formou piesku. Acreditálne zrná naznačujú, že materiál bol tvorený zničením horniny. Zaokrúhlený formulár je vytvorený v dôsledku vplyvu vlhkosti.

Tvorba pieskov, podľa GOST 2138-91 môže byť nasledovné:

 • Quartz (obsah ílu nie viac ako 20%);
 • tuk (30-50% ílové inklúzie);
 • Skinny (až 12% íl).

Pokiaľ ide o chemické zloženie prvej odrody, potom jeho základ je kremeň. Toto je minerál, ktorej hustota je 7. na stupnici MOOS. V čistej forme má Quartz transparentnú štruktúru, ale ak existujú nečistoty, jeho farby sa mení. Proces konverzie Quartz z jedného stavu do druhého sa vyskytuje pomerne rýchlo, keď sa zahrieva. Minerál je teda považovaný za tepelne stabilný materiál. V procese expozície vysokým teplotám s kremeňom nie sú žiadne významné zmeny, ktoré vedú k deformácii zŕn. Okrem kremenného, ​​tvarovacie piesky obsahujú divoké kúpele, sľudové, oxidy a hydráty oxidov železa.

Škodlivý v piesku sú nečistoty uhličitanov, ktoré majú špecifický rozklad, keď sa zahrievajú z 500 na 900 stupňov. Tieto inklúzie tiež prispievajú k tvorbe rôznych chýb v odliatkoch.

Tam je tiež určitá klasifikácia tvarovacích pieskov:

 • rozlišovať medzi riekou, horou a morom;
 • Existujú veľké a jemné stupne (od 0,5 do 3,5 cm);
 • Odrody sa používajú na základe zloženia (quartz obsah, sľuda a íl).

Materiál by nemal zahŕňať znečisťujúce látky: rašelina, uhlie a kremenné.

Vlastnosť

Medzi hlavné charakteristiky tohto stavebného materiálu patria:

 • silový – Zmes má vysokú hustotu a prakticky sa nezničuje;
 • Plasticity – Hmotnosť má tendenciu deformácie, je to spôsobené prítomnosťou ílovitých inklúzií;
 • tekutosť – Zmes má schopnosť rovnomernej distribúcie vo vnútri kontajnera alebo odlievacej skrine;
 • Plynová permeabilita – Materiál je schopný „zbaviť sa“ z prebytku vzduchu a plynov, ktoré sú vytvorené pri plnení;
 • Ohňovzdorný – tvarovací piesok má zvýšenú odolnosť voči vysokým teplotám.

  Okrem toho, jeho základné vlastnosti zahŕňajú:

  • homogenita;
  • vysoká sorpčná schopnosť;
  • Chemická odolnosť;
  • Zvýšená konštrukcia rampy a pórovitosti.

   Okrem toho je tvarovací materiál rozdelený na dva typy (označené písmenami A a B). Prvým je odroda s veľkým zvyškom v extrémnych horných sitoch, na spodnej strane – kategórie B. Tiež rozlišovať prírodné a obohatené piesky. Ten sa získajú špeciálnym spracovaním, odstraňovaním hliny a zbytočných nečistôt z prírodného piesku.

   Povrch pieskového kameňa prírodného materiálu je pokrytý jemnosť kremenných filmov, hydroxidov železa a hliniek. Peschinki majú veľkú aktivitu. Je z veľkosti zrna, že permeabilita zmesí a plynu závisí.

   Pôsobnosť

   Formovací piesok je široko používaný v stavebnom prostredí. Hovoríme o omietkových prácach, výroba betónových konštrukcií, vyplnenie základu, vytváranie záložného a krajinného dizajnu.

   Počas výstavby je to riečne druhy. Perfektne preskočí vodu a má vynikajúcu tekutosť.

   Tvorba piesku sa používa v metalurgickom priemysle ako spoľahlivé plnivo pre liatinu. Pre zlievarne, je to kremenný piesok. Skinny a tukové odrody sú relevantné pre výrobu foriem pri vytváraní odliatkov z neželezných zliatin. Pokiaľ ide o obohatený piesok, používa sa na získanie tyčí v horúcom a chladnom snap.

   Tvarovací piesok pôsobí ako surovina pri výrobe vysoko kvalitného skla, ktorý sa používa v chemickom priemysle a medicíne. Tento materiál je tiež dôležitou zložkou v systéme filtrácie vody. Tvorba pieskov sú súčasťou stavebných zmesí a riešení. Pri výrobe objemových podlaží a dekoratívnej omietky tiež používajú rôzne odrody piesku. Používa sa ako abrazívny materiál, čistenie kovových častí z hrdze. Tiež tvarovací piesok Použiť pri zahrievaní požiaru elektrických domácich spotrebičov.

   Ako vytvoriť tvarovaciu zmes, pozrite si nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: