Čo sa deje Alabaster a kde sa aplikuje?

V priebehu opravy a dokončovacích prác sa často vykonáva omietka steny a utesnenie trhlín. Optimálnym riešením v tomto prípade bude použitie rýchloschších stavebných zmesí. Jeden z najobľúbenejších materiálov je uznávaný ako ALABASTER – O jeho prevádzkových vlastnostiach a smeroch aplikácií budeme hovoriť v tejto recenzii.

Čo to je?

Alabaster je zmes suchej konštrukcie s jemnozrnnou štruktúrou. Je v dopyte pri vykonávaní Široká škála dokončovacích prác. Ľudia sú oboznámení s týmto materiálom stále so starovekom. Ale ak v starej ére, pozostával hlavne z kalcitu, dnes jeho základňa je vápenatý diakvasulfát, inými slovami – sadry. Prášok je vyrobený z dôvodu rozdrvenia sadrového kameňa a následného praženia pod pôsobením 150-200 stupňov. Na výstupe sa ukáže suchéMalá zmes, pred použitím musí byť rozpustená vo vode.

Materiál je veľmi populárny. To nie je prekvapujúce, vzhľadom na jeho nepochybné výhody.

Po naliečení zmesi Alabaster sa stáva obzvlášť silným, Preto sa môže použiť na vytvorenie povrchov, ktoré nie sú náchylné na vysokokvalitné zaťaženia.

Ak bol Alabaster rozvedený v súlade s technikou, bude to s ním veľmi jednoduché. Rýchlo pripomína najjednoduchšiu špachtľu a nevyžaduje použitie významného fyzického úsilia pána.

V procese stuhnutia sa pracovné riešenie nezníži v objeme a nehodí sa.

TUTTY ALEBAST je nízka, môže sa ľahko kombinovať s nosnými oddielmi všetkých typov.

AleBaster sa vyznačuje zvýšenými izolačnými vlastnosťami a hydrostabiteľnosťou hluku.

Materiál nie je pokrytý trhlinami aj pri pôsobení mínusových teplôt.

Okrem toho je táto stavebná kompozícia charakterizovaná environmentálnou a požiarnou odolnosťou, takže jeho použitie v obytných a pracovných priestoroch je odôvodnené z pozície požiarnej bezpečnosti.

Alabaster, na rozdiel od cementu a ďalších zmesí, rýchlo zmrazené a získavajú silu. Táto charakteristika je považovaná za dôstojnosť a nevýhodu zmesi. Vďaka tejto nehnuteľnosti sa udržiava zvýšená sadzba tvárí. Avšak, to vedie k zníženiu parametrov pevnosti ohybu (2 MPa) a kompresie (4 MPa).

To vytvára obmedzenia týkajúce sa používania stavebného sadry. Nie je možné použiť napríklad ako murivo, ako aj pre usporiadanie podlahovej potery. Alabaster nevydrží deficit alebo prebytku vlhkosti. Ak pracujete v kuchyni alebo v miestnosti s pecou, ​​kde je vzduch príliš suchý, alebo v kúpeli s vysokou vlhkosťou, alabaster okamžite stráca svoje fyzikálnické charakteristiky a začína sa rozpadať.

Porovnanie s inými materiálmi

Začiatočníci Finionsers niekedy zmiasť Alabaster a Sad. Sú presvedčení, že toto je to isté, pretože Alabaster je vyrobený z sadrového kameňa a vyzerajú rovnako. V praxi to vôbec nie – existuje niekoľko faktorov, ktoré spôsobujú rozdiel medzi týmito látkami.

AlaBASTER je len jeden z typov sadrového prášku a môže byť použitý výlučne v opravách a stavebníctve. Kým sa omietka našla rozšírené použitie v tvorivosti a medicíne. Gypsum predstavuje bar Alabaster prášku, ale vďaka zavedeniu špeciálnych prísad, jeho sila stúpa.

Ak je čisté omietky ľahko dospievať a poškriabať aj necht, potom pre deformáciu povlaku z Alabasterov, budú potrebné nástroje ostrého kovu.

Ďalším rozlíšením je, že Aleboraster Hmotnosť, zmiešaná na vode, ťažšie ako sadry cesto. To je dôvod, prečo jeden materiál nemôže pracovať tam, kde je druhý dopyt, a naopak. Zmes sadry sa zároveň je oveľa bezpečnejšia pre ľudí a domáce zvieratá – nedáva škodlivé výpary, ktoré môžu s nedodržaním technológie hnetenia syntetizovať alabaster. Okrem toho je potrebné poznamenať, že sadrový povlak je oveľa menej často náchylný na vzhľad huby.

technické údaje

Alabaster má nasledujúce špecifikácie:

 • Čas čistenia – od 6 do 30 minút;

 • Pevnosť kompresie – 4-7 MPa;

 • Sila ohybu – 2,0 MPa;

 • Tint – biela alebo svetla sivá;

 • Spotreba vody – 0,6-0,7 l na 1 kg suchej zmesi.

Celkové prevádzkové parametre alabaster sadrokerov zahŕňajú:

 • Stavebná zmes ľahko padá na akúkoľvek základňu – drevené, omietené, kameň;

 • zvýšená adhézia;

 • Schopnosť pripojiť dokonale zarovnaný stav na chvíľu nepresahujúci 5 minút;

 • nedostatok praskanie a zmeny v objeme počas sušenia;

 • Vrstva mrazeného roztoku absorbuje zvuky, takže môže byť použitý ako prostriedok na izoláciu hluku;

 • Aleboraster povlak teplý na dotyk a pomáha udržiavať priaznivú mikroklímu vnútornú indoor;

 • má dlhú životnosť.

Preskúmanie druhov

Niekoľko typov stavebných sadry. Ich charakteristické vlastnosti spôsobujú rozsah používania zariadenia ALABASTRA.

Rýchlosťou vytvrdzovania

Z veľkosti konštrukčného sadrového práškového frakcie priamo závisí od obdobia vytvrdzovania a pevnostných parametrov hotového povlaku. Čím väčšie zrno, čím vyššia je spojka a menej pochopenie. Všetky alabsahy prezentované na trhu sa líšia na rýchlosť tuhnutia. Môžu byť pomalé, stredné a rýchlo vytvrdnuté.

 • Pomalý – Classm len 20 minút po miesení malty a nakoniec získava tvrdosť po 40 minútach.

 • Stredné spevnenie – po 7 minútach po 7 minútach po zostavení zmesi sa optimálna tvrdosť dosahuje za 35 minút.

 • Zúrivý – po 3-5 minútach po štvrtine hodinu havaroval a úplne vytvrdnutý.

V marke

V ohrozovacej väčšine prípadov pri opravách a stavebníctve sú zmesi v dopyte, označené G5 a G6. Tento alabaster sa používa ako štukový. Je v dopyte pri vytváraní hardvérových dosiek, suchých plechov a sadrokartónu rôznych typov. Medzi oblasti používania takýchto azbestov, je potrebné zdôrazniť výrobu panelov na inštaláciu interroomových priečok a uvoľnenie priestranných zmesí špecifickými receptami.

Aby sa zabezpečili potreby veľkých priemyselných oblastí, Aleborastra stupne G13-G25 sú viac v dopyte. Umožňujú vytváranie prvkov zvýšenej pevnosti. Takéto riešenia plne spĺňajú všetky základné bezpečnostné normy pre stavebné práce.

Pôsobnosť

Najčastejšie ide Alabaster do kurzu pre výstavbu a opravu. Je určený výlučne pre interné práce, nezahŕňa ho do vonkajšej strany:

 • Používa sa pri vytváraní plechov sadrokartónu;

 • v dopyte na omietok povrchov a stropov, ako aj ich vyrovnanie pod tapetou;

 • Môžu zatvoriť vybrania pre podávačov, topánok, čipy, otvory, ako aj miesta trhlín a praskliny;

 • Aleboer je relevantný ako držiak pre stropné soktky, ako aj štuky a zásuvky.

Alebaster omietka je v dopyte pri vytváraní umeleckých predmetov, takže kreatívne remeslá a dekorácie interiéru.

V závislosti od zvláštnosti prírodných surovín, sadra alabastrov čistej bielej a kalcitu, ktorý má výrazné sivú. Sadry menšie, viac regálov na chemické vplyvy, zvýšili estetické charakteristiky a rozšírené funkcie. Rozsah použitia Alabaster do značnej miery určuje výber materiálu.

Zmes Alebaster sa implementuje v papierových baleniach s hmotnosťou od 5 do 50 kg. Pri vykonávaní práce vo významných objemoch praktickejšia bude kupovať priestranný balík. Čím viac balenia – nižšie náklady na 1 kg.

Pre rozmazanie menších nedostatkov a upevnenie prvkov dekorov, preferencia je lepšie vzdať sa rýchlych zlúčenín. Čas ich nastavenia je 2 minúty a úplné sušenie dochádza za 15 minút.

Pri práci na veľkom povrchu je lepšie použiť stredne zábavné zloženie. Môžete s nimi pracovať 6 minút – tentoraz stačí na opravu defektov povlaku.

Pre odliatky dekoratívnych prvkov používajte pomalé tuhé zmesi. Zmrazia aspoň pol hodiny, ale na výstupe dávajú zvýšenú silu.

Ako sa chovať?

Každý čarodejník, ktorý pracuje s konštrukciou ALABASTER, by sa mal držať základné pravidlá:

 • presnejšie na pozorovanie pomerov;

 • Kompetentne vyberte nádobu na zmiešanie zmesi;

 • správne hadí malty;

 • urobiť zmes.

Skôr ako začnete pracovať s ALABASTER, musíte si vybrať správne plavidlo. Neodporúča sa vziať vedce a misky z plastov, pretože rozvedené riešenie rýchlo zaspí a budete musieť neustále zoškrabať zmrazené fragmenty z stien kontajnerov, bude to vyžadovať fyzické úsilie a povedie k prachu. To je dôvod, prečo väčšina majstrov uprednostňuje pogumovaný kontajner, v ktorom malé množstvo prášku. Zvyšky suchej zmesi môžete odstrániť jednoduchým obalom tlaku. Zároveň je možné, aby sa loď na vlastnú päsť, aby sa stará guľa narodila alebo pneumatika z auta.

Ak chcete rozpustiť veľa prášku, môžete si vziať plastový vedro, a položte dno a steny, aby ste postovali polyetylénový film. V priebehu práce sa uistite, že je poškodený kontajner. V opačnom prípade bude vlhkosť požičiavať rýchlo a budete pokaziť hotovú zmes. Práca s povrchovým roztokom poskytli požadovaný účinok, Je potrebné presne dodržiavať odporúčané proporcie. Začiatočník stavitelia niekedy ignorujú túto požiadavku, vykonávajú „na oko“.

Najčastejšie takáto kompozícia sotva vytvrdzuje alebo nie je zamrznutá vôbec.

Aby sa takéto problémy nestali, aby sa pripravilo pracovné riešenie.

Na začiatok v pripravenej nádobe, nalejte 500 ml vody a pomaly nalejte 1 kg alalazastrálneho prášku do vody, neustále miešanie. Pripravovaná zmes by mala mať homogénnu konzistenciu. Nie je dovolené zahrnúť hrudky obchodnej omietky.

Zároveň je veľmi dôležité nepreháňať miešanie zloženia. Ak zasahujete do spoločnosti AleboSter príliš dlho, hotové stavebné riešenie môže stratiť svoje silové charakteristiky. Zvyčajne sa zmes začne zahusťovať 5 minút po tom, čo sa berie do úvahy typ zariadenia ALABASTER, po 15-40 minútach dochádza k úplnému vytvrdzovaniu. V súlade s tým by sa pre každé položky mali pripraviť ako množstvo zmesi, koľko môžete stráviť za 5-6 minút.

Riešenie vyrobené podľa tohto pokynu je vhodné na upevnenie komunikácie, praskliny a vykonávanie jednoduchých konečných manipulácií. Ak je Alabaster potrebný na omietok steny, recept je mierne odlišný. Pred pokračovaním priamo na miesto by sa malo zmiešať so suchou kompozíciou, ktorá sa následne naleje vodou so zavedením zariadenia Alabaster.

Ako kapacita, môžete si vziať ľubovoľnú kontajner s pevným dnom alebo starom pneumatike, výška stien musí byť 10 cm a viac. Po prvé, plavidlo musí byť naplnené riekou alebo stavebným pieskom, potom sa tu vyleje vápno z výpočtu 5 dielov na 1 časť piesku. Suché komponenty sa dôkladne premiešajú do homogénnej konzistencie, po ktorej môžete neustále miešať kvapalinu.

Hotová látka by sa mala podobať kyslej smotane.

Ďalej je potrebné, aby ste si na prvom recepte potešili cesto Alabaster. Potom sa pripravená zmes musí posunúť do nádoby s vápnom z výpočtu 1 až 4 a rýchlo sa mieša. Použite látku ihneď po varení.

Ako sa použiť?

V počiatočnej fáze práce je potrebné rozptýliť povlak, to bude mať špeciálnu čepeľ so zakrivenou rukoväťou. Malý objem zmesi sa spálený cylmou a rýchlo sa pohybuje na povrch steny. Najdôležitejšia vec v rovnakom čase sa neuskutočňuje, inak jednoducho prekladáte celú pripravenú pracovnú štruktúru.

Potom potrebujete rozdrviť zmes so špachtľou a uvaliť ďalšiu vrstvu Alabavy, mala by byť tenká. Zároveň je potrebné ho aplikovať skôr, ako bude predchádzajúca vrstva suchá. Ak ste vynechali tento okamih, povrch by mal byť dôkladne posypaný vodou.

Keď dokončovacie vrstvy Alabaster úplne zomrie, je potrebné chodiť pozdĺž stavebného stroja – je najlepšie vziať plast. Spracovanie produkovať otáčacie pohyby proti smeru hodinových ručičiek.

V procese práce, musíte stlačiť gratát, aby ste stlačili zem, ako je to možné.

V podstate pripravuje hnetanie, priamo poškodiť a aplikovanie riešenia alabastry sadry doma nie je veľa práce. Jediná vec, ktorú potrebujete na neustále pamätať, je malý čas, ktorý budete mať. Spomaliť tento proces, že je nepravdepodobné, že by ste boli schopní, takže aplikácia a vyrovnanie by sa mali vykonávať čo najrýchlejšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: