Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Hoci mrkva lietajú a nie je tvrdohlavý a obsedantný škodca, ktorý bude držať pre vaše mrkvy vykládky všetkými prostriedkami, napriek tomu je schopný z veľkej časti znižovať výnosy, zničiť väčšinu mrkva zasadených vašou prácou. Tento škodlivý hmyz by mal byť vytvorený neznesiteľnými podmienkami existencie – a môžete sa rozlúčiť s ňou na dlhú dobu.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

všeobecný popis

Mrkva muchy – nepríjemné, nenáročné a, bohužiaľ, spoločný hmyz, ktorý dodávajú veľa problémov. Sú to malé veľkosti (4,5-5 mm), sú dobre odlíšiteľné na povrchu rozvoja zastrešujúcich rastlín, vyzerajú ako typické muchy. Externe, toto je muchy s tmavým, brilantným, mierne dospievajúcim. Má červeno-žltú hlavu, pod farbou mrkvy. Pokiaľ ide o končatiny a sucks, sú jasné žlté odtiene. Krídla sú podlhovasté, transparentné, ohnuté pod brucha, s opatrnejšou kontrolou výrazne hnedé so žltým obydlím.

Zrelé muchy v imago fáze nie sú hnané korene a nepoškodzujú vrcholy, uspokojovaním nektáru prosperujúcich rastlín. Samice navštevujú pristátie mrkvy za účelom znášky vajec, lariev hmyzu – hlavného súpera výnosu. Poznať životný cyklus tohto škodlivého lietať, je možné jasne podrobiť sa mechanizmom poškodenia a včasné prijatie opatrení na odstránenie alebo minimalizáciu. Rovnako ako mnoho dvojitých hmyzích, život flotily zahŕňa niekoľko období vývoja – to sú etapy vajec, lariev, kukly, imago.

Prvé generácie hrnčeky sa narodia na jar, po ohreve pôdy na + 10-15 ° C. Prvé nájazdy vzduchu sa zhodujú s prekvitajúcimi jablkovými stromami a lilacs, zatiaľ čo výhonky mrkvy zostávajú mimo ich útokov, kým začína rýchly rozvoj koreňových plodín. Je to toto obdobie, ktoré je priaznivé pre výživu a rast lariev. Počas svojho života môže žena produkovať asi 120 mušiek. Pokládka vajec začína na konci mája a trvá asi 20 dní. Pre túto ženu sú potrebné osobitné podmienky – pôda v postele by mala byť mokrá. Často sa muchy ležali vajcia na oblasti s repo a zeler, ale jednoducho zbožňujú stláčanie mrkvy.

Nosičovanie vajec sa vyskytuje v koreňoch koreňa vybranej rastliny. V priemere je v priemere odložených asi 10 vajec. Niektorí z nich zomierajú pod slnečným lúčom, časť vtákov sú zaseknuté alebo jesť predátorský hmyz. Avšak, zostávajúce vajcia je dosť dosť na to, aby priniesli hmatateľnú úrodnosť zberu. Po dosiahnutí teploty do + 20-22 ° C a dostatočný stupeň vlhkosti po 4-7 dňoch z vajec sa javia larvy.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

V larválnej fáze flotily pripomínajú kompletný bledý žltkastý červ do 5 mm. Predná časť lariev je trochu zúžená a zadná mierne zaoblená, chýbajú hlava a nohy. Pozoruhodné záhradnícke záhradkári objavia z larvy dvoch tmavých procesov, ktoré sú fajčiarom. Narodil sa zviera, že zviera znižuje ovocie plodu, tvrdo fúka s mrkvovým mäsom počas 20-25 dní. Potom, hmyz zanecháva mrkvu a stúpa do pôdy, kde dochádza k procesu pokuklizácie. Futures muchy žijú v hnedých, segmentovaných sokolách. Za druhé desaťročie júla sa kuželky transformuje na imago, prenikajú na kokoons, letia do svetla, označujú vzhľad novej vlny mušiek.

Imago okamžite začať opäť znásobiť – cyklus sa obnovuje. Napriek tomu, že vajcia zostávajú v pôde v lete, nie je možné vykonávať plnohodnotný vývojový cyklus. To je brzdené časom zberu. Preto určité množstvo lariev zostáva v zime v pokrčený ovocie, ostatní ľudia majú čas prejsť čerpanú fázu, zostávajú v pôde. V prvom prípade, korene, konzumované zvnútra, nie sú dlhodobo uložené a okamžite sa otáčajú. Muchy môžu byť ubytované v postele môžu alebo skoro na jar, alebo v druhej polovici leta. Flujte slabo a nie rýchlo, nie prekonať významné vzdialenosti, a preto ich vzhľad na vašich stránkach môže byť spôsobený činnosťou vykonávanými proti nim v susedných lokalitách.

Z príčin výskytu muchy na vašej záhrade špecifikujeme:

 • nadmerné zavlažovanie pôdy;
 • zahusťovanie plodín, nedostatok osvetlenia;
 • porušenie pravidiel rotácie plodín;
 • chyby pri používaní chemických prípravkov, otravy a škodlivého a škodlivého hmyzu;
 • Pestovanie strašných druhov mrkvy (ich flemens láska viac).

Dokonca aj vzhľad jednej muchy môže viesť k tvorbe početnej kolónie týchto škodlivých hmyzov v záhrade. Ale nie je to nenapraviteľné nešťastie. Hlavnou vecou je pochopiť, že vaša potenciálna úroda bola napadnutá mrkvou, a nie inými škodcami.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Známky porážky

Predaj záhradníci, s výnimkou štandardných opatrení na starostlivosť o kultúru, vykonajte pravidlo na vykonávanie pravidelných inšpekcií pristátia mrkvy. To umožňuje v počiatočných štádiách určiť príznaky možného vzhľadu škodcov. Medzi takéto označenia:

 • Topping a vonkajšie mrkva, kde sú umiestnené larvy, nadobudnú sa ľahké fialové odtiene;
 • Odchýlky kríkov sa rozvíjajú oveľa pomalšie ako zdravé;
 • Ak vytiahnete rootpillod, potom vyvýšené kópie sú viditeľné otvory a drážky tmavej farby, podobne ako pasáže Wireman, tiež zbožňuje mrkvu;
 • Ovplyvnené oblasti koreňov začínajú odmietnuť, ako sú vyrážky, nechránené pred prenikaním mikroorganizmov pôdy;
 • Žltnutie a suchosť vrchov;
 • trhliny na ovocí, ich praskanie a hnije;
 • Nechutná vôňa a horká chuť ROOTEPLOOD;
 • Nedodržaná segmentovaná konfigurácia mrkvy – druh ochrannej reakcie na záchvaty škodcov, ktoré kŕmia larvy.

Ktorýkoľvek z týchto príznakov môže naznačovať, že sa objavil let, nehovoriac o tom, že letí nad rastlinami. Ak sa takýto stav vzťahuje na hrebeni, rastliny by mali byť okamžite odstránené a spálené, kým straty nedosiahli významné váhy. Počiatočné príznaky, keď flotila havaruje a začne kladie vajcia, môžete odhaliť na koreňovej krčka maternice rastlín. Je na týchto miestach, že larvy sa rozvíjajú, čoskoro začínajú jesť rastliny, a preto je potrebné konať okamžite.

Môžete identifikovať problémy s mrkvou múfs vo fáze, keď sú larvy už v koreňových poliach (závod sa prestane rozvíjať normálne), pretože listy začínajú byť pokryté žltou, získavajúc neprirodzený vzhľad. Korene začínajú pomaly zomrieť, ich uloženie už nemôže, ale zvyšky plodiny sa stále zdajú ušetriť.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Aké lieky liečia mrkvu?

Hlavnými spôsobmi zničenia mušiek sa znižujú na implementáciu príslušných poľnohospodárskych zariadení. ATTY MARROT FLY ATTACKS LEPŠIE BEZPEČNOSTI AKO IMPLEMENTÁCIAMI OPATRENIAMI. V komerčných farmách sa takýto protistrany vykonáva v súlade s pravidlami rotácie plodín. Insekticídy (chemikálie), mechanické metódy, ako aj testované osoby, ktoré úspešne využili predchádzajúce generácie záhradkárov úspešne používané.

Chemický

Je dôležité konzultovať, že použitie insekticídov je jedným z radikálnych opatrení, pretože ohromujúca časť takýchto látok je vytvorená na základe arzénových zlúčenín a fosforu, ktorý pomáha odstrániť nielen škodlivý hmyz, ale tiež nepriaznivo ovplyvniť potrebné organizmy.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Poznamenávame niekoľko obľúbených liekov, ktoré skutočne pomáhajú zbaviť sa muchy a zachrániť rastliny:

 • „Arrivo“ – emulzné činidlo črevných účinkov používaných na liečbu aerosólovej kultúry;
 • „INTA-VIR“ – nástroj vo forme tabliet alebo práškov neuro-paralytických účinkov, rozpustí sa vo vode na profylaktickú liečbu a vytvrdzovanie pacientov s puzdrami, odstraňuje škodcov;
 • „Decis“ – granulované činidlo typu črevného nárazu;
 • „Aktara“ – nová a účinná látka vyrobená vo forme tabliet, suspenzií a práškov;
 • „Istý“ – Na zavlažovanie sa používa spoľahlivá látka stabilného pôsobenia, vyrobená na základe nikotínových zlúčenín;
 • „COADO“ – Systémová látka pre dlhú ochranu proti chrobákom Colorado, Twey, cibuľa a mrkva s muškami (1 ml na vedierku vody).

Pred zakúpením týchto a podobných skladieb by malo byť starostlivo študovať usmerňovací materiál, aby jasne pochopil zvláštnosti každej zložky zahrnutej v nich. Pamätajte, že vaše zdravie je na koňa. Výsledkom je, že insekticídy sa odporúča použiť ako preventívne nástroje na odstránenie škodcov na začiatku vegetačného obdobia na mladých rastlinách. Ak je mrkva podlieha útokom druhej generácie muchy, je bezpečnejšia aplikovať viac jemných metód a preventívnych opatrení.

Po vykonaní postupov s takýmito látkami sa zelenina nechá použiť v potravinách po 21 dňoch, až kým kompozície nie sú odinštalované pre ne nebezpečné zložky. Použite chemické prípravky, ak všetky ostatné metódy eliminácie škodlivého hmyzu neboli dosť produktívne.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Biologický

Nástroje biologického pôvodu sú jemnejšie ako chimperiká.

 • Proti muchy úspešne pomáha bojovať proti „fytheerm“. Roztok sa pripraví na čistenie lístia a pôdy: 10 ml prostriedkov pre 5 litrov vody.
 • Iným spôsobom – vloženie v zemi v blízkosti mrkvy nematóda-parazitov mrkvy letítok (SteinernEMaspp).

Ľudové metódy boja

Často, prostriedky na pomoc vystrašeniu mrkvov rastú v lete v posteli, môžu byť zakúpené v lekárenských miestach alebo v obvyklej obchodnej sieti, a sú lacné:

 • Je možné striekať mrkvu s ventilmi, paradajkovými vrchmi, yarrow, cesnak alebo cibuľu;
 • Počas vzhľadu larvy mušiek sa rozbijeme v blízkosti rastlín v záhrade 2,5% soľnom roztoku;
 • Pôdu môžete posypať v blízkosti mrkvy so zmesou popola, drveného korenia a tabakového prachu a potom s ním explodovať 23 cm od pôdy;
 • V apríli – máj – máj, pruhy s rootmi a nasiaknutím na 7 dní, potom sa zmes má rozpustiť vodou, rozpustiť kus svorky v ňom, roztok by mal byť posypaný na kríky.

Spôsob demontáže sa používa len počas stabilných suchých podmienok. Mladé kríky a medzery medzi radmi odporúčané spracovať silne voňajúce prírodné produkty: Tobacco prach, zloženie horčičiny, kombinované kompozície zmiešaných nakrájaných korenín.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Amoniak

Toto je jedna z často používaných záhrad procesov spracovania mrkva v boji proti muchy. Nebudú umiestniť vajcia na zle voňajúce postele s mrkvou. Roztok sa používa amoniak a voda (v pomere 50 ml alkoholu na 10 litrov kvapaliny), zavlažovanie hrebeňov na jar, pred hasiacim a tiež striekaním mladých ľudí, obohacujúci pôdu v rovnakom čase a dusíku.

Popol

Spracovanie kultúrnych kríkov je vyrobené z popola a tabakového prachu metódou prachu a riešení. Na tento účel sú dva poháre popola rozpustené v 10 litroch vody, spracovávaná uličkou každých 14 dní. Ostatné recept – 100 g popola sa rozpustí v 100 ml vody, pridajte 50 g dreveného popola. Zmes by mala zaobchádzať so zemou v alarmoch. Spotreba – približne 8 g zmesi na 1 m2. Spracovanie by sa malo vykonať 2-3 krát v sezóne s pauzou do 10 dní.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Horčica

Tradične sa horčica používa v období, keď je lietať intenzívne dávať vajcia do pôdy. V tomto okamihu sú rastliny zavlažované s masovým práškom s roztokom. 50 g prášku prispieva na 10 litrov vody. Ale môžete spracovať výsadbu mrkvy, postrehli ich jednoducho horčicový prášok

Bažina

Obete sú tiež populárne medzi záhradkami. Zelení trávy sú umiestnené v nádobe, nalejú ho vriacou vodou a potom sa zmes udržiava pri teplote 18 až 20 stupňov na chladenie. Potom sa zmes filtruje, po ktorom je rozdelený na 3 časti. Na získanie prostriedkov na 1 časť zmesi sa chýbajú v 6-7 litrov vody (lepšie presné).

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Dlhá a cesnaková tinktúra

Cesnaková tinktúra pripraviť len – 200 g cesnakového mladistvých na 2 litre vriacej vody. Špecifikovaná zmes by sa mala trvať, potom musí byť roztok kmeň a pridá sa voda na 10 litrov. Takáto kompozícia produkuje striekanie mrkvových kríkov alebo zavlažovanie hrebeňov z výpočtu 1 1 o 10 m2. Viac receptov tinktúr cesnaku alebo luku – 6 kusov cesnaku alebo 1 kg luku (muchy netolerujú jeho vôňu) jemne strih a nalial 1 liter vriacej vody. Je potrebné trvať na jeden deň, potom sa uskutočňuje 20 g kvapalného mydla, pridaná voda (1: 2).

Spracovanie sa vykonáva raz za 7 dní, ráno alebo večer.

Tomato Tops

Tomato Bottva (približne 3 kg zvyškov rastlín) sú jemne rezané, umiestnené v hrnci, nalejte vriace vodu tam a odolať 2-3 dňom. Potom pridajte 20 g strúhaného komerčného. Toto riešenie by malo byť nalievanie mrkvy. Odvar z paradajkových vrchov – o 4 kg Greenery paradajok používa 10 litrov zvyškového (najlepšieho dažďa) vody. Topy sú opité asi 30 minút, potom by mal byť vývar kmeň a brániť sa tri hodiny. Pre agenta, budete potrebovať 3 litre odvar a 10 litrov vody smerom von, kde je potrebné pridať 30-40 g tekutého mydla.

Často vystrašiť muchy v uličke jednoducho položiť vrcholy paradajok alebo zelených červov. Tieto spôsoby sa spúšťajú, ak sa snažia v komplexe s rôznymi, raz za 30 dní.

Pri narušení jednoduchých pravidiel agrotechnológie, používajte chemikálie a ľudové metódy boja proti sklolaminátu jednoducho nevhodné.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Preventívne opatrenia

Nebezpečná ilúzia pre začiatočníkov je jednoduché pristátie semien mrkvy odolného voči mrkvu stádo odrôd a na tomto a dokončiť všetky aktivity súvisiace s ochranou proti týmto škodlivým hmyzom.

Mrkva však zásadne vyžaduje stabilné podmienky rastu, ako aj pozorovanie známych agrotechnických techník, ktoré pomáhajú chrániť kultúru pred útokmi muchy: \ t

 • NEPOUŽÍVAJTE korene zakorenenia v tmavých miestach, musíte vyzdvihnúť oblasti na otvorených, mierne vznešených oblastiach;
 • Súlad s pravidlami rotátora plodín (mrkva sa vyvíjajú produktívne po pristátí, cesnaku, zemiakoch, paradajkách);
 • Je mimoriadne užitočné striedavé kultúry na záhrade – na rastliny na rastliny s luku, čím sa zvyšuje vzdialenosť medzi radmi;
 • Na okrajoch lôžok je užitočné na rastliny Bumps a Calendula, tieto rastliny môžu zachrániť, chrániť mrkvu s ich silnou arómou z útokov muchy;
 • Nemali by ste natešiť pôdu na lôžok, nadmerná vlhkosť prispieva k polovice vajec vajec;
 • S včasným riedením vykládok a odstraňovania burín je prístup k slnečným lúčom, ktoré sú schopné chrániť pristátie, čo je deštruktívne pre vajcia mrkvy lietadla.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Mrkva letí nie sú napadnuté hormi (ako napríklad kobylky), takže záhradníci často nevenujú náležitú pozornosť jednému, poškodeniu kŕdeľám rastlín a márne. Na budúci rok sa z pôdy objavia mnohé muchy. To je z tohto dôvodu, že v páde by sa nebola vyhodená, ale obrátiť sa tak, že bábiky pre bábiky zostávajú v vrstvách, ktoré budú zmraziť v zime. Ďalšie postupy pre preventívny obsah špecifikujeme: \ t

 • Odporúča sa spracovať semená mrkvy pred pristátím: „fytokid“, „trichdermin“, „azotofyt“;
 • Je užitočné obklopiť záhradnú bariéru (nie menej ako 0,6 m) – ženy mrkvy muchy pred murivom lietajú cez pôdy nízke a taká relatívne nízka bariéra sa pre nich stane skutočnou prekážkou;
 • Nemali by ste pristáť mrkvu v nížinách, kde sa kopíruje vlhkosť – flotily sa na takýchto miestach vynásobia;
 • Nie je potrebné zasadiť dáždnikové kultúry veľmi blízko seba navzájom, pretože diskontinuita plodín prispieva k najlepším vetraním rastlín;
 • Zavlažovanie kultúry by nemalo byť časté a hojné;
 • Medzi kríky mrkvy, je možné umiestniť plastové fľaše s otvormi, kde umiestniť kúsky naftalénu – jeho silný zápach straší muchy;
 • Neplodnite pôdu, kde sú mrkva zasadené, čerstvý hnoj.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Užitočné poradenstvo

Zbavte sa kultúry z muchy – povolanie, ktoré si vyžaduje pozornosť a trpezlivosť. Preto tu bude užitočná niekoľko praktických rád skúsených záhradníkov:

 • Ulička na lôžkach je užitočná pre mulčovanie rašeliniská – muchy netolerujú pôdu, ktorá dáva vôňu rašeliny;
 • Je užitočné spracovať semená mrkvy pred siatím teplej vody (+ 40 ° C), nasiahnutia sa nasiaka 2 hodiny a potom sa suší;
 • Po riedení, zvyšky rastlín sú eliminované zo lôžok, takže nie je prilákať chmýří s nadmernými pachmi (hrebene sú opití);
 • Počas muriva a keď larvy rastliny nemali byť vodu zhora.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Trvalo udržateľné odrody

Prísne povedané, žiadne odrody, ktoré nie sú vhodné na konzumáciu hmyzu, takže sa zastavíme na niektorých alternatívach. Pretože hmyz v duši chlorogénovej kyseliny, ktorý sa nachádza v špičkách mrkvy – lietajú do tohto zápachu. V prezentovaných triedach je stupeň chlorogénovej kyseliny nízky.

 • „Kardinál“ – neskoré odrody s vysokou koncentráciou karoténu, je schopný dlhodobo udržiavať. Odporúčané pre kuchynské šťavy, detské jedlo, konzervovanie, zmrazenie.
 • Okrem toho, ktoré sú odolné voči útokom mrkvy, sú odrody: „Perfection“, „Calgary F1“, „Vitamín 5“.

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Čo vyzerá mrkva lietanie a ako sa ho zbaviť?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár