Obliekanie žľabov: Špecifikácie a inštalačné pravidlá

Fallout dažďa a topenia snehu sa bude konať bez následkov len vtedy, ak je zásobný systém pripravený a kompatibilný so všetkými požiadavkami. Je potrebné nielen vytvoriť z spoľahlivých prvkov, kvalita inštalácie jednotlivých blokov a ich balík medzi nimi. Každá domácnosť a developer je povinný zohľadniť všetky tieto jemnosti počas výstavby, dizajnu, generálnej opravy.

Zariadenie a účel

Odvodňovací sklz pomáha nielen resetovať prúd vody dole (bolo by možné vyrovnať sa s týmto jednoduchým sklonom strechy). Jeho úloha pozostáva v smere vody na určitom posteli. Keď odpadový systém nie je nakonfigurovaný alebo narušený, tok ide chaoticky, objavia sa mokré steny, objaví sa základom domu. Hlavné návrhy nemôžu plne plniť svoj účel, rýchlo zlyhať. Kanály pre prietok vody sú rozdelené do rôznych typov a klasifikácia sa môže uskutočniť pomocou konštrukčného materiálu a podľa typu použitého systému.

Medzi materiálmi, ktoré sa používajú pri usporiadaní drenáže, absolútne vedúce pozície zaberajú: \ t

 • plast (PVC);
 • Oceľ vo forme cínu;
 • Oceľ zliatiny.

Dlhodobo sú tieto materiály preukázané, že ich praktickosť a vysoká účinnosť. Používa sa v minulých konštruktoch odolného dreva, betónu alebo prírodného kameňa boli irelevantné v ich pozadí. Kovové kanály na odstránenie zo strechy a roztavenej vody sú teraz nárokované viac ako ich polymérne koleso. Dôvodom je zrejmé – to umožnia dosiahnuť najvyššiu ochranu budov z povodní nadácií a vniknutím vlhkosti na stenách.

Pre prevádzkové podmienky sú veľmi dôležité aj výhody kovu pred tuhosťou a pevnosťou plastov.

Technické charakteristiky drážok oceľových odpadov im umožňujú:

 • Slúži od 30 rokov (s vysoko kvalitnou inštaláciou a starostlivosťou);
 • úspešne odolávať rôznym mechanickým vplyvom;
 • Ľahko vydržať činnosť agresívnych a žieravých látok.

Ale so všetkými jeho výhodami je kov ťažký, ktorý ho neumožňuje používať na budovách s ľahkými základmi. Konštrukcie medi sú lepšie ako oceľ odolnosti voči korózii, ale vytvorená zaťaženie bude ešte vyššia. Podľa GOST, pozinkovaný materiál vo forme tenkých plechov sa môže použiť na získanie oceľových odtokových rúr, horúcich a studených oceľových plechov, nízkouhlíkovi za studena valcovaných pásikmi a oceľovými stuhami.

Geometrická konfigurácia drenážneho systému má tiež určitý význam. Takže obdĺžniková drenáž:

 • Je schopný zlepšiť vzhľad domu, ktorý plní svoju funkciu;
 • zmešká oveľa viac vody ako alternatívne formy;
 • vyžaduje relatívne malé množstvo materiálov;
 • prevyšuje iné formy pre odolnosť voči prestávke ľadu.

Jediným problémom je zvýšený inštalačný poplatok, na pozadí týchto výhod nie je príliš významné.

Štvorcová drenážna zostava sa vyrovná s množstvom zrážok o niečo horšie ako obdĺžnikové náprotivky. V podstate, na výrobu takýchto častí sa používa oceľ s polymérnou ochrannou vrstvou. Zároveň sa celkové náklady upozornia na mierne vyššie ako tradičné okrúhle rúrky. Radius odtok musia byť inštalované hlavne na vežiach a iných konštrukciách s okrúhlovou strechou. Vo všetkých ostatných prípadoch nepotrebujú.

Prečítajte si viac  Aké kurzy nemajú radi muchy?

Rôzne materiály

Závažnosť medených drenážnych konštrukcií je nútená napriek ich technickým výhodám, vyberte si vo väčšine prípadov typu pozinkovaného kovu. Hovoriť o možnosti plastovej (PVC), nie je možné poznamenať, že je imúnna voči korózii (napríklad medi), napriek oveľa jednoduchšiemu. Avšak vznik ťažkého hluku je zabránené rozšíreným podobným výrobkom, keď kvapkajú kvapky z plastu. Okrem toho, ak voda v plastovom odtoku zmrazí, jednoducho rozbije potrubie. Na zvýšenie odolnosti voči vode so zvýšenou kyslosťou sú mnohé firmy spôsobené polymérnym povlakom.

Návrhy z dreva sa stále uplatňujú na samostatných miestach, pretože takáto budova vyzerá veľmi atraktívne. Ale sotva je možné zavolať, pretože drevené vodotesné látky:

 • sa zrúti do maxima 5-7 rokov;
 • rýchlo otočiť huby;
 • nákladovo drahé;
 • K dispozícii s komplikovanou službou.

Vo výškových budovách je možné odhaliť betónové žľaby, ale pre súkromné ​​budovanie domu takéto prvky nie sú vhodné. Okrem značnej hmotnosti sa cementový blok rýchlo zrútil z vody (nekoroduje, ale neexistuje žiadny konkrétny rozdiel v praxi).

Medzi primárne možnosti, je obsadená výroba modelov Z fliaš. Špeciálna trvanlivosť a vysoký výkon týmto spôsobom nedosiahnite. Aspoň, s jeho úlohou v sekundárnych budovách, takýto odpadový systém sa úspešne zvládne.

Výpočet veľkostí

Prierez (priemer potrubia) určuje účinnosť použitia odvodňovacieho žľabu v špecifickej situácii. Takže veľký obdĺžnikový dizajn je ekonomicky neúčinný, kde je množstvo odpadu malé. Presné rozmery sa určujú v závislosti od efektívnych oblastí ihriska. Aby ste ich určili, musíte najprv vynásobiť medzeru medzi kordským umývadlom a strešnou korčuľou na polovicu celkovej výšky strechy. Potom sa výsledok vynásobí dĺžkou sklonu zastrešenia, meraná strednou čiarou.

Keď je celková plocha 57 kV. m a menej, môžete obmedziť sklzu s priemerom 10 cm, ktorý pôjde s priemerom 7 cm. V prípadoch, keď korčule sa líši od 57 do 97 kV. m, šírka drážok sa zvýši na 125 mm. S ďalším nárastom strechy (ale nie viac ako 170 m2) je možné obmedziť drenáž 15 cm. Obe nedávne možnosti sú vybavené rúrkami s prierezom 10 cm. Priemer je 200 mm a je viac praktizovaný hlavne na veľmi veľkú strešnú krytinu bytových domov.

Podľa štandardov v pohybe môže byť uhol sklonu drenážneho systému odobratý z štandardného odkazu. Priemerná hodnota vhodná pre takmer všetky prípady je 2 mm na 1 p. M. Môže však existovať situácia, keď je takýto ukazovateľ nedostatočný. Pri výbere konkrétneho typu strechy a spôsobu jej organizácie je potrebné špecifikovať.

Maximálna dĺžka sa vždy prijíma rovná dĺžke odkvapu, množstvo odtokov sa vypočíta pre všetky korčule samostatne.

Štádiu montáže

Montážna práca môže byť vykonaná s profesionálmi a vlastnými rukami. Bez ohľadu na to je potrebné striktne implementovať výrobcov.

 • Ak je odtok umiestnený na objednávku, odporúča sa pripraviť výkresy na uľahčenie inštalácie.
 • Upínanie sa vykonáva často s háčikmi. Z vybratej veľkosti zátvoriek závisí od konečného úspechu. Držitelia musia byť o niečo väčšie ako obvod sklzu, ale voľný pohyb potrubia by mal byť vylúčený.
 • Inštalácia uzlov pripojenia steny sa vykonáva s intervalom maximálne 900 mm. Táto požiadavka je založená na štátnom štandarde, a nie je možné ho vyhýbať, bez ohľadu na systém nie je namontovaný. Keď je upevnenie upevňovacích prvkov u konca, prichádza front lievika. Zosúladenie je určené vonkajším alebo vloženým vykonávaním odtoku. Zosúladenie strechy sa zohľadňuje aj a jej celková plocha.
Prečítajte si viac  Vlastnosti a použitie naočkovaného piesku

 • Z noriem, Na streche až 10 kV. M. musí mať jediný uhlový lievik. Po prekročení tohto ukazovateľa existuje minimálne dve detaily. Keď sú zásobníky namontované v strede systému, plast alebo oceľová časť je odrezaná, otvor sa používa na inštaláciu spieva. Nevyhnutne zabezpečuje akékoľvek upevňovacie zástrčky potrubia zodpovedajúce odtoku. Nainštalované na stenách odkvaru hlavne pripevnite, pričom sa používajú zámky potrubia, sú väzom liečené tesniacimi látkami.
 • Montážna odtok na zvislých rovinách si vyžadujú svorky. Poznámka: Najprv je svorka pripevnená k stene, a potom vytvorte časť potrubia a nie naopak. V niektorých prípadoch budete musieť nainštalovať otočné detaily; Je dôležité, aby ste ich urobili, pretože zachráni úniku vody a zvyšuje efektívnosť celého systému ako celku. Posledným krokom je upevnenie dokončovacích kolien. Ak sa rozhodlo zozbierať zrážanie zo strechy, odvodňovací žľab je doplnený špeciálnymi nádržami.

 • Upevnenie drenážnych žľabov na profesionálnu nohu je vyrobená pomocou prvkov z medi, Oceľ s povlakom zinku alebo plastmi. Pre veľké strechy sa odporúča používať oceľové konštrukcie. Keď je stavba malá, je prípustná aplikovať plasty, ktoré nie sú ovplyvnené hrdzou a je relatívne lacná. Polkruhové žľaby sa vyrábajú valčekovým nástrojom, pretože všetky ostatné metódy neumožňujú dostať rovný povrch.

Pripojenie držiakov konzol je vytvorené takým spôsobom:

 • pripevnenie k prepravke;
 • zadržiavanie spodnej časti podlahy;
 • stlačené na krokvy;
 • Inštalácia na čelnej strešnej doske (súčasne od zvyšku strechy);
 • Inštalácia na oceľových kolíkoch poháňaných do steny (ak neexistuje žiadna predná doska); Vyplýva to použitím čapov.

Metóda je zvolená so zameraním na špecifickú situáciu a podmienky inštalácie.

Samotné odtoky sú upevnené svorkami, berúc do úvahy skutočnosť, že izolačná vrstva zadnej steny musí prekročiť 50 mm a upevňovač sa nevyhnutne začal do steny o 50-60 mm. Malé prehlbovanie je nepraktické a nespoľahlivé. V každom prípade je potrebné ponechať voľný priestor z potrubia na stenu. Keď sa PVC vykonáva z PVC, svorka by nemala byť upravená v blízkosti – stojí za to zmeniť teplotu, vzhľad trhlín a zmena rozmerov sa začne.

Prečítajte si viac  Čo je troska a kde sa používa?

Prvým krokom v práci je meranie obvodu strechy na odkvap. Odkvap dal pozorne berúc do úvahy uhol sklonu. Vertikálne orientované časti odvodnenia pripojené zo zdola nahor. Hry sa musia pripojiť k dolnej svorke. Každý fragment, ktorý je dlhší ako 200 cm, musí byť nainštalovaný na jeho špeciálnej svorke.

Stáva sa to, že strecha je už položená a čelná doska nie je. Neznamená to, že bude potrebné rozobrať celú strechu a upokojiť prácu. Doska bude musieť byť veľmi nízka, pripojenie zátvoriek výlučne na prepravu. Problém s týmto riešením môže byť spôsobený zničením dizajnu pod zaťažením snehu a ľadu. Len na samotnú dosku je potrebné namontovať drenáž vyplnením nedokončeného domu a pri použití hydroizolačného filmu s účinkom proti kondenzátu.

Ak je oprava alebo stavba stále nedokončená, môžete jednoducho dať dosky na inštalovaný povlak.

Pomôžu, nie migrujúci materiál, odstrániť uzávery pasážou. Táto technika zabezpečuje následnú inštaláciu žľabu aj po dlhej dobe po skončení strešnej práce. V ďalšom uskutočnení je predná doska natiahnutá ako neoddeliteľnou súčasťou strešného súboru a háčiky sa pripojili. Na kovových povlakoch užívajte relatívne krátke háčiky, ale z identického materiálu.

Plastové kanalizácie sú v kombinácii s frontálnymi drevnými štruktúrami. S úplnou absenciou takýchto štruktúr, zariadení „barle“ z kovu alebo dreva. Už na týchto podrobnostiach sklzu pripojte pomocou tyčí alebo vlásenkov. Na malých úžitkových konštrukciách sa háčiky jednoducho zaskrutkujú do narovnaného. Ďalším riešením je držiaky, ktoré držia drenáž zhora, ale na dne, a preto neviditeľné.

Ak je strecha vyrobená z kovovej dlaždice, približne rovnaké prístupy pre upevňovacie odtokové potrubia.

Veľkosť podkladu je vybratá individuálne, zatiaľ čo sa berie do úvahy, aké sú vizuálne vlastnosti výsledného dizajnu. Maximálny krok montážnych držiakov je 90 cm, ale odporúča sa obmedziť 75 cm. Okraje žľabov musia byť 20-25 mm pod okrajom strechy. Minimálny sklon 1 metra návrhu tekutiny kolíše v tomto prípade od 3 do 5 mm; Hladkosť svahu je zaistená nastavením zátvoriek striktne v danej výške.

O inštalácii odtoku, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: