Polykarbonát s ochranou ultrafialového materiálu: Vlastnosti a výber

Moderná konštrukcia nefunguje bez takéhoto materiálu ako polykarbonát. Táto dokončovacia surovina má jedinečné vlastnosti, takže s istotou presunie klasické a známe akrylové a sklo zo stavebného trhu. Polymér plastový trvanlivý, praktický, trvanlivý, ľahko sa inštaluje.

Avšak, väčšina obyvateľov a stavitelia sa zaujímajú o otázku, či tento materiál vynechá ultrafialové lúče (UV žiarenie). Koniec koncov, je to táto charakteristika, ktorá odpovedá nielen pre jeho život, ale aj na bezpečnosť vecí, pohodu ľudí.

Zmení polykarbonát ultrafialové lúče a čo je nebezpečné?

Ultrafialové žiarenie prírodného pôvodu je žiarenie elektromagnetického typu, ktorý zaberá spektrálnu polohu medzi viditeľným a röntgenovým žiarením a má schopnosť zmeniť chemickú štruktúru buniek a tkanív. V miernych množstvách UV žiarenia majú priaznivý účinok, ale v prípade ich nadbytku je škoda schopná:

  • Dlhodobý základ pod horiacou slnou môže vyvolať výskyt popáleniny na koži osoby, pravidelné opaľovanie zvyšuje riziko rakoviny rakoviny;
  • UV žiarenie negatívne ovplyvňuje rohovku oka;
  • Rastliny pod konštantným vplyvom ultrafialového materiálu sú žlté a vyčerpané;
  • Kvôli dlhodobému účinku ultrafialového žiarenia, plastu, gumy, tkaniny, farebného papiera prichádza do nereje.

Nie je prekvapujúce, že ľudia sa chcú chrániť čo najviac a ich majetok z takéhoto negatívneho vplyvu. Prvé polykarbonátové produkty nemali schopnosť odolať účinkom slnečného žiarenia. Preto po 2-3 rokoch ich používania na oblasti osvetlených oblastí (skleníky, skleníky, arbors), takmer úplne stratili svoje pôvodné vlastnosti.

Moderný výrobcovia materiálov však postarali o zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu polymérneho plastu. Na tento účel začali polykarbonátové produkty pokrývať špeciálnu ochrannú vrstvu obsahujúcu špeciálne stabilizačné granule – UV ochrana. Vzhľadom k tomu, materiál získal schopnosť dlhodobo odolať negatívnym dopadom UV žiarenia, bez straty jeho východiskových pozitívnych vlastností a charakteristík.

Účinnosť extrúznej vrstvy, ktorá je prostriedkom na ochranu materiálu pred žiarením počas garantovaného obdobia prevádzky závisí od koncentrácie aktívnej prísady.

Aký je polykarbonát s radiačnou ochranou?

V procese výskumného materiálu sa výrobcovia zmenili technológiu ochrany pred nebezpečným slnečným expozíciou. Na začiatku sa na tento účel použil lak, ktorý mal niekoľko nedostatkov: rýchlo prasknutie, fialové, nerovnomerne distribuované na hárku. Vďaka rozvoju vedcov bola vytvorená nová technológia ochrany proti ultrafialovaniu pomocou metódy koextrúzie.

Výrobcovia polykarbonátov s UV ochranou produkujú niekoľko odrôd materiálu, ktoré sa líšia medzi sebou indikátory odolnosti proti opotrebeniu a podľa toho náklady.

Ochrana proti ultrafialu na polymérnych platniach sa môže aplikovať niekoľkými spôsobmi.

  • Rozprašovanie. Táto metóda je aplikovať špeciálny ochranný film na polymérnom plastu, ktorý sa podobá priemyselnej farbe. Výsledkom je, že polykarbonát nadobúda schopnosť odrážať väčšinu ultrafialových lúčov. Takýto materiál má však významné mínusy: ochranná vrstva sa môže počas prepravy alebo montáže ľahko poškodiť. A tiež charakterizuje slabú odolnosť voči atmosférickým zrážaním. Vzhľadom na účinky na polykarbonát vyššie uvedených nepriaznivých faktorov sa ochranná vrstva vymaže a materiál sa stáva zraniteľným na UV žiarenie. Približné termíny – 5-10 rokov.
  • Extrúzia. Ide o komplexný a finančne drahý proces pre výrobcu, ktorý leží v náraze ochrannej vrstvy priamo do povrchu polykarbonátu. Táto plátno sa stáva odolným voči akémukoľvek mechanickému nárazu a atmosférickým javom. Na optimalizáciu kvality sa niektorí výrobcovia aplikujú na polykarbonátové 2 ochranné vrstvy, čo výrazne zlepšuje kvalitu výrobku. Výrobca poskytuje záručnú dobu, počas ktorej materiál nestratí svoje vlastnosti. Spravidla to je 20-30 rokov.

Sortiment polykarbonátových plechov je široký: môžu byť transparentné, farebné, tónované, s reliéfnym povrchom. Výber určitého výrobku závisí na mnohých okolnostiach, najmä z oblasti pokrytia, jeho účelu, rozpočtu kupujúceho a iných faktorov. Stupeň ochrany polymérneho plastu dokazuje certifikát, ktorý musí realizátor výrobku poskytnúť klientovi.

Aplikačná oblasť

Polymérne plastové plechy s ultrafialovým ochranou sa používajú v rôznych stavebných oblastiach.

  • Na pokrytie arbors, stacionárneho kaviarneho a otvoreného typu. Pod útulkom z ochranného polykarbonátu, ľudia, nábytok a rôznych domácich spotrebičov sa môžu dlhodobo udržiavať.
  • Pre strechy obrovských štruktúr: stanice stanice, letiská. Odolný a spoľahlivý materiál bude ich zostať pod ním najpohodlnejší a bezpečný.
  • Pre sezónne budovy: pavilóny, stánky, prístrešky nad obchodnými riadkami. V prípade prejších nad vstupných brán, bránky často si vyberajú konvenčné polymérne dosky – 3 mm hrubé výrobky budú chrániť pred zlým počasím a zároveň budú oveľa praktickejšie a ekonomickejšie ako plexglas alebo markíz.
  • Pre poľnohospodárske budovy: skleníkové budovy, skleníky alebo skleníky. Plne izolované rastliny z UV žiarenia, kvôli tomu, že sa aktívne zúčastňujú na fotosyntéze rastlín. Preto by mal byť miera ochrany polymérnych dosiek, ktoré sa používajú na tento účel, by mal byť minimálny.

SUMEY A STORESTROVY SAY SAŤ SAŤ POTREBNÉ POUŽÍVAŤ POLYMER Plast, ktorý chráni pred UV žiarením, čo indikuje jeho praktickosť. Polykarbonátové roztoky trvanlivé, svetlo, bezpečné, majú atraktívny estetický druh.

Správne zvolený materiál pomôže nielen zachrániť nehnuteľnosť, ale tiež bude mať pobyt osoby pod ním čo najpohodlnejšie.

O ochrane pred ultrafialovým v bunkovej polykarbonáte Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: