Pomocou dichlórfosu z švábov

Málokto, ktoré bude chcieť detekovať šváby doma. Ale ak sa to stane, musíte čo najskôr začať bojovať proti týmto škodcom. Vznikajú veľmi rýchlo a sú schopné rozbiť sa do rozsahu kolónie v čo najkratšom čase. Na zničenie hmyzu sa používajú špeciálne chemikálie, najúčinnejšie z nich niekoľko desaťročí je považované za dichlórfos.

Princíp činnosti

Dichlofos je insekticíd vo forme aerosólu. Používa sa na zničenie švábov, muchy, komáre a iných škodcov. Moderné typy dichlórfos sa výrazne líšia od predchádzajúcich liekov. Jediná vec, ktorá ich súvisí s sovietskym jedom, je len meno.

Zloženie dichloofos, ktoré používali naši starých rodičov, zahŕňali dimotehloridihlorvinylfosfát. Táto lieková fosforeganická skupina má vysokú toxicitu. Je nebezpečný nielen za nepríjemný hmyz, ale aj pre domáce zvieratá a ľudí. Avšak, v sovietskych časoch, okrem tohto dichlórfos, už nie je vyrovnané s švábmi – to nemôže mať jediného konkurenta.

V súčasnosti sú hlavnou účinnou látkou dichlorofos pyretroidy syntetického pôvodu:

 • Esfenvalerat;
 • Lambda cigalline;
 • cypermetrín;
 • Piperonylbutoxid
 • permetrin;
 • Tau-fluorifikovaný;
 • Odparovanie;
 • Teflutrín;
 • Alletin.

Typicky sa niekoľko z uvedených zložiek používa v jednej kompozícii, čo vysvetľuje extrémne vysokú účinnosť aerosólov. Faktom je, že šváby majú schopnosť produkovať rezistenciu na insekticíd. Preto pri použití najjednoduchších prostriedkov sa výrazne zníži úroveň ochrany. Prípravky na základe niekoľkých jedov sa vyznačujú expandovanou chemickou štruktúrou, takže existuje oveľa menej šancí na prežitie v hmyz.

Moderné varianty Dichlofos sa vyrábajú takmer bez zápachu, zatiaľ čo oni sú účinne bojovať s švábmi rôznych typov. Toxíny v zložení aerosólov sú paralytický účinok na telo hmyzu.

Po preniknutí do tela švábu v jej nervovom systéme sa spustí ireverzibilné procesy, spôsobujú paralýzu a ambulanciu smrti USAch.

Ak chcete zničiť škodcov v interiéri, mali by ste zabezpečiť maximálnu vniknutie účinných zložiek dichlórfosu v telese hmyzu.

Na to, sprej aerosólu na miestach klastra parazitov. V tomto prípade klesá kvapky jedu do dýchacích ciest švábov a majú toxický vplyv. Insekticídy sa rýchlo distribuujú v celom tele a za pár minút vedú k smrti.

Po striekaní, niektoré jedovaté látky spadajú na kryt chitínu. Insekticíd má nehnuteľnosť na preniknutie tohto ochranného brnenia parazita a spôsobuje, že paralýzu.

Okrem, Pri poškodení hmyzu v byte, malé častice sa usadzujú na čalúnenom nábytku, stenách, ako aj na koberci a uskladnené tam na dlhú dobu. Keď Courroach beží na povrchu, otráv k jeho labám a fúzy. Návrat k miestom režimu dlhodobého spánku, šváb sa začína čistiť čeľusťami – v dôsledku toho, toxín spadá do svojho tráviaceho systému a vedie k bezprostrednej smrti hmyzu.

Moderné prostriedky vám umožňujú zničiť všetky škodcov naraz. Ak sa v miestnosti žije veľká rodina parazitov, potom sa postrekuje v niekoľkých etapách.

Dôležitý. Akékoľvek aerosóly sú schopné zničiť len dospelých jednotlivcov. Na čakajúcich vajciach nemajú žiadny negatívny vplyv, pretože nemôžu preniknúť do ich škrupiny. Ak chcete úplne zničiť hmyzu, niekoľko dní po prvom spracovaní, musíte znovu odhaliť, inak ročný potomok začne remenovať novú populáciu.

Populárne fondy

Najlepšie moderné dichlórfos sú považované za „Varan“, „NEO“ a „Super“. Všetky z nich majú rad výhod:

 • majú príjemnú vôňu;
 • nepoškodzujú domáce zviera a ľudí;
 • Neodpovorujte nábytok;
 • majú nízku koncentráciu toxických látok.

„Neo“

Najtotickejšie dichlórfos, ktorý má maximálnu koncentráciu insekticídnych komponentov. Má schopnosť zničiť veľkú populáciu občas. ale Pri použití je potrebné dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá.

„Varan“

Po postreku, takýto dichlórfos vytvára najtenší film na povrchu, neumožňuje, aby mušky prenikli na spracované oblasti. Takýto prostriedok funguje okamžite a po niekoľkých minútach zabíja nepríjemné „susedia“.

Účinnosť prostriedkov je uložená na dva týždne, po celý čas pomáha zbaviť sa domácich škodcov.

„Super“

DichlOofos „Super“ má prakticky rovnaké vlastnosti ako zvyšok. Avšak, toto aerosólové činidlo je potenciálne nebezpečné pre ľudí a domáce zvieratá. Pri použití v obytnej miestnosti je potrebné opustiť spracovanú miestnosť niekoľko hodín.

Iný

Vysoká účinnosť proti švábom majú tiež dichlórfos iných druhov.

„Global“. Efektívny nemecký výrobca Aerosol. Maximálny výsledok za pár hodín po spracovaní sa maximálny výsledok stáva viditeľný po dvoch alebo troch týždňoch.

„Dohllos“. Vstúpi do vrcholu najúčinnejších insekticídov, pôsobí podľa podobného princípu, ovplyvňuje nervový systém švábov a vedie k svojej rýchlej smrti.

Raptor. Má paralyzujúci efekt, po kontakte s aktívnymi zložkami DichlOofos, Usach umiera, ale predtým, než má čas na infikovanie svojich príbuzných.

„Búrka“. PLIVA si zachováva všetky svoje toxické vlastnosti do mesiaca. Prvý výsledok po použití je zrejmý po niekoľkých dňoch neskôr.

„Čistý dom“. Ďalšia silná príprava proti hmyzom škodcom.

Umožňuje vyrovnať sa so zlými hosťami, keď je ich číslo malé, často pôsobí ako pomocný insekticíd.

Inštrukcie na používanie

Na zničenie švábov s dichlórfosom, musíte byť schopní ho používať správne. Len pri splnení všetkých pravidiel bude spracovanie bezpečné pre domácnosti a domáce zvieratá.

 • Pred začatím boja proti švábom by sa malo odstrániť z priestorov všetkých domácich zvierat a detí a potom pripravte miestnosť.
 • Ak je akvárium alebo terarium v ​​interiéri, musí byť pokrytý sklom a vypnúť kompresor – zabráni preniknutiu jedov s vzduchovými hmotnosťmi z miestnosti vo vode.
 • Všetky okná a dvere sú zatvorené, zatiaľ čo musíte sa uistiť, že nie sú žiadne trhliny. Ak sú k dispozícii, musia držať hubu s bavlnou alebo penou gumy.
 • Všetky tabuľky potravín sú odstránené. Odporúča sa priniesť jedlo na balkón. Ak takáto príležitosť chýba, dajte ich do dvojitého plastového vrecka.
 • Všetky domáce spotrebiče – chladnička, mrazák, elektrický sporák – pohyb smerom od steny. To isté platí pre pohovky, stoličky a skrine. Ak sú na podlahe alebo stenách koberce, musia byť odstránené a valiť.
 • Detské hračky, najmä mäkké, dobre absorbované pachy. Rovnako ako jedlo, musia byť umiestnené na balkóne alebo odstrániť v dvojitých baleniach.
 • Po pripravení miestnosti môžete začať priamo spracovať. Na to môžu byť dichlórfos dobre zahustené, odstránené z neho kryt a nasmerujte prúd tak, aby kompozícia pokryla maximálnu plochu. IDREBNÁ pozornosť by sa mala venovať schodom. V skutočnosti, keď používate dichlórfos, jednoduché pravidlo funguje: „Čím viac povrchov v miestnosti bude spracované, tým viac hmyzu bude zničený.“.
 • V priemere jeden valec stačí na výrobu spracovania miestnosti 15 kV. M. Na zvládnutie celého bytu alebo súkromného domu budete potrebovať 4-5 dichlorofos.
 • Po spracovaní všetkých povrchov je potrebné opustiť spracovanú miestnosť niekoľko hodín. Toto pravidlo by malo byť dodržané, aj keď takéto odporúčania nie sú obsiahnuté v používaní sprievodcu.
 • Keď sa vrátite domov, mali by ste otvoriť okná a dvere. Je veľmi dôležité, aby ste mohli vykonávať mokré čistenie a umyť všetky povrchy mydlom roztokom tak, aby sa insekticídy nemohli kontaktovať s ľuďmi, zvieratami a nepatrili na výrobky.

Bezpečnostné opatrenia

Napriek tomu, že moderné dichlórfos nie sú také toxické ako tie, ktoré boli vyrobené v čase ZSSR, sú stále nebezpečné pre ľudí. Počas spracovania priestorov sa preto musia dodržiavať opatrenia.

 • Priestory Liečba sa vykonáva v oblečení, ktoré pokrývajú ruky, nohy a väčšina tela. To minimalizuje kontaktné insekticídy s pokožkou.
 • Samostatná ochrana by mala byť použitá pre respiračné orgány. Perfektné riešenie bude respirátor, ale ak nie je k dispozícii, použije sa obväz z gázy a vlny. Ak začnete trvať v mojom hrdle, alebo ste cítili ostrú nepríjemnú chuť v ústach, vaše dýchacie stopy vyžadujú ochranu.
 • S výskytom iných príznakov zhoršenia stavu (červená, dýchavičnosť a vyrážka) by sa mali tiež prerušiť boj proti nezostaveným hosťom. V tomto prípade musíte čo najrýchlejšie ísť do vzduchu, ak je to možné, opláchnite ústa, nos a oči pre teplú vodu.

Je dôležité vziať do úvahy, že individuálne insekticídy v zložení dichlórfos môžu byť nebezpečné pre psov, mačiek, morčatá a iné domáce zvieratá. Odporúča sa ich odstrániť z miestnosti aspoň týždeň po spracovaní.

Potrebujete nasledovať, že domáce zvieratá nejedia mŕtve šváby. To môže viesť k najnáročnejším účinkom na zdravie zvierat. Ak ste si všimli, že čoskoro po spracovaní potrubia pre domáce zvieratá alebo začal hojné slinenia, malo by byť čo najskôr dodať na veterinárny lekár, pretože má príznaky toxického poškodenia zložiek dichlórfos.

Šváby lásku stúpať na domáce spotrebiče. Avšak v žiadnom prípade nemôže striekať aerosóly do technických otvorov notebookov, televízorov, systémovej jednotky, mikrovlnnej rúry a iných zariadení.

Recenzie Recenzie

    Dichlofos sa ukázal ako účinný prostriedok na boj proti neželanému hmyzu. Plusy, užívatelia zahŕňajú tieto výhody tohto produktu:

    • Dostupnosť – Kúpiť Dichlofos môže byť v každom obchodnom obchode na demokratických cenách;
    • Rýchlosť akcie – nápravu neutralizuje hmyz za niekoľko hodín, a potom ešte menej ako týždeň bojuje s USSACHI;
    • schopnosť vybrať si aerosól bez vône alebo s príchuťami;
    • nenecháva miesta na nábytok a čelia steny stien, pohlavia a stropu;
    • môžu byť použité v obytných a priemyselných priestoroch;
    • ničí nielen šváby, ale aj bedlopy, muchy, komáre, mravce a iný hmyz.

    Z nevýhody sa oslavuje len toxicita prostriedkov, je potrebné použiť PPE a opustiť miestnosť na chvíľu. Všeobecne platí, že tento spôsob zničenia hmyzu je jedným z najúčinnejších. So vhodným použitím vám Dichlofos vám umožní rýchlo priniesť šváby, jednoducho a s minimálnymi nákladmi.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár