Popis a rozmery bielych silikátových tehál

V obrovskom sortimente rôznych stavebných materiálov, tehál zostáva najvyhľadávanejší a relevantný. Je postavený z neho nielen obytné budovy, ale aj verejné alebo výrobné budovy, ako aj rôzne druhy nadbytočných budov. Na silikátové tehly môžete bezpečne uplatniť, ak je plánovaná výstavba vysokej pevnosti. Tento stavebný materiál si vyberajú mnohých používateľov. Dnes budeme podrobne zvážiť, aké veľkosti a vlastnosti takéhoto tehál má.

Čo to je?

Silikátové tehly je umelo vyrobené stavebné materiály pre správnu formu rovnobežnosti (neštandardné inštancie môžu mať iné formy). Vyrábať ho z kremenného piesku a vápna. Má vynikajúce charakteristiky s pevnosťou, a tiež zaručuje dokonalý geometrický tvar. Treba mať na pamäti, že tento faktor je dôležitý nielen pre estetiku fasády, ale aj na kvalitu dokovania svojich komponentov.

Najmenšie medzi tehlmi budú švary, tým menej viditeľné v nich budú mosty zima.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

V súčasnosti sa rozsah stavebných materiálov poteší jeho rozruch. Môžete si vybrať perfektné produkty pre akékoľvek stavebné práce. Reči môže ísť okolo malej vynikajúcej konštrukcie typu kuracieho coopu a závažnejšia stavba, napríklad veľká chata. V mnohých prípadoch si ľudia vyberajú silikátové tehly ako hlavnú surovinu.

Tento stavebný materiál bol aplikovaný v relevantnej práci relatívne nedávno. Technológia bola navrhnutá len v roku 1880, ale toto obdobie bolo dosť na pochopenie, že budovy zo silikátovej tehly majú nárok na posilnenie zvýšenej pevnosti, trvanlivosti a spoľahlivosti. Táto obľúbená surovina má dnes mnoho pozitívnych charakteristík, ktoré ho robia v dopyte medzi spotrebiteľmi.

Zoznámte sa s nimi.

 • Po prvé, mali by ste venovať pozornosť silu silikátovej tehly. Možnosti sa vydávajú s označením M-300, ktoré sú schopné bezstarostné prepravovanie tlaku do 30 MPa (táto hodnota je významná). Treba mať na pamäti, že kremičitany sú prispôsobené vážnym ohybom (do 4 MPa).
 • Silikátové tehly odolné voči zmršteniu. Budovy z nej nepodliehajú tvorbe trhlín. Okrem toho nie sú hrozné posuny základových základov.
 • Samotný biely silikátový tehl je dosť atraktívny a estetický. Z tohto produktu sa získajú veľmi úhľadné budovy.
 • Silikátové tehly je veľmi pohodlné v stavebníctve. Pre toto stavebné materiály vhodné takmer akékoľvek murivo zmesi.

Môže to byť riešenie cementového a polymérneho roztoku. Chceli špeciálne kompozície nemusia.

 • Takýto stavebný materiál nie je náročný v starostlivosti. Je nenáročný a trvanlivý.
 • Kompetentne vyrobené štruktúry z bielych tehál sú charakterizované dlhou životnosťou. Je to zvyčajne asi 50-100 rokov.
 • Silikátová tehál je taký materiál, ktorý môže pochváliť dobrými zvukovými izolačnými vlastnosťami. V budovách, podráždenie ulice zvuky nebude počuť z tejto suroviny, ktorá priťahuje mnoho ľudí.
 • Pretože komponent je prítomný v silikátovej tehlovej – vápno, nepotrebuje ďalšie antiseptické spracovanie. Na stenách postavených zo špecifikovaného produktu, formy alebo huby sa javí ako veľmi zriedkavo.
 • Konštrukcia silikátovej tehly je dobrá, pretože nemajú na nadáciu nadácie vážneho tlaku a sú dostatočne svetlé.
 • Ďalšia vážená výhoda kremičitanovej tehly je jasná geometria. Vďaka tejto kvalite, v budovách z tohto stavebného materiálu, nie sú takmer žiadne studené mosty a je oveľa pohodlnejšie položiť podobné detaily.

 • Na stenách kremičitanu tehly nie je zvýšená.
 • Silikátové tehly je bezpečné od ekologického hľadiska. Nie je schopný poškodiť ľudské zdravie počas výstavby, ani po ich dokončení. Pre životné prostredie je tento materiál úplne bezpečný.
 • Mnohí používatelia uprednostňujú silikónové tehly, pretože to nie je horľavý. Áno, a samotné horenie nepodporuje. Treba však mať na pamäti, že silikátové tehly nemá rád vysoké teploty indikátory – marque je 500 stupňov Celzia. Ak sa vykurovanie vyskytne v špecifikovaných limitoch, tehlová vôľa bude samozrejme zostať toľko a nebude rozpadnúť, ale jeho úroveň sily sa výrazne zníži.
 • Takýto stavebný materiál má prijateľnú cenu a nachádza sa v mnohých predajniach, takže to nie je ťažké nájsť.
Prečítajte si viac  Terénna práca polystyrénovej peny

Ak sa rozhodnete kontaktovať silikónové tehly, potom by ste mali vedieť nielen o svojich profesionáli, ale aj o minerách.

 • Hlavnou nevýhodou tohto stavebného materiálu je vysoká absorpcia vody. Kvôli tomuto tehovaniu podlieha zničeniu pri nízkych teplotách (mrazená voda jednoducho znižuje kameň). To je dôvod, prečo zo silikátových tehál nerobiť základy nadácie, pretože je nepravdepodobné, že by dostali vysokú kvalitu a spoľahlivé.
 • Silikátové tehly nemá vysokú kvalitu odolnosti proti mrazu. Je žiaduce použiť ho len v južných alebo stredných regiónoch. Pre chladné priestory, takýto stavebný materiál je fascinovaný, že pre Rusko – veľký mínus.
 • Na silikátové tehly, spravidla neexistujú žiadne dekoratívne komponenty, ako aj krásne hladké formy. Predávať takéto materiály len štandardne.
 • Tento stavebný materiál sa vyznačuje vysokou tepelnou vodivosťou. Budovy z tejto tehly nevyhnutne potrebujú zahriať.

Ak sa rozhodnete opustiť ďalšiu izoláciu, a namiesto toho vybudovať príliš hrubé steny, potom by ste mali vedieť, že nakoniec to nebude veľmi ziskové.

 • Napriek tomu, že je možné stavať miernu budovu zo silikátovej tehly, tento materiál je závažnejší ako jeho analógy, ktoré vytvárajú určité ťažkosti pri jeho preprave.
 • Na modernom trhu existuje veľa produktov s nízkou kvalitou, ktoré sú vydané pre spoľahlivé a trvanlivé. Budovy z chudobných tehál slúžia nie dlho a rýchlo sa začnú kolaps.
 • Farebná paleta takejto tehly je dosť vzácna – existujú len biele a červené materiály. Vo svojej výrobe sú pigmenty výlučne odolné voči alkálii a existuje len veľmi málo. TRUE, s podstatnou absorpciou vlhkosti, farby tehly sa začne meniť – sivá. Z tohto dôvodu sa stavba stáva menej estetickou.

Ako vidíte nedostatky v silikátových tehál oveľa menej ako výhody. Samozrejme, zároveň závisí od konkrétnej strany, materiály, z ktorých ste zakúpili. Preto odborníci odporúčajú kúpiť takéto výrobky v osvedčených zariadeniach, ktoré majú dobrú povesť vo vašom meste.

Hlavné charakteristiky a zloženie

Vysoko kvalitné silikátové tehly musia mať rad výkonnostných charakteristík, vďaka čomu môžu byť použité v rôznych stavebných prácach. Tam je samostatná kategória tohto stavebného materiálu. Zahŕňa produkty, ktoré majú neštandardnú formu (ďaleko od rovnobežnosti) a rovnaké rozmery. S použitím takýchto prvkov vytvárajú rôzne druhy zaujímavých architektonických štruktúr.

Napríklad môže byť veľkolepé a bohaté oblúky, čisté zaoblené uhly alebo klenby – možnosti používania neštandardných tehál veľa. Rozmery týchto častí sú určené tým, a aplikácie na GOST. Pod kontrolou odsekov GOST sú tieto charakteristiky kremičatkovej tehly.

 • Úroveň pevnosti. Materiály s označením M75-M300. Na prípravu vnútrozemských stien je zvyčajné používať akékoľvek tehly s vhodnou úrovňou hustoty. Pokiaľ ide o obkladové práce – len tehál s označením nie je menšia ako M125 alebo kameň (dvojnásobná tehla) značky, ktorá nie je nižšia ako M100.
 • Úroveň odolnosti proti mrazu. Vytvorte silikátové tehly nasledujúcich značiek – F25-F50. To znamená, že stavebné materiály inej triedy bez straty svojich užitočných kvalitách odolať od 25 do 50 mráz a rozmrazovacích cyklov.
 • Tepelná vodivosť. Tu znamená určité množstvo tepla, ktoré môže začať s takou tehál na jednotku času. Na silikátovej tehly nie je indikátor najvyšší.
 • Požiarna bezpečnosť. Tento parameter závisí od priameho zloženia tehly. Nemalo by to byť horľavé zložky.
 • Rádioaktivita. Tento parameter v silikátovej tehly neprekračuje značku 370 bc / kg.
Prečítajte si viac  FORSYT FONDY Z COVOCHES

Pokiaľ ide o zloženie takýchto výrobkov – je to rovnaké pre všetky poddruh tehál. Zvyčajne zahŕňa také zložky:

 • kremenný piesok (80-90%);
 • zaradené vápno (10-15%);
 • Filtrovaný piesok.

Ale tu sa môže štruktúra takýchto surovín líšiť, čo ovplyvňuje jeho charakteristické vlastnosti. Rozlišovať kremičitanové tehly s nasledujúcimi typmi konštrukcií.

 • Očividný. Toto je monolitický silikátový produkt, v ktorom nie je neplatná. Zároveň môže mať surovina určité množstvo pórov, čo ovplyvňuje jeho hustotu. Plnohodnotné murované možnosti sú hustšie a silné. Okrem toho sa vyznačujú skôr dlhou životnosťou a minimálnym stupňom absorpcie vody. Je však potrebné zvážiť, že tehly s plnou mierou sú charakterizované najvyšším koeficientom tepelného vodivosti, ako aj maximálna hmotnosť.

 • Dutina. V štruktúre takýchto materiálov sú prázdne miesta (rôznorodé diery). Tieto modely sú jednoduchšie. Majú tiež dobré zvukotesné a tepelné izolačné vlastnosti. Ale tieto tehly sú absorbované do ich štruktúry viac vlhkosti, drží ho dlhšie.

Treba tiež pripomenúť, že rôzne požiadavky sú prezentované bežným a čelia silikátové tehly – najvyššie z nich sa týkajú presne druhé možnosti. Tieto detaily musia mať nevyhnutne dokonale správne rozmery, jednotnú farbu a zodpovedajúcu úroveň pevnosti. Takéto tehly musia mať dve plochy tváre (dokonale hladké) – lyžičky a zášklby. Niektorí výrobcovia produkujú výrobky, v ktorých je prítomný len jeden špecifikovaný povrch.

Typ tváre tehál môže byť dutina aj plná dĺžka. Môže sa líšiť v jeho farbe a byť napríklad žltá alebo čierna. Jeho faktúra môže byť tiež veľmi zaujímavá – s imitáciou zlata, starého kameňa a iných podobných objektov.

Súkromné ​​tehly sa používajú na budovanie vnútorných zásadových zásad. Tu sú pre produkty prezentované minimálne požiadavky. Môžu sa vyskytnúť aktuálne rebrá a nadácie. Tiež nie je zakázané prítomnosť čipov alebo peelingu. Vady by však nemali byť príliš veľa, a nemali by mať vplyv na silu / spoľahlivosť materiálov. Tehla bežných poddruhov je tiež plná alebo dutina. Nevytvára ani ani jednu farbu, ani textúrujú úplne jasné dôvody.

Výrobná technológia

Vytváranie vysoko kvalitných a odolných výrobných technológií bielej tehly Je to považované za celkom jednoduché a skladané z niekoľkých dôležitých etáp.

 • Najprv pripravené a miešané potrebné suroviny – 9 častí kremenného piesku a 1 časť vzduchového vápna. Zvyčajne sa na túto siláž alebo bubon používajú 2 hlavné metódy. Scéna sa považuje za efektívnejšie, ale zavedie oveľa viac voľného času.
 • Po tom, kompetentne zozbierané suroviny posunujú v špeciálnych formách. Je mimoriadne dôležité pamätať na prípustnú úroveň vlhkosti – nemalo by to byť viac ako 6%, aby sa materiál ukázal skôr hustý a trvanlivý. Pracovný tlak v tomto štádiu by mal byť 150-200 kg / kV. cm.
 • Ďalšie, zozbierané prvky sa pohybujú do autoklávu. Tieto časti sa tiež prechádzajú špeciálne spracovanie horúcej pary, ktorej teplota by mala dosiahnuť 170-190 stupňov Celzia. Čo sa týka tlaku, nemalo by to byť viac ako 1,2 MPa. Na zaťaženie a vykurovanie bolo optimálne, zmena teploty a tlaku sa vykonáva veľmi pomaly. V celom procese spracovania zvyčajne trvá približne 7 hodín. Dosiahnutie režimu a zníženia teploty trvá približne 4 hodiny.

Žiadosť

Vzhľadom na všetky výhody a nevýhody populárnej silikátovej tehly dnes je povolené v nasledujúcich oblastiach.

 • S erekciou nosičov, samonosných alebo vnútorných stien v budovách s 1 až 10 poschodiami.
 • Pri príprave iného druhu Hozpostrok. Výnimky sú len tie štruktúry, kde nastane vysoká úroveň vlhkosti. Takže, na výrobu kúpeľa, napríklad silikátové tehly vôbec nehodí.
 • Zo špecifikovaných surovín budujú rôzne ploty.
 • Silikátové tehly je prípustné na použitie pri výrobe závažných priemyselných zariadení.
 • Pokiaľ ide o podzemné erekcie – tu platí silikátové tehly len vo výnimočných prípadoch a len pod podmienkou vysoko kvalitnej hydroizolácie. V opačnom prípade nebude stavba trvať dlho.

Predtým, ako pôjdete do obchodu na nákup tejto suroviny, je potrebné zvážiť, že sa nepoužíva na výrobu studní alebo základných štruktúr, ako aj základových základov. Preto pred nákupom silikátových tehál je potrebné jasne určiť, pre ktorý účel vás potrebuje.

Rozmery

Kvalitné tehly musia nevyhnutne dodržiavať dimenzionálne parametre uvedené v GOST. Platí to najmä pre tovar používaný pri výrobe veľkých stavebných predmetov. Parametre takýchto výrobkov v žiadnom prípade nemali ísť nad rámec prípustných hraníc – takéto prvky nie sú zvyčajne povolené.

Prečítajte si viac  Všetko o prostriedkoch "Raptor" z moli

Súčasné silikátové tehly sa vyrábajú s nasledujúcimi dimenzionálnymi parametrami (normy):

 • Bežné jediné podobné druhy majú dĺžku 250 mm, šírku 120 mm a hrúbku 65 mm. (Okamžitá hmotnosť týchto produktov závisí od ich štruktúry – plno-meradlo buď duté);

 • Jednorazové (zahustené) – majú podobné parametre dĺžky a šírky podobné vyššie uvedenému, ale ich hrúbka dosiahne 88 centimetrov;

 • Dvojité (silikátové kamene) – hrúbka parametrov tehly tohto typu je 138 mm.

Ako si vybrať správne?

Aby bola akúkoľvek stavbu kremičatkových tehál rovnako silná a spoľahlivá, nebola dlho pred zničením, zatiaľ čo v čase výberu stavebných materiálov by mali byť veľmi pozorné. ŠPECIONÁLNY POTREBUJÚCICH POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO DÔLEŽITÉHO DÔLEŽITÉHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJE.

 • Ak mierne zaklopajú na silikátové tehly, predmet kovu, potom zvuk musí byť dosť zvonenie. Ak ste počuli hluchý szvuk, môže to znamenať nízko kvalitné sušenie materiálu.
 • Nesmieme zabúdať, že podmienky na skladovanie takýchto stavebných materiálov určite ovplyvnia jeho kvalitu a trvanlivosť. Ak sa tehly ležia na otvorenej oblohe, ich pozitívne vlastnosti budú výrazne znížené, takže to nestojí za kúpu takéhoto tovaru, aj keď má lásku.

 • Kvalita obalu tiež hrá kvalitu balenia, ako aj tehlové doručenie. Odborníci odporúčajú nákup výrobkov predávaných v špeciálnych paletách bezpečnej výšky. To je vysvetlené skutočnosťou, že v takomto kontajnerových tehál oveľa ťažšie poškodenie alebo zničenie.
 • Venujte pozornosť integrite silikátových tehál. Nemali by byť veľké škody a veľké žetóny. Ak sa takéto zaznamenali, je lepšie vzdať sa z nákupu lepšie a hľadať kvalitnejšie výrobky. V opačnom prípade môže výstavba tejto suroviny dosiahnuť najspoľahlivejšiu a kvalitnú, aj keď lacné.
 • Pri kúpe, nezabudnite skontrolovať, či plánujete zakúpiť, čo vás dodávate.

Bdelosť v tomto štádiu by nemala byť splnená, inak to povedie k dodatočným výdavkom.

 • Sám, tento materiál je lacný, takže to nestojí za výzvu pre záznam nízke náklady. Tovar, ktorého cena je šokovaná, môže mať zlú kvalitu. Budova z takýchto surovín nebude trvať dlho, budete musieť znovu pracovať, ale už s novými tehálmi, a to sú ďalšie výdavky.
 • Ak hľadáte vhodné obkladové materiály, mali by ste si vybrať len vysokokvalitné možnosti pre dokonalý výkon – nemali by mať žiadne chyby ani poškodenie. Odporúča sa uprednostniť krásne textúrované inštancie. Okrem toho takéto výrobky môžu mať nielen bielu farbu.
 • Snažte sa získať takéto stavebné materiály v osvedčených predajniach známych v meste vášho pobytu.

V ďalšom videu čakáte na výhody a nevýhody silikátových tehál.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: