Porch betónu

Život v súkromnom dome otvára oveľa viac príležitostí z hľadiska výstavby a usporiadania, skôr než byty. Chcem zlepšiť vaše ubytovanie, čo je zaujímavejšie, praktickejšie, pohodlnejšie. Niektoré snívanie o tom, že sa dostať z domu, postaviť sa na krásnu verandu a vychutnajte si okolitý pohľad. Urobiť to, postaviť verandu. Najjednoduchší spôsob, ako urobiť verandu betónu.

Poďme zistiť, ako vykonať úlohu a aké momenty by mali zvážiť najmä v takýchto budovách.

Čo potrebujete?

Výstavba je úspešne ukončená a správne, ak sú kompetentne pristupuje k problémom plánovania. Koniec koncov, existuje množstvo momentov, ktoré by sa mali brať do úvahy. Aby ste nenechali ujsť nič dôležité, je potrebné zostaviť vhodný projekt.

Projekt zahŕňa:

 1. Je Veranda postavená spolu s domom, alebo je to rozšírenie hotovej konštrukcie.
 2. Výška je určená zo zeme do spodného okraja prahovej hodnoty dverí.
 3. Šírka sa určuje v závislosti od toho, koľko ľudí môže prejsť po schodoch v rovnakom čase, a bude tiež musieť zadať veľké veci do domu. Takže pre jednu osobu potrebujeme otvoriť minimálne 80 cm. Ak chcete získať dva, bude trvať aspoň 100 cm.
 4. Kroky. To robí nepárový počet krokov, čo uľahčuje zvýšenie a ísť dole. Optimálne rozmery – výška od 12 do 20 cm. a šírka 25 cm.
 5. Veranda musí byť približne 5 cm. Pod úrovňou prahovej hodnoty vstupu. To umožní rozšírenie, ktoré nie je zasahovať do otvárania a uzavretia dverí.

Berúc do úvahy všetky tieto parametre môžete vypracovať projekt. Na základe výkresov bude oveľa jednoduchšie vykonávať prácu postupne, dodržiavať zavedené normy, zabrániť chybám.

Uistite sa, že do úvahy materiál, stav pôdy, zaťaženie, že rozšírenie bude mať. V niektorých prípadoch sa bude vyžadovať výstuž.

O tom, ako môžete urobiť spoľahlivú betónovú verandu, pozrite sa do videa.

Plánovanie

Pracovný plán znamená jasnú postupnosť vašich činov. Ak urobíte plán vopred, nebudete zmätení v etapách, môžete kompetovať svoj vlastný čas. Koniec koncov, po niektorých prácach je potrebné dať materiál vyschnúť a posilňovať. Na tento spôsob, a to sa odporúča určiť vlastnosti materiálu vopred.

Pri budovaní verandy betónu je postupnosť krokov nasledovná:

 1. Strihanie lokality pod rozšírením a školením územia;
 2. Definícia veľkostí dizajnu;
 3. Výkon a inštalácia rámu;
 4. Nalievanie betónovej zmesi.

A teraz o každom kroku plánu hovoriť s detailmi.

Príprava pôdy

Príprava pôdy pre budúcu stavbu zohráva mimoriadne dôležitú úlohu. Tu potrebujete len odstrániť všetky odpadky a odstrániť vrstvu nahromadenej trávy. Rastliny sú veľkou pevnosťou a môžu sa dokonca rozbiť cez hrubú vrstvu betónu. Preto je potrebné predpokladať, že rastliny nezačínajú prelomiť nadáciu po príslušnej práci.

Hlavnou úlohou je odstrániť všetky plantáže, zacielenie stromov a kríkov. Odporúča sa, aby ste ich neodstránili pod koreňom, ale používajte špeciálne chemikálie. Bruzujú akýkoľvek ďalší rast a rozvoj plantáže. A teda strach z ich deštruktívnych možností za pár rokov po výstavbe verandy nemusí.

Akonáhle budú prípravné aktivity na zemi dokončené, budete môcť spustiť pôdu.

Výpočty

Samozrejme, výstavba bude vyžadovať určité finančné náklady na materiály. Je dôležité, aby ste určili, koľko budú stáť.

Rozhodovanie s veľkosťou budovy zohľadní:

 • Výška verandy,
 • Šírka verandy,
 • Počet krokov.

Toto správne vypočíta množstvo betónu. Koľko cementu je potrebný na Cube betón, Môžete vidieť v inom článku. Je to betón – základ stavby a materiálu, ktorý si vyžaduje najväčšie množstvo finančných prostriedkov.

Urobte si kresbu a vytečiete výpočty. Ak budete používať hotové betónové mix, potom stačí na výpočet objemu dizajnu.

Na prípravu betónovej zmesi pre nalievanie verandy cementu cementu M500, vezmite piesok a drvený kameň v nasledujúcom podiele: 1 časť cementu na 2,2 kusov piesku a 3,7 kusov sutiny. Takáto veranda odolala tlakom 300 kg / cm².

Musíte tiež rozhodnúť o posilnení a hydroizolačných materiáloch. Napríklad, pre výstuž pre každé jednotlivé stupňové tyčinky by sa mali použiť dve výstužné tyče.

Budovanie

Materiály a nástroje

Bez príslušných nástrojov a materiálov to nedáva zmysel. Nemôžeš to ani začať.

Pred konštrukciou pripravte nasledujúce materiály a nástroje:

 • Piesok
 • Cementu;
 • Rozdrvený kameň;
 • Preglejky;
 • Dosky;
 • Lopata;
 • Armatúra;
 • Nechty na širokých klobúkoch;
 • Miešačka;
 • Meracie nástroje (úroveň, ruleta atď.);
 • Putty nôž;
 • Kovový drôt;
 • Kúpil tehly.

Nadácia

 1. Pre nadáciu sa postará a jej hĺbka by mala byť asi 30 cm. Šírka jamy musí byť 2,5 cm. širšia ako šírka plánovaného rozšírenia. Pre verandu z betónu je potrebné vytvoriť vhodnú nadáciu – malé vloženie. Jeho parametre musia spĺňať určité požiadavky. Hĺbka by mala byť 20-30 cm. nižšia ako úroveň mrazenia pôdy.
 2. Na spodnej strane jamy naskladané substrátom. Je vyrobená z sutiny a piesku. Po prvé, piesková vrstva je 10 cm, a potom subbble vrstva – asi 5 cm. Substrát je navrhnutý tak, aby chránil základ z podzemnej vody a posilnil základ. Substrát by mal ísť nad rámec založenia asi 10 cm.
 3. Ak sa nachádzajú podzemné vody na mieste nadácie, je potrebné organizovať udalosti k dispozícii.

Výstuž, tvorba rámu

Fulfing vankúše, je čas začať budovať verandu.

Veranda nevyhnutne potrebuje rám:

 1. Rámec je spoľahlivý základ, ktorý vydrží hmotnosť betónovej výplne, ktorá sa vyliala. V skutočnosti je debnenie výstavba dosiek, preglejky a tehlových prvkov, čo opakuje vzhľad vašej budúcej verandy z betónu.
 2. Dosky by mali byť použité trvanlivé, ale nie príliš suché, pretože môžu prasknúť. Ich hrúbka je minimálne 2 cm., a šírka – od 20 cm.
 3. Výška generovanej debnenia musí byť asi 30 cm. Nad najobľúbenejšou veranou, pretože spodná časť pôjde do zeme. Je potrebné stanoviť bočné prvky, ktoré predstavujú časti krokov požadovanej výšky a šírky. Rámové prvky sa zhromažďujú v jednom celomegu. Vďaka tomu sa dosiahne požadovaná sila.
 4. Bočné steny sú posilnené tuhými rebrami a môžu byť doplnené výstužou. Výstuha je naskladaná so sekvenciou krokov 20 cm., Berúc do úvahy vopred.
 5. Medzi rámom a rebrami by sa malo poskytnúť pre inštaláciu dištančných vložiek. To všetko zaspáva pri zemi asi o 10 cm. a manipuláciu. Po dokončení debnenia začne vyplňovanie.

Kroky

K otázke krokov, ktoré by ste mali zobraziť podrobnejšie. Koniec koncov, sú najdôležitejším prvkom celého dizajnu. Správne výpočet a dokončenie, môžete pohodlne stúpať a ísť dole po verande. Povolením chyby, môžete si želať rozhodnutie, aby sa veranda.

Počet krokov priamo závisí od výšky z podlahy pri vchodových dverách do zeme. Šírka krokov by mala byť dostatočne veľká, takže noha je úplne umiestnená na prvok. To poskytne dodatočnú bezpečnosť.

Zvážte ďalší najdôležitejší bod – Ak potrebujete vybudovať viac ako tri kroky, na základe vykonaných výpočtov, odporúča sa poskytnúť inštaláciu zábradlia.

Ak chcete vypočítať parametre rebríka, odporúčame použiť výpočty uvedené na nasledujúcom obrázku.

Uhol sklonu schodov je povolený od 27 ° do 45 °.

Pri plánovaní výšky krokov zvážte, či deti a staršie sa tešia na verande. V tomto prípade stojí výška.

Štítka, cm. Výška štádia, cm. Uhol sklonu pochod
40 10 14 °
38 jedenásť 16 °
36 12 18 °
34 13 21 °
32 štrnásť 23 °
tridsať pätnásť 25 °
28 šestnásť 29 °
26 17 33 °
24 18 37 °
22 devätnásť 40 °
dvadsať dvadsať 45 °

Liatie betónu

 1. Dizajn bude silnejší a spoľahlivejší, ak zabezpečíte použitie výstuže. Odporúča sa predrezať potrebné položky. Sú pripojené z kovu. Inštalácia Na vrstvách plniacich kameňov je povolené rozbité tehly. Vďaka tomu bude potrebné použiť menšie množstvo betónu bez toho, aby bola dotknutá spoľahlivosť dizajnu.
 2. Pri zmiešaní roztoku je užitočný betónový mixér. Nosenie betónu začína až po dokončení svojho hnetania, ktorý vám umožní uložiť vlastnosti a charakteristiky.
 3. Liatie sa vykonáva zo spodnej fázy.
 4. Každá nová zaplavená vrstva je dôkladne potiahnutá. Odchod z prázdnoty, riskujete zníženie životnosti a konštrukčnej sily. Ak sa vyplnenie ukázalo byť vyššie ako požadovaná úroveň, odstráňte prebytok riešenia. Stavebná úroveň definuje správnosť záložky.
 5. Po naplnení prvej vrstvy čakajte, nechajte zmes zmraziť. Až po tom, čo môžete prejsť na ďalšiu vrstvu. Vyplnenie posledného kroku.
 6. Postavené debnenie nie je okamžite odstránené po naplnení poslednej fázy. Potrebujete čakať asi 7 dní pred demontážou.

Skončiť

Samozrejme, dokončenie výplne a odstrániť debnenie, je nepravdepodobné, že veranda bude vyzerať, ako ste očakávali. Všetko, pretože je ešte potrebné vykonávať dokončovacie práce.

Niektorí remeselníci stále vyložili rôzne vzory s kamienkami. To si však vyžaduje úsilie a čas navyše.

Najlepšie konečné úpravy s cinker dlaždice. Je vyrobený s protišmykovým povrchom, a teda aj počas dažďa, nemôžete sa báť, aby ste sa obávali, že krok na materiáli.

Samozrejme, že je dôležité zvážiť dom a veranda vyzerať ako jeden dizajn, kombinovaný a zodpovedal jednému štýlu.

Originálne a užitočné doplnky k Ponlelu budú zábradlie a priezor. Ak je schodisko krátke, potom zábradlie nie je potrebné, ale v prítomnosti starších ľudí v dome stále stojí za to premýšľať o nich. Materiál si vyberiete podľa vášho uváženia a zamerajte sa na štýls zloženia.

Pozrite sa na nasledujúce video o tom, ako urobiť verandu betónu s vlastnými rukami.

Ako vidíte, urobte verandu betónu, spoliehať sa len na vlastnú silu a príležitosti, celkom reálne. Hlavnou vecou je dodržať všetky dôležité odporúčania, používajte vysoko kvalitné materiály, ako aj dodržiavať pokyny na prípravu zmesi.

Presnosť a kompetentná postupnosť vašich činov poskytne vynikajúci výsledok. Vaša veranda bude predmetom skutočnej pýchy. Koniec koncov, ste tvoje vlastné rúry, ktoré si túto krásu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: