Porovnanie JUT s inými materiálmi

Jute, ľan a sisal sa aktívne používajú v stavebníctve. Sú to prírodné vlákna a majú dostatočný počet podobných znakov a rozdielov. O tom, čo je jut, a to, čo sa líši od iných materiálov, povieme v článku.

Rozdiely z ľanu

JUT je intervenčná izolácia, ktorá sa často používa ako tepelný izolátor na kúpele a iné zariadenia z baru a BRIC. Tento materiál bude plátno vlákien, ktoré sa vykonávajú podľa špeciálnej technológie regiónu východnej Ázie. JUT má pružnosť, že lignín obsiahnutý v jute vlákniny, tvrdosti, vysokej pevnosti, priedušnosti a dobrej hustote. Často sa používa na izoláciu tých alebo iných drevených stavieb, ako aj aktívne používané v priemyselnej výrobe.

Ak hovoríme o bielizni izolácii, to znamená, že o Flanctin, potom je to v prvom rade povedať o zvýšenej tepelnej vodivosti tohto materiálu. Je flexibilný a mäkký, na úkor, z ktorých je pomerne ľahké rozdeliť na prameň veľkosti, ktorú potrebujete. Avšak, na rozdiel od JUT, FLANUTIN je charakterizovaný nižšími indikátormi hustoty a pevnosti, pretože ľanové vlákna sú zvyčajne krátke a tenké. Z tohto dôvodu, aby sa dosiahol rovnaký izolačný účinok, ako je JUT, bude potrebné zvýšiť prietok bielizne materiálov približne jeden a pol. Zároveň je cena tohto materiálu výrazne nižšia, čo je veľké plus.

Okrem toho stojí za to hovoriť, že Lyon, na rozdiel od Juty, je naklonený absorbovať vodnú pary zo vzduchu, to znamená, že má vysokú hygroskopickosť, čo je dôvod, prečo je veľmi citlivý na hniezdnu.

Okrem toho je tento materiál často vystavený škodcom, ktoré môžu byť tiež pripisované jeho minesy.

Všeobecne platí, že ak porovnáte Jutu a Luna, možno poznamenať, že tieto dva materiály majú podobné vlastnosti. Obe tieto odrody vlákien sú rovnako použité a nevyžadujú žiadne ďalšie vedomosti a zručnosti pri inštalácii, avšak FLANUTIN sa používa hlavne pri budovaní obytných budov. Súčasne sú ľavé, a juty sú šetrné k životnému prostrediu, ktoré spravidla nerozlišujú škodlivé výpary. A preto sú absolútne bezpečné pre ľudské zdravie. Plus, obe materiály vyrábajú a predávajú v takých formátoch, ktoré budú vhodné pre štýl – páskový panel alebo odpaľovanie.

Teda, Rozdiel medzi JUTOM a LIN na prvý pohľad sa nemusí zdať tak kritický. Tieto materiály majú veľký počet podobných vlastností, avšak ľan je stále menej odolný voči opotrebeniu ako jutu. Avšak, ak ste trochu znepokojení hygroskopickosťou a znížená stabilita ľan na vlhkosť, potom v tomto prípade sa pri výbere medzi týmito dvoma vláknami musí byť hlavný dôraz na finančnú zložku tejto otázky.

Porovnanie s Sizhal

Sizál je vláknitý materiál prírodného pôvodu. Získava sa z listu dlhodobej rastliny týkajúcej sa rodu Agava, ktorý rastie v afrických krajinách, ako aj v niektorých ázijských a juhoamerických lokalitách.

Sizal sa vyznačuje jeho pevnosťou, tuhosťou a odolnosťou proti opotrebeniu. Podľa jej štruktúry sa podobá štruktúre drevenej kôry. V tomto čase sa Sizal aktívne používa pri výrobe žinku, siete, bravčovaní mačiek a lán, navyše sa často podieľajú na ihličnín.

JUT má mnoho podobných funkcií s sisalom. Tento materiál sa tiež používa na výrobu chaty pre domáce zvieratá. Jute, ako aj SISAL, má svoju tuhosť a trvanlivosť, má prirodzený pôvod, je absolútne neškodný, nepriťahuje prach a iný odpad.

Okrem toho, vinutia týchto vlákien sú extrémne dosť podobné a materiály sú medzi biologicky odbúrateľné: ak ich spálite do zeme, nebude poškodiť pôdu, ale naopak bude mať prospech.

Existujú však rozdiely. TAK, Sizál má vyššiu odolnosť proti opotrebeniu a výrobky z neho slúžia o niečo dlhšie, pretože náklady na tento materiál sa zvyšujú. Okrem toho je štruktúra juty charakterizovaná hladkosťou a mäkkosťou, zatiaľ čo Sizál je viac pichľavý.

Farba Vlákna týchto dvoch materiálov sa líšia. Takže, jutové vlákna, spravidla, majú žltkastú farbu s prímesou sivej, sisal jej farieb je ako Lyon.

Je možné povedať, že Sizal vo svojich vlastnostiach je stále lepší ako JUT. Je silnejší, silnejší a slúži dlhšie, ale cena je vyššia, čo je tiež dôležité zvážiť pri výbere medzi týmito dvoma materiálmi.

Čo sa líši od iných materiálov?

Ako vzájomná izolácia, spolu s juty, izolácia kanyly. Všeobecne platí, že tento materiál je vo veľkej miere podobný. Má rovnaké kvality, ale tiež robí priechod, krúžky a stuhy. Konope ako materiál, na rozdiel od toho istého jutu a ľanu, v našej krajine má menej distribúcie, a preto to nie je tak často.

JUT môže byť tiež porovnaný s takými materiálmi, ako sú ovčej vlny a plsť, ktoré sa používajú aj v stavebníctve ako izolácie pre priestory. Podobne ako jute, tieto vlákna zvyčajne nie sú vystavené škodcom a nie sú naklonené hnilobu. Avšak, ak bol Jute už dávno používa, a po celú dobu sa už podarilo určiť ako spoľahlivý a trvanlivý materiál, potom ovčej vlny a plsť sa považujú za relatívne nové izolačné materiály, a preto v ich spoľahlivosti mnoho pochybností.

Okrem toho, pretože tieto materiály sa ešte nepodarilo dobyť lásku spotrebiteľa, nepoužívajú veľký dopyt, a preto je dosť ťažké nájsť ich v stavebných predajniach.

Jute porovnanie s inými materiálmi na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: