Pravidlá pre usporiadanie príloh pre rámové domy

Rozšírenie do domu je najekonomickejšou možnosťou v technologickom pláne, keď je potreba rozširovať oblasť súkromného domu. Ďalšia oblasť môže byť potrebné zabezpečiť terasu, letnú kuchyňu, sklad alebo kotolňu.

Toto rozšírenie sa môže vybudovať, je dôležité poznať niektoré technické nuansy. Počas výstavby si môžete všimnúť niekoľko možností pre pripútanosti: rám, tehlové, penové bloky alebo drevo.

V tomto článku budeme krok za krokom zvážte stavbu rozšírenia z rámu.

Zvláštnosť

Z názvu je už jasné, že základom dizajnu je rám okrajového dreva. Rohové regály a viazanie sa vykonávajú z rovnakého materiálu. Proces montáže rozšírenia rámu je taký jednoduchý, že môžete urobiť bez pomoci. Tento druh nie je horší ako štruktúry tehál alebo betónu v kvalite a tepelnej izolácii. Zvlášť dôležité drevené ráme rozšírenia na výstavbu druhého poschodia v dôsledku ich malej hmotnosti.

Hlavnou výhodou rozšírenia rámu je možnosť jeho vysokého párovania s domom, bez ohľadu na to, čo je vyrobený materiál, buďte tehlová, bar alebo log.

Výhody rozšírenia rámu:

 • malé množstvá materiálov;
 • Jednoduchá inštalácia;
 • Možnosť výstavby s vlastnými rukami;
 • malý dizajn hmotnosti;
 • Nevyžaduje veľa času na zahriatie miestnosti s správnou izoláciou.

Rozhodnite sa s vymenovaním rozšírenia, pretože napríklad pre obytnú miestnosť alebo vstupnú halu, bude potrebná ďalšia zvuková a tepelná izolácia, kde sa neodporúča ušetriť na hydroizolácii, ako aj izoláciu nadácie.

Predpokladá sa, že predĺženie obytnej miestnosti by sa malo uvažovať o najmenšom detaile spôsobených skutočnosťou, že existuje spoľahlivá izolácia a vysokokvalitná zvuková a tepelná izolácia. Nadácia by mala byť spoľahlivá a odolná voči chrániť miestnosť pred výskytom formy.

Ak je potrebná ďalšia oblasť na usporiadanie kuchyne alebo kúpeľne, stojí za to premýšľať o priebehu komunikačných a kanalizačných potrubí. Všetky potrubia budú musieť byť správne izolované.

Najjednoduchší dizajn je veranda, ktorá nevyžaduje izoláciu pozostávajúcu z steny, podlahy a striech na podporu. Veranda je hostiteľom, kde nie sú vždy potrebné dvere a okná. Dizajn vyzerá ako rám s podlahou, kde je príspevky, na ktorých je strecha pripojená k obvodu.

Nadácia je povinná, musí byť dobre vodotesná, ktorá pomôže vyhnúť sa vlhkosti.

Pripojiť garáž do domu – tiež veľkú možnosť, ktorá nie je „ukradnúť“ užitočnú plochu, a šetrí na výstavbu jednej steny miestnosti.

  Je však dôležité vedieť, že je potrebné legalizovať projekt rozšírenia, bez toho by sa stavba bude považovať za nezákonný nárast v oblasti. Aby sa v budúcnosti nemali žiadne problémy, získajte povolenie na správu architektonického oddelenia, kde bude stavebný plán testovaný na súlad s SNOP. Ak projekt neobsahuje chyby a bude schválené, dostanete dokument-pokyn, ktorý vám pomôže, keď zariadi rozšírenie.

  Premýšľajte o úniku lepšie pred začiatkom stavebných prác, pretože proces legalizácie hotového rozšírenia je zložitý, a to bude musieť urobiť prostredníctvom súdu. A nakoniec, výsledok nemusí byť v prospech žalobcu, a potom to bude musieť zbúrať všetko postavené.

  Nadácia

  Vzhľadom k tomu, že rozšírenie rámu nie je objemný a ťažký dizajn, potom nemá zmysel vzostupného monolitického nadácie. Pre spoľahlivosť zastavanej výstavby je potrebné, aby základňa domu a rozšírenie je buď jeden z celého celku alebo nezávislý od seba. Optimálnou možnosťou bude základná páska alebo stĺpec.

  Páska

  Stuha Nadácia môže byť vyrobená z vlastných rúk.

  • Na zemi okolo obvodu údajného predĺženia sa aplikuje značka, ktorá načrtáva hranice. Na značkových líniách je výkop pod založením hĺbky, ako na základni samotného domu a šírka asi 15 cm je širšia ako budúce rozšírené steny.
  • Ďalej je potrebné chrániť základ z podzemnej vody: pre to v priekope, piesok a drvený kameň zaspí pri 15-25 cm, po ktorom nasleduje malé množstvo vody, potom pokryté grugoidom.
  • Ďalším krokom je usporiadanie debnenia, ktorých výška je rovná výške jeho budúcich dôvodov. V zákopoch na poskytovanie spoľahlivosti sú nainštalované armatúry.
  • A na konci je všetko naliaty betónu. Betón môže byť vyrobený nezávisle, miešanie piesku, drveného kameňa a cementu. Pri vysokej teplote musí byť základ zabalený vo vode, aby sa zabránilo jeho praskaniu.

  Stĺpec

  Lacný a odolný typ nadácie, ktorý je vhodný pre ľahké štruktúry: kúpele, rámové útoky a iné.

  Po dôkladnom výpočte v zemi sa vŕtajú malé jamy (20 cm) – zásady pre spodné časti stĺpcov, ktoré sú vystužené plytkou sieťou a zaspávajú zmesou piesku a betónu. Rúry sú inštalované v jamkách s priemerom 10 cm, vo vnútri, ktoré sú vložené výstužné tyče, a potom je všetko naliaty s pieskom betónu.

  Po 3-5 dňoch, keď betón úplne zamrzne, nové procesy sú vŕtané, kde následne a vložené z pilierov. Musíte ju vložiť mimoriadne opatrný, aby sa pilier nedostal.

  Scarlet pre stĺpec Foundation je vyrobený z kovu alebo betónu.

  Hlavným plusom tohto typu nadácie je univerzálnosť: je vhodný pre všetky druhy štruktúr s miernou hmotnosťou, slúži dlhú dobu, aj keď dom stojí na bažine.

  Pri výbere typu nadácie zvážte zimné zem, reliéf a pôdne vlastnosti.

  Štipka

  Hlavnou výhodou používania skrutkových pilotov na vybudovanie základu je schopnosť vykonávať prácu kedykoľvek v roku. Zároveň bude všetky inštalácie dokončené po 1-3 dňoch. Po jeho konci môžete okamžite začať výstavbu rozšírenia. Nadácia Hromadu hromady je najjednoduchšia a najkrajšia možnosť pre ne-plynové budovy, ktoré môžu byť vykonané aj vlastnými rukami. Jedinou nevýhodou je expozícia korózie, ale pri spracovaní antikorózne znamená, že je možné vyhnúť sa.

  Ak sa rozšírenie vykonáva ako samostatná miestnosť, nadácia musí byť navrhnutá ako samostatný prvok a mať deformačný šev.

  Nadácia hromady sa skladá z kovových rúrok, ktorých dutiny sú navrhnuté tak, aby vyplnili betón.

  Pre začiatok sa vypočíta požadovaný priestor, vyrábajú sa. V rohoch označenia budúcej nadácie sú kolíky opité, potom je stavebný kábel natiahnutý okolo obvodu.

  NEXT, manuálne alebo hnedé sú kopírovanie otvorov v miestach, kde budú nainštalované pilóty. Potom, čo sa vyskytne hromada skrutkovania, urobiť to na jeho vlastné pomerne problematické. Keď je skrutkovanie dokončené, podpery sú narezané na jednej úrovni a hromady sú naplnené betónom alebo pôdou.

  V ďalšom videu uvidíte, ako rýchlo a lacné vytvorte základ pre domácnosť alebo rozšírenie.

  Stien

  Na stavbu kostrovej budovy zvyčajne používajte strom. Budete potrebovať RAM 15×15 a MAS pre podlahu 10×15, ich množstvo závisí od veľkosti navrhovaného dizajnu. Potrebné sú však aj spotrebný materiál, ako sú požiarne roztoky, skrutky a samorezné skrutky, tesniace materiály atď.

  Ak chcete začať s výstavbou stien, sa vykoná nižšie pálenie. Lúč je naskladaný pozdĺž steny budovy, potom sú zostávajúce tyče umiestnené okolo obvodu základu, ktoré sú pripojené k základni domu s použitím kotviacich skrutiek a medzi sebou sú viazaní na uzly a železné rohy. Pre budúce vertikálne regály v páskovacích, bubnoch a potápach sú vyrobené vo vzdialenosti 50 cm. Podporuje sú inštalované v pripravených drážkach, upevňovaní samo-kresbami a sú upevnené rovnátkami pre väčšiu spoľahlivosť.

  Ďalej prebieha horné páskovanie. Jej montáž vyzerá ako nižšie páskovanie. Jediným rozdielom je, že horizontálny lúč je pripojený nad páskovaním na stenu, ktorá bude slúžiť ako budúci základ pre systém Rafter. Na stene dreva je upevnená s kotvami.

  Ďalšie, rámy pre okná a dvere sa vkladajú do rámčeka.

  Ak chcete poskytnúť tuhosť a spoľahlivosť, celá vonkajšia strana rozšírenia rámu je orezaná preglejkom alebo doskami.

  Strecha

  Materiál na strechu je vybraný na základe finančných možností majiteľa domu. Optimálne suroviny Dnes – listy profesionálnych podláh alebo kovových dlaždíc. Najlacnejší materiál – bridlice alebo gumené, ale tieto materiály sa používajú len v obytných priestoroch. Stojí za to platiť pozornosť strešnému materiálu, ktorý je stanovený celkovú strechu domu, takže neexistuje žiadny nesúlad, a vo všeobecnosti majú krásny estetický typ budovy.

  Strešné strechy je možné postaviť s jedinou ako najjednoduchšou možnosťou, ako aj dvojitou.

  Konštrukcia začína inštaláciou krokier, jedného konca, ktorý spadne na horizontálny bar, pripevnený k stene a druhý – na hornom pásku. Uhol sklonu je žiaduce premýšľať o štádiu návrhu. Stropile nohy musia byť cez stenu aspoň 30 cm.

  Inštalácia podlahy

  Existujú dva spôsoby inštalácie podláh:

  • betón;
  • drevo.

  Prvý spôsob je vhodný na pripútanosti s základom pásky, ktorá poskytuje väčšiu spoľahlivosť ako iné typy nadácií. Drevená podlaha je ekonomickejšia a životného prostredia.

  Izolácia

  Princípy izolácie rozšírenia rámu sú identické izolácie rámového domu. Prvá etapa v izolácii – výber izolácie. Minerálna vlna a pena sú najobľúbenejšie a dopytom.

  Podlaha je pokrytá rozdeľovačom a farbou s farbami odolnými voči mrazom. Potom uloží vrstvu izolácie. Pavol môže byť tiež izolovaný vrstvou hlinky alebo penového skla.

  Izolácia steny nemôže nielen s minerálnou vlnou, ale aj sadrokartónovou doskou. Preto je možné výrazne šetriť a inštalácia bude implementovaná čo najskôr. Listy sú pripojené k osudu s skrutkami. Ak sa použije minerálna vlna, potom je potrebné umiestniť vrstvu peny na to, ktorá zabezpečí potrebnú parnú a tepelnú izoláciu.

  Strop je izolovaný rovnakým princípom ako podlaha. Windows je najlepšie umiestniť s trojitými sklenenými balíčkami, aby sa zabránilo úniku tepla.

  Dokončovacie práce

  Záverečná fáza výstavby – Dokončovanie Exteriér. Všetko závisí od účelu priestorov, a na finančných možnostiach majiteľa domu a od typu nadácie a nosníkov, pretože ťažký povrch zníži ich životnosť.

  Tipy

  Mnohí majitelia chatiek a súkromných domov, ktorí čelia procesu rozšírenia rámu s vlastnými rukami, nechávajú ich spätnú väzbu, zdieľať tajomstvo a dávajú užitočné tipy.

  • Venovať pozornosť súladu materiálov so spoločnou štruktúrou. Ak je dom drevený, potom je predĺženie výhodne konštruované z dreva. Ak je dom murovaný, potom pri dokončení je lepšie, aby sme sa obrátili pod tehál. Budova teda bude vyzerať harmonické.
  • Komponentovať s odborníkmi alebo dačkami s rozsiahlymi skúsenosťami v stavebníctve na výpočty budúceho rozšírenia.
  • Neuvádzajte na materiály.

   Zo všetkých vyššie uvedených je zrejmé, že výstavba rozšírenia rámu je možná s vlastnými rukami bez prilákania špecialistov. Hlavná vec je držanie základných tesárskych zručností a veľkú túžbu stavať.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: