Predné panely z DPK: Druhy, charakteristiky a inštalácia

Čelné fasádne panely z DPK – to je moderný pohľad na vonkajší dizajn budov. Sú určené nielen na ochranu vonkajších stien z klimatických a poveternostných vplyvov. Sú odolné, estetické vzhľadu, sa líšia v ekonomike a jednoduchosti inštalácie.

Výhody a nevýhody

Takýto stavebný materiál ako DPK je kombináciou drevnej čipovej múky, farbív, ako aj polymérových prísad, ktoré spájajú jednotky medzi rôznymi zložkami. Kvôli takejto kombinácii má výrobok priaznivé vlastnosti plastu a dreva, vydrží dlhú nasýtenú farbu, vyznačuje sa silou a dlhou životnosťou, nereagujúca pre ultrafialové.

Hlavné výhody kompozitných panelov sú spôsobené nasledujúcimi viacerými indikátormi:

 • vysoká pevnosť, nedostatok deformácií – čipy, trhliny, dents, ktoré sú typické pre kov a drevo v jeho čistej forme;
 • Požiarnu odolnosť v správnej montáži;
 • Zvýšená teplo a zvuková izolácia a možnosť vetrania;

 • Odolnosť voči vyblednutiu, vystavenie slnečnému žiareniu;
 • Materiál nie je náchylný na formy, huby, baktérie, imunitné k vzniku hrdze;
 • Vlečka neposkytuje sušenie, rozlišuje sa vodotesná;

 • Kompozitné panely nespúšťajú toxické zlúčeniny;
 • Inštalácia sa vykonáva rýchlo a jednoducho pomocou špeciálnych spojovacích materiálov;
 • Charakteristiky výrobku neovplyvňujú kritické nízke a vysoké teploty;

 • Príprava povrchu stien Pred inštaláciou sa nevyžaduje;
 • Materiál nevyžaduje ďalší dekoratívny dizajn;
 • Skladom Veľká škála výrobkov.

Okrem toho, DPK dosky majú dlhú životnosť – asi 25 rokov, počas ktorých naďalej udržiavajú počiatočnú farbu a jas.

Oddelene stojí za zmienku jednoduchosť starostlivosti – Umývacie panely s bežnou vodou s pridaním detergentov, avšak bez použitia abrazívnych látok a hrubých, tuhých kefiek a špongie.

Zo mínusov stavebných materiálov je zvýraznené jeho vysoké náklady, v porovnaní s podobným obložením z kovu a polyvinylchloridu, okrem toho tmavofarebné dosky v prvom roku prevádzky sú stále trochu strata pri sýtosti farieb. Napriek tomu, že dosky DPK podliehajú tepelnej rozťažnosti pod vplyvom vonkajších podmienok, nevýhoda sa nevýhodí. Toto je len 1-3 mm na meradlo tempatónu a táto skutočnosť je jednoducho potrebná na zváženie pri inštalácii.

Tento produkt sa aplikuje nielen pre fasádu – Vzhľadom na bezpečnosť, môže byť použitý na dokončenie interiéru, oddielov, plotov, lavičiek, podlahy pre verandu, z toho sú vyrobené.

Typy a špecifikácie

Všetky fasádne dosky musia mať certifikáty kvality a príslušnú dokumentáciu požiarnej bezpečnosti, takže je dôležité venovať pozornosť nákupu.

Existuje niekoľko odrôd produktov DPK:

 • Regál s hustou štruktúrou;
 • Planken – Podobný hustý materiál s ďalšími drážkami pre Kleimer;
 • Siding – produkt bez vnútorných povrchov;
 • Doska s bunkovou štruktúrou (dutina).

Rôzne typy dosiek majú svoju vlastnú textúru, dekoratívny dizajn, farba, môže napodobňovať drevo a iné materiály, zvyčajne, Majú rovnaké technické vlastnosti:

 • Štandardná šírka je 20,4 cm;
 • Dĺžka sa môže pohybovať od 3 do 3,6 m;
 • Absorpcia vody – 3%;
 • strata hmotnosti s opotrebovaním – 0,1 g / cm2;
 • Mechanická pevnosť (na ohýbanie) – 35 MPa;
 • Prevádzkové podmienky – Teplota od -50 do +70 stupňov.

Takéto vlastnosti materiálu umožňujú inštalovať za všetky poveternostné podmienky, ale výrobca varuje, že je žiaduce, aby sa neinštalovalo pri teplotách pod +10 stupňov.

Inštalácia

Keďže predné panely majú nízku hmotnosť, značne uľahčuje inštaláciu. V budúcnosti môžete nahradiť poškodené dosky s novými a pre to nebudete musieť odstrániť iné materiály.

Nasledujúce nástroje budú potrebné na prácu: Electrolovka alebo kruhová píla, Kiyanka, Stavebná úroveň, ruleta, marker.

Prípravný stupeň zahŕňa:

 • Čistenie stien domu z malých séra;
 • zarovnanie;
 • tesniace trhliny a trhliny;
 • primér.

Prvá etapa poskytuje niekoľko krokov.

 1. Výroba rámu, vykonáva sa z kovových alebo drevných materiálov. Trvanlivé a trvanlivé, ako aj nepotrebné ďalšie spracovanie, je kovový profil.
 2. Všetky podrobnosti o DOHES sú upevnené kotviacimi skrutkami alebo nechtami. Kovové diely Používajte hrúbkové montážne prvky.
 3. Pod montážou fasádneho rámca môže byť relevantná inštalácia tepelných izolačných materiálov – bude musieť byť inštalovaná a hydroizoláciou. Práce sa vykonávajú s prihliadnutím na hrúbku izolácie.

V druhej fáze začíname čeliť panelom v prísnom poradí.

 1. Začnite zo spodnej časti konštrukcie – otvory sú v ňom vyrobené, potom sa panel aplikuje a fixuje s jeho samo-kresbami, lepšie, ak sú z pozinkovanej ocele, musíte ich zadať v pravom uhle.
 2. Môžu klipy alebo bez nich.
 3. V dôsledku vykurovania môže byť produkt DPK expandovaný, takže je dôležité pri pokládke dosiek, ponechať vzdialenosť 2-3 mm medzi nimi.

Je dôležité spoľahlivo opraviť kompozitný panel s každou križovatkou so sprievodcom. Každý riadok je namontovaný malým posunom.

Špeciálne výhody majú fasádne panely z nemeckého výrobcu Holzhof. Majú dutú štruktúru, takže sa líšia vysokou spoľahlivosťou, trvanlivosťou a nízkou tepelnou vodivosťou. V podstate je to vlečka, ktorá má skrytú medzeru pre vysoko kvalitné vetranie, vďaka ktorej dochádza k optimálnym vetraním fasády.

Tento produkt má vysoko kvalitné ukazovatele – Vysoké tepelné izolačné vlastnosti, nízka hmotnosť – 1,7 kg / m. Ns., Originálny farebný gamut (slonoviny, wenge, káva s mliekom, tmavá béžová). Textúra znamená prítomnosť a absenciu brúsenia. Okrem toho majú tieto produkty dlhšiu životnosť – až 30 rokov. Okrem toho sú takéto dosky ekonomickejšie kvôli zvýšenej šírke, sú vhodné aj na dekoráciu drevených stien.

Keď sa má vidieť výber kompozitných materiálov, v prvom rade stojí za to venovať pozornosť priloženej certifikácii kvality, ale existuje niekoľko ďalších jemností, ktoré majú hodnotu pri inštalácii DPK panelov, je lepšie namontovať na steny fasády nohu (na základe nadácie), to znamená základňu. Duté panely sú vhodnejšie pre fasády, kde sa vyžaduje minimálne bremeno konštrukcie. A ešte jeden dôležitý odporúčanie – čelo slnečnej strany budovy bude produktívnejšie, ak si vyberiete svetlé tóny vlečky, pretože tmavé fasádne dosky spaľujú rýchlejšie a stane sa to viditeľné.

Použitie pre vonkajšie steny, kompozitné predné panely z DPK môžu byť istí vo vysoko kvalitnejšej pevnosti a ochrane stien počas akéhokoľvek počasia.

So správnym prístupom k zariadeniu, zvýšená hodnota materiálu úplne ospravedlňuje – takéto panely poskytujú dlhú službu a nádherný vzhľad akéhokoľvek domova.

Prečítajte si viac o fasádnych podložkách Z DPK, pozrite si nižšie uvedené video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: