Prehľad farieb profesionálnych podláh

Prečítajte si mechanické charakteristiky profesionála úplne nedostatočné. Budeme sa musieť naučiť farby profesionálnych podláh, predovšetkým sivý profesionálny list pre strechu a plot, farby zeleného machu, vlastnosti hnedého a bieleho maľovaného vlnitého. Stojí za to venovať pozornosť iným farbám, ako aj na normách, podľa ktorého je tento materiál vyrobený a zdobený.

Farbenie v katalógu RAL

Relevantnosť profilového plechu v porovnaní s inými stavebnými materiálmi je nepochybne. Líši sa nielen v hrúbke, typu kovu a ochranného povlaku. Farby profesionálnych podláh hrajú veľkú praktickú úlohu, ktoré určujú možnosť jeho použitia v konkrétnom prostredí. Jednoduché čierne alebo biele materiály sú tu tiež, ale špeciálna estetická hodnota v nich v porovnaní s farebnou skupinou, nie. Rôzni výrobcovia sa snažia sledovať jasné farebné váhy a mnohé z nich dávajú prednosť nemeckej stupnici RAL.

Podstata systému prijatého v roku 1927 – priradenie každého sfarbenia indexu 4 číslic. Teraz systém obsahuje viac ako 1000 tónov. Aktívne sa rozvíja a rozširuje sa. Ako súčasť RAL váh, existuje presne všetky najobľúbenejšie sfarbenie – a dokonca oveľa viac vzácnych možností. Je to široký rozvoj, ktorý je kľúčovým zdrojom popularity systému.

Schéma je rozdelená do 9 hlavných sérií. Každá skupina zahŕňa všetky štandardné tóny, ktoré sa týkajú určitej farby. Je potrebné venovať pozornosť tomu, že RAL je rozdelený na niekoľko poddruhov opísaných v príslušných adresároch:

 • Klasická verzia (210 odtieňov schválených v dvadsiatych rokoch);
 • Dizajn (prezentovaný v roku 1993, bol pridaný s 63 ďalšími farbami do počiatočnej 1625, kódy 7 číslic sa používajú na označenie;
 • Účinok – Vyvinutý priemyselný meradlo (spotrebný tovar sa používajú veľmi zriedka);
 • Digitálny – digitálny systém schválený v roku 1995.

Čokoláda, je hnedý, farba profilu v systéme RAL je označený indexom 8017. V zahraničnej technickej literatúre a vyhliadkach sa toto sfarbenie niekedy nazýva čokoládové hnedé. Takéto výrobky sú dokonale vhodné na kombináciu s tehlovými stĺpmi v plotoch. Okrem atraktívnosti vizuálnej atraktívnosti je tónový model čokolády tiež vynikajúcou praktickosťou. Na podobnom pozadí nie sú všetky druhy upchatia príliš viditeľné, vrátane prachu zvýšeného prechádzajúcou dopravou.

Umývanie snáď raz mesačne – a potom to zvyčajne dostáva na sprej z hadice. Takýto materiál je tiež vhodný ako strešná strecha na obytných budovách, na domácnostiach a pomocných budovách.

V dopyte po drevenom pokrytí bývania je obmedzené. Vhodnosť na dokončenie fasád je veľmi malá. Problém – nadmerne silný ponurý pohľad.

Maľované čierne rovnanie má označenie 9005 na stupnici RAL. Táto farba je oceňovaná pre nezvyčajnosť. Farba slonoviny nie je menej zvolená ako mnoho ďalších možností. V nemeckom systéme bol pridelený index 1014. Škrabance a iné chyby budú vizuálne nepostrehnuteľné alebo malé, ale v podmienkach hustého mestskej budovy táto farba nie je príliš praktická.

Profesionálny list béžových tónov sa predáva pod indexom 1014; Podľa iných údajov – 1001. Táto farba sa odporúča pre dokončovacie stropy a steny v dome. Je potrebné zdôrazniť, že mnohí výrobcovia nerobia rozdiel medzi béžovým povrchom a slonovinou. Zelená-béžová RAL 1000 sa používa celkom zriedka, pretože je to „vizuálne špinavá“ farba, ktorá vytvára protichodný dojem. Naozaj je potrebné pre ploty a brány, v priemyselnom segmente pre steny stien; Takýto materiál si môžete objednať len prísne individuálne.

1001. farba je v dopyte oveľa viac. Objednajte si podobný produkt bez problémov môže byť pre váš domov. Často sa táto objednávka vykonáva pre ploty a dokonca aj pre garáže. Môžete bezpečne spojiť RAL 1001 s tehlovým usporiadaním a omietkou. Ale z akéhokoľvek pravidla existujú výnimky; Ukazujú sa, že sú niektoré studené farby, vrátane viacerých tyrkysových tónov, ako aj ružové povrchové plochy.

Tento tón červeného vína je široko požadovaný. Ale v opisoch palety od jednotlivých výrobcov, to môže byť nazývané tmavé čerešne, preto je potrebné vždy sa zamerať na jasné a neopustenie rozmetávania indukčného indexu 3005. Takýto materiál je v dopyte medzi stavitelia hangárov a iných priemyselných priestorov. Napriek nasýteniu farby nie je príliš svetlé, účinok „bičovania v oku“ povrchu je vylúčený.

Preto sa odporúča tým, ktorí sa dohodnú pravidelný plot, ale nemôžu si vybrať medzi praktickosťou a originalitu vzhľadu.

RAL 3005 zabezpečí všetkých vývojárov a zákazníkov bez ohľadu na to, či je budova, aký typ a ktorá architektúra potrebujú. GAGE BUDECTOVANIE. Farebné červené víno sa ukáže, že je dobrou voľbou pre strechy a pre ploty. Pokiaľ ide o sivé grafitové výrobky, vyzerajú originál a zároveň nenársné. Vo väčšine prípadov si však krásnejšie vykonanie.

Napríklad morská vlna (5021; Oficiálny názov – „voda xin“). Takéto listy sú tmavšie ako ich tyrkysové analógy. Kontrast zaručuje vynikajúcu asociáciu s:

 • červená keramická tehla;
 • Biele tehlové murivo;
 • štuk;
 • Drevo.

Mäkkosť takejto farby vyzerá skvele na významných oblastiach. Môžete si vychutnať strechu a urobiť plot a oddelené časti stien pokrytých. Ale kompletný obklad sa používa relatívne zriedka. Popularita tieňa morskej vlny vám umožňuje kúpiť produkty aj uprostred opravy.

Pre estetiku a romantizmus často chválijú profesionáli bluhodného dubu. Povrch kvalitného výrobku napodobňuje nielen farbu, ale aj textúru. Takéto výrobky sú vhodné pre:

 • ploty;
 • Fasádne usporiadanie;
 • povrchové úpravy sekundárnych stien;
 • Strešné práce (zvyčajne s hrúbkou asi 0,5 mm).

Dobrá možnosť je možné považovať za tón zlatého dubu. Imitácia dreva je najdôležitejšia v klasických a environmentálnych štýloch. Výška profilu sa môže líšiť, ale na estetických vlastnostiach sa takmer neodráža. Milovníci úplne neštandardných riešení dáva zmysel venovať pozornosť Matte profesionáli. Môže mať akúkoľvek farbu opísanú vyššie a dokonca aj mnoho ďalších farieb, ktoré mu nebránia hľadať elegantný.

Farba mincovne má RAL 6029 značenie. Okamžite robí pocit čerstvosti a neprikladá pozornosť. Nakoniec existujú modely zdobené vo farbe Ultramarine. Toto rozhodnutie odporúča mnoho dizajnérov na zdobenie zastrešenie. Oficiálne označenie – RAL 5002.

Ostatné normy

Rr

Tento farebný štandard dominuje na fínsky trh. Štandard bol vyvinutý zástupcami Ruukki. Tam sú také základné farby:

 • Strieborná metalíza (index 40);
 • strieborná kovová s tmavým prílivom (index 41);
 • Metallic s grafitovým odtieňom (kategória 45).

HPS

Podobne ako RAL, tento štandard znamená štvorciferný index. V niektorých prípadoch sa k nemu pridá písmeno latinskej abecedy. To vám umožní presne označiť tieň. V systéme HPS sú len najnáročnejšie farby.

Nie je však vždy mínus – nemôžete pochybovať, že takéto riešenia sa harmonicky zmestia do akéhokoľvek prostredia.

Prella

Toto je švédsky systém označenia zoznamu súborov. Stojí za zmienku, že v domácich a ruských hovoriacich celkových zdrojoch nie sú žiadne informácie o tom. Možno predpokladať, že sa stretáva len vo vnútornom švédskom trhu.

NCS

Stupnica NCS bola vyvinutá v Škandinávii, ktorá podľa vývojárov je ľahko ovládateľná a popisuje sfarbenie, ako ich vidia. Základné farby – biela, modrá a niektoré tóny; Môžete vytvoriť zelený mach na základe nich, tmavo šedé a tyrkysové odtiene, A každá farba, ktorá môže existovať len, je možné poskytnúť označenie systému NCS.

Akú farebnú gamutu vybrať?

V blízkosti ciest sú preferované tmavo zelené a tmavo hnedé tóny. Toto riešenie je spôsobené častým výkonným upchatím. Pre chaty a miesta krajiny sa odporúča použitie modrých a sivých farieb vo všetkých ich rozmanitosti. Vastivaniya je všetko viac teší tmavé červené farby. Neustále získavajú popularitu kovovej farby; Tradične to robí súťaž na imitácia:

 • kameň;
 • tehál;
 • Rôzne odrody dreva.

V opačnom prípade sa veci zaoberajú výberom strešnej krytiny. Najčastejšie tento výber zverí kvalifikovaní odborníci. Ale ak potrebujete vybrať strechu sami, musíte venovať pozornosť dôležitým bodom:

 • Nie je možné porušiť harmóniu s farbami iných prvkov domu, frontone, okná, ventilačných rúr;
 • Je potrebné zdôrazniť architektonický stylista;
 • Napriek organickému farbe je nemožné maskovať strechu, nemalo by sa stratiť z pohľadu;
 • Ak je dom vyslaný z dekoratívnych tehál alebo prírodného kameňa, potrebujete tmavočervený lopatkou;
 • Veľmi významne sa mení vo farbe, v závislosti od vzdialenosti a na podmienkach pozorovania (predovšetkým z prírodného a umelého svetla).

Zelená farba dokonale v prostredí prírodnej alebo záhrady zelene. Šedé a biele farby sú najvhodnejšie pre návrh balkónov a fasád, a nie zastrešenie.

Napriek prekvapeniu a nezvyčajnému čiernej farbe je dokonale kombinované so svetlými farbami. Chaty sú často korunované s hnedými listami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: