Prečo potrebujete debnenie pre verandu a ako to urobiť?

Dôležitou súčasťou výstavby akéhokoľvek súkromného domu je budova verandy. Zároveň by sa mala venovať veľká pozornosť tomu, aké kroky by sa malo urobiť. Pre tuhé betónové verzie krokov bude musieť použiť debnenie debnenia.

Popis a vymenovanie

Debnenie pre verandu je určitý montážny dizajn z rôznych materiálov. Je potrebné, aby kroky z betónu, železobetónu a iných riešení, ktoré sa časom vytvrdzujú a potrebujú podporu.

Debnenie poskytuje konštrukčný roztok správny geometrický tvar, priestorovú polohu, požadovaný typ povrchu. Prispeje k stuhnutiu betónu vo forme krokov pre verandu akejkoľvek formy.

Rozlišovať odnímateľné a nevyvážené debnenie. Odnímateľné sa používajú na týchto miestach, kde je potrebná podpora už mrazeného betónu.

V prípade týchto prípadov, keď je debnenie podporou betónu počas celého času alebo časti dekor, použite nenechaličenú verziu.

Možné materiály

Dôležitým krokom pri výrobe debnenia je výber materiálov. Je široký a umožňuje vytvoriť štruktúry z akýchkoľvek dostupných položiek: Hodnotené alebo nevykonané tabule, preglejky, Osp a iné druhy plechov, plechy, plastové panely. Všetky z nich sa používajú na špecifické prípady a každý typ materiálu je dobrý vlastnou cestou.

Tak, Najčastejším materiálom je bežné dosky. Sú s výnimkou dobrého zaťaženia, ale hrúbka ich by mala byť aspoň 20 mm. Z nich, celkom jednoduché a lacné môžu robiť bežné obdĺžnikové kroky. Najdôležitejšie plus je prístupnosť. Spravidla môže byť odpad zostávajúci z iných prác dokonale vhodný na vytvorenie rámca krokov.

Preglejka sa zvyčajne používa na výstavbu bočných stenov. Jeho zvláštnosťou je, že na to, aby musela potrebovať potrebnú formu, bude musieť použiť skladačku, zatiaľ čo pre dosky to stačí len znížiť požadovaný kus. Preglejka sa používa odolná voči vlhkosti, s hrúbkou 10-12 mm a viac.

Kov alebo plast sú ideálne pre konštrukciu polkruhových krokov. Faktom je, že na vytvorenie takejto debnenia z dosiek budete musieť urobiť veľmi zložité geometrické štruktúry. Kov, plast a dokonca aj panru len ohýbať dosť a niečo konsolidovať.

Hrúbka plechu je lepšie prevziať z 1 mm. Voľba by mala spadnúť z nerezových možností.

Ako nainštalovať?

Po výbere materiálu, z ktorého bude debnenie vytvorené, môžete pokračovať priamo do procesu výstavby. Aby ste riadne vytvorili návrh debnenia s vlastnými rukami, musíte postupovať podľa nasledujúcich pokynov.

 • Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je umiestniť miesto. Používa takéto koncepty ako likvidáciu, stúpačky a jeho výšku. Môžu byť úplne odlišné. Pri výbere svojej veľkosti stojí za to pochopiť, koľko ľudí bude súčasne na schodoch, aký vek bude títo ľudia, ako často budú musieť stúpať a klesajú kroky.
 • Potom sa uvažuje šírka dverí a 30-50 cm širšia veranda. Na základe týchto čísel môžete vypočítať, akú oblasť je potrebné vyčleniť na schody a verandu.
 • Rohy budúcej debnenia označujú korenistým a roztiahnite vlákno medzi nimi. Potom, vo vnútri tejto oblasti, zeleninová pôda je narezaná a dodatočne napučať 20 cm dole. Sand-štrková zmes sa naleje do scény pôdy pri asi 15 cm. Rozdrvený kameň je naskladaný na vrchole a geomembrán.
 • Pri výrobe obdĺžnikových stupňov sa používajú otvorené štíty. Prvá z nich sú poháňané do zeme, čím sa upevní. Pre ďalšiu tuhosť môžete dať držiakové kolíky zo záloh zo všetkých strán. Ďalšou možnosťou je použiť vlákno, ktorá sa tiahne zhora a udržuje štít. Vnútri ich urobil rám z výstuže, ktorý sa používa na vyplnenie a udržiavanie betónu.
 • Druhý a nasledujúci kroky sú podobne ako prvé, ale ich veľkosť sa zníži.
 • Bočné steny sú lepšie vyrobené z preglejky. Drevené štíty budú zapečatené. Dosky a fanaru lepšie upevňujú s vlastným výkresom, s výpočtom, že toto všetko bude chápať. Nechty pre takúto úlohu sú nepravdepodobné, že sa zmestia.
 • Na výrobu okrúhlej verandy sa používa debnenie z plastu alebo kovu. Tento proces je podobný výrobe rámov z dosiek. Ale v tomto prípade úloha „štítov“ vykoná swept metal. Aby bolo možné, aby neboli ohraničené počas plniaceho a zamrznúť betónu, malo by byť starostlivo pevné.
 • Urobte si polkruhovú verandu z dosiek. V tomto prípade sa polkruh stáva druhom polyhedronu, na každom z rohov, z ktorých je PEG stoja. Medzi nimi, to znamená, na rebrách a malá rada bude ležať. Zariadenie takejto debnenia bude veľká úloha oddelená niekoľkými malými. V skutočnosti, každá časť je výstavba najjednoduchšej postavy obdĺžnikových krokov, ktorá vám umožňuje získať polkruhovú debnenie.

Užitočné poradenstvo

Platbou pozornosti na niektoré triky a tipy pri budovaní debnenia pre verandu si môžete vyhnúť mnohým malým, ale nepríjemným chybám.

 • Ak existuje veľké množstvo práce s takýmto typom úloh, má zmysel kúpiť ready-made reuspable debnenie. Tam je taká vec niekoľko týždňov, ale časom sa vyplatí uloženým časom.
 • Výrobné materiály sú dosť drahé a výstavba celej verandy nevychádzajú v žiadnom prípade lacné. Ak chcete uložiť, je najlepšie použiť sveter materiály – kúsky preglejky alebo kovu zostávajúce z iných diel.
 • Pred nalievaním betónu by ste sa mali uistiť, že dosky nie sú zhnité a bez trhlín. Budú zadržané vo vode z betónu, ktoré by nemali byť.
 • Je lepšie použiť strednú úroveň vo forme ruberoidu alebo filmu. Umožnia dosky, ktoré nie sú spať, čo im pomôže neskôr odstrániť.
 • Pri výrobe kruhovej debnenia, je lepšie sa uchýliť k preglejku. Ohýbať sa bez problémov a dať správny tvar, Faneur bude musieť mokrý, a to trvá veľa času.
 • Konštrukcia debnenia a následná výplň betónu sa musia vyskytnúť približne v rovnakom čase. Z toho vyplýva, že betón dych rýchlejšie a dizajn sa neblokoval.

Urobte debnenie pre verandu s vlastnými rukami len dosť, ak budete postupovať s množstvom jednoduchých pravidiel a tipov.

   Tu stojí za to zvoliť materiál výroby, určený predtým s ohľadom na verandu. Potom stojí za to pokračovať na výrobu dizajnu a následnú výplň.

   O tom, ako urobiť debnenie pre verandu, vyzerať ďalej.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár