Pripojenie raftované v korčule

Pripojenie Rafter v korčule a ich montáž do BRUUS je veľmi dôležité pre príslušnú výstavbu a spoľahlivosť obydlia. Musíte vopred zistiť, ako sa navzájom pripojiť krokvy. Existujú však aj iné možnosti dokovania, ktoré by sa mali tiež študovať, pretože by sa mali, vyhnúť sa problémom.

Aké sú uzly?

Strešný rámec zozbieraný z rôznych, dôkladne upevňovaných častí. Kľúčová úloha, pokiaľ ide o prevádzku, však patrí k krokvam.

Je potrebné venovať veľa pozornosti na ich fixáciu na mauerlat a dokáže medzi sebou, inak nie je možné zabezpečiť správnu funkčnosť strechy a jeho bezpečnosť je nemožné.

Okrem všeobecných spojovacích prvkov sú stále tie, ktoré vám umožnia zvýšiť tuhosť. Okrem uzlov zjazdu sú stále uzly:

 • Záväzný dizajn so zastrešujúcou strešnou zastrešením;

 • Pripojenie pomocných častí;

 • Docking Stripped Rafter.

Výber spojovacích materiálov

Horné časti Rafters môžu byť spojené rôznymi spôsobmi. Pomerne často pre tento účel platne používajú dosky. S kĺbovým pripojením, pár nechtov z 15 cm. Podšívka môže byť vyrobená z dreva alebo kovu – medzi nimi nie je takmer žiadny skutočný rozdiel. Je však potrebné pochopiť, že obloženie dreva je upevnená na nechtoch a oceľové výrobky budú musieť byť priskrutkované do skrutiek. Ak potrebujete pripojiť krokvy mosadze, musíte si vziať skrutky alebo komplexy Raspel-Wash.

Ako sa pripojiť?

Podporné rámy striech podliehajú významnému zaťaženiu. Preto je rozhodujúca presná hodnota celého dizajnu. Lyžiarska jednotka je tvorená pripojením nôh jedného páru rafterov. Mechanický vplyv na to sú obrovské. Často je pripojenie raftovaného v korčule.

Technika znamená fúziu jedného z okrajov dosiek, ktoré sú povolené na týchto „nohách“. Uhol fúzie sa veľmi jasne zdvihne. Mal by byť vytvorený okamžite pri kombinácii a nevyžadovaní presné únavné uchytenie.

V opačnom prípade je dizajn poháňaný do strán s akýmkoľvek významným zaťažením. Tento typ inštalácie Rafter je určený na používanie nechtov.

Hit ich bude na konci. Uistite sa, že budete nasledovať nechty, ktorý sa má vynechať cez obe nohy. Posilnenie dokovania sa dosiahne z dôvodu použitia špeciálnych dosiek. Mali by byť pripravené otvormi pre vstup samoobsluhy. Takéto dosky budú bezpečne namontované len s dôkladným prístupom.

Vážnym problémom je, že montáž na Bruus a denník má ďalšie jemnosti. Dokonca aj vysoko kvalitné drevo je schopné meniť jeho veľkosť v dôsledku kolísania vlhkosti. Vplyv zmršťovania je obzvlášť veľký v prvých 3-5 rokoch po výstavbe obydlia. Výstup je pomerne jednoduchý – je potrebné opraviť krokvy pomocou špeciálnych pohyblivých prípravkov; Tieto nie sú jednoduché dosky, ale tyč z vysoko kvalitnej ocele. Potrebné práce:

 • meracie pásky;

 • Hydraulická úroveň;

 • ceruzka alebo marker;

 • spojovacích materiálov;

 • skrutkovač;

 • Manuálna píla (HACKSAW).

Počas procesu výpočtu a dizajnu sú vybrané špecifické možnosti pripojenia raftované do korčule pre ľubovoľný spojovací uzol.

Je možné vylúčiť zmätok uplatnením požadovaných informácií o výkrese. Výroba by mala ísť na jedinom, predmyslovej šablóne.

Otvory pre samoobslužnú skrutku alebo skrutky by mali byť väčšie ako upevňovacie prvky; Iba to je, ako je zabezpečená prevencia:

 • bary;

 • krakovacie miesta;

 • Iné deformácie.

Teoreticky sú metód pripojenia krokov s skrutkami, nechty a vlastné lisovanie sú rovnaké. Všetky tieto tri typy spojovacích materiálov by nemali byť pripojené pod povrchom dosiek. Nevyhnutne zabezpečiť aspoň skromnú medzeru. To vám umožní vylúčiť mechanické zničenie stromu s vlhkosťou. Všetky pripojenia spočiatku musia byť pevné, ale nie príliš tesné.

Pripojenie do prevádzky nie je poskytnuté. Okrem toho je ich príloha technologicky kontraindikovaná. Upevnenie muštiny znamená, že nohy Rafter spojili nerezané koncové časti, ale po bočných rovinách. Táto metóda je jednoduchšia ako všetky ostatné spôsoby výkonu.

Okrem toho pomáha tvorbu šablóny; Podľa neho krokvy vytvárajú a zostavujú na zemi a potom zdvihnite strechu.

V niektorých prípadoch sa používa ešte jedna možnosť – dokácia na behu. Často v takýchto situáciách hovoria o „korčulenom dreve“. Nohy podobné rezom a hore. Avšak, pristúpenie je už vykonané na jednej nohe, a nie dva naraz. Montáž na upevnenie by mala byť horizontálne.

Časť situácií vyžaduje zlúčeninu závesu. To znamená použitie pri montáži dosiek a čapov. Perfektná geometria nie je odohraná – ale nie je to potrebné. Naopak, rozšírenie sa dosiahne v hornej časti v porovnaní s nižším prvkom. Stojí za to uvažovať, že všetky odporúčania, vrátane toho, ako riadne orezať krokvy a laloky, zvyčajne patria k umiestneniu nosnej steny presne pod korčule – a niekedy sa stretávajú s jeho umiestnením.

Rozdiely sú:

 • Odporúčané prevádzkové zariadenie na zvýšenie mechanickej stability;

 • Zlepšiť stabilitu mechanických vlastností pomáha správne uťahovanie;

 • Prierez alebo krok Rafter je založený na rozpätí najväčšej teplej nohy – ale opačný RAFTER musí mať prebytok silnej rezervy.

Užitočné odporúčania

Uzamykacie krokvy na kontrole korčule sa vyskytujú zvyčajne používajúce oceľový roh. Alternatíva – Použitie obloženia alebo rohových konzol. Všetky tieto návrhy môžete pripojiť pomocou samoobslužných skrutiek. Hlaviaci účinok je zabezpečený reiglelmi. Pripojte raftingové prvky, aby ste mohli behať individuálne, jeden.

Staples a nechty sú menej pohodlné ako dosky. Studle sú považované za najlepší spôsob, ako sa upevniť. Ale pre nich bude potrebná špeciálne vyvŕtaná diera. Požadovaná sila poskytuje obloženie veľkých podložiek. Odporúčané dokonca zvýšené grošníkmi a zámkami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár