Projekt domu 8×10 m: Úspešné možnosti pre umiestnenie

Každý z nás snov z vášho domu. Samozrejme, po uzavretých apartmánoch chce každý priestranný domov s veľkými izbami a verandami. Ale pred výberom veľkosti štruktúry, musíte sa rozhodnúť, čo je účel tohto domu. Môže to byť vidiecky dom pre rekreáciu alebo hlavné bývanie v meste. Dôležitým faktorom je počet ľudí, ktorí budú musieť umiestniť v ňom.

Všetky základné požiadavky sú zodpovedné za veľkosť domu 8 na 10 kV. M. Takáto oblasť bude stačiť na pobyt v príjemnom prostredí. V rovnakej dobe, miestnosť bude priestranná a útulná. V súčasnosti sú uvedené regulačné dokumenty, v ktorých sú uvedené základné požiadavky na plánovanie obytnej štruktúry 8 na 10 kV. M. Sú určené na pohodlie, efektívnosť dodávok a bezpečnostných systémov pre ľudské zdravie.

Plánovanie

Samostatný dom na rozdiel od bytu má svoje vlastné charakteristiky. Týka sa to aj všeobecných ustanovení, ktoré musia byť zohľadnené počas výstavby a územného územia miestnosti.

Všeobecné zásady:

 • Je to nemožné z ulice, aby sa okamžite dostal do teplej miestnosti. To povedie k zvýšeniu nákladov na vykurovanie. Áno, a v chladnom období, invazívny studený vzduch pri otváraní dverí vytvorí nepríjemnosti. Takže sa to nestane, musíte urobiť vestibul. A lepšie, ak je súčasťou hlavného domu a nie je pripojená k samostatnej miestnosti. Ak plánujete vybrať časť priestoru pre vnútornú verandu, Tambour nebude potrebovať.

 • Obývacia izba by mala obsadiť centrálne miesto. Často sa kombinuje s kuchyňou na zvýšenie priestoru. Potom sa zónovanie miestnosti uvoľní.
 • Pre každého člena rodiny musí byť poskytnutá samostatná posteľ. Ak je to chata dom, môžete rozdeliť spálne pre dospelých a deti (samostatne pre chlapcov a samostatne pre dievčatá).

 • Pre domácu veľkosť 8×10 kV. M Dostatok jednolôžkovej kúpeľne a kúpeľne. Kombinované alebo oddelené, budú závisieť len od vašej túžby. Alternatívny kúpeľ môže slúžiť sprchovacím kútom, ktorá ušetrí miesto. Ak by mal byť bývanie dvojpodlažné, potom druhá vrstva potrebuje takúto izbu.

Zónový

Ak chcete začať, je potrebné určiť, kde bude vaše bývanie umiestnené v. Z toho bude závisieť od rozloženia a úspešnejšiu polohu okien a vstupu. Je to lepšie, keď Windows v spálni idú na východ, v obývacej izbe na juhu a v kuchyni na západ.

Potom sa počíta s tým, koľko ľudí by mal byť navrhnutý plán. Na základe toho špecialista vypočíta požadované množstvo spální. Nezabudnite na hosťovú izbu, ak často oddialite príbuzných a priateľov v noci. Na vašu žiadosť môže architekt postaviť štruktúru s izolovanými izbami alebo s minimálnym oddielom. Ten sa zvýši priestor a dá mu nejakú ľahkosť a slobodu. To platí najmä vtedy, ak plánujete používať izbu ako vidiecky dom.

Dôležitou otázkou bude záplavou domu. Častejšie je jedno-príbeh, dvojpodlažná budova. Môžete zvážiť možnosť suterénu alebo podkrovia.

Možnosti plánovania

Zvážte najúspešnejšie možnosti rozloženia v závislosti od zvoleného prispôsobenia dizajnu. Koniec koncov, tým viac úrovní, čím väčšia je oblasť miestnosti a tým jednoduchšie je usporiadať všetky potrebné izby v dome.

Jedno-Story Budovy

V dávnych časoch, jednochodové súkromné ​​domy tešili veľkú popularitu, ktorá spala na začiatku 90. rokov dvadsiateho storočia. V súčasnosti je plánovaný trend rastu dopytu po jednodielkových modeloch. Je to spôsobené účinnosťou a komfortom tohto druhu budov.

Zvážte jeden z úspešných rozložení konštrukcie štruktúry 8 na 10 kV. M:

 • Najprv musíte zvýrazniť všetky obytné oblasti: spálňa, obývacia izba, kuchyňa, jedáleň. Je potrebné vypracovať veľkosť všetkých miestností a zostávajúca plocha je rozdelená do ďalších zón: Kotolňa, Hall, Kúpeľňa a kúpeľňa.
 • Tento model je určený pre jednu spálňu, ale v prípade potreby môžete znížiť veľkosť haly a kotolne a časť obývacej izby „vyzdvihnúť“ pre druhú spálnu zónu. V tomto prípade bude vhodné spojiť obývaciu izbu s kuchyňou. Dá sa miestnosť pre extra slobodu, a dizajn bude vyzerať modernejšie.

 • Môžete pripojiť garáž do domu. Jedna stena domu bude slúžiť garážovej stene. Preto sa jeho výkonové náklady znížia. V miestnosti, kde stojí za to, môžete uložiť inú dopravu, či už ide o bicykel alebo detský kočík. Pre väčšie pohodlie je lepšie urobiť cestu von z domova. Potom zmizne, aby sa do neho dostal.
 • Všetky technické izby môžu byť prenesené do suterénu. Tým sa zvýši užitočná plocha pre ubytovanie. Aj v suteréne si môžete umiestniť bazén, izbu pre rekreáciu s biliardom, šatníkom alebo hrou pre deti. A na rezidenčnom poschodí bude možné vytvoriť ďalšie spálne zóny pre všetkých členov rodiny.

Možno poznamenať nasledujúce výhody jednopodlažných modelov:

 • Kompaktnosť. Pre 1-podlažné budovy 8×10 kV. m bude potrebovať menej miesta ako pre dvojpodlažnú rovnakú veľkosť. To ušetrí vzácne miesto na malý pozemok.
 • Funkčnosť s riadnym dizajnom zostane na vysokej úrovni.
 • Menej stavebných nákladov a domov. Budete potrebovať oveľa menej stavebných materiálov pre stavbu, a následne môžete výrazne ušetriť na účtoch.
 • Moderní dizajnéri ponúkajú mnoho neobvyklých možností dizajnu pre tento druh bývania.
 • Úspora času na výstavbu. Pre výstavbu jednopodlažných budov je potrebné oveľa menej ako čas ako na výstavbe väčšieho počtu poschodí. Zvlášť je to relevantné pre rodiny, ktoré nemajú žiadne iné bývanie alebo ktorí sú preplnené v „odnushki“.

Minusy zahŕňajú relatívne malý počet izieb, takže jednodielna budova je 8 na 10 kV. m Vhodné pre malú rodinu.

Pozrite sa na video, ako implementovať projekt jedného poschodového domu.

S mansardom

Takéto domy sú vynikajúcou alternatívou k konvenčným jednoduchým modelom. Na podkroví sa môžete ubytovať 2 spálne a kúpeľňu, ktorá umožní rozširovať priestor na prvom poschodí. Dom s podkrovím vyhovuje rodinám, ktorí vyžadujú niekoľko spánkových priestorov.

Rozdiel prvého poschodia Pri plánovaní s podkrovím bude potrebná potreba vybavenia schodov na druhú úroveň. To „ukradne“ trochu priestoru. Schodisko môže byť umiestnené v obývacej izbe alebo hale. Posledná možnosť je úspešnejšia, ak chcete mať viac izolovaných oblastí rekreácie.

Aj na prvej úrovni môžete urobiť iba kúpeľňu bez kúpeľne (zvyčajne sa nachádza na druhom stupni). Dom s podkrovím vytvorí ďalšie 2 plné priestranné spálne. Je tiež možné vybaviť prízemie, kde budú všetky nástroje prepravované. Potom je tu dosť miest pre rodinu 5-6 ľudí.

Na podkroví je potrebné dôkladne zvážiť prirodzené osvetlenie. Windows Lepšie Nainštalujte panoramatické. To priláka viac denného svetla do miestnosti. Je tiež možné, aby sa okenné otvory zabudované do strechy, najmä ak zdieľate podkrovie pre niekoľko izieb.

Výhody na výstavbu s podkrovím:

 • Ekonomický prínos. Náklady na usporiadanie podkrovia budú minimálne, pretože nie je potrebné utrácať peniaze na ďalšie materiály. Dostanete dve ďalšie izby v podkroví vášho domova, ktoré budú konštruované bez neho.
 • Mierny nárast nákladov na vykurovanie na rozdiel od dvojpodlažných modelov.
 • Možnosť balkónového vybavenia, ktorá niekedy chýba obyvatelia súkromných domov.

 • Možnosť územného obydlia v deň a noc. Na prvom poschodí budú spoločné izby a užitočnosť a druhá izba sa nachádzajú. Hostia nebudú spadnúť do hornej časti domu.
 • Schopnosť „vypnúť druhé poschodie. Niekedy staršia generácia ľudí používajú podkrovie len v prípade príchodu detí a vnúčatá, to znamená ako hosť. V tomto prípade je možné predpokladať možnosť prekrývania sa a znížiť spotrebu plynu.

Mnohí stavitelia proti izolácii Mansard. Ale so správnym dizajnom všetkých vykurovacích a ventilačných systémov je to skvelá možnosť zvýšiť oblasť s minimálnymi nákladmi.

Dvojpodlažný model

Dvojpodlažný dom s rozmermi 8×10 kV. m Ubytuje rozlohu približne 160 m2. Môže sa ubytovať veľkú rodinu niekoľkých generácií. Úplná druhá vrstva umožňuje vytvoriť zónu spálne pre každého člena rodiny. Na druhom poschodí sa môžete ubytovať nielen niekoľko priestranných spální, kúpeľne, ale aj šatne, ktorá vám umožní vyložiť priestor iných izieb.

V takejto budove na prvom poschodí je vhodné opustiť kuchyňu, jedáleň, obývaciu izbu, jednu zo spální, kúpeľňa so sprchovacím kútom. Nezabudnite na lobby a kotol. A nie je potrebné pripojiť priestory, ako je kuchyňa a obývacia izba, miesto je dosť pre všetko. A ak sa „pripojíte“ prízemie, dom bude priestranný.

Schodisko môže byť umiestnené v obývacej izbe alebo v prechádzajúcom lobby, ktorá vám umožní opustiť hosťovskú izbu izolované. Všeobecne platí, že schodisko je dôležitým atribútom. Preto stojí za to venovať pozornosť výberu pohodlného a bezpečného modelu. V dvojpodlažných štruktúrach trvá veľa miesta, pretože bude používať všetkých členov rodiny, ktorých izby sa nachádzajú na vrchole.

Predmontujúce sa rozloženie môže umožniť nadáciu v stavebníctve nielen pre dopravcov, ale aj pre vnútorné oddiely. Všetky komunikácie musia byť pripojené správne a ako úspešne z hľadiska platby. Nie je zlé, ak máte núdzové autonómne zdroje energie, ako napríklad elektrický generátor, voda dobre, kotol na palivovom drevom alebo uhlí. To umožní v extrémnych podmienkach udržiavať normálny život rodiny.

Interiérový štýl

S veľkou škálou dispozícií obytných budov, 8 na 10 kV. M, v týchto dňoch existuje mnoho štýlov vnútorných aj exteriérových dekorácií:

 • Pre DACHA Domy, povrch prírodných materiálov, ako je drevo a kameň. Môžete vidieť všetky steny s klapkou, imitácia dreva alebo blokový dom. Okrem skutočnosti, že táto možnosť bude vyzerať prirodzene, bude to stále veľmi šetrné k životnému prostrediu. Ak je váš domov log, potom steny nemôžu byť oddelené ničom a zakryte protokoly so špeciálnymi kompozíciami. K tomuto interiéru môžete pridať krb v obývacej izbe a pohodlie vášho bývania je k dispozícii.
 • Pre milovníkov moderných návrhov bude škandinávsky štýl alebo minimalizmus vyhovovať. Potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, budova bude postavená z tehál a možnosti vnútorného priestoru sa nelíšia od bytu. Pamätajte, že svetelné steny vždy vizuálne zvýšia priestor, a tmu „jesť to“.

 • Panoramatické okná na podlahu vám umožní prilákať veľa svetla do miestnosti. Windows-dvere môžete s výhľadom na verandu. Bude to nielen funkčne a pohodlné, ale aj krásne.
 • Ak chcete klasický štýl dom, barokový alebo rokoko, potom je lepšie zvážiť dvojpodlažnú budovu s prízemou, pretože pre tieto štýly budete potrebovať viac priestoru pre obidva nástenné dekor a nábytok.
 • Interiér v anglickom štýle nie je vhodný pre súkromný dom. Krb, hojdacia stolička, kníh regály, pohovka, pokrytá tmavou kožou – toto všetko vytvorí pohodlie na vaše bývanie. A hojnosť prírodných materiálov pridá ekológia.

Pamätajte, že správne formy domu vás budú stáť lacnejšie a ohnutá stena urobí štruktúru nezvyčajnejšou a zaujímavejšou.

Krásne možnosti interiéru

Vášnivá obývacia izba v centrálnej časti jednopodlažného súkromného domu, v ktorej sa zóna dosiahne vďaka stĺpcom s oblúkmi. Kuchyňa je napojená na plochu hostí, ktorá dáva priestor slobody a jednoduchosti. Svetelné steny vizuálne zvyšujú oblasť a dvere so systémom Windows s prístupom k verande priťahujú viac svetla do miestnosti a spĺňajú ich funkčnosť.

Ide o projekt jedného poschodového domu, v ktorom sa vďaka kombinácii podkrovie a prvého poschodia boli získané vysoké stropy. Slovakia obývacia izba s úzkymi podlhovastými oknami, krbom a vysokými zadnými stoličkami. Sofistikovaná izolovaná kuchyňa s panoramatickými oknami a minimálnou dekor bude mať malé miesto v dome, ale to sa zdalo dosť priestranné.

Spálňa na podkroví vidieckeho domu. Veľmi ekologická možnosť z dôvodu orezávania steny.

Spálňa na podkroví s oknami v streche.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár