Projekty tehlových domov s podkrovím

Dom s podkrovím – častým rôznym majetkom na pozemku. Chýbajúce podkrovie je jednoduchšie a lacnejšie ako obvyklé. Ďalšou výhodou je, že podkrovie umožňuje experimentovanie s rôznymi interiérovými návrhmi.

Zvláštnosť

Vlastnosti domov s podkrovím dospel k záveru v tom, že jeden z priestorov na ubytovanie je umiestnený pod strechou v podkroví. Pre lepšiu jednoduchosť strechy sa vykonáva rozbitá alebo znížená forma. Dizajn predpokladá, že horná časť farby a spodná – cool. Vďaka takýmto zvláštnosti sú tepelné straty výrazne znížené. Okrem toho, krásna strecha upozorňuje. Podkrovie ekonomiky ziskové a umožňuje implementovať odvážne nápady na dizajn.

V skutočnosti, podkroví sa automaticky zmení na hlavnú architektonickú zónu v dome. Zvyčajne sú na tomto poschodí, spálne, detské alebo športové izby. Dôležitou úlohou v usporiadaní tejto miestnosti sa hrá Windows. Pre tehlové budovy sú často vybraté plastové výrobky, pretože sú ekonomickejšie. Ak je konečnosť, je povolené používať a drevené konštrukcie. Majú tiež niekoľko výhod. Ďalšou možnosťou okien na podkroví – francúzske bezrámové štruktúry, ktoré poskytujú maximálny tok svetla a krásny výhľad.

Ak sa splní výber možností, tehlový dom s podkrovím sa objaví nielen vo vašom bohatstve, ale aj na súčasnej dekorácii obce. Pred výberom a vytváraním štruktúry od nuly, starostlivo oceníte schopnosť vašej stránky. Po určení parametrov pôdy nájdete na vyhľadávanie vhodného projektu. Možnosti pre Mansard Konštrukcie. Osobitná pozornosť na podkrovné tehlové budovy.

Tehlové štruktúry sú optimálne kvôli vynikajúcim vlastnostiam. Tehla má hodnú povesť medzi inými stavebnými materiálmi. Dôležitým rysom súčasnej budovy je vybavený zdvíhacím zdvihom v štádiu projektu. Ďalším dôležitým bodom, ktorý by sa mal zohľadniť v stavebníctve – vykonávanie dokončovacích a izolačných diel strechy súčasne s opravou iných priestorov. Príležitosti pre vnútorné práce sú obmedzené okrem financií.

Všeobecné vlastnosti tehlových budov sú:

 • Maximálna sila a spoľahlivosť;
 • rôzne dimenzionálne formy a farby;
 • Univerzálnosť a schopnosť kombinovať;
 • chránený pred vonkajším hlukom;
 • Optimálne, pohodlné a útulné mikroklímat vo vnútri.

Materiály na výstavbu

Pred výberom materiálu pre stavbu by ste mali určiť funkčnosť budúcej štruktúry.

Existuje niekoľko možností:

 • Letná rekreačná krajina. Nestojí za neho vybudovať kapitálové štruktúry. Dostatočný počet spacích miestností, altány a priestranná obývacia izba.
 • Krajský dom pre celoročný odpočinok. Pre tento prípad budú vhodné kapitálové projekty tehlových podkroví. Zároveň stačí postarať sa o izoláciu prekrytia a fasády.
 • Dom na trvalý pobyt. Vyžaduje si starostlivú izoláciu a vykonávanie všetkých komunikácií. Kompletné prízemie a garáž.

Projekty tehlových domov s podkrovím sú veľmi populárne, pretože počiatočný typ stavebného materiálu zostáva mnoho rokov. Ale aby to bolo naozaj také dôležité, aby sa murivo vykonáva správne.

Výhody hnedých tehál pred drevenou konštrukciou sú nasledujúce vlastnosti materiálu:

 • Odolnosť voči nepriaznivému počasiu;
 • hygroskopický;
 • udržiavanie mnohých cyklov mrazenia, veľkosti;
 • hrozné;
 • Vytvorenie efektu hluku.

Odolnosť voči kompresii je prepojená s typom produktu: plná, dutina. Z tehál je povolené budovať štruktúry s rôznym geometrickým tvarom. Exteriér štruktúry je prípustný pre zmenu v dôsledku použitia viacfarebných tehál. Napríklad je vhodné kombinovať variácie od žltej na červenú. Trickwork Cladding môže byť vyrobený z dlaždíc, porcelánového kameniny, konečného kameňa, sadry a iných materiálov.

Murované domy sa vyznačujú zvýšenou environmentálnou priateľskosťou, Vzhľadom k tomu, výroba stavebných materiálov nepoužije chemické komponenty. Životné prostredie nie je aplikované škody, ako v prípade, napríklad s drevenými budovami, keď sa les spotrebuje počas obrobku obchodného dreva. Zmeny kombinovanej kombinácie môžu závisieť od spôsobov použitia štruktúry: pre letnú rekreáciu, celoročný odpočinok a trvalý pobyt.

Vzhľadom na tehlové projekty s podkrovím je potrebné vziať do úvahy počet ľudí žijúcich. Malo by sa tiež udeliť potrebe hostí a dôležitosť vstavanej garáže. Nesmie existovať žiadna potreba suterénu, ako aj v mnohých počítadlách. Zvážte niektoré variácie v čítaní viac.

Projekty

V štádiu návrhu je dôležité si vybrať dizajn schodov. Štruktúra bude naďalej mať významný vplyv na celý obraz bývania.

Tradičné možnosti vyhľadávania krokov v miestnosti sú niekoľko:

 • Umiestnenie pozdĺž ložiskovej steny. V rovnakej dobe, niekoľko zvršok, a niekoľko nižšieho stupňa rozvíja 90 stupňov.
 • Zaokrúhlený dizajn jednorazového výťahu s konvenčnými a bežiacimi krokmi, ktoré poskytujú väčšie pohodlie.
 • Zdvíhanie s kigzag krokmi na vnútornej stene. Tento originálny dizajn bude vyžadovať trochu väčší priestor na umiestnenie.

Všeobecné pravidlá pre navrhovanie domu s podkrovím naznačujú, že bod priesečníka strechy a fasády by mala byť v nadmorskej výške aspoň jednu a pol metrov od základne podkrovia. Okrem toho dizajn znamená presné výpočty rozmerov inštalovaných na podkroví farmy.

Napríklad zvážte projekt tehlovej podkrovie Chata v 213 kV. M. Rozmery štruktúry 13.50 * 15.50, Stavebný priestor 178 m štvorcový. Prvý poschodie v 137 m2 môže zahŕňať vstupnú halu – 3.19 m2, obývacia izba – 19,70 m2, izby – 20,21 a 15,68 m2 a dve kúpeľne – 9,11 a 11,2 kV. M. Sála môže mať rozlohu 24.89. A kuchynská izba je 24,30 štvorcových. Oblasť kotlovej izby a terasa bude 3,48 a 4,46 kV. M. respektíve. Podkrovná podlaha zahŕňa spálňu na 17, 89 m2, haly – 28.12 m2, skriňa – 3, 26 a kúpeľňa, rozloha 6,69 kV. M. Projekt zahŕňa také dôležité vlastnosti ako základný základ, tehlové steny a železobetónové podlahy. Projekt Strešné Divan, Náterový materiál – Tile.

Ak je veľký dom pre nič, zvážte stavbu podkrovieho tehlového domu 10×12. Obývaná oblasť: Prvé poschodie – 80 m2 a podkrovie – 75 m2. Projektové nuansy znamenajú, že z hľadiska domu zostáva jedno-príbeh. Strešné jedlo Bade 45 stupňov. Dôležitá architektonická vlastnosť – Erker, dáva slobodu plánovať vnútri. Podkrovie je zdobená balkónom „A La France“.

Dersight Floor Windows – tento glazovaný dizajn dverí. Klinker Tile sa javí ako tepelná izolačná fasáda. K dispozícii je suterénna podlaha, v ktorej je povolené umiestniť fitness, workshop, ďalšie prvky usporiadania pre voľný čas. Prvý pôdorys zahŕňa vstupnú halu 2.0, sklad 19.7, kuchyňa je 8,6, jedáleň, veranda, obývacia izba – 42.5, kúpeľňa -4,2 a kotolňa – 7,9 metrov štvorcových. Podkrovné poschodie zahŕňa kúpeľňu 8,6 m2 a niekoľko izieb od 9 do 15 kV. M. Mimoriadne ekonomická verzia projektu zahŕňa prítomnosť obytného priestoru rovného 56 m2.

Stavať 10 * 10. Usporiadanie prvého poschodia tohto domu zahŕňa tieto izby: izba – 10, obývacia izba – 15, jedáleň, v kombinácii s kuchyňou – 11, chodba – 3.9, kúpeľňa – 3,3 a šatňa – 2,6 metrov štvorcových. Podkrovné poschodie patrí spálňa – 15, šatňa – 4.3, obývacia izba – 5,0 a iná miestnosť – 15,7 štvorcov.

Ako možno vidieť, dokonca aj najekonomickejšia verzia domu s podkrovím naznačuje dostatočný počet rodín na život v štyroch alebo piatich ľuďoch.

Okrem zásluh, tehál, ako stavebný materiál, má niektoré nevýhody:

 • Dorganiza tehlové budovy. Náklady vyplácajú časom. Vzhľadom k tomu, iné stavebné materiály sa nevykazujú aj dlhé časové obdobie.
 • Tehlový dom si vyžaduje solídny základ. Tento faktor ovplyvňuje náklady na prípravné práce. Dizajn tehlových domov bude stáť viac ako podobné drevené konštrukcie.
 • Vlastnosti tehál sú také, že aktívne absorbuje vlhkosť. Preto je v tehlovom dome je dôležité zachovať rovnakú teplotu vo všetkých miestnostiach. V podkrovnom tehlovom dome to môžete urobiť, okrem ústredného kúrenia.

Dôležitým bodom dizajnu tehlového podkrovia domov – osobitná pozornosť na terén. Zo pôdy na pozemku bude závisieť od možnosti použitého nadácie. S slabými pôdami a hojnosťou vlhkosti je lepšie zvoliť spôsob základu hromady. Niekedy vám podmienky úľavy nedovoľujú vybudovať dvojpodlažnú budovu. V tomto uskutočnení je konštrukcia jedného príbehu domu s krytou podlahou jedinou cestou zo súčasnej situácie.

V podkrovnom dome tehál sú optimálne a pohodlné podmienky pre život všetkých členov rodiny. Okrem toho sú finančné prostriedky na výstavbu druhého poschodia významne uložené v podkroví v porovnaní s hlavnou dvojpodlažnou budovou.

Krásne príklady

Ak budeme podrobnejšie zvážiť krásne príklady, je žiaduce začať študovať schody na podkrovnú podlahu.

 • Elegantné schodisko postavené pozdĺž nosnej steny, s prelomom 90 stupňov.
 • Dizajn jednorazového schodiska je povolené. Bude vhodnejšie vyliezť na podlahu a miesta, ktoré to bude trvať dosť.
 • Zaujímavá možnosť schodov s kľukajúcimi krokmi.

 • Krásna, pomerne priestranná kapitálová chata s plným balkónom.
 • Konštrukcia s pôvodnou strechou. Toto je strecha zlomeného tvaru. Všetky štruktúry kvôli tomuto dizajnu vyzerá veľmi atraktívne.
 • Malé kaštieľ s terasou a dvoma francúzskymi balkónmi. Atraktívny detail projektu – strecha komplexného tvaru, ako aj dekorácie podkrovie a časť konštrukcie so žltými tehálmi. Strecha zaručuje maximálnu funkčnosť podkrovie.

     Ako možno vidieť, tehlový podkrovie je dlhodobá štruktúra, ktorá je prípustná implementovať podľa rôznych myšlienok. Každý si vyberie projekt svoj vlastný vkus av súlade s finančnými spôsobilosťami.

     O typoch projektov tehlových domov s podkľúčom nájdete v nasledujúcom videu.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: