Reflexná tepelná izolácia: Špecifikácie a rozsah pôsobnosti

Reflexná tepelná izolácia – dvojvrstvový materiál pozostávajúci zo základne a reflektora. Ako základňa sa používa rôzne tepelnú izoláciu, napríklad penový celofán, minerálna vlna, polystyrénová pena. Dural vrstva aplikovaná ako obrazovka. Priamo drží teplo. List funguje ako zrkadlo, čo odráža viac ako 85% tepelného žiarenia a neumožňuje mu opustiť tepelnú izoláciu.

Zvláštnosť

Reflexná tepelná izolácia má nasledujúce dôležité technické špecifikácie:

 • Teplotný rozsah aplikácie – čím vyššie je lepšie;
 • Koeficient tepelnej vodivosti – od 0,038 do 0,051 w / m · ° C;
 • hrúbka izolácie;
 • Koeficient odrazivosti – od 90%;
 • Parry permeability – v zriedkavých prípadoch presiahne 0,001 mg / m · h · pa;
 • Horľavá skupina – G1-G4 (za podmienok vznietenia, prvý typ je zakúpený).

Výber reflexnej tepelnej izolácie je potrebné použiť základ, ktorý ponúka výrobca a zohľadňuje jeho účel. Aplikovať typ materiálu vo vnútri budovy nie je len nerentabilný z finančného hľadiska, ale aj riskantné: účinok kúpeľa sa bude cítiť už od prvého dňa prevádzky. Pre saunu je vhodnejšie vybrať značky, ktoré majú široké tepelné spektrum aplikácie (s hranicou nad 90 stupňov).

Okrem toho sa používa reflexná tepelná izolácia pre:

 • Izolácia stien, pivnice a pivnice, stropy a strechy;
 • Zlepšite tepelnú odolnosť niektorých konštrukcií (dvojvrstvové okná, dvere);
 • ochrana špeciálnych zariadení (chladiace systémy, sanitárne uzly, vetranie);
 • Odrazy tepla z vykurovacích radiátorov.

Okrem toho sa často používa ako obalový materiál pre niektoré nástroje.

Môžete vybrať viac kľúčových výhod tepelnej izolácie s reflexným plastom.

 • Schopnosť znížiť náklady: Počas izolácie nemusíte používať veľký počet materiálov. Pre útulné životné podmienky v budove a minimalizácia nákladov na vykurovanie by mali zvýšiť tehlové steny 55 cm široké. V stavebnej vrstve steny bude viac ako 35 cm. V prípade, že sa ako súčasť izolácie používa minerálna vlna, potom jeho vrstva môže dosiahnuť 254 cm.
 • Keď sa steny zúženia, zaťaženie na základni domu sa výrazne zníži, čo umožňuje znížiť jeho objem. Toto je nové úspory.
 • Jednoduchosť tepelného izolácie. Jeho inštalácia je úplne jednoduchá.
 • Takáto izolácia nie je nebezpečná a je šetrná k životnému prostrediu. Pre jeho výrobu sa používajú rovnaké suroviny, pokiaľ ide o výrobu výrobkov v kontakte s potravinárskymi výrobkami.
 • Kvôli malej hmotnosti materiálu je praktické prepravu.

Vďaka ľahkým bunkám v polyetyléne má vysokú tepelnú vodivosť. Teplo, prenikanie do budovy, nie je schopný ísť von – zostáva vo vnútri. Filoizovaný materiál je schopný niesť podstatné preťaženie. Tento materiál je veľmi odolný (so správnou inštaláciou). Okrem toho je veľmi ľahko a pohodlne. Na stenách alebo stropnom povlaku sa posilní so špeciálne stavebnou zošívačkou. Tam je izolácia s väzbovým krytom. Vrstva tepelnej izolácie s reflexným zásobníkom na báze polyetylénu môže byť až 20 mm.

Hlavný mínus tejto tepelnej izolácie je mäkký, pretože to nemôže byť pokryté omietkou a tapetou.

Na účely upevnenia môže byť aplikovaná akákoľvek vhodná metóda. Dobré recenzie od samolepiacich typov fixácie. Na rozdiel od mnohých porúch parných bariérových filmov, ako aj s reflexnými prvkami, penová izolácia sa nachádza, vyrobí, a nie s allen. To však neznamená, že švy nemusia byť vložené, naopak, táto fáza sa považuje za potrebnú. Hlavným materiálom pre tesnenie je nácvová špeciálna páska.

Dnes, reflexné a tepelne odrážajúce značku Porilex „MOSFOL“.

Názory

Existujú 3 typy reflexnej tepelnej izolácie s označením A, B a C.

 • Ak je list prítomný v názve izolácie ALE, To znamená, že len jeden z jeho povrchu je pokrytý reflektorom. Používa sa na izoláciu takmer všetkých povrchov a jeho šírka môže byť odlišná. Je naskladaný fóliou na strane v miestnosti.
 • Tepelná izolácia s písmenom V Obe strany sú pokryté hliníkovou fóliou. Zvyčajne sa používa na dokončenie mrazničky kvôli tomu, že zima nevychádza, a teplo nebude preniknúť dovnútra. Tento materiál sa používa aj na držanie v miestnostiach rôznych teplôt.
 • Izolácia s listom S V názve – táto reflexná tepelná izolácia so samolepiacou vrstvou. Jedna zo svojich strán je pokrytá hliníkovou fóliou a druhou lepiacou zmesou a ochrannou fóliou. Tento typ tepelnej izolácie sa považuje za najvhodnejší pri inštalácii.

Princípy používania

Reflexná tepelná izolácia sa môže použiť len ako dodatočný (pomocný) prostriedky izolácie. Pre objektivitu je potrebné povedať, že v niektorých prípadoch môže byť reflexný TIM tiež hlavný, a dokonca jedinými prostriedkami izolácie. Napríklad, keď izolačné vzduchové kanály vetracie systémy. Ale v štandardných súkromných budovách nie je taká potreba. Kvôli jeho vlastnostiam, reflexná tepelná izolácia môže byť použitá ako ochranný materiál na ochranu proti páru a vlhkosti v interiéri.

V prípade použitia je potrebné pochopiť niektoré body a nuansy jeho používania. Zakázané reflexné použitie TIMUJÚCIU ŠPEKTY PRE HYDRO-IZOVNÁVANÉ PRÁCE. Odrážajúci čas TIM sa musí použiť ako všeobecná izolácia (vlhkosť, parou a hluk), a ak berie do úvahy jeho životné prostredie, má významnú výhodu v porovnaní s bežnými materiálmi pri pokládke, napríklad v interiéri.

Pri ohrievaní stropov nie sú takmer žiadne obmedzenia – je možné ho aplikovať všade.

 • Na izoláciu stropov je požiadavka na úsporu energie nepochybne vyššia ako napríklad na steny a dodatočná vrstva nebráni.
 • Vnútri miestnosti teplý vzduch sa vždy pohybuje hore, to znamená, že hraničné pracovné podmienky prekrývania sú tiež horšie v porovnaní s stenami miestnosti.

S ďalšou izoláciou stien nemôže byť reflexný Tim nemožno použiť pre všetky izby. Napríklad, v neprítomnosti dobrej vetrania, môžete získať izbu-parný miestnosť, v ktorej bude jednoducho nemožné byť. Pri vykonávaní práce s reflexným časom je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že funguje správne len v prítomnosti vzduchovej medzery a mechanickej ochrany (zvyčajne sa vykonáva konštruktívnym spôsobom). Z tohto dôvodu, Nastavte TIM na strope alebo stene, a potom nalepte tapetu – nebude to fungovať.

Ako zahriať?

Stropy

V počiatočnom štádiu je potrebné pochopiť, koľko materiálu je potrebných a ako ho opravovať. Vzhľadom na izolačnú plochu pridajte 10 cm pre každú stranu a získajte požadované množstvo materiálu. Môže sa ľahko znížiť v nôžku. Pri rezaní je potrebné vytvoriť zásoby (najmenej 3-4 cm) pre budúcu montáž a montáž materiál na navrhovanie a vylúčenie prebytku.

Odrazová vrstva, tepelná izolácia je inštalovaná vo vnútri miestnosti. Je potrebné urobiť spustenie na stenách – lepšie s rezervou. Všetok prebytok potom môžete ľahko odstrániť s nožom. Ak je strop drevený, potom tesnenie TIM na strope môže byť vyrobený stavebnou zošívačkou. Zároveň je potrebné okamžite vytvoriť materiál vo vzťahu k stavebným štruktúram: nepresnosť pri inštalácii do 1 cm na začiatku môže byť postavený v 10 a 20 cm na konci. Vzdialenosť medzi zátvorkami je inštalovaná v priebehu práce. Hlavným podmienkam je nedostatok vĺn na izolácii.

Pásy reflexného času by mali byť označené, potom, čo je zvláštne (reflexné) škótko.

Stien

Na maximalizáciu účinnosti izolácie stien, musíte opustiť vzduchovú medzeru 15-20 mm od povrchu fólie. Reflexná izolácia s konvenčnou izoláciou účinne používanou pre viacpodlažné a nízkopodlažné štruktúry. V tomto prípade sa tepelná ochrana stien rýchlo zvyšuje bez zmeny ich objemu.

Zvyčajne, keď steny vo vnútri vnútra sa používajú dve možnosti inštalácie. V prvom rade sa ponechajú dva vzduchové medzery: medzi vonkajšou stenou a izoláciou, medzi izolačným a nástenným obkladom, napríklad plechom sadrokartónu. V druhom uskutočnení je vytvorená jedna vôľa: medzi vonkajšou stenou a tepelnou izoláciou. V tomto prípade sa aplikuje materiál s označením. Fólia sa musí zmeniť v miestnosti.

Krv

Táto práca sa zvyčajne vykonáva pomocou minerálnej vlny. Začnime s materiálmi pre strechu: hydroizolácia, ktorá je naskladaná pod strechou, hrúbka tepelného izolátora viac ako 15 centimetrov, parobarič. Je však potrebné zvážiť, že účinnosť takejto kombinácie je len 85%.

Čo možno urobiť? Stačí zahusťovať tepelnú izolačnú vrstvu. Metóda je len jedna: Namiesto parnej bariérového materiálu, použitie peny, účinnosť tepelnej ochrany, ktorá je už 97%.

Najlepší spôsob je, že kladie izoláciu zvnútra, ale na úrovni strechy. To znamená, že po inštalácii zvislých regálov je potrebné utiahnuť hydroizolačný materiál van. Potom zátoky a strešné krytiny.

Zostávajúce diela sa vykonávajú z podkrovia alebo podkrovie. V prepojovacom priestore je izolácia naskladaná, na vrchole ktorej pena. Potom môžete ho zatvoriť s rôznymi povrchmi (podšívka, preglejka).

Ako si vybrať?

Výber materiálu na izoláciu stavebných konštrukcií je potrebné vziať do úvahy niektoré dôležité body.

 • Predovšetkým – to Teplotný rozsah aplikácie. Pre väčšinu priestorov oboch obytných a ekonomických cieľov sa zmestí takmer akýkoľvek reflexný čas. Pre sauny, kúpele a iné izby s vysokou vlhkosťou a teplotnými indikátormi je žiaduce použiť polypropylénový materiál, ktorý má širokú škálu použitia (až do +150 stupňov). Z hľadiska cenovej kvality vo väčšine prípadov je optimálne použitie reflexného času s hrúbkou 4 mm. Uvádzajú sa to samotní výrobcovia.
 • Odrazivosť TIM závisí od kompozície. Hliníková fólia povlak je výhodná pre metalizovaný lavasan film nielen na reflexnej schopnosti, ale aj teplotným rozsahom a mechanickými parametrami. V niektorých prípadoch však táto tepelná izolácia môže mať limit na použitie v dôsledku toho, že hliníkový povlak je elektricky vodivý. Kvalita reflexného času závisí od technológie ich výroby (šité alebo nonstone polyetylén). Tam je fyzicky a chemicky šitý polyetylén.

V praxi, pri nákupe Tim, môžete použiť taký trik: Ak sa pozriete cez materiál na jasnom svetle, môžete jasne vidieť kvalitu materiálu (prítomnosť pásov, jednotnosti, škvŕn a ich čísla).

Porovnanie materiálov medzi sebou môžete nájsť najlepšiu možnosť pre seba. Niekedy sa stáva, že rast cien za niekoľko rubľov môže byť vrátená svojou najlepšou kvalitou.

Reflexná tepelná izolácia výrazne znižuje tepelné straty budovy a minimalizuje náklady na jeho zahrievanie a množstvo použitého paliva. Pred nákupom materiálu je potrebné vidieť jeho certifikát kvality, pretože niektorí výrobcovia namiesto hliníkových fólií na povrchu izolácie sa aplikujú tenkú vrstvu kovu. Takáto tepelná izolácia založená na revíziách profesionálnych staviteľov má výrazne horšie charakteristiky a jeho prevádzkový čas je tiež menej. Ak má ohrievač veľmi nízku cenu, potom je to určite falošné.

Prehľad reflexnej izolácie pre steny penohome nájdete v časti Video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: